Komentáře a diskuze

  • Jiří 27. 9. 2023 v 13:45 k KomentujemeNa webu Country rádia je to už uveřejněno jako hotová záležitost počínaje dneškem i s udáním výkonu 20kW.
  • Jiří 27. 9. 2023 v 13:40 k KomentujemeDíky.
  • Jiří 27. 9. 2023 v 13:31 k KomentujemeDíky a pokud někdo pojede z Prahy třeba na chatu směr Vranné nad Vltavou to jsou místa kde bude porovnání...
  • jouda 27. 9. 2023 v 13:13 k KomentujemeV centru Prahy je příjem z Liblic jen nepatrně horší než ze Zbraslavi, což je vzhledem k víc než dvojnásobné...
  • Tom 27. 9. 2023 v 13:10 k KomentujemeDle clanku na digizone jsou to do 1.10. jen provozni zkousky - takze opravdovy dosah se ukaze az za par...
  • Jiří 27. 9. 2023 v 13:01 k KomentujemeDíky moc za info!
  • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 27. 9. 2023 v 12:53 k KomentujemeHlášen příjem na teleskop u F-M.
  • Martin 27. 9. 2023 v 12:49 k KomentujemePokud to fakt jede už teď jen s 20 kW, tak na jížním okraji Liberce na obyčejnou feritku a v...

Články

Kratce

Vážené čtenářky, milí čtenáři, těší mě Vaše komentáře a diskuzní příspěvky na tomto webu. Vylepšil jsem zobrazování nejnovějších komentářů, které rádi sledujete. Teď už je bez potíží najdete.

8. 10. 2016

Dance radio 102,4 Brno

První dojmy z poslechu Dance radia v Brně: Pokrytí 102,4 FM nevalné, ale vzhledem k umístění antény na relativně nízkém řadovém domě u Zelňáku se není co divit. RDS data jsou odlišná od Prahy: PS je statický _DANCE__, PTY Pop music, radiotext nenaběhl. Dance radio 102,4 bude ve Štatlu soupeřit o přízeň posluchačů především s lokálním Free Radiem 107,0, částečně také s Kiss Hády 88,3 a Radiem Rubi 96,4. Brněnské pásmo FM se v posledních letech nebývale zahustilo, v Brně a blízkém okolí je v provozu už 29 VKV vysílačů, což je téměř srovnatelné s hlavním městem Praha.

 

22. 9. 2016

Autokino Ostrava, Místecká. Foto: Facebook Autoburza Ostrava

Provozovat letní autokino s přenosem zvuku přes FM vysílač může přinášet komplikace. Své o tom ví provozovatel autokina v Ostravě – Vítkovicích u křižovatky Rudné a Místecké. Od ČTÚ dostal dočasné oprávnění na frekvenci 87,9 MHz a jak to dopadlo, najdete ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

5. 9. 2016

bntnV poslechovosti dlouhodobě klesající Rádio Bonton si s komunikací mimo vysílání (které zajišťují pouze čtyři lidé) velkou hlavu nedělá. Už v listopadu 2015 přestalo aktualizovat svůj web a Facebook. Stále funkční zůstává jeho účet na Twitteru, kde byl poslední tweet zveřejněn už v listopadu 2011, tedy ještě za éry alternativně pop-rockového Bontonu. Podívejte se sami.

 

 

 

27. 8. 2016

Plné ruce práce má v poslední době Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Probíhá mohutná vlna přejmenovávání rockových rádií, z nichž každé drží vícero licencí. Potvrzena je významná změna rock-radiona severu a západě Čech, brzy zmizí Gama Rádio (on air od července 2009), nahrazuje ji „lidovější“ celoplošná značka Rock Radio skupiny Media Bohemia. Minulostí bude zakrátko i multiregionální brand Rádio Sázava (vysílající od října 2011), nový název je Hey Radio, vlastník Miroslav Pýcha zůstává. Do třetice řeší RRTV ještě jedno přejmenování, ale v tomto případě jde o formální potvrzení letité praxe – Radio Haná SkyRock, oficiálně Radio Haná Olomoucko (spuštěné v září 2009 rodinou Foretníkových), bude už i oficiálně Radio Haná SkyRock.

 

7. 8. 2016

Tip Rádio Svatopluka Janíka a Jana Ševely už třetím měsícem vysílá pouze na internetu a není DAB rádiem, ale stále se na webu a Facebooku prezentuje, jako by tomu tak bylo. Vypadá to, že tato svérázná stanice posluchačům digitálu ani nechybí, takže není důvod dále mrhat penězi.

 

3. 8. 2016

radioradioAktuální výsledky poslechovosti: pád na polovinu u Dance radia (z 30 na 15 tisíc týdně), významnější sešup u Hitrádia Magic, další pokles u Samsonu, nikterak oslnivá čísla Českého Impulsu. Také dlouholeté minimum Bontonu (51 tisíc týdně) a Radia 1 (59 tis.). Vzhůru se vydaly žánrové programy Dechovka, Classic, Color i mainstreamový Relax. Český rozhlas Plus s 90 tisíci se vzdaluje znatelně slabšímu Rádiu Zet.

 

 

  1. 7. 2016

Hhitradio2016itrádio Orion přišlo o Zlín 88,6, přidělení licence úspěšně napadl neúspěšný žadatel o frekvenci Radio Haná SkyRock. Ze stejného důvodu předloni ani nezačalo vysílat Radio Kroměříž v Kroměříži na 103,3. Od loňska leží u ledu kvůli žalobci Free Radio frekvence Brno 102,4, na které se jen na pár týdnů objevilo Dance radio.

 

12. 6. 2016

ckanadaVčera zahájilo vysílání jindřichohradecké Rádio Česká Kanada. Zatím pouze na frekvenci 103,6 MHz na dnešní poměry vysokým výkonem 1 kW ze stanoviště Políkno u Jindřichova Hradce. Internetové vysílání by mělo být spuštěno dnes, takže všichni budeme moci posoudit, co vlastně rádio vysílá.

 

 

5. 6. 2016

V Plzni opět vysílá na frekvenci 93,7 Autokino Plzeň. Nachází se stejně jako loni na místě zbouraného Domu kultury Inwest na Americké. Poznámka na okraj: Na stejném místě v devadesátých letech sídlilo Radio West Plzeň 89,6 podnikatele Jaroslava Kokeše.

 

14. 5. 2016

Šesté nejposlouchanější rádio v zemi Český rozhlas Dvojka konečně sjednotilo v RDS typ programu (PTY) na relevantní podobu Varied.Český rozhlas Dvojka

Dnes, v den 700. narozenin českého krále Karla IV., spouští Český rozhlas další smyčku na svém digitálním kanálu Rádio Retro. Jmenuje se U mikrofonu Otec vlasti a nahrazuje předešlý vynikající projekt Rozdělený svět.

 

6. 5. 2016

clubPostřeh z Prahy: Včera byl zahájen provoz hudebního klubu spojeného s Color Music Radiem. Podnik se jmenuje Color Music Club, sídlí v Lumírově 23 pod Vyšehradem a nabízí vedle poslechu Color Music Radia i živá vystoupení DJů vysílajících na tomto rádiu (Michael V., Friky, Dr. Bob, Gerry, Martin Svátek aj.) – funk, soul, R&B, hip-hop a další menšinové žánry. Web klubu

 

 

20. 4. 2016

Další změna ve vlastnické struktuře českých rádií je na obzoru. Rockově zaměřenou stanici z Mostu Gama Rádio (v éteru sedmým rokem) dosud vlastnila místní trojicegama Roman Viktora, Petr Petrik a Pavlína Borovská. Posledně jmenovaná dáma hodlá svůj třetinový podíl přepustit rozhlasové skupině Media Bohemia, která je v severních Čechách dlouhodobě velmi silná. V minulosti u jiných stanic byl takový převod začátkem procesu, na jehož konci bylo po určité době zrušení původní podoby rádia. Jestli severozápadní Čechy časem čeká dvojitá dávka Rock Radia, nebo jiná inovace z dílny týmu Daniela Sedláčka, je zatím otázkou.

 

 

12.4. 2016

Hitrádio Hitrádio

Velmi překvapivá aktualita z webu RRTV: Hitrádio Magic Brno se po bezmála osmi letech existence chystá přejmenovat na Hitrádio City. Nevnese to do českého éteru, kde už dlouhodobě působí sesterské radio City v Praze, zmatek? Co vy na to?

 

 

 

 

1. 3. 2016

První březnový dejamesdean.fm. Zdroj: jamesdean.fmn přinesl do DABu novinku, která může být vnímána jako dobrá, ale i špatná zpráva. Novým rádiem, přesněji low-costovým nonstop hudebním kanálem, je v multiplexu RTI cz program jamesdean.fm spojený s pražským klubem James Dean. Přináší do éteru především rock’n’roll a pop oldies 50. a 60. let, tedy produkci, která byla v minulosti doménou Radia Olympic a určitý obsahový průnik existuje rovněž s jeho nástupcem Oldies Radio. Obrácenou stranou této změny je ukončení vysílání Radia 1, což je problém především v lokalitách Karlovy Vary, České Budějovice a Plzeň (tam však svítá naděje na FM frekvenci 97,5). Radio 1 se z digitálu stáhlo po zhruba 800 dnech (v multiplexu Teleko skončilo už s Novým rokem).

 

  1. 2. 2016

Duo méně známých rádií Tip Rádio a SeeJay Radio se po měsíční, nijak viditelně komunikované odmlce vrátilo do digitálního vysílání DAB v multiplexu příbramské firmy Teleko. U obou stanic zaujme především počet lajků na Facebooku: Tip nasbíral bezmála 33 tisíc fanoušků, SeeJay dokonce přes 215 tisíc zdvižených palců, což jsou hodnoty, tip-radio-logokteré vzhledem k reálné poslechovosti na internetu vyvolávají pochybnosti.

 

 

 

23. 1. 2016

Plakát Kiss 98.Pražské rádio Kiss 98, které hraje „To nejlepší z 90. a 80. let“ (od loňského září opět bez aktuálních hitů) a jehož staničním hlasem je Zdeněk Skřivánek, se vrátilo ve své RDSce na 98,1 k názvu „_KISS_98“, tedy s mezerou na začátku. Tato podoba PS byla vysílána již od prosince 1996, kdy rádio začalo „zářit“ ze stožáru Dlabačov. Dnes je program šířen z nedalekého stadionu Evžena Rošického, severovýchodního stožáru umělého osvětlení. Zároveň jsem zaregistroval změnu u sesterského Kiss Jižní Čechy na 97,7. Po bezmála třech letech je to první stanice skupiny Radio United, která má opět dynamické PS s informací o právě vysílané hudbě.

 

19. 1. 2016

2014-02-28 01.14.07

Ani v novém roce se nelepší zdravotní stav Radia Dálnice, moravskoslezského pacienta již roky udržovaného v umělém spánku. Na pražské frekvenci 107,9 MHz i nadále vykazuje poruchu, takže při stereofonním poslechu hraje pouze v levém kanálu.

 

 

 

 

 

11. 1. 2016

Hledáte-li jednoduchý, nepřetechnizovaný seznam všech rádií na VKV, SV, DV a DAB v České republice, zkuste Seznam českých rozhlasových stanic na Wikipedii. Data jsou průběžně aktualizována (už zhruba sedm let i mojí maličkostí), takže to je jeden z nejpřesnějších přehledů, co na internetu naleznete. Pokud máte námět na opravu nebo aktualizaci, můžete sem napsat do komentáře. Seznam je na tomto místě.

 

1. 1. 2016

seejaydab

První zásadnější novoroční zprávou je aktualizace seznamu stanic v DAB multiplexu Teleko. Z ní vyplývá, že v DABu už nenajdeme stanice SeeJay Radio a Tip Rádio. Multiplex opustily také Radio 1 a Radio Beat, zůstaly pouze v multiplexu RTI cz. Naopak je v muxu Teleko zpět stanice Český rozhlas Vltava.

 

 

 

 

Archiv krátkých zpráv z rozhlasové scény z let 2013 až 2015

 

 

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
122 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
27. 4. 2017 20:08

Vi nekdo proc nam v Brne zrusili radio Kisshady a misto nej poslouchame centralni vysilaninz Prahy?

Jirkas
28. 9. 2016 18:35

Není to kam napsat, tento web mám rád, reklamy ho musí živit (reklamy me nevadi), ale reklama na TOP09? Tak tímto u mne web skončil, vnucováním politiky..

H.
Reply to  Jirkas
28. 9. 2016 19:51

Jsem rád, že to někdo nakousnul. Tak rezolutní soud bych asi nevynášel, ale mám-li být upřímný, působí to směšně.

MichalP
Reply to  H.
29. 9. 2016 10:58

Proč by veřejné vyjádření podpory politické straně mělo působit směšně? A natož ho označovat za vnucování politiky? Je před volbami a je to legitmní poskytnutí podpory preferované straně.
Podívejte se do Ameriky, jak téměř u každého domu na zahrádce visí plakát, koho dotyčný majitel volí/podporuje.
To je právě to krásné na demokracii, že můžete svobodně vyjádřit svůj názor a ne jako před revolucí, kdy jste bál cokoli říct na veřejnosti, aby vám pak STBáci nedělali ze života peklo.
A jen pro doplnění: Osobně mám na autě vylepenou reklamu TOP09 na jejich podporu.

H.
22. 9. 2016 23:03

Ad. autokino: jestli mají povolený obvyklý výkon 1 W ERP, tak si za rušení mohou sami tím, že jej nevyužívají, protože to je výkon více než dostatečný na vygumování Poláků. V Ostravě prakticky žádná volná frekvence není, na které by mohli s pár mW výkonu nerušeně vysílat.

Reply to  H.
27. 9. 2016 20:36

Tímto výkonem lze pokrýt i menší město a v okruhu desítek metrů přebít i místní stanice. Z fotek jde vidět, že zase tak velký prostor to nebyl. Spíš to vypadá, že vysílali na nějaký mini transmitter z číny a kousek drátu.

JM
6. 9. 2016 21:40

Tak co by se na Bontonu snažili. Hlavní cíl – zlikvidovat rádio, konkurující v Praze dominantní Evropě 2 se povedl. Vše ostatní bylo a je podružné. S odstupem času se opravdu domnívám, že to tehdy byl hlavní cíl „reformy“ programu. Ten stávající program je tak příšerný, že může soupeřit s Impulsem a Signál Rádiem o titul „největší odpad v éteru“.

Škoda kdysi legendární značky, pro mne byl Bonton v 90s srdcovka.

Milan Vokáč
Reply to  JM
19. 10. 2016 20:13

Ahoj všem,
už jsem sice delší dobu mimo mísu, ale čas od času projedu jen tak ze zvědavosti a asi i ze zvyku stránky z rádio tématikou.
Má reakce na názor JM: snad si jí můžu s tak velkým odstupem a nadhledem dovolit.
A tak říkám, co jsem tvrdil už při mém odchodu, po změně formátu (a řada ex-kolegů to ví) totiž, že Bonton de facto končí. Nakolik to byl záměr nového majitele netuším, ale bylo jasný, že to nemůže těm nahoře projít. Bonton měl totiž na svou dobu spoustu skalních a věrných, pro který to nebylo jen rádio. Byla to součást jejich životů, styl a značka za kterou by, s nadsázkou, dýchali. A tuhle zradu, tedy hození rádia úplně jinam odmítli, odešli a nikdo další místo nich nepřišel.
A to je to, co podle mého názoru téměř všem rádiím chybí. Skvělá parta, nadhled, netrapnost, nehonění si ega do éteru, cit proto, co a kdy říct atd.
Jen můj názor, je jasný, že je to dnes ještě víc o penězích, ale potom to všechno chutná tak nějak stejně-umělohmotně.
Diky, že jsem zažil dobu, kdy to bylo ještě…k jídlu.-)
M.Vokáč

Tomáš
Reply to  Milan Vokáč
19. 10. 2016 20:52

Je to o penezich, tak proc drzi umele ten soucasny humus Bonton, když ma mensi poslechovost a tim padem menis ziskovost..?velka skoda starého Bontonu.

JM
Reply to  Milan Vokáč
19. 10. 2016 22:34

Jsem rád, že si pamatuji rádia v 90. letech. Každé bylo jiné, každý poslouchal to svoje a občas si pro zpestření naladil i nějaké jiné. V Praze Bonton, Zlatá Praha, Kiss98, Golem, Radio 1, City… Při prázdninách na Šumavě skvělé oldies na Radiu Šumava, při výletech do Českého ráje Radio Triangl.

Dneska ladím zahraniční stanice kde jen to jde, česká rádia beru většinou jako nežádoucí rušení.

Vyjímky jsou, ale je jich málo.

Lohen
Reply to  JM
20. 10. 2016 11:28

Naprosto souhlasím. To co Milan Vokáč píše jsem přesně cítil k rádiu Triangl. To taky nebylo jen rádio, ale doslova komunita. A právě Bonton jsem u nás na Liberecku chytával pro zpestření. Pana Vokáče si moc dobře pamatuji. A jeho předělávku Dávej ber s Martinem Hájkem mám pořád ve své sbírce mp3. 🙂 Nechci být jak důchodce, ale bylo to s těmi rádii dříve nějaký lepší…

21. 8. 2016 11:05

Pokles Dance Radia na polovinu? Snad se do něj teď taky nevloží pan Škoda se svým „projektem na zvýšení poslechovosti“…

Tom
Reply to  Žorž
21. 8. 2016 16:00

Samozřejmě, že se do toho pan Škoda vloží. Název zůstane stejný, ale slogan se změní na poklidné taneční vypalovačky pro starší a pokročilé a mezi nejhranějšími interprety nebudou chybět Modern Talking, Bad Boys Blue nebo MR Prezident. Budou se tu ovšem objevovat i žhavé novinky, například Inna, Shaun Baker či Morandi. A za účelu vyplnění licenčních podmínek zahrají i něco z tuzemské produkce, nebude chybět Mista či ONdray.
To byl samozřejmě jen vtip, ale je možné, že se to opravdu stane.

Anonymní
Reply to  Tom
21. 8. 2016 19:52

Mistr Škoda je hodně slušný „hnojař“ co se hudby/výběru týče.Zhnojil Bonton, tak ještě může zhnojit Dance Radio.

JM
Reply to  Tom
22. 8. 2016 12:54

->Tom: To si to ještě malujete dost růžově. V podání pana Škody by Dance Radio zajisté bylo NormDance Radio s vypalovačkami typu Sagvan Tofi, Michal David a Petr Kotvald.

Jirkas
Reply to  JM
22. 8. 2016 20:46

Přesné a trefné 😀

Tom
Reply to  Jirkas
25. 8. 2016 19:15

JM: Vidíte, na Rááádio Dýdžej hrající to nejlepší z normalizačního popu jsem nepomyslel. Další možností je, že pan Škoda použije frekvence Dance Radia jako dokrývače pro Bonton. Pan Škoda bude v rozhovorech a na zasedáních RRTV prohlašovat, že tohle jim tu poslechovost určitě zlepší… Ale pravda bude jiná.

Matyas
22. 4. 2016 21:49

Ptám se, proč to tu takto dopadá? velice nadějně našlápnutý projekt a poté podstoupení pod střechu obra?
Pokud to tak dopadne, tak to moc dobré nebude a nastane řízená likvidace a nastolení splašek, které čím dál tím víc se rozlejzají. Každopádně, na celou frekvenční síť Gamy dát RockRádio s logem hrajeme stále stejně dokola, proto si nás nalaďte, to opravdu by byla silná káva, leč v našich končinách velice dostupná. V CB má Rock rádio dvě frekvence, proč jednu nepropustí do licenčka jinému?, v Táboře Fajn, opět dvě frekvence, proč? Zkrátka neschopnost RRTV a jejich svázaných rukou s tím něco dělat a arogantnost tzv. Mediálních domů, kterým bych za tuto levotu pálil sankce za sankcí.

Tom
21. 4. 2016 11:06

Já hlavně doufám, že MB z Gamy neudělá žádné Rádio Gamablaník hrající normalizační rock. To už by bylo fakt moc.

Matyas
14. 4. 2016 17:52

A proč ne, Hitrádio Brno, když už – to je samé City,Urban apod.. a vlastně nic.

Tom
12. 4. 2016 22:27

Hitrádio City? No nevim, ale když už, tak navrhuji takto přejmenovat i Radio City 93,7. Každopádně ať se jmenují jak chtějí, stejně je nebudu poslouchat.

H.
2. 3. 2016 14:27

Od té doby, kdy v Radiu 1 nějaká redaktorka z Respektu tvrdila, že za uprchlickou krizi může Putin, mi tato stanice nechybí. To byla poslední kapka do poháru trpělivosti s touto Bakalovou stanicí. Sbohem.

Jirkas
Reply to  H.
2. 3. 2016 16:19

To je hodně ujeté, rozloučit se kvůli tomuto plácnutí jednoho člověka.Asi nejsi zcela zdráv.Radio 1 po tobě rozhodně smutnit nebude.

Tom
Reply to  Jirkas
2. 3. 2016 20:21

Jak napsal Jirkas, je hodně divné loučit se s Radiem 1 kvůli nějaké redaktorce z Respektu. To je jako kdyby tam zahráli nějaký track, který nemám rád a pak bych začal říkat, že je to hrozná stanice.

Václav
Reply to  Tom
3. 3. 2016 16:37

Navíc když informace tohoto politického druhu nejsou předmětem této stanice, která mě je sympatická z důvodu neotravování pravidelným zvukovým obalem v podobě zpráv a upoutávek. A moderátor vstupuje jen když nám má co říct o muzice, ne naopak že by to měl nutně naplánované a pak to vyplnil vatou. Tímto kdyby se řídili ostatní, jaká by to byla pohoda. S tím samozřejmě ale nesouvisí jeho váhavá nárazová promluva, plná chvilek na rozmyšlenou – no nevím jestli se mi to líbí, ale vlastně taky v pohodě. Kdybych hodiny dokázal nadšeně poslouchat R1 a jeden track se mi nelíbil – není důvod konce; ale osobně u R1 ve snaze nabídnout celou alternativu jsem si ho skrz jeho míru agresivní avantgardy k pravidelnému poslechu neoblíbil, i když tu a tam ho čeknu. Kdybych byl v dosahu klasického signálu tak na něm budu asi častěji.

JM
Reply to  H.
3. 3. 2016 13:04

1) Radio 1 není Bakalova stanice a není nijak provázáno s Respektem, 2) Byť na „imigrantskou krizi“ mám asi podobný názor, určitě na nějaké médium nezanevřu proto, že je tam hostem někdo s odlišným názorem.

Jirkas
18. 2. 2016 15:59

Jinak celá perla, email z rádia City (je mnohem výživnější) je na digizone.

Tom
18. 2. 2016 15:26

Ukázkový příklad toho, jací lidé pracují v českém éteru. Též je mi z toho špatně.

Jirkas
18. 2. 2016 07:32

Protože některé stanice mají otřesný zvuk, vznesl jsem na hudební ředitele dotaz a dostala mě odpověd hudebního ředitele jedné z nich, je to pražská stanice..schválně jestli uhodnete jaká.Cituji z odpovědi.

„“Nastavení našeho procesoru je agresivní, upravuje původní zvuk a příliš mění charakter původních nahrávek. Nectí dynamiku původních nahrávek, někdy se to projevuje slyšitelnými nedostatky ve zvuku. Ano, je to tak. Souhlasím. Je to ale naším cílem.
Řadíme se mezi komerční stanice pro široké masy. Vždyť jsme nejposlouchanější regionální rádio v Praze. Věnovali jsme hodně času tomu, abychom takhle zněli.““

Chce se mě opět zvracet.

Jirkas
1. 2. 2016 19:36

Ten zvuk z Teleka je otresny, u všech stanic..