Komentáře a diskuze

Články

Radio Černá Hora jde pod křídla skupiny Media Bohemia

cernahoraVýchodočeská Černá Hora, dlouhodobě jedna z nejposlouchanějších regionálních stanic v České republice, ztrácí po 23 letech existence majetkovou nezávislost. Dosavadní majitel Martin Černý prodává 48 procent firmy skupině Media Bohemia. Jaký bude mít změna vlastnické struktury dopad na obsah rádia zatím není jasné. Černá Hora je svým AC formátem nejblíže Hitrádiu Magic, ale její kmitočtová síť by vhodně doplnila relativně malé pokrytí východních Čech a Liberce dalším programem Media Bohemia – Fajn Radiem. Teoreticky by se Černá Hora mohla stát také Rock Radiem. Jeho poslechovost už totiž předčila výsledky Fajnu.

Media Bohemia vedle značek Fajn, Hitrádio, Blaník a Rock provozuje samostatný brand pro Ostravsko Helax (místo Fajnu) a podílí se také na Rádiu Zet, Oldies Radiu a Gama Rádiu, u něhož se očekává začlenění pod Rock Radio.

29 komentářů Radio Černá Hora jde pod křídla skupiny Media Bohemia

 • JM

  Takže opět spousta doublů (Trutnov, Mladá Boleslav, Liberec…). Je to nechutné. A i likvidace letité značky Černá hora – ale možná radši ten název zrušit, než z toho dělat Hitrádio :/

 • Ondra

  To není vůbec dobře, že z rádia Černá Hora bude Hit rádio Východní Čechy. Když už nějaké rádio ukončí své vysílání myslím si, že by bylo dobré, kdyby tam vysílali rádia, které by si to zasloužili, jako jsou např. rádio Junior, nebo rádio Dechovka. Těmto rádiím bych moc přál, aby se dostali na Fm i když rádio Dechovka už má vysílací frekvence po zaniklém rádiu Orlík.

 • Ovi

  Od tohoto týdne je Černá Hora oficiálně plně v rukou Media Bohemia. Její čas se krátí.

 • Philmen

  Tak to bude velmi zajímavé, co s ČH udělají. Dávalo by mi celkem smysl, kdyby ČH nebo Magic přešlo pod Fajn. Území ČH nebo Magic nemá Fajn nyní moc obsazeny a zrovna Pardubický a Královéhradecký kraj jsou pro Fajn největšími skokany v poslechovosti (HK-denní +5tis./týden +10tis. a v PA ještě více denní +13tis., týden +17tis.). Vezmu-li v potaz, že Fajn rostl i ve SČ +3tis. den/+4tis. týden a v Olomouckém kraji +8tis./+12tis., tak si myslím, že pokrytí Mladoboleslavska, Liberecka a severních hor Fajnem dává smysl. A tam, kde by došlo ke zdvojení vysílačů (zřejmě Pardubice), tak by se dalo využít na Rock radio (bude-li RRTV souhlasit).
  Odbočka: v létě pro mě bylo velkým překvapením, že v Harrachově na 3 místech hrálo KISS JČ :-)))

 • Karlos Kroužilos

  O Černé hoře má už Media Bohemia jasno. Je to přímo od vedeni M.B., který mě vždy dobře informuje….
  Z Č.H. se má stát Hitrádio Východní Čechy. Z Hitrádia MAGIC (bývalé Metuje) chtějí udělat Rock Rádio. Vře závisí na kladném rozhodnutí RRTV, ale vzhledem k tomu, jak jim jdou na ruku, je to vlastně rozhodnuté….

 • Ovi

  Východočeská rošáda začíná. Hitrádio Magic žádá RRTV o změnu licenčních podmínek ve prospěch rockové hudby, jeho přeformátování na Rock Radio a proměna Černé Hory v Hitrádio se blíží.

  • Matyas

   Černou Horu bych nechal tak jak je, vůbec bych s touto značkou nemanipuloval. Má svoji osobitou povahu, i když po zásazích již degradující hudební složka není vyjímečnou, má stále svoji váhu. Po nesmyslném zásahu se z toho stane jedna další odosobněná stanice z mnoha a zapadne k ostatním podprůměrným, které také mediální domy zlikvidovali pro svůj prospěch.

  • MichalZ

   Teda to zdůvodění je snad ještě horší než v případě sloučení Kissů. To by mě zajímalo, kdo jim ty kecy píše. Rádio Černá hora jsem měl rád, bylo chytitelné v Jizerkách, kam často jezdím na dovolenou. Teď z toho udělají další S-Hitrádio. Sláva meším regionálkám, jako je Relax aj.

 • JM

  A zase budou doubly. Jičín, Mladá Boleslav (kde to bude dokonce trojnásobné – Jičín 107,3 je tam velmi silný ale Magic tam má ještě vykrývač 91,7, do toho je v Boleslavi už nyní 103,5 Rock) – a další místa.

  Třeba v Liberci je situace snad nejtragičtější, tam vysílá Hitrádio na třech kmitočtech přímo v Liberci (93,3, 100,6, 106,1) a slyšet je velmi dobře i z Jablonce (kde vysílá na dvou kmitočtech). V Turnově jedou dvě frekvence Hitrádia (97,0 a 98,8) dokonce ze stejného domu a stejné antény!

  Jak je tohle stále dokola možné, proč to RRTV neřeší? Třeba na Slovensku, když RTVS získal silný vysílač v Žilině, všechny menší vysílače v okolních městech vypl a půjdou do lic. řízení. Podobně to funguje i jinde.

  • Ovi

   Takové plýtvání kmitočty je prasečina, pozitivem bude snad jen slušné pokrytí Prahy Rock Radiem na 107,3 do té doby, než se někdo rozhodne nahradit jím Oldies na 103,7.

  • Matyas

   RRTV je ztrouchnivělá shnilá tříska, která je trnem v oku všech rozumově smýšlejících lidí v této zemi, jdoucí na ruku těm, kteří jsou na tom obdobně jako ona.

  • Jan

   V tabore Hit ma tri. Jih Cech 104,3 dále Sedlec 92,4 a Tabor 88fm.

 • Ovi

  Media Bohemia si v červnu zaregistrovala ochrannou známku Hitrádio Černá Hora, ale to nemusí nic znamenat, protože zároveň přihlásila známku Hitrádio Magic východní Čechy.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)