Menu teď najdete pod tlačítkem ☰ vlevo nahoře.

Komentáře a diskuze

 • frkotou 20. 2. 2019 at 21:34 on KomentujemeMělo. Možná proto, že spolumajitelem byl zároveň majitel Blaníku. Vranov byl ale o 2 roky později než Blaník.
 • Honza K. 20. 2. 2019 at 21:27 on KomentujemeMně se ta přednáška dnes moc líbila. Byla velmi stručně a přehledně shrnuta do 2 hodin a dozvěděl jsem se
 • Michal 20. 2. 2019 at 19:37 on Komentujeme:-D U studentů to asi skutečně nějak takhle funguje. Ale třeba já, jakožto člověk v produktivním věku nemám vž
 • H. 20. 2. 2019 at 19:09 on KomentujemeNo já nevím, jestli je to důvod k optimismu. Má někdo nějaké informace, jaké ty přednášky o DABu ve školách
 • Moje Dvojka 20. 2. 2019 at 18:17 on Jak se změní Český rozhlas Dvojka v roce 2019?Zdravím, pořad Káva o 4 - "Kavárna o 4" by se mohl vysílat např. ve čtvrtek živě z připravované kavárny
 • Hony 20. 2. 2019 at 18:16 on Free Radio chce do Prahy na 107,9 aneb Ukažme PražákůmAle na 107.9 je dalnice ale frekvrence 102.3 a 107 je volna

Články

Radio Dechovka již vysílá na středních vlnách na 1233 kHz

Radio Dechovka AM 1233 kHzNa středních vlnách bylo po mnoho uplynulých let možné naladit pouze dvě tuzemské stanice: veřejnoprávní kombinaci Český rozhlas 2 – Praha + Český rozhlas 6 (nyní ČRo Dvojka + ČRo Plus) a soukromé Country Radio. Letos pásmo AM překvapivě ožívá. Jako první se v analogovém středovlnném éteru objevil jeden z projektů stále výraznějšího mediálního podnikatele Leoše Pohla. Aktualizováno 29. 5. 2013 o nové logo.

Radio Dechovka od roku 2009 vysílá na internetu, od letošního března je dostupné i v pražské DVB-T (v regionální síti 4), což je ale pouze okrajový způsob poslechu rádia. Na rozhlasových středních vlnách dnes zůstávají převážně starší a silně konzervativní ročníky posluchačů, kteří jsou na AM zvyklí již od mládí. Právě na ně cílí také Dechovka. Vysílání z přechodného vysílače v lokalitě Líbeznice – Pakoměřice lze v nočních hodinách slabě zachytit např. až na Olomoucku. Senioři tak mají vedle Šlágr TV další „lidovou“ zábavu přímo z venkova.

24 komentářů Radio Dechovka již vysílá na středních vlnách na 1233 kHz

 • Anonym

  Hello anyone.

  I listening to your station every night from 12pm here in Norway only winthertime. On 1233 Khz on my old tube radio MW. I love it. It is as the time i was 12 years old in 1956 an lissen to Radio Luxembourg. I use a 21 meter lonwire, it is. Go one. Yopu get a old man 75 years old in live.

 • Jan

  Nevite zda uz bezi nejake frekvence? Milevsko, Cesnovice, atd. Diky moc me to zajima.

  • Jarda

   maji ubírat vykon na fm vysilaní.“Ze stávajících 400 Wattů může být výkon snížen na 200 Wattů“ – píše digitální radio.

   • Ovi

    Myslím, že to je jen formální srovnání evidence RRTV se skutečným stavem ve Strakonicích, kde Dechovka jede s 200 W z kóty Šibeník alias Městský les přímo ve městě, nikoliv ze vzdálenějších Brusů, kde dřív Orlík zářil se 400 W nepříliš efektivně do lesů a polí.

  • Ovi

   FM vysílače jako Milevsko nebo dokonce Orlík nad Vltavou byly pošetilým nápadem Zochova Rádia Orlík. Není divu, že Dechovka oživila ze sítě Orlíku jen ty klíčové kóty ve větších městech, kde je efektivita zásahu populace násobně vyšší.

  • Ovi

   Radio Dechovka má v databázi ČTÚ už také venkovský vysílač Češnovice 95,5. Souřadnice míří na BTS mezi Češnovicemi a Suchou. Mělo by jít o vyšší místo, než v minulosti využíval Orlík. Ten na této frekvenci vysílal stylově z kravína na jižním okraji Češnovic.

   • JM

    Tento vysílač je opět nesmylně duplicitní a jeho pokrytí je malé, maže ho Javořice 95,4 FM. Kmitočet by mělo smysl překoordinovat do Českých Budějovic a pustit na něj jinou stanici :/

    Město by to pokrylo v pohodě…

 • Monika

  Dobry den, naladime radio dechovka na Uhersko Hradistku? Na strednich vlnach 1233 khz nic nechytame.

  DEKUJI,

 • Ovi

  Radio Dechovka 2. ledna 2017 přesouvá vysílač Líbeznice 1233 kHz na stanoviště Praha – Zbraslav, jinými slovy ze severního okraje na jižní okraj metropole.

 • Jirka

  Chci se jen zeptat, kdy bude možné Radio Dechovka poslouchat i na plzeňsku. Frekvence 1233 kHz je po většinu dne v této lokalitě nepoužitelná. Děkuji za odpověď. Jirka Plzeň.

 • vaclav kruml

  jsem z caslavi , prosim zdali bych mohl naladit vase radio dechovka a c na jake ftekvenci dekuji za krasne pisnicky s pozdravem vaclav kruml

 • Rádio Dechovka na Semilsku a okolí na rtřednich vlnách nejde pořádně naladit bylo by lepši na fm.

 • Josef Vildomec

  Dobrý den.
  Děkuji Vašemu Radiu Dechovka za pěkné vysílání. Je mi 76 roku a doposud jsem nikdy neslyšel tolik krásných skladeb, nových i dávno zapomenutých, co zpívali kdysi i moji rodiče. Mnohokráte děkuji za Vaše vysílání.
  Mám ale jednu připomínku,která se týká kvality přijmu z 500w vysílače Brno-Řečkovice.
  Netýká se to rozdílu kvality příjmu mezi středními vlnami a VKV. To je věc neměnná.
  Příjem v denní době na kapesním radiu odpovídá normě středních vln. Bohužel po celou noc se příjem zhorší tak.že tóny vybrují, neboli v rychlé frekvenci se tony vlnkují. Příjem je velni nekvalitní a nedá se Vaše stanice na SV 1233 kHz poslouchat. Místem mého příjmu je Drásov okr. Brno venkov, vzdálen od vysílače cca 20 km.
  Noční zhoršená kvalita příjmu může být z důvodu slabého vysílače v Řečkovicích.
  Možná to chce zvýšení výkonu vysílače a nebo raději vysílat ve VKV.

  Tento můj poznatek Vám posílám k posouzení a také pro případné zlepšení kvality příjmu, tak nádherné Vaší stanice s pěkným programem hlavně pro nás starší.
  S pozdravem Josef Vildomec Drásov 152

 • Tomáš

  15.5.2014 22:54, QTH Hodonín, S1 – S5, ANT = svod od GP 145 🙂
  73!

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)