Komentáře a diskuze

Články

Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

Rádio Bonton se v rámci letošního přeformátování zavázalo hrát alespoň 40 procent hudby vydané od roku 2002 a minimálně 50 procent písní z české a slovenské produkce. Dle prostého poslechu a teď také analýzy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ovšem tyto ambiciózní parametry nedodržuje. Bonton měl hrát poměrně mnoho novější CZ a SK hudby, realita odpovídá formátu Czech conservative určenému střední a starší generaci. Nabízí se dva možné scénáře. Bonton si prosadí úpravu licenčních podmínek, tak aby seděly na skutečně vysílaný program tzv. českých melodií a dárků, nebo svůj playlist razantně omladí, což ale není v dohledné době reálné. Staré publikum už stanice stačila setřást, ale nové je zatím malé a nestabilní a další programové otřesy by Bonton mohly přijít draho.

39 komentářů Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

 • Mirek

  Opět od čtvrtka 5.7.2018 nehraje rozhlasová stanice Bonton na frekvenci 100,40 Mhz pro okresní město Strakonice. Takové výpadky si jiné rozhlasové stanice nedovolí. Kdy už konečně bude sjednána trvalá náprava? Mimo jiné, pokud se vysílá, tak sníženým výkonem a nefunguje RDS.

  • Jarda

   musite napsat přimo do radia

  • Ovi

   Rádio Bonton je nízkonákladově udržovaný, naprosto nerozvíjený projekt, který má v rámci skupiny Lagardère, zdá se, tu nejnižší prioritu. Jde o to, co nejdéle udržovat vysílání v souladu se zákonem s minimálním úsilím tak, aby FM frekvence nemohly připadnout konkurenci. Poslechovost a posluchačské zkušenosti tu nehrají roli.

   • Jirkas

    Presne tak OVI, presne takovou taktiku konaji. Boze, ty jsi mel byt naklonovany v rade aspon na desetkrat. To by to tam litalo. 🙂

   • JM

    Bohužel, tohle je zřejmě cílem oligopolu v českém éteru. Zabetonovat éter za každou cenu a co nejméně nákladnou cestou, aby se tam náhodou nedostal někdo další.

    Media Bohemia na to jde skupováním rádií, která nejdřív reklamně vytráví, takže je koupí celkem levně (i proto, že nikdo jiný je koupit nechce – jen blázen by v současné době investoval do rádia s vidinou zisku, to je za stávající situace nemožné). Poté jsou frekvence dříve programově samostatných rádií síťovány a dublovány, to vše za souhlasu RRTV, která z mého pohledu tímto porušuje svou úlohu (dbát na programovou rozmanitost v éteru). Bohužel se tahle taktika extrémně daří a dané doubly jsou už ve velké části ČR. A zejména tam, kde by programovou pestrost posluchači určitě ocenili, protože stávající výběr je bídný (severní Čechy, Liberecko, východní Čechy…).

    Lagardére zase jde cestou osekání programu a soustředění se jen na své dva hlavní koně, tedy F1 a E2, ostatní rádia nechává paběrkovat, skoro jako by o ně neměla zájem – Bonton, Zet, Dance. Na Dance se možná snaží tamní tým, nemá ale žádnou podporu shora.

    Jediný, kdo se tak nějak snaží i o rozumný program, je Radio United. Kiss, Beat, Country i R1 jsou živé stanice. Byť se také viditelně šetří, viz. sloučení Kissů a také provoz odpadního Signál Rádia, jehož program je opravdu šíleným provinčně-komunistickým příspěvkem do českého éteru.

  • Petr

   Za sebe bych byl radši, kdyby přestali vysílat nadobro. To by aspoň přineslo šanci na rozumnější radio – vím, že se opakuju, ale třeba Bonton v tom stylu, než ho přeformátovali na tuhle zhůvěřilost…

   • Vojta(1)

    České melodie a nepočetný moderátorský tým nejsou hlavním problémem Bontonu. Tím průšvihem jsou právě ty „Dárky“.
    Když jsem slyšel slogan České melodie & dárky poprvé, nabyl jsem dojmu, že vedle Českých melodií bude program Bontonu doslova nadupaný soutěžemi o hodnotné ceny (dárky). Těšil jsem se, že také něco vyhraju. Jak se ukázalo, bylo to s těmi dárky míněno poněkud jinak. Myslím si, že tím odradili hodně natěšených posluchačů.

 • Mirek

  Stále nevysílá radio Bonton na frekvenci 100,40 Mhz ve Strakonicích. Dejte to už konečně do pořádku, je více odmlčené než hraje !!! Těch výpadků v poslední době bylo několik a jak vidno žádný zájem o trvalé odstranění závady na straně provozovatele není.

 • Mirek

  Kdy už konečně zase začne vysílat rozhlasová stanice Bonton na frekvenci 100,40 Mhz pro okresní město Strakonice. Už několik dnů je stanice odmlčená. To by zasloužilo okamžité zjednání nápravy !!!

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)