Komentáře a diskuze

Články

Radio Spin ořezalo programové schéma

Nikoliv kosmetické programové změny probíhají na Radiu Spin. Po dvouletém působení v ranním vysílání skončilo populární duo DJ Enemy a Jaro Cossiga. Pod jejich taktovkou se ranní blok Morning Wishlist stal především v roce 2011 výjimečnou show, která v pražském éteru nabízela kombinaci nadprůměrné hudby nad rámec běžného playlistu i originálního a žánrově věrohodného moderátorského projevu.

Významnou inovací je rovněž zrušení většiny večerních hudebních speciálů věnovaných různým podobám urban music. Skončil mimo jiné také letitý pořad Get Fresh!, který měl svůj původ v roce 2006 ještě na Českém rozhlasu 4 – Radiu Wave. Spin tak ztrácí na své různorodosti a mírně alternativním klubovém nádechu a přibližuje se komerčnější podobě vysílání jako ve svých začátcích.

7 komentářů Radio Spin ořezalo programové schéma

 • masakr

  Proč skončili Dj Enemy a Jaro Cossiga….teď se to už vůbec nedá poslouchat!!!
  To něco provedli nebo někomu šlápli na kuří oko?

 • Erika

  Jsem strašně zklamaná ze změn, které dál pokračují na spinu. Dřív si drželi svou stopu, dnes je to opravdu dokonalá komerce, snaží se snad z toho udělat druhou Evropu 2? Hudební styl už taky nedrží, každou chvíli chci to rádio vypnout, protože Black rádio je vážně pryč. Pryč jsou všichni moderátoři, kteří byli z oboru, kteří věděli, co hrajou a prostě k tomu patřili. Dnes Vojnar, Zelenka? Bože, fakt bych neřekla, že tohle na SPINU někdo dopustí? Black and dance? Ne, Dance aneb Evropa 2 upgrade. Pořád doufám, že tomuhle tam někdo udělá přítrž a bude tu zpět SPIN s autory, kteří se hráli dřív. Kde jsou H16, Ektor, Enemy, slovenská scéna, DJ Witch.

 • Jirkas

  Zelenka je des bes,stejne hudba je strasna,jak pisete – styl Evropa 2.

 • Ovi

  Radio Spin podle RRTV nedodržuje licenční podmínky tím, že nevysílá slovensky a pro Slováky v Praze. Licenci Spinu původně získalo slovenské Radio Twist, později Viva, ale jejich vysílání posluchače v Praze nezaujalo.

 • LiborV

  Je možné zažádat o postupnou změnu licenčních pdomínek, tak aby během pár let povinnost po krocích vymizela?

  • Ovi

   Myslím, že ano. Rádia změnu licenčních podmínek často vysvětlují vývojem rozhlasového trhu, změněnými potřebami a požadavky posluchačů. Zvlášť pokud se tak děje postupně, je velká pravděpodobnost, že změny licence RRTV posvětí. Kolegové ze Spinu by mohli v případné žádosti uvést, že slovenská menšina v Praze o speciální rozhlasové zpravodajství nemá zájem a vyhovuje jí standardní české vysílání, kterému plně rozumí.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)