Menu teď najdete pod tlačítkem ☰ vlevo nahoře.

Komentáře a diskuze

  • Ovi 22. 2. 2019 at 13:32 on KomentujemeDěkuji za upozornění, Dechovka se tedy přestěhovala k Culkům do baráku.
  • Jirka Tenisak 22. 2. 2019 at 13:11 on KomentujemeMáte v adresáři chybu, vím, že to sem asi nepatří, Dechovka je v Úvalech u Prahy
  • Ovi 22. 2. 2019 at 11:35 on KomentujemeCity sídlilo na těchto adresách: 1993 Prvního pluku 7 na Florenci, 1995 Budějovická 7 u Zelené lišky, 1997 Kor...
  • Ovi 22. 2. 2019 at 10:46 on KomentujemeNa Bělehrad! Ode dneška už je tam také Oldies Radio. Ve vysílání se to projevilo tak, že přestalo fungovat zob...
  • Michal 22. 2. 2019 at 10:36 on KomentujemeHitradio City 93.7 se stěhuje z korunní ulice.Dnes v korunní ulici vysílá naposledy.
  • Ovi 22. 2. 2019 at 07:51 on KomentujemeOd včerejška pozoruji mono na pražské Dvojce 91,2.

Články

Poznámky k poslechovosti rádií v druhém pololetí 2011

Tristní jsou výsledky alternativního Radia Ethno, které, ač pokrývá dvě největší města v zemi, to po třech letech existence dopracovalo na pouhých 5 tisíc posluchačů týdně (z toho 1 tisíc v Jihomoravském kraji). Hůře je na tom už pouze liberecké Rádio Dobrý den s denní statistickou nulou. V poměru k pokrytí jsou slabá rovněž čísla vesnického Rádia Orlík v jižních Čechách. Podobně se bohužel zatím vyvíjejí výsledky formátově zajímavého Rádia Samson v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Mezi ryze pražskými rádii je poslechovostí, ale nikoliv hudebním zaměřením, aktuálně nejslabší Classic FM. V dané kategorii je o něco poslouchanější Radio Spin, jeho výsledky (36 tis. WR) jsou ale dlouhodobě nejhorší. Před dvěma lety Spin atakoval hranici 60 tisíc týdenních posluchačů. Téměř stejný počet vykázal AC formát Českého rozhlasu Regina. I v tomto případě spadla čísla na minimum. Před dvacetiletou Reginu se dostal nejmladší účastník rozhlasového klání v Praze, Dance radio. Jeho 39 tisíc WR znamená vůbec nejlepší hodnotu. Přímo v Praze poslouchá stanici polovina z uvedeného počtu, což dokládá hojnou skupinu internetových posluchačů.

Stále oblíbenější je Oldies Radio, které už v žebříčku přeskočilo slábnoucí RockZone 105,9. Velmi stabilní jsou v posledních výstupech Radio projektu čísla Radia 1. Téměř na jeho úroveň se postupně propadlo dříve silně mainstreamové Rádio Bonton. Zajímavé je, že Bonton dosahuje na značně rozšířené VKV síti téměř stejných denních hodnot, jako Oldies na dvou kmitočtech. Stejně neslavně dopadá denní poslechovost expandujícího popového Kiss 98.

Vůbec nejvýraznější nárůst obliby u posluchačů přímo v Praze vykázal Český rozhlas Dvojka. Pražané začínají přicházet veřejnoprávnímu oldies/talk rádiu na chuť. Znatelně v metropoli povyskočil také přespolní Český rozhlas Sever.

V měření nadále nejsou zahrnuty stanice RFI, Dálnice a R. Samostatně vyčleněny nebyly zatím ani SkyRock a Čas Rock.

5
Komentáře

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
htcjirka

Radio Bonton v pocatcich nebylo radio s taneční a elektronickou hudbu..takze nemuze byt pro neho synonymem tato hudba.V zacatcich byl Bonton popovym hitradiem..Ted z neho mame Blanik,tomu rikam vyhra..

JM

Ty výsledky Bontonu jsou dlouhodobě tristní, zejména po převzetí stanice Lagardere. V Praze mají silný vysílač, dále mají slušné vysílače v Mladé Boleslavi (pokryto alespoň 60 tisíc lidí), České Lípě (pokryto 40-50 tisíc lidí) a Benešově (pokryto 30 tisíc lidí). A to už mnoho let. Už to je tedy velmi slušné pokrytí vzhledem k číslům poslechovosti. Třeba takové City s jedním pražským vysílačem, který má navíc na sever od Prahy velmi omezené pokrytí díky 93,5 FM z Bukové hory, má dvojnásobnou poslechovost proti Bontonu. Důvod je podle mne jednoduchý – Praha je přesycená AC rádii, která hrají podobný hudební mix… Číst vice »

LiborV

Společnost Londa si nedávno nechala zaregistrovat pro český trh název Jemné melodie. Je to jen mou spekulací, ale mohlo by to ukazovat na dvě věci. Londa chystá nový formát do nedávno vyhlášených výběrových řízení. Nebo za druhé úvahy o přeformátování Rock Zone.

Štífa

Výsledky Bontonu nelze takto bagatelizovat. Vysílače spustil v polovině loňského roku a obecně se ví, že Radioprojekt podobné změny v pokrytí nebo i třeba programové či různé výraznější promo aktivity zachytí nejdříve v dalším výstupu, spíše tedy cca s ročním odstupem, než je ten, ve kterém se změny udály. Nelze tedy jeho výsledky srovnávat ve stylu „spustil nové vysílače, automaticky musí růst“. To bude možné až u letošního listopadového výstupu.

JM

Kiss 98 doplácí na jednu jedinou věc, a to otřesný hudební formát. Kde jsou ty doby, kdy se to dalo poslouchat, a naopak byl Kiss jednou z nejlepších stanic v Praze co se týče profilace. Na jeho formátu z roku 2008 se dalo najít jen málo chyb a ač tam byl stále prostor k ještě lepšímu vyprofilování na klidnější hudbu s důrazem na 80. a 90. léta, byl Kiss naprosto nejlepším popovým rádiem nejen v Praze. Odráželo se to i na rostoucích číslech poslechovosti, WR se pohyboval kolem 100 tisíc posluchačů a DR kolem 40 tisíc. A to měla stanice… Číst vice »