Nejnovější komentáře

 • Honza K.: To je dobrá zpráva👍 Snad dojde také i k synchronizaci modulací.
  12:23 14.06.2024
 • H.: Tak zavolejte majiteli Prostoru s nabídkou 🙂 Upřímně, výměna krabiček je jedna věc, stav infrastruktury je věc druhá.
  12:15 14.06.2024
 • Ddd: Jestli chcete, tak Vám to objedu a povyměňuju 😉 na to netřeba firmu…
  12:05 14.06.2024
 • H.: Je to v plánu. Jedná se o firmě, která na všech vysílačích provede výměnu kodérů za české s podporou dynamických…
  11:19 14.06.2024
 • Oviradio.cz: V případě Prostoru by bylo velmi záhodno do radiotextu posílat název pořadu a jméno člověka, se kterým je veden rozhovor,…
  08:56 14.06.2024
 • Oviradio.cz: Koncept Staněk po-čt a v pá něco jiného podle mě není dobrý. V pátek by tam mělo být raději „to…
  08:49 14.06.2024

Všechny komentáře

Blíží se konec brněnského Rádia Petrov

Rádio Petrov Blaník

AKTUALIZOVÁNO: Rádio Petrov bude 1. 5. 2020 nahrazeno Rádiem Blaník z Prahy.

Shrňme si fakta: Rádio Petrov zahájilo vysílání na Nový rok 2002 převzetím frekvence 103,4 MHz po Radiu Brno. Po celou dobu vysílá formát označovaný jako czech conservative (tzv. pohodové české rádio). Petrovu při startu poskytlo své know-how úspěšné Rádio Blaník, ale program je svébytný a výběr hudby je odlišný od typické blaníkovské linie, Petrov do svého playlistu zařazuje vedle prověřené československé klasiky i méně známé tituly.

V letech 2008 až 2013 Petrov rozšířil své pokrytí na celý Jihomoravský kraj, velkou část Vysočiny a mezi deseti FM vysílači je i frekvence pro Svitavsko v Pardubickém kraji. Nejvyšší poslechovost ale Petrov vykazoval už kolem roku 2007 s jediným vysílačem na Hádech.

Dlouholetými majiteli stanice byli Aleš Pohanka a Jef Kratochvil. V prosinci 2018 byl převeden poloviční podíl po zesnulém Kratochvilovi na zkušeného broadcastera Petra Dvořáka, který společně s firmou Media Bohemia provozuje mutaci Rádia Blaník pro Karlovarský kraj (tuto stanici na konci devadesátých let založil) a také Oldies Radio.

Nyní leží na RRTV žádost o schválení převodu celé společnosti provozující Rádio Petrov na Petra Dvořáka. Zhruba před rokem Dvořák stoprocentně převzal provozovatele chebského Radia Egrensis a vzápětí na jeho frekvence nasadil program Rádia Blaník z Prahy.

Jaké by mohly být varianty dalšího vývoje v případě Rádia Petrov? Zachování stanice v dosavadní podobě není příliš pravděpodobné, pokračování současného hudebního formátu naopak ano. Petrov na jižní Moravě nemá natolik silnou posluchačskou základnu, aby si nemohl dovolit rebranding. V Jihomoravském kraji i v samotném Brně je až na osmé příčce v týdenní poslechovosti. Pokrytí i cílová skupina Petrova navazují především na moravské aktivity Blaníku, proto se jako nejpravděpodobnější jeví změna z _PETROV_ na _BLANIK_. Media Bohemia postupně rozšiřuje i značku Rock Radio, ale pro případnou moravskou expanzi by byly vhodnější jiné sítě.

Akvizicí Petrova by značka Blaník, letos dvacetiletá, získala robustní pokrytí v Brně a na jižní Moravě, kde už nyní generuje 44 tisíc posluchačů týdně (Petrov 66 tisíc). Lépe by čelila hlavnímu konkurentovi v regionu – Rádiu Impuls, částečně i ČRo Brno, Frekvenci 1 a Dvojce.

Rádio Blaník vysílá centrálně z Prahy s odpojovaným regionálním zpravodajstvím a reklamou. Lze očekávat, že tento model bude uplatněn i na frekvencích Petrova. Studio na Lidické v Brně by tak nebylo dále využito, jako zázemí patrně poslouží sídlo spřízněného Hitrádia City v pavilonu Morava na brněnském výstavišti.

Po případném převzetí Petrova by Blaníku zbývalo dokrýt z důležitých regionů už jen ostravskou aglomeraci a Olomoucko. Velmi podobný formát tam vysílá Radio Čas. Dosud samostatné.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
166 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
frkotou
26. 7. 2022 00:33
Jarda
Reply to  frkotou
26. 7. 2022 08:22
Václav
Reply to  Oviradio.cz
1. 5. 2022 17:20

Muj subjektivní dojem : Teprve? Poslouchal jsem jeho poslední hodiny na chatě. Jeden z moderatoru prozradil, že vystupoval pod pseudonymem protože z predchoziho rádia měl utrum

TÉMA
103,4
Last edited 2 let před by Václav
Imro
1. 3. 2021 14:40

Rádio Petrov resp.Blaník se mi nedaří naladit na Dab+

Jarda
Reply to  Imro
1. 3. 2021 14:52

je jen v praze, ostravě a plzni v dabu.

Martin
10. 11. 2020 10:53

Zdravím mě rádio Blaník ničí život už spoustu let nedobrovolným poslechem v práci.Vubec nemám radost že se rozšířil i na Moravu.Za mě je to příšerné rádio zaměření na jednu věc České písničky tedy české z velké části převzaté zahránicni,takže defakto lžou.Projev moderátorů hlasatelů nepřirozený umělý jako to bylo za komunistu. Otravné znělky mě přivádí k šílenství.Napr právě poslouchate pohodové české rádio Blaník.Hrajeme hezky česky bez reklam a TD.Cele rádio na mě působí jako kdyby začlo vysílat tak v 1950.Nechapu jaký je důvod že má tolik posluchačů.Stale tolik ohrané songy.Muzete lidé na Moravě jim ukázat že je nechcete preladte ať vidí že nemáte zájem .

Franz
Reply to  Martin
10. 11. 2020 12:28

Poslechovost na Moravě bude velká. Kde jinde by komunistické rádio Blaník mělo mít úspěch, než v komunistické baště na ostravsku?

Martin
Reply to  Franz
10. 11. 2020 13:36

Jo to máte pravdu to mě nenapadlo.Kazdopadne nikomu nepreju nedobrovolný poslech rádia který ho přivádí k šílenství.18 let už je fakt hodně .Za to už by člověk měl dostat i odškodnění.

Libor
11. 5. 2020 17:03

Škoda rádia PETROV teď zde bude nějakej špinavej českej blaník nedozvíme se o dopravě v Brně FUJ blaník

Martin
Reply to  Libor
10. 11. 2020 10:55

Zdravím mě rádio Blaník štve už spoustu let v práci mrzí mě že odstranilo další rádia.

Jana
5. 5. 2020 16:23

Toto mě velmi zklamalo. 🙁 Už jsme tady na Moravě přišli o Kiss rádio a teď Petrov. Absolutně nebudu poslouchat informace, kde v Pardubicích parkovat, jako jsem to poslouchala dnes a nechápala. Až to rozdýchám, budu muset najít opět něco jiného. To se hodně nepovedlo! Škoda, i moderátoři byli moc příjemní. 🙁

LiborV
Reply to  Jana
5. 5. 2020 21:22

Milá Jano, poslouchala jste Rádio Petrov dlouho? Nebo předtím, i ten Kiss o kterém mluvíte také? Pokud nyní posloucháte české písničky, tak věřím, že na Českém rozhlasu Brno můžete najít svůj pravý rozhlasový domov. Moravský. Chci se Vás jako Brňačky zeptat, i když jste poslouchal a Rádio Petrov, stačily vám informace z rádia o dění ve Vašem městě, nebo ty informace musíte ještě dohánět někde na internetu.Můj postřeh z posledních let je takový, že mnohá regionální rádia nechávají častěji číst moderátory perličky z internetu, případně regionální rubriku na Idnes.cz než, aby přinášely původní informace. Jaká je Vaše zkušenost s Petrovem, paní Jana. Byli tam regionální zprávy, které odpojuje i Blaník. Kolik v nich, tak obvykle zaznělo důležitých informací z kraje? Zazněly informace z Brna i v rámci odpoledních vstupů? Já Petrov neznám. Jen vím, že to málo regionálních informací co Blaník nabízí je často množstvím srovnatelné s regionálními rádii,která šetří a čtou vstupy z internetu. Moc mě potěší informace z pohledu znalkyně Petrova. Já ho tak dobře neznal. Děkuji.

frkotou
Reply to  LiborV
5. 5. 2020 22:13

Petrov měl kvalitní zpravodajství, navíc to dělali Brňáci a ne lidi, kteří to jen čtou z Prahy, jako je v případě Blaníku. Lidi z Petrova svůj region doopravdy znali. Dále tam zaznělo také plno tipů na kulturní akce a volný čas nejen přímo v Brně.

Fanda rádia Petrov
Reply to  LiborV
7. 5. 2020 18:00

Petrov bude opravdu chybět. Jen ta jména. Třeba Zbyněk Loucký moderátor. A ten playlist. My Petrov poslouchali od samého začátku. A to všude. V práci, doma v autě. Blaník z čech z Prahy určitě přeladíme.

Vaclav
Reply to  Jana
10. 11. 2020 12:20

Blanik nevyhledavam, nema mi co dat. Pokud by šlo o nedobrovolny poslech, netouzil bych, ale ještě víc me nedobrovolně vadi stanice hrajici stred az z toho vznikne uniformita a větší prerusovani jako je Impuls nebo jízdní řád radiožurnálu, popr Čas nebo proudova Dvojka. A preplacane a prervane jinly to nevylepsi. Blanik ma volnější schema.Třebaže ma neoblibenou ceskou tvář ale aspoň nejakou než tu strojovou uniformni desetky let se opakujicimi par zahraničních hitu. Jinak ano o kolik musi posluchači dohanet regionální informace i na tech centralizovanych stanicich jsou. A hlavně co je třeba v Brně resit, když Krokodyl o neco prispusobil playlist smerem k Petrovu.

Last edited 3 let před by Vaclav
Martin
Reply to  Vaclav
10. 11. 2020 13:31

Až budete nedobrovolně poslouchat Blaník 15 let tak budete mluvit jinak.Ale s profesionálního hlediska mate pravdu.Impuls to je taky velký peklo ostatně Blaník se mu hodně přiblížil.To že Blaník hraje to co hraje bych pochopil spousta lidí chce poslouchat jen české vykopávky s předělávky a staré ohrané zahraniční .Ale jak je nám překládají tomu fakt nerozumím.Proc celé rádio musí působit dojmem minulého režimu.Nejhorsi je na tom že jsem měl české písničky i rád ale díky Blaníku se mě zhnusily.Jedna za druhou a mezi tím ještě poslouchat jak hrajou hezky česky už fakt nedávám.

Tomas
4. 5. 2020 08:47

Tak pred trinacti lety jsem byl na jizni Morave, kde tenkrat prevzali radio Vranov. Radio Blanik Jizni Morava 98,6 a 104,2 fm melo svebytny program, perfektni jingly, lokalnost, prizpusobeni lokalite. Tenkrat jsem byl nadsen jak umi udelat radio. Tenkrat klobouk dolu.

frkotou
Reply to  Tomas
4. 5. 2020 13:51

Neřekl bych, že převzali. Vranov už byl prakticky Blaník, protože ho založila stejná firma. Jen ho pak přejmenovali na Blaník. Máte nějaké nahrávky třeba na kazetách? Pamatujete na Karyon, který vysílal na frekvencích před Vranovem/Blaníkem?

Tomas
4. 5. 2020 08:26

Dobry den,
mne vubec nesedi znacka Blaniku v Brne, je to ceska hora. A Blanik vysila navic z Prahy, byt leta to Prazakum tajili. Co Blanik prinasi navic do Brna nez ceske pisnicky? Tipuji, ze starsi posluchaci preladi na R Brno nebo Signal, kde maji sviho Savanu. Ti mladsi na Cas, ktere vysila vic moravsky. Pro me je nepredstavitelne slyset Blanik v Brne, ktery uz ztratil punc lokalnosti, a pritom to neni celoploska. Pohlcenim Radia OK mne zklamal. Navic je nejasne na Blaniku kdo kdy vysila(asi jak kdo prijde), o vikendu jsou moderatori z dlouhych smen unaveni. Kdyby Blanik vysilal lokalne od 6-18h. a pak spolecne, tak ho beru. Ale prazsky Blanik v Brne, kde jsou patrioti, nevyjde. Dalsi akvizice podle mne uz nebudou. Kdyz koupi Rubi, tak to bude Rubi.

Renata Kocmanová
Reply to  Tomas
4. 5. 2020 15:49

Přesně tak,je mi z toho smutno

HOME
166
0
Přidejte komentář, prosím.x