Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Radio Kroměříž už vysílá. Ale ve Zlíně

radiokromePo bezmála čtyřech letech vysílání na internetu vstoupila kroměřížská stanice Radio Kroměříž do tradičního a nadále klíčového pásma FM. Vinou soudních tahanic nezahajuje vysílání nejprve v domovské Kroměříži, ale v nedaleké krajské metropoli Zlíně z paneláku v Prštném na 107,0 MHz výkonem 200 wattů. Přestože je Zlín počtem obyvatel i ekonomickou úrovní mnohem silnější lokalitou, větší význam pro rádio bude mít pravděpodobně až spuštění vysílače přímo v Kroměříži na 103,3 MHz, o nějž se Kroměříž delší dobu přetahovala s Radiem Haná SkyRock.

Za rádiem stojí místní podnikatel Roman Konečný a taktéž místní Mirek Karásek, někdejší moderátor Radia Haná. Ve vysílání je slyšet známý hlas ze zlínského éteru Leoš Slaměna. Rádio má přes svůj lokální charakter velmi slušně produkované vysílání a komunikaci. Obsahově lze Radio Kroměříž zařadit do formátu AC, jde tedy o mainstreamově postavený program, byť s poněkud pestřejším playlistem (ke slyšení jsou např. Team, Shakira, Taylor Swift, Ready Kirken, OneRepublic, Cher, Coolio, Pet Shop Boys).

Přestože se rádio jeví jako velmi aktivní, jeho pozice na přeplněném trhu zřejmě nebude významnější. Zejména ve Zlíně lze těžko čekat větší zájem o stanici, která na letmý poslech není nijak výrazně odlišná od zavedených rádií v regionu. Kroměříž může oslovit jen místní patrioty přímo v domovském městě, ve Zlíně o takové rádio bude zájem jako např. o Jih nebo Rubi, tedy zanedbatelný. Ani stávající poslechovost na internetu není nijak oslňující, ve špičce poslouchá rádio jen kolem 70 lidí. Už teď můžeme spekulovat, do jaké sítě se po pár letech rádio zařadí. Jaká velká značka ve Zlíně ještě chybí? Jistě víte.

Zajímavost na závěr: Srovnejte loga rádií Kroměříž a Orlicko.

orlicko

10 komentářů Radio Kroměříž už vysílá. Ale ve Zlíně

 • Mirek Gašpařík

  Rádio Kroměříž dlouho vyčkávalo, nyní už dle informací přímo od nich jsou přípravy v plném proudu – na kroměřížském sile se dělal nový strop a možná proto nemělo cenu tam šaškovat – své si užil i pan Hejl z rádia Rubi, kdy jim montéři často zapomněli po směně zapnout dokrývač 93,1 (i Haná 88,4) nebo když přesouvali dipóly a ballovací anténu dali tak blízko dipólu Hané, že se po Kroměříži linul na 93,1 mix obojích rádií 🙂 Jinak co se týče Orionu ze Zlína – už víc jak měsíc nevysílá a frekvenci 88,6 odstranili i z vlastního webu…

 • Ovi

  Od 18. března už vysílá i 103,3 pro Kroměříž a okolí. Připomeňme, že v okrese Kroměříž mají lidé nejraději Impuls, Frekvenci 1, Evropu 2 a Rock Max. Jak intenzivně budou přelaďovat na Radio Kroměříž? Co myslíte, má tento program šanci uspět?

  • jouda

   Pustil jsem si asi pět hodin ze včerejška a přijde mi, že není moc důvod poslouchat. Místy podivný hudební mix, např. za Teamem následuje Sia (The Greatest), nebo za Debbi skladba od Steppenwolf (Born To Be Wild) nebo za Lucií skladba od Bruna Mars (24 Magic). Po skladbě z kategorie CZ/SK následuje skladba z úplně jiného žánru, jejichž posluchači se moc nekryjí. Ale uvidíme časem, jak se to vyvine.

  • Václav

   Krátce z kraje, sousedního okresu Zlín: U mě nejede, když přitom KM je z naší obce místy vidět, 20km. 103,3 bych předpokládal, že chytnu soudě podle 93,1 88,4 které jedou ze stejného stanoviště, chytnu i slabší KM 96,4, ale možná radio KM má zvlášt antenu a třeba nevyužilo výšku, nebo jednoduše jiný diagram, posluchač na FB prý zas chytl u Olmíku. Když ještě nevysílali na FM , tak je měli puštěné jednou ve ski areálu Troják, a v neděli dopoledne hráli takový novější pop ale jiný než jinde, vcelku dobře překvapili, ale teď taková ta klasika těhle malých popových staniček, obdivuju že jouda vydržel 5 hodin. Ale v tomto případě chápu že Kroměřížáci i teď chtěli své rádio, dle obliby na FB (má bezmála tolik fanoušků jako letité rádio Zlín krajského významu). Dle skutečné poslechovosti ale zatím nic moc jak psal ovi. na FM jsou až tam teď, ale už tam mohli první vlaštovky mít, když vypadá že jsou tak oblíbeni už nějaký pátek. Taky bych připomněl, že okres KM netvoří jen samotné město KM, které není v poměru počtu obyvatel celého KM zas tak velké a dostávám se k tomu že pokrytí mohli soustředit Zdounky nebo bystřice. Nyní mají velké logo 103,3 ale o 107 se téměř nezminují přestože pokrývá krajské město, asi je zbytečná i z jejich strany a to se ještě chytá na hradištsko 88,2. Neřeknu v době kdy rádiu konkurovala jen televize, ale ted většina lidí nezaregistruje že vůbec něco takového vysílá, stejně jako řada dalších dokrývačů stejného popu ve Zlíně. Mě to přijde jako dávat rádio Jihlava do Havl. Brodu či naopak (i když vím že v tomto případě zde hraje i historická nesnášenlivost těchto dvou měst), ale berme že stejná kuriozita vznikla i tady. U radia Jihlava je zajímavé, že je skoro nejposlouchanější v okrese a opět podotknu že ten okres se táhne ještě dál Třešť, Telč; a tam už předpokládám slabší signál, proto mě poslechovost přijde divná, spíš by na prvních místech byla reálnější nějaká celoploška, nebo každý Jihlavák se dal na radio Jihlava, což mě přijde taky divné. Nějak teda poslechovost je, ale KM? Leda mě jěště napadlo že by nebylo od věci spojit příjemné s užitečným a team končího Kiss Publika pověřit, aby dělal radio KM, ti mají zvuk, zkušenosti atd, než tohle no name radio KM. Co vy a oni na to?

   • Zdravím, společně se Zuzkou Gregůrkovou jsme od Května součásti týmu Radia Kroměříž. Juli Kamhalovou můžete slyšet na Radiu Zlín. 🙂

    Vojta Přívětivý

 • Matyas

  Signál rádio na Táborské frekvenci 107.8 opět hraje, zda-li se jedná o zkušební vysílání či již plný start netuším, ale i 26km od vysílače u mě ve Voticích hraje celkem obstojně.

 • Jan

  Na fmscan uz je napsana frekvence Signalu pro Tabor. Tak dle mého nazoru by to mělo v Tabore bezet.

  • MichalP

   Je zajímavé, že k dnešnímu dni v databázi ČTÚ ještě tento vysílač není zveřejněn. Ale samozřejmě to může být dáno jen pomalostí odpovědného úředníka.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)