OVIRADIO.CZ V NOVÉM: Nezapomeňte prozkoumat tlačítko Menu vlevo nahoře
OVIRADIO.CZ V NOVÉM: Nyní můžete ke komentářům přidávat i fotky
FM: Rádio Praha přesune 107,1 na Národní technické muzeum
POSLECHNĚTE SI: Pozapomenutá česká hudba z rádií 90. let: Petr Skoumal, Nová růže, Burma Jones, Narvan a další
HUDBA, KTEROU (NE)ZNÁTE Z RÁDIA: Spotify playlisty namíchané Ivo Harvánkem
Nejnovější komentáře
V Color Media je stále (od 3.2.2020), dle justice.cz napsán: Miroslav Pýcha (50%) a Roman Ondráček (50%)… Jak pak asi spolu vycházejí…?
Ta firma nic nemá společného s provozem ráda a nevlastní licenci ( tou je Joe media s.r.o.) – je to jen prázdná slupka nevykonávající žádnou činnost.
Těch firem má p. Pýcha několik ( asi 8)
Nejspíš s ní byly nějaké plány jako servisní/provozní organizací pro Color rádio, aby si Ondráček přišel na svý, které ale nevyšly…
Licence Coloru je pod ULTRAVOX s.r.o. Roman Ondráček má teď jiné starosti, kvůli drahé přípravě vysněné desky prodává svá vozidla a pořádá sbírku: https://www.donio.cz/roman-ondracek-robbie-williams
Zdá se, že Miloš Pokorný to s Expres FM vychytal líp. Snad se Roman zase někdy v nějakém rádiu objeví.
Tak Joe media je držitelem licence pro Hey, na věci že ColorMedia s.r.o je prázdná firma s mizivou činností a bez návaznosti na Color rádio to nic nemění,,,
A teď Ondracka postihlo ještě toto https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/roman-ondracek-nina-ondrackova-dusevni-nemoc-michal-david.A231122_135622_lidicky_sub
Tak to je smutný – nebudu tady řešit ani spekulovat,co za indispozici pan Ondráčka je, ale jejich covery ‚Mam rád šopak‘, ‚Ladislav Bonita‘, ‚Korale, sandále ‚ jsou vtipné i po letech…
Díky momentální situaci je jasné, že Rock 97,3 a Fajn 101,9 (ČB komín Vráto) nemají aku zálohu.
Kdybyste si chtěli před třiceti lety naladit Radiožurnál na dnešních frekvencích, uspěli byste podle Týdeníku Rozhlas jen v případě vysílačů České Budějovice 91,1 a Domažlice 98,0. Po listopadu 1989 se stanice Československého a později Českého rozhlasu různě přehazovaly mezi vysílači, z nichž část připadla soukromým broadcasterům. K ustálení a vytvoření základu současné sítě došlo v polovině roku 1994, kdy si Radiožurnál prohodil většinu FM vysílačů s Vltavou.
Frekvenci 1 na 97.4 se nějak seká modulace
Před 32 lety začalo vysílat Radio Vox 101,5. Byla to jedna z prvních stanic, která používala RDS (od konce května 1994).
Mezi prvními stanicemi s RDS byly také Radiožurnál, Vltava, ČRo Regina Praha 100,7, ČRo Hradec Králové nebo Radio Bonton.
A která stanice měla jako první u nás dynamický RDS?
V časopise DX Revue jsem dohledal nejstarší využití dynamického PS u opavského Radia Attack! 99,3 v červenci 1995.
Web radiohouse.cz zveřejnil nové logo Fajn radia:


zdá sa mi to, alebo na stránke Fajnu nefunguje zobrazovanie aktuálnej skladby?
Ano, byl tam zásek, po 20. hodině opět funkční.
nelibi
Nyní je „na řadě“ logo Rock Radia, které putuje světem už od 1. prosince 2008, kdy byl projekt spuštěn. Tehdy ještě jako Rock Radio Gold, Rock Radio Prácheň a Rock Radio Šumava.
Zajímavá situace právě nastala v pořadu Jak to vidí na Čro Dvojka v 8:30. Host Cyril Höschl přijel pozdě. Moderátorka Zita Senková v 8:30 ohlásila, že do té doby než host dorazí, si pustíme písničku…..Pak host dorazil v 8:36. Moderátoka pak hned nechala odjet píseň do FADE OUTu a řekla, že ho moc ráda vidí……Zajímavé bude co se vyplní v repríze na Cro Plus…..Mám printscreen kamery, bohužel nejde vložit…
Pokud to udělali tak, že tradiční píseň na konec půlhodinky byla přehozena na začátek + vynechání nesmyslů (reklam, selfromo před zprávami či co bude v ČT), tak by časově pro potřeby reprízy mohlo vyjít. Druhá možnost (jak je znám) balast na konci nechali a mimo on-air Dvojky mohli probrat ještě jedno téma, a to celé pak bude v Plusu.
No, každému přijde zajímavé asi něco jiného. Mě třeba přijde zajímavé, že DJ Friky zrovna vysílá z improvizovaného studia z letištního terminálu v Mnichově. 😛
Rádio Blaník Strakonice | 104.8 FM bez RDS.
Na portálu v odkazu je vtipně uvedeno Radiožurnál ČB 954 FM :D.