Komentáře a diskuze

  • Ovi 29. 3. 2020 v 13:46 k KomentujemePřestože jsem eurodance v devadesátých letech docela intenzivně konzumoval, nahrával na kazety, poslouchal hitparády, pouštěl spolužákům ve ...
  • Míra 29. 3. 2020 v 10:19 k KomentujemeAha, pak to bylo opravdu přímo vysílání ccir. Jestli si dobře pamatuju, vysílalo se v češtině jen část dne...Frekvenci si...
  • Jirka 29. 3. 2020 v 10:00 k KomentujemeJa zacinal kdysi na Aiwa ( v dobe kdy sem poslouchal Golem, RIO, Triangl, Voice of America atd), model si...
  • H. 29. 3. 2020 v 09:37 k KomentujemePři klasické mezifrekvenci 10,7 MHz a oscilátoru nad přijímaným kmitočtem se do pásma 66 až 73 MHz zrcadlil rozsah 87,4...
  • Ovi 29. 3. 2020 v 09:25 k KomentujemeMoje první rádia jsou popsána v článku Vzpomínky rozhlasového fandy na přelom 80. a 90. let. Dnes používám mobily Samsung...

Články

ANKETA: Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

Oldies Radio - Rock Radio

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost Oldies Radia o změny v jeho licenčních podmínkách, které by měly znamenat více novější hudby až po současnost, silnější orientaci na rock a cílení na mladší posluchače než dosud. V rámci rozhlasové skupiny Media Bohemia je patrná snaha posilovat hlavní velké multiregionální až celoplošné značky na úkor samostatných regionálních rádií.

 

 

 

Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

Nahrávání ... Nahrávání ...

37
Komentáře

14 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Anonymní

Milý Anonyme, pro Oldies rádio je do budoucna několik cest. Přejmenování na Rock rádio jak jsem již zmínil výše je jen jedna z cest. Z mého pohledu je pravděpodobnější. To proto, že následuje trend budovat celoplošné značky. Centralizovat program a vysílat ho z 1 místa. Dalším trendem, který budeme pozorovat čím dál častěji je provázání obsahu různými mediálními typy. A to jak mezi TV Prima a rádii ze stejné stále je, tak Frekvence 1, nebo Evropy 2 např. s Deníkem Blesk (zajistí nový majitel). Zůstává i možnost zachování Oldies rádia pod současným názvem. Nikoliv však se současným hudebním programem, ale hudbou o nějakou tu dekádu mladší. Jak naznačují licenční podmínky i demografické vlivy.

Samozřejmě lze vzít v úvahu i názory JM. Je však otázkou zda to množství „mladých zájemců o oldies hudbu“ dokáže takovouto stanici v FM uživit. Nejsem si tím jist.

Anonymní

Dnes už prakticky žádný program nemůže uživit stanici s lokálním pokrytím.

Anonymní

Jak uz jsem napsal nekolikrat, ani v nasledujicich 5-ti az 10letech letech se zadna zmena na Rock Radio nechysta. Prijdte treba za 5let delat chytreho a s omluvou.

LiborV

Milý Anonyme, je jen otázkou času kdy cílová skupina Oldies radia vymře. Rádio se buď výrazně hudebně omladí (změna licenčních podmínek by tomu mohla nasvědčovat). Nebo přebranduje. A to je pravděpodobnější. A zavedení používané značky je u dané společnosti obvyklé.

Anonymní

Milý Libore, pro pomalejsi jako ty jeste jednou. Premena na rock Radio se nechysta.

Anonymní

Ty budeš překvapený, až k tomu dojde. Stávající zaměstnanci se to většinou dozvídají z těchto kanálů a hádají se do krve. Pak se omlouvají, až k tomu dojde. Zeptej se někoho z bývalé Gamy nebo R. Egrensis, jak to probíhalo. Žádost na Radu hovoří jasně… Jen se čeká, na stěhování Media Bohemia rádií do jedné budovy……..

JM

A to si zas nemyslím. Mám ve svém okolí i spoustu mladších lidí, než jsem já sám, kteří třeba rock 60. let a oldies klasiku vyhledávají.

Dneska už se o oldies nebavíme jako o nějaké zastaralé a nemoderní hudbě, kterou poslouchají jen starší ročníky, ale už se do oldies dostává „nestárnoucí“ hudba 60. a 70. let, ať už je to rocknroll nebo začátky rocku jako Beatles, Rolling Stones nebo Doors, případně Pink Floyd, Yes, The Who a spousta dalších. Někdy se za oldies označují už i začátky hardrocku nebo metalu jako Black Sabbath, Deep Purple, Uriah Heep a další. To není nějaká hudba (jen) pro dědečky a babičky, ale poslouchají a vyhledává ji právě i velká část mladých lidí, kterým nevoní současný mainstream plný elektra a dunivých RnB rytmů (že se RnB dostalo úplně mimo svůj původní sound a že dnešní produkce s původním RnB nemá moc společného je na jinou, dlouhou debatu).

Chci tím říct, že žánrové stanice jako je Oldies Radio mají budoucnost a právě ta formátová odlišnost je to, co jim může pomoct. Pokud by z toho MB udělala další tuctové rockové rádio, ničím si v Praze nepomůže. Snad si to uvědomují.

Jan

Vite něco , kdy bude změna na Oldies?

Jarda

pořad se nic neděje, kdežto egrensis už padl, u černe hory zatim take nic, byl bych rad aby č.h přežila abyla další značkou, jako je fajn 😉

Anonymní

Uz jsem tu v minulosti psal, ze zadna zmena na Rock Radio se u Oldies konat nebude. Tuto famu sem prinesl pan Harvánek a nezakládá se na realitě, pravdě.

Anonymní

Počkej do konce roku….

Jarda

pokud by přecejen potom požadali o změnu na rock radio, tak hlavne pražská frekvence, by takvaně spojila pokrytí mezi severními, zapadnimi a jižnimi čechy, navíc praha je likrativní místo, co neni v praze jako by neexistovalo, takže když už mají vysilače všude kolem, tak je dle meho nazoru velice pravdepodobné že se tak stane. Třeba bude par nejakych změn a stane se tak, stejne jako sebrali egrensis a bude z neho blaník. V praze pak budou zapasit 4 rockové stanice.

Vojta(1)

Jardo, Vy tu pražskou frekvenci Oldies radia (103,7) velmi přeceňujete. Možná Vás zmátl fakt, že má celý kilowatt. Nicméně kvalitní pokrytí z Rošického stadionu na f.103,7 nezahrnuje snad ani celou Prahu. Na západ od stadionu E. Rošického se ten Oldies vytrácí z pásma již někde v úrovni Hostivice a v ulicích Kladna už to pak nehraje skoro vůbec.

Jarda

aha, no směrem na severni čechy je to lepší, chytnu to i u sebe 🙂 s venkovni antenou a jede to i s rds 🙂