Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

3536
Komentáře

874 Comment threads
2662 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
967 Comment authors
David Pražák

Rádio Hey má modulaci v monu. Ale stereo normálně svítí.

Jirkas

Kde?

David Pražák

Na internetu a u mě na Třebíčské frekvenci 97,6.

David Pražák

Tak už jede stereo, ale v nižší kvalitě streamu. Bavím se o kmitočtu 97,6 pro Třebíč.

David Pražák

Zvuk rádia Hey už je v Třebíči v pořádku.

Jarda

na webu jejich rádia mají sekce diskuze a tam je dobré to psát 😉 oni to tam čtou z rádia a pokud se o problemu ví tak jej brzo opraví, nebo řeknou co se stalo atd 😉
jediná škoda že si tohle radio nemuže dovolit pronajmout nejake reklamní plochy aby o sobě dalo pořadně vědět.

jan

Uz by mohli dat jingles Jihlava , Liberec na Signal. Takto dlouho snad ani není mozny testovat vysilac.

David Pražák

Psal jsem do Brna Savanovi a už zařadili informace z Jihlavy a Vysočiny. Zaznamenal jsem zprávy z Třebíčska i Žďárska. Brno už není jediné ve zpravodajství.

jan

To mělo zaridit vedeni a ne ty. Jednak nechapu proc kultura v Brne a stále ne jingles a stále Signal radio Brno.Nejhorsi je, ze ja tam volam pisi a nikdo se k tomu nechce nic rict.

Honza K.

Nevíte, jestli ClubRadio plánuje vysílat v DAB+? Bylo by to fajn, kdyby tam vysílalo.

frkotou

Obávám se, že ne. Pro malé internetové rádio to rozhodně není levná záležitost. Už tak mají dost omezený program od té doby, co přestalo moderované vysílání, ale poslechovost mají stále slušnou.

Žorž

Zjistil jsem, že nějakou dobu už má pod palcem muziku na Rock Radiu moderátor Kamil Dráb. Lidi z Rock Radia znám osobně a můžu říct, že Kamil se na tuhle pozici se svým přehledem hodí nejvíc. Do vysílání zařazuje skladby, které na Rocku dřív vůbec nezněly 🙂

Noobish

Jedna vec, na ktorú som zrovna dnes narazil – k akému rádiu patrí tento Stream? https://radia.cz/radio-vysocina-playlist
K hitrádiu vysočina mi playlist nesedí, a nikde nie je ani žiadna znelka. Rádio má ale ikonku Hitrádia Vysočina pred zmenou na Hitrádio.

hony

Spíš je děs media bohemia a hitradio černá hora a ty doubly a co fm v liberci 3x des a tama daj fajn. A jablonec turnov

Jarda

o těch jejich doubleech přes pul republiky se ví dávno a nikdo s tim nic nenadelá, bohužel. 🙁

Franz

Je poměrně zajímavé, jak se rozcházejí údaje o výkonu Evropy 2 z kóty Ostrava/Hladnov. Podle FMscanu se jedná o 250W, podle ČTÚ o 500W a dle RRTV o 1kW. Vzhledem ke kvalitě pokrytí (ale pouze jihozápadní směr) bych se přikláněl k 1kW, ale svou roli určitě hraje i kruhová polarizace. Vysílač je limitován nízkou nadmořskou výšku (272+30 m), přesto mě udivuje extrémně osekaný vyzařovací diagram směrem na východ od Ostravy, kde je signál na některých místech velice slabý.

PPK

Mezinárodně je 97.7 zkoordinovaná jako kilowatt. Individuální oprávnění od ČTÚ hovoří řečí 500W, a mělo by to být pravděpodobně kvůli dodržení diagramu reálnou anténou. FM scan říká též 500W (250H+250V). Myslím vše transparentní?! 😉

H.

Kde je zakotveno, že výkon v H a V polarizaci se sčítá? Takové pravidlo tu nikdy aplikováno nebylo. Ani to nedává smysl, protože přijímací antény potenciálně ovlivněných služeb mají výlučně lineární polarizaci.

PPK

Pokud budete slovíčkařit, nebude dávat smysl zhola nic. Já jen uvádím, co je v databázi a individuálním oprávnění od regulátora. Například: výkon vysílače Semmering/Sonnwendstein. Zkoordinovaný výkon GE-84 je 10kW. Povolený v IO od rakouského regulátora je 9kW, přičemž v obou sloupcích H a V je 4.5kW. Toť vše.

H.

Děkuji, neberte si to osobně, prostě mě to jen zajímalo. Zdá se mi, že přístup regulačních autorit v tomto není jednotný.

jouda

Sčítá se V i H složka, protože uváděný výkon je ERPmax v obou polarizacích. Tzn. pokud se stejným směrem vysílá např. 1 kW V a také 1 kW H, tak ERPmax je 2 kW.

Franz

Jak je to tedy s výpočtem síly signálu v FMscanu? Pokud vysílač s kruhovou polarizací šíří signál daným směrem o výkonu 500W (250W H + 250W V), FMscan uvádí výpočet db pro daný směr jen pro 250W. Nerozlišuje tudíž druh polarizace, i když v případě kruhové by je měl sčítat, ne?