Komentáře a diskuze

  • LU- 24. 8. 2019 v 15:21 k KomentujemeZahlédl jsem reklamu s R-PCE na autobusech okolo Ústí n/O
  • Jirkas 24. 8. 2019 v 15:00 k KomentujemeVeskere DAB vysilace/mux, ktere Cesky rozhlas po cele CR provozuje maji/obsahuji i regionalni stanice z cele C...
  • Jirka 24. 8. 2019 v 13:39 k KomentujemeKdyž v místech kde má ČRo dab+ nenabízí ve svém multiplexu regionální stanice. Tak asi těžko lidi přesvědčí k ...
  • PetrB. 24. 8. 2019 v 09:48 k 22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátýMne Signál plně vyhovuje. Je mi 40. Přesně hraje méně známé české skladby. Jo a nejsem zastánce socialismu, ba...
  • Jarda 24. 8. 2019 v 07:56 k KomentujemeA propagace dab+? Mohli by v mistech kde ma čro mux signál propagovat i možnost naladit tu stanici pres dab+.....
  • Ovi 24. 8. 2019 v 06:58 k 22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátýDoporučuji všem, kteří si chtějí udržet pěkný vztah k rádiím, je při práci nebo jiné mnohahodinové činnosti ne...

Články

Komentujeme

3828
Komentáře

918 Comment threads
2910 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1178 Comment authors
Cryxia

Jaký máte názor na Rádio Čas/Rock/Dálnice
a jakou budoucnost by mohli tyto stanice mit ? 🙂

Michal

V Českých Budějovicích někdo koordinuje frekvenci 100,8 MHz. Vaše tipy, kdo by za tím mohl být? 🙂

Jarda

radio 1

Michal

To se Jardo pleteš. Radio 1 koordinuje 100,2 MHz.

Jarda

dpč, tak sem to zvoral no 😀 vim že koordinuje radio 1 a čro plus, ale kdo by mohl byt další, noo jelikož tam už je hey ale neni tam color, tak co takhle color? to by nebylo tak špatný 😉 však je to velké krajske město 😉 tam by mohlo prosperovat 🙂 škoda že jim nevyšlo liberecko

David Pražák

Rádio Dálnice na pokrytí dálnice D3.

Michal

Color mi taky dává největší smysl. Jen mi nejde na rozum, proč by to dávali na jinou kótu, než mají rádio Hey. Pak mě napadá ještě Pařízkova Dálnice. Všichni ostatní broadcasteři, co by stáli za úvahu už tam jsou.
Jinak v Liberci jsou teoreticky volné ještě dvě frekvence, s rozumnou kótou a diagramem. Tak třeba se někdy Coloru dočkáme i zde.

PPK

Není to stávající broadcaster, to musí jako info stačit. 😉

Michal

O to je to zajímavější. Díky za malou nápovědu. 🙂

Ondřej

Máte někdo info jak to vypadá s Rádiem Jihlave které už nějaký čas vysílá z Brna řekl bych z prostor rádia Krokodýl a Free rádia?

frkotou

Color Music Radio na 92,4 má ve Znojmě opět výpadek, jede jen nosná s RDS. A Krokodýl na 96,2 jen šumí.

Mirek

Už to bezi.. Stačí poslat sms do rádia a ihned to nahodime. Sice máme sms servis při výpadku, ale přeci jen máme i s Heyradiem už vice nez 25 vysílačů, tak to vždy nestihneme v pripade výpadku ihned nahodit. Jakekoliv upozornění vítáne. A zvlaste když je 1.5. a já jsem v Istambulu… Hezky den.

frkotou

Díky za odpověď. Příště tedy napíšu SMS.

David Pražák

A co ten Krokodýl? Stále nehraje? Jestli ne, tak zavolám technikovi.

frkotou

Už jsem jim psal na FB, podívají se na to.

Jarda

Tak uz v tom Znojmě hraje vše?

frkotou

Color ano, Krokodýl ne.

David Pražák

Balda by měl ve Znojmě vyřešit výpadek proudu. Vypíná se ten vysílač poslední dobou často.

frkotou

Taky si toho často všímám.

Jarda

Color a hey ok? A krokodýl už také? Snad uz tam žádný vysílač nevypadne.

frkotou

Ano, vše jede.

Noobish

Na Slovensku vzniklo nové alternatíve rádio, ktoré hrá v Bratislave pod názvom The End. (theend.sk)
Aký máte názor na takýto typ alternatívy, kde nie sú takmer žiadne (ak teda vôbec majú nejaké) moderátorské vstupy? Majú celkom pekné a jednoduché webovky a aj sa mi celkom páči, čo hrajú. Radio 1 z Prahy je síce tiež alternatíva, ale pozorujem celkom veľký rozdiel medzi týmito 2 rádiami.

Žorž

1. Hodně se mi líbí zvuková grafika. Je dynamická a zní světově, v jinglech se mi líbí angličtina, to je cool.
2. Ze zvukové grafiky i playlistu je vidět, že se hodně inspirují v zahraničí (a tím bohužel nemyslím Česko :-D).
3. Oceňuji, že si nevymýšlí a skutěčně i od světově známých kapel hrají i skladby, které jsem zatím jinde neslyšel.
3. Hodně zajímavý mix! Kytary s příměsí popíku (Lorde), taneční muziky a zlomených beatů (MR MS). Jen tak dál!
4. Teď poslouchám v půl druhé ráno a v noci mívají radia jiné playlisty, ale teď mi tu scházejí novinky.
5. Máte pravdu, že pražská 1 je úplně jinde – End hraje spoustu příjemného hlavně kytarového mainstreamu (Lorde, Kaiser Chiefs, Blur, U2…) 🙂
6. Jsem zvědavý na moderátory. Na webu o nich zatím není jediná zmínka.
7. Souhlasím s vámi ohledně obsahu webu – není tam nic, co tam být nemusí. Design je na mě až moc jednoduchý, dnes jde udělat i modernější.

Jamar

Díky za tip, dneska poslouchám při práci a hudební mix se mi hodně líbí, kromě zajímavých neznámých věcí potěsíly i skladby, které jsem leta nikde neslyšel. Hudební obal je fajn a prud hudby bez rádoby vtipných keců moderátorů je taky plus. Vysoký podíl slovenské tvorby (daný pravděpodobně zákonem) zatím nevadí, je zakomponovaná celkem nenásilně. Uvidíme, jak si povedou dál, zatím je to na poslech fajn rádio, když člověk nechce poslouchat pořád dokola stejný balík ohraných singlů, jako je tomu jinde.

Franz

Jakou historii měla frekvence 101.1 Kubánkov (660+40m, 1kW)? Kdo všechno na ní vysílal? Byla (je) zachytitelná i na olomoucku?

Ondřej

Co vlastně hrálo a jaké bylo Rádio Labe 103,4 FM Hradec Králové ? Díky za info 😉

PVo

..takovej ten popík ze začátku 90 let, dle mě lepší mix než Profil. Když jsem to poslouchal tak ještě nevysílali 24 hodin denně ale myslím jen do 20:00 a taky mono, postupně rozšiřovali na celý den a pak bylo i stereo… a pak jsem ztratil přehled protože jsem byl v Praze. Vím že když skončilo (nedlouho co začalo rádio OK) tak v regionálním tisku byl inzoš že rádio OK je jediné rádio vysílající z Hradce. Teď z Pradubic nebo Hradce kromě regionálek ČRo nevysílá už žádné rádio..

Matyas

Také by mě zajímalo, co se tehdy, před spuštěním Radia OK na 93.9 skrývalo nebo to zůstalo jen na papíře, kdy se mělo jednat o Radio Party.

PVo
Cryxia

Zavzpominame si na Radio Orion Radiohrad Sprint 🙂 jaké to byly stanice jak se vam libily atd

PVo

Když vidím tohle rádio tak mě chytá akorát vztek kam to doprasili.. viz poslechovost na play.cz s denním maximem kolem 60 lidí (za CzC byla než 15x tolik i když už vysílalo teresticky). Poslechovost naměřená v průzkumech těm číslům neodpovídá a nejspíš ji dost zvyšuje akorát efekt předchozí historie (viz postřeh naměřené poslechovosti rádia Labe v Hradci Králové 10 let po zániku) A i tady lidi co si jeho současnou podobu vychvalují tak tohle radio poslouchají jen jako alternativu (ne hlavní) v kombinaci s jinými radii. Komu to tedy pomohlo?

PVo

Jsem to našel: byl to průzkum z Q1/2005 (šlo tedy ještě o předchozí typ měření v rámci Mediaprojektu a ne o Radioprojekt): Královéhradeský kraj: Rádio Labe 2tis/2tis (poslechovost týdenní/denní !?!) vůči Q4/2004 kdy mělo 1tis/1tis. Takže fakt že poslouchá R.Labe nevysílající v Hradci už dekádu, musel říci v průzkumu víc jak 1 člověk.