Dobrá zpráva je, že Jindřich Parma vydává 32 let po LP Pražský Haus, tuto legendární nahrávku na CD. K mání přes messenger Jiřího Parmy. Jako bonus jsou přítomny obě strany 7″ singlu Bourák.
Smutnou zprávou byla smrt Eduarda Parmy, takže dělám výjimku a zvu dnes večer k poslechu Retroparty na Netro Life.
Přímo přes Jindřicha. Jiří mi tam naskočil omylem.
Last edited 2 let před by Míra
PPK, jidxc
31. 8. 2022 07:43
Ano, je to především kvůli rušení od Brotjacklriegelu na shodné frekvenci. 107.6 je frekvence absolutně čistá a BEAT tak bude zachytitelný i při nižší intenzitě daleko dál. Bonus je pak zvýšení ERP ze 100 na 200W.
….ještě by chtělo vyřešit Rakovník R. Beat 105,7 vs. 105,7 Signál Mladá Boleslav. Ten kdo to schválil (Rakovník), se na to nebyl ani podívat, jinak to není možné, že to prošlo……
Marek
30. 8. 2022 09:35
Nevíte náhodou přesné datum spuštění frekvencí Ostrava 94,7 a Opava 94,9, tj. start tehdejšího rádia Hey Ostrava? A které Hey bylo spuštěno první – Ostrava nebo Brno?
Radio Hey! Ostrava odstartovalo 3. září 2002, pracovní název rádia byl Fajront FM. V té době už dva měsíce fungovalo v Brně Radio 96.8!, které se s Novým rokem 2003 přejmenovalo na Radio Hey! Brno. Jeho pracovní název byl Špica. Nikdo netušil, že na jejich frekvencích jednou bude pražské Country Radio.
Jedna technická zajímavost: Na více moderních infotainmentech v autech Kia se u stanice Classic Praha na 98,7 nezobrazuje radiotext. U žádné jiné stanice jsem nic takového nepozoroval. Mělo by se to týkat i vozů Hyundai, které mají stejný technický základ. Všimli jste si něčeho podobného?
Václav
26. 8. 2022 07:31
Dnes ráno v rámci československé akce vysílá Cro Dvojka ráno z Košic, jel tam Gondík, přenáší to i Regina na Slovensku, vzhledem k zaměření SRO Slovensko by to možná mohlo i tam. Nemám ráno na Dvojce rád ale vyjmecnost poslouchám, byl obrázek že již včera večer se připravoval Gondík ve studiu v Košicích.Hraje se jen československy , dřív to na DVOJCE bylo normální, narozdíl od dnešního nezanedbatelného podílu zahraničí
Zároveň je i akce na Regionech ČRO spojeno se zemí živitelka, ale zapomněl jsem o co přesně jde, zkusím zjistit. Kryjí se jim ty akce Dvojce a Regionech.
Dvojka během dneška přešla od veselého čs vysílání do smutku * který je následkem úmrtí H. Zagorové. Sice díky tomu že patřila do stredoproudu, tak nevyhledávam, ale až při úmrtí se pouští písničky neslýchané. Kdo nebyl fanoušek, ať nezoufa, jak to tak bývá rádia si projdou smutkem, den nebo pár a ať chcete nebo ne, už se vždy bude hrát o něco míň, než když žila. I přes to že se playlisty programují i s nežijícimi interprety, povědomí o nich se snižuje i kvůli tomu že nejsou živé akce, ale úplně nevymizí díky zachycené tvorbě přežívají legendy dál, v tom mají umělci výhodu že něco po nich zustane
*Nevím zda stihli dojet čs program který byl k 30 výročí rozhodnutí o rozdělení čs
Last edited 2 let před by Václav
PVo
24. 8. 2022 18:13
Poslouchám dnes Eurodance 90 přes onlineradiobox a zrovna hráli Michala Jiráka/Champagne – One night in motion a když se kouknu, kde tuto skladbu hrají tak Francie a USA (Radio Eclectica)
Koukám na playlist radia Eclectica a oni přebírají program francouzského Eurodance90 včetně jinglů 😀 tak proto.. bylo mi divné že popis u rádia je na hudebně příšerně směskové rádio..
Nedalo mi to a poslechl jsem si konečně poprvé v životě Zlatou Prahu.
Mohu se zeptat, jaké hudební styly se v rádiu od roku 1993 vystřídaly (cca i s letopočty) ? Díky…
RZP od dubna 1993 hrálo především české oldies, což tehdy nebyl úplně běžný formát. Krátce po revoluci byla tuzemská produkce, zejména ta normalizační, v těžké defenzivě. Zagorová a spol. se museli v nových tržních podmínkách zorientovat, někteří se vrhli do podnikání, muzikálů, producenství.
Já jsem poslouchal od podzimu ’94, kdy jako programový ředitel nastoupil Karel Knechtl (předtím na Bontonu) a Rádio Zlatá Praha se svým změněným formátem po 3,5 letech už Mediaprojektech obsazovala 2 místo (po Country rádiu) pro Prahu a Střední Čechy. V 97 byla tuším i první- jak na JIDX tak na radiotv.cz pro roky pod 1999 chybí informace. Což byl s jedním 1kW vysílačem a v pražské konkurenci byl velice slušný výsledek (a kde je E2 🙂 )
Formát lze posoudit třeba (na YT jsou i jiné ukázky) Rádio Zlatá Praha Zlaťáky 409 1 ze 4 – YouTube
Tento formát pokračoval až do konce února 2004 (rádio bylo od 1/1/2003 přejmenováno na Fajn radio), kdy přešlo na formát ala Evropa 2 a já přestal poslouchat pravidelně terestické rádio úplně.
„Díky“ této události jsem pořídil satelit (roky jsem poslouchal sunshine-life,) a internet (od července 2005 do roku 2011 jsem poslouchal DanceRadio, pak rádio Zlatka) a na česká terestická rádia kašlu.
nepokračoval ten taneční formát pod názvem Fajn až do listopadu- prosince 2004?
tak od toho prosince 04 najednou zmizely-každodenní- novinky (většinou mimochodem taneční věci) a začali se do dance věcí postupně přímíchávat songy typu Black Eyed Peas, Aneta Langerová apod. i když to už možná od léta 2004, to už si přesně nevybavuji. každopádně bylo znát, že se něco děje.
no a pak najednou jednoho dne přemodulovaný (nejen) znělky, těch asi 5 tanečních věcí, co náhodně vybrali, tam hralo ze dne na den asi tak 6x za 3 dny. no a to už bylo jasny, že původní novinkové taneční radio skončilo. přišlo mi, to jako kdyby náhodně zapichli značky v playlistu od 0:00- 5 hodin, vymazali všechny taneční songy a těch 5 hodin jeli pořád do kola. prostě E2.
jinak pro představu z lepšího Fajnu – tenhle song hrál Fajn jako novinku v bežnem playlistu cca v roce 2003, byla to jedna z těch hardcorovějsích. Miss Peppermint – The Beat is rockin (samozřejmě v 3 min. radio mixu)
Nejspíš ano, možný je že už to mám subjektivně posunutý a že to byl třeba až podzim ’04 ….jednou ze změn bylo že Luboš Novák přestal moderovat hitparádu a to bylo v listopadu ’04. A je fakt že ten satelit jsem koupil a nainstaloval nějak před Vánoci.
Už je to dávno a taky už jsem starší ročník tak na zapomínání budu mít brzy nárok 🙂
V ’96 jim RRTV chtěla odebrat licenci (pamatuju jejich hecovační kampaň …jedeme dál, mám tuším ještě jejich samolepku z té doby)
Jo samozřejmě Zlatá Praha jako novinkové rádio (resp. hot AC) nasazovala stále aktuální taneční hudbu
Podle tracků, jde o žebříček hitparády z roku 96! Maxi singly od Princessy a finského seskupení Movetron mám doma, tehdy to byla docela raritka a dovezlo se omezený počet maxáčů, kdo dřív přišel, tak jej měl.
S Karlem Knechtlem, přišla v roce 94 na Zlatou Prahu i hitparáda Dancestore Top 30 (tehdejší prodejna CD, MC, Vinylů ve Slavíkově 16 na pražském Žižkově) – kterou dříve uváděl na rádiu City 93.7 mhz. V tomto roce byly i publicistické okénka, které uváděl Stanislav Motl. Hráli se dynamičtější 80’s př. (Pet Shop Boys – Heart). V 95 myslím nijak vymizely a ustálil se program, dnes mohu říci Eurodance tvorbě, samozřejmě, že se hráli třeba i Ace Of Base, Britney Spears apod. laděné tehdejší kapely či nově vznikající hvězdičky, hrál se i house – viz. Dj Tonka, Mousse T apod. Každý týden byly nasazovány čtyři Hit tipy, které, dle hlasování do staniční hitparády se umístily v žebříčku. V 95 hitparádu uváděl ještě Pavel Kadlec, který pak přešel do Kladenského Relaxu. Otěže po něm převzal, samozřejmě Luboš Novák. Před hitparádou byla i listárna, později servis, který umožňoval posluchačům se ptát na zajímavé záležitosti ohledně hudební tvorby, rádia, apod. V této hodince Luboš vypích to nej, co aktuální týden přinesl nového do hudebního světa, leckdy šel nad rámec vysílaného a nabídl opravdové petelice. ( DJ Shog, Hardstyle God – Dont Fuck With Me, Philippe Rochard – Music Machine, ovšem to jsme už v roce 03). Co se týče dalších pořadů, je to opravdu na ještě delší psaní. 🙂 V éteru RZP dostala prostor i česká/slovenská tvorba a interpreti. ( Maduar, Lobby, Blondes, Style, Holki, Nikola, Chozé (Dreams Of Gold) – pozdější úvodní znělka hitparády, Lenina § Chozé, Hyperkraft, aj.
Na Olomoucku pozoruji dvě RDS anomálie: Radio Beat 93,8 má PS jen s jednou mezerou na začátku „_BEAT___“. Radio Zet 105,6 má svéráznou podobu PS s velkými písmeny „RADIO_Z_“ a verzálkami je vyveden i radiotext.
Děkuji, takže české Zet 106,3 má stejný PS jako polské Zet 95,7? Aktuálně jsem v dosahu Jihlavy a Pardubic (Radio_Z_) a Prahy (_Radio_Z), takže beze změny.
Nicméně na webu stanice se už konečně objevuje nové logo Radio Zet.
Dnes se v Praze na 101,1 změnila identifikace z „_Radio_Z“ na „RadioZET“. Nedobrý zvuk bohužel zůstal. Stejný název je nově použit i v DAB. Konečně marketingově rozumné řešení.
Jihlava a Pardubice k dnešnímu večeru postaru. Jste-li v dosahu dalších vysílačů Radia Zet, prosím o hlášení změn RDS. Zatím víme o Ostravě, Budějovicích a Praze.
Určitě už na konci týdne i ve Zlíně RadioZET. V podstate po tom co tu byl jeden z prvních příspěvků či o Zet v Olomouci. Čili by neprohloupili kdyby tam nechali nebo zapomněli původní ZET, ušetřili by práci. Inu byl jím ten název čert dlužen, rádio 24 by se asi nemohli jmenovat když nemůžou vysilat 24 hod, či třeba CNN News?
Liberec 99,2 zatím stále „Radio Z“. Osobně z tohoto rebrandingu moc radost nemám, vzhledem k tomu, že polské RadioZET pokrývá významnou část našeho území. V moderních infotainmentech to bude dělat zmatky, určitě to šlo vymyslet i jinak, lépe.
Je to taková zvláštní shoda, nejsem si jistý, zda někdo s tímto přesahem při přejmenování vůbec uvažoval. Spíš to bylo posouzeno jen z pohledu Prahy a toho, aby se v seznamu stanic Zet nepropadlo na konec, což by s obyčejným „ZET“ zase hrozilo. V minulosti mělo Zet od polské příbuzné obšlehnuté logo, teď pro změnu PS. Stejného majitele (naposledy Křetínského) už nemají.
Nevim Ovi, ale nerekl bych obslehle. Chce to nadhled. Vsechna tato radia spadala pod Legardere, ktere bylo odprodane a nasledne rozdelene. Logicky skupiny vytvareji podobne loga pro vice trhu. Vsak i Frekvence 1 mela podobne loho jak polske ZET a taky to neni, ze ho obslehla… Jinak polske ZET bylo jednu dobu ceske…
A tady je logo staronové Europe 2 (v letech 2008 až 2022 Virgin Radio). Mimochodem tato stanice vstoupila na český trh v době, kdy v domovské Francii fungovala pouhé tři roky:
Ano je to zajímavé že naše E2 má odslouženo nejdýl. Nové logo je takové instalatérské, dvojka je jako vlnovka; nemá absolutní spojitost se starým, bylo staré francouzské též v modrých barvách? Kulaté ale bylo s výraznou 2. A co nyní vysílá? AC?
Se shodným výrazem Evropa je ještě síť v Rusku Evropa Plus (s hvězdou) s vysílačem až i ve Vladivostoku.
„Obšlehnuté“ jsem myslel v nadsázce, nikoliv ve zlém. Bylo to využití know-how v rámci Lagardère, žádná černota, samozřejmě. Podobně vzniklo logo Spinu v době, kdy patřilo irskému investorovi.
Před týdnem jsem 2x o víkendu u Kojetína znova na 105,6 načetl RADIO Z. Uvažoval jsem i možnost, že tenkrát ve Zlíně i při zkoušení několikrát za sebou že by přijímač sice PS načetl ale tu co měl v paměti (ZET)a neaktualizoval ji i po delší době než obvykle, protože mi nepřišlo, že by rádio udělalo krok zpět. Avšak ve Zlíně na tehdejším místě jsem to hned znova po víkendu vyzkoušel a na 105,6 RADIO Z bezprostředně po předchozím ZET. Budu dál zkoušet.
Efekt „pseudo PS“ se mi stává u autorádia v Hyundai i30cw. Uložím nějakou stanici (možná stačí jen naladit a zhruba minutu poslouchat), vypnu AF, naladím ji na slabší frekvenci, na které se na pozadí načte jen PI kód, nikoliv viditelný údaj PS. Vypnu rádio, zapnu a mám tam na základě PI nataženo PS z paměti, nikoliv reálná data PS z aktuálního kmitočtu. A to i v případě nulového signálu např. v podzemních garážích.
V případě Radia Zet jsem výše uvedené pozoroval při příjmu 99,2 Liberec na dálnici D11, kde se PI místy načte, ale PS nikoliv. Pak bylo možné vidět na displeji 99,2 RadioZET, přestože to tam v době pozorování reálně ještě nebylo.
Teď je otázka, když se sejdou české RadioZET a polské RadioZET, které z nich se v seznamu dostupných stanic (mívají to dnešní autorádia) objeví jako první. Pokud tuner řadí podle PI kódu, měl by být český 210E před polským 3205.
Přesah polského Zet je na naše území poměrně velký, takže se to bude týkat nejen Ostravska, ale i východních a severních Čech.
Asi je to uplne jedno, ale muzu vyzkouset. Jinak za me, ja treba ladim skokove ze stanice na nejblizsi dalsi. To hlavne jak projizdim zahranicim. Jinak mam v rychle volbe ulozene sve preferovane. Sken celeho spektra jsem delal snad jen jak jsem koupil auto. Otestuji ve Skode a v Hyundaii.
Dobrá zpráva je, že Jindřich Parma vydává 32 let po LP Pražský Haus, tuto legendární nahrávku na CD. K mání přes messenger Jiřího Parmy. Jako bonus jsou přítomny obě strany 7″ singlu Bourák.
Smutnou zprávou byla smrt Eduarda Parmy, takže dělám výjimku a zvu dnes večer k poslechu Retroparty na Netro Life.
Přímo přes Jindřicha. Jiří mi tam naskočil omylem.
Ano, je to především kvůli rušení od Brotjacklriegelu na shodné frekvenci. 107.6 je frekvence absolutně čistá a BEAT tak bude zachytitelný i při nižší intenzitě daleko dál. Bonus je pak zvýšení ERP ze 100 na 200W.
….ještě by chtělo vyřešit Rakovník R. Beat 105,7 vs. 105,7 Signál Mladá Boleslav. Ten kdo to schválil (Rakovník), se na to nebyl ani podívat, jinak to není možné, že to prošlo……
Nevíte náhodou přesné datum spuštění frekvencí Ostrava 94,7 a Opava 94,9, tj. start tehdejšího rádia Hey Ostrava? A které Hey bylo spuštěno první – Ostrava nebo Brno?
Zkus archiv www radiotv.cz. Kdysi to byl slusny portal.
Radio Hey! Ostrava odstartovalo 3. září 2002, pracovní název rádia byl Fajront FM. V té době už dva měsíce fungovalo v Brně Radio 96.8!, které se s Novým rokem 2003 přejmenovalo na Radio Hey! Brno. Jeho pracovní název byl Špica. Nikdo netušil, že na jejich frekvencích jednou bude pražské Country Radio.
Radio Hey Ostrava vysílalo z budovy v Porubě kde sídlí radio čas.
Vltava má na vysílači Ještěd 103,9 nestandardní PTY 14 Serious Classical místo obvyklého Culture/Arts.
Ještědská specialita Vltavy v RDS PTY je stále aktuální. Stejný PTY má také jihočeská 96,1.
Jedna technická zajímavost: Na více moderních infotainmentech v autech Kia se u stanice Classic Praha na 98,7 nezobrazuje radiotext. U žádné jiné stanice jsem nic takového nepozoroval. Mělo by se to týkat i vozů Hyundai, které mají stejný technický základ. Všimli jste si něčeho podobného?
Dnes ráno v rámci československé akce vysílá Cro Dvojka ráno z Košic, jel tam Gondík, přenáší to i Regina na Slovensku, vzhledem k zaměření SRO Slovensko by to možná mohlo i tam. Nemám ráno na Dvojce rád ale vyjmecnost poslouchám, byl obrázek že již včera večer se připravoval Gondík ve studiu v Košicích.Hraje se jen československy , dřív to na DVOJCE bylo normální, narozdíl od dnešního nezanedbatelného podílu zahraničí
Zároveň je i akce na Regionech ČRO spojeno se zemí živitelka, ale zapomněl jsem o co přesně jde, zkusím zjistit. Kryjí se jim ty akce Dvojce a Regionech.
https://digital.rozhlas.cz/vysila-ceskoslovensky-rozhlas-po-30-letech-opet-spolu-8813005
Živé vysílání ČRo z Budějovic je nejspíš vysíláno jen v rámci dne s regiony ČRo. ČRo Pardubice a Region letos slaví 20 let vysílání.
Dvojka během dneška přešla od veselého čs vysílání do smutku * který je následkem úmrtí H. Zagorové. Sice díky tomu že patřila do stredoproudu, tak nevyhledávam, ale až při úmrtí se pouští písničky neslýchané. Kdo nebyl fanoušek, ať nezoufa, jak to tak bývá rádia si projdou smutkem, den nebo pár a ať chcete nebo ne, už se vždy bude hrát o něco míň, než když žila. I přes to že se playlisty programují i s nežijícimi interprety, povědomí o nich se snižuje i kvůli tomu že nejsou živé akce, ale úplně nevymizí díky zachycené tvorbě přežívají legendy dál, v tom mají umělci výhodu že něco po nich zustane
*Nevím zda stihli dojet čs program který byl k 30 výročí rozhodnutí o rozdělení čs
Poslouchám dnes Eurodance 90 přes onlineradiobox a zrovna hráli Michala Jiráka/Champagne – One night in motion a když se kouknu, kde tuto skladbu hrají tak Francie a USA (Radio Eclectica)
neví se info, co je s Radiem L, že opět nevysílaj? 🙂
Dneska tady dával info přímo „pan L“ že děkuje, že končí.
jojo tak- je to na straně 178 : https://www.oviradio.cz/postrehy/komentujeme-aneb-misto-pro-vas-prispevek/comment-page-178/#comment-25119
aha omlouvam se, už to bylo za zobrazovanými náhledy a neměl jsem moc prostoru včera listovat. díky za odkaz. škoda.
v poho – taky mi to dalo hledání abych koment přilípnul k nějakému tématicky stejnému příspěvku
Docela dobrá náhrada je ATOM.fm -řekl bych že se od doby, co jsem je našel, zlepšilo (=je tam míň ucajdanýho housu)
dik za tip. výborný z hlediska 90ek je taky zde již několikrát zmíněné francouzské Pulsradio 90 nebo holandské Planet 90.
jojo, myslel něco provozovaného v Česku
Asi se našel nějaký práskač bych řekl.😥
Koukám na playlist radia Eclectica a oni přebírají program francouzského Eurodance90 včetně jinglů 😀 tak proto.. bylo mi divné že popis u rádia je na hudebně příšerně směskové rádio..
Nedalo mi to a poslechl jsem si konečně poprvé v životě Zlatou Prahu.
Mohu se zeptat, jaké hudební styly se v rádiu od roku 1993 vystřídaly (cca i s letopočty) ? Díky…
RZP od dubna 1993 hrálo především české oldies, což tehdy nebyl úplně běžný formát. Krátce po revoluci byla tuzemská produkce, zejména ta normalizační, v těžké defenzivě. Zagorová a spol. se museli v nových tržních podmínkách zorientovat, někteří se vrhli do podnikání, muzikálů, producenství.
https://youtu.be/s90IexMe0Y0
Já jsem poslouchal od podzimu ’94, kdy jako programový ředitel nastoupil Karel Knechtl (předtím na Bontonu) a Rádio Zlatá Praha se svým změněným formátem po 3,5 letech už Mediaprojektech obsazovala 2 místo (po Country rádiu) pro Prahu a Střední Čechy. V 97 byla tuším i první- jak na JIDX tak na radiotv.cz pro roky pod 1999 chybí informace. Což byl s jedním 1kW vysílačem a v pražské konkurenci byl velice slušný výsledek (a kde je E2 🙂 )
Formát lze posoudit třeba (na YT jsou i jiné ukázky)
Rádio Zlatá Praha Zlaťáky 409 1 ze 4 – YouTube
Tento formát pokračoval až do konce února 2004 (rádio bylo od 1/1/2003 přejmenováno na Fajn radio), kdy přešlo na formát ala Evropa 2 a já přestal poslouchat pravidelně terestické rádio úplně.
„Díky“ této události jsem pořídil satelit (roky jsem poslouchal sunshine-life,) a internet (od července 2005 do roku 2011 jsem poslouchal DanceRadio, pak rádio Zlatka) a na česká terestická rádia kašlu.
nepokračoval ten taneční formát pod názvem Fajn až do listopadu- prosince 2004?
tak od toho prosince 04 najednou zmizely-každodenní- novinky (většinou mimochodem taneční věci) a začali se do dance věcí postupně přímíchávat songy typu Black Eyed Peas, Aneta Langerová apod. i když to už možná od léta 2004, to už si přesně nevybavuji. každopádně bylo znát, že se něco děje.
no a pak najednou jednoho dne přemodulovaný (nejen) znělky, těch asi 5 tanečních věcí, co náhodně vybrali, tam hralo ze dne na den asi tak 6x za 3 dny. no a to už bylo jasny, že původní novinkové taneční radio skončilo. přišlo mi, to jako kdyby náhodně zapichli značky v playlistu od 0:00- 5 hodin, vymazali všechny taneční songy a těch 5 hodin jeli pořád do kola. prostě E2.
jinak pro představu z lepšího Fajnu – tenhle song hrál Fajn jako novinku v bežnem playlistu cca v roce 2003, byla to jedna z těch hardcorovějsích. Miss Peppermint – The Beat is rockin (samozřejmě v 3 min. radio mixu)
https://m.youtube.com/watch?v=Cazu2LL1nD8
Nejspíš ano, možný je že už to mám subjektivně posunutý a že to byl třeba až podzim ’04 ….jednou ze změn bylo že Luboš Novák přestal moderovat hitparádu a to bylo v listopadu ’04. A je fakt že ten satelit jsem koupil a nainstaloval nějak před Vánoci.
Už je to dávno a taky už jsem starší ročník tak na zapomínání budu mít brzy nárok 🙂
Takže ’94 až do konce bez výrazné změny ? Ani revoluční rok 96 neměl vliv ?
Samozřejmě, že hudba se vyvýjela…
V ’96 jim RRTV chtěla odebrat licenci (pamatuju jejich hecovační kampaň …jedeme dál, mám tuším ještě jejich samolepku z té doby)
Jo samozřejmě Zlatá Praha jako novinkové rádio (resp. hot AC) nasazovala stále aktuální taneční hudbu
Z dnešního facebooku Jindry Parmy. Žebříček hitparády Zlaté Prahy z léta ’97 na pátý pokus.

Žebříček hitparády Zlaté Prahy byl v pražské příloze MF Dnes, mám dojem že to nebylo označeno ani jako inzerát, ale asi to nějaký barter byl.
Pokud si pamatuji, tak krátce žebříček vycházel i v příloze LN i ve večerníku Praha, akorát už přesně nevím, to období.
Podle tracků, jde o žebříček hitparády z roku 96! Maxi singly od Princessy a finského seskupení Movetron mám doma, tehdy to byla docela raritka a dovezlo se omezený počet maxáčů, kdo dřív přišel, tak jej měl.
S Karlem Knechtlem, přišla v roce 94 na Zlatou Prahu i hitparáda Dancestore Top 30 (tehdejší prodejna CD, MC, Vinylů ve Slavíkově 16 na pražském Žižkově) – kterou dříve uváděl na rádiu City 93.7 mhz. V tomto roce byly i publicistické okénka, které uváděl Stanislav Motl. Hráli se dynamičtější 80’s př. (Pet Shop Boys – Heart). V 95 myslím nijak vymizely a ustálil se program, dnes mohu říci Eurodance tvorbě, samozřejmě, že se hráli třeba i Ace Of Base, Britney Spears apod. laděné tehdejší kapely či nově vznikající hvězdičky, hrál se i house – viz. Dj Tonka, Mousse T apod. Každý týden byly nasazovány čtyři Hit tipy, které, dle hlasování do staniční hitparády se umístily v žebříčku. V 95 hitparádu uváděl ještě Pavel Kadlec, který pak přešel do Kladenského Relaxu. Otěže po něm převzal, samozřejmě Luboš Novák. Před hitparádou byla i listárna, později servis, který umožňoval posluchačům se ptát na zajímavé záležitosti ohledně hudební tvorby, rádia, apod. V této hodince Luboš vypích to nej, co aktuální týden přinesl nového do hudebního světa, leckdy šel nad rámec vysílaného a nabídl opravdové petelice. ( DJ Shog, Hardstyle God – Dont Fuck With Me, Philippe Rochard – Music Machine, ovšem to jsme už v roce 03). Co se týče dalších pořadů, je to opravdu na ještě delší psaní. 🙂 V éteru RZP dostala prostor i česká/slovenská tvorba a interpreti. ( Maduar, Lobby, Blondes, Style, Holki, Nikola, Chozé (Dreams Of Gold) – pozdější úvodní znělka hitparády, Lenina § Chozé, Hyperkraft, aj.
jojo Pavla Kadlece si taky pamatuju jako dobrého moderátora
Co vůbec nyní Pavel Kadlec dělá?
pokud je to tento pán tak to tam má napsané 🙂
Kolem roku 1994 byl jistý Kadlec na Radiu City, uváděl hitparádu rozhlasové sítě SUN, měl výborný projev. Neví někdo, jestli to byl on?
Zlatou Prahu jsem poslouchal pravidelně,byla moje srdcovka,po jejím konci jsem přeladit na Bonton
Jak se ti to podařilo, když nevysílá ?
Youtube….
Ok
Na Olomoucku pozoruji dvě RDS anomálie: Radio Beat 93,8 má PS jen s jednou mezerou na začátku „_BEAT___“. Radio Zet 105,6 má svéráznou podobu PS s velkými písmeny „RADIO_Z_“ a verzálkami je vyveden i radiotext.
Takze dnes jsem si v Ostrave na RDS vsiml, ze uz z „Radio Z“ mame „RadioZET“. Zmena asi pres vikend.
Děkuji, takže české Zet 106,3 má stejný PS jako polské Zet 95,7? Aktuálně jsem v dosahu Jihlavy a Pardubic (Radio_Z_) a Prahy (_Radio_Z), takže beze změny.
Nicméně na webu stanice se už konečně objevuje nové logo Radio Zet.
Dnes se v Praze na 101,1 změnila identifikace z „_Radio_Z“ na „RadioZET“. Nedobrý zvuk bohužel zůstal. Stejný název je nově použit i v DAB. Konečně marketingově rozumné řešení.
Jihlava a Pardubice k dnešnímu večeru postaru. Jste-li v dosahu dalších vysílačů Radia Zet, prosím o hlášení změn RDS. Zatím víme o Ostravě, Budějovicích a Praze.
V Ústí n/L na 105,8 je nově identifikace také upravena na „RadioZET“.
Určitě už na konci týdne i ve Zlíně RadioZET. V podstate po tom co tu byl jeden z prvních příspěvků či o Zet v Olomouci. Čili by neprohloupili kdyby tam nechali nebo zapomněli původní ZET, ušetřili by práci. Inu byl jím ten název čert dlužen, rádio 24 by se asi nemohli jmenovat když nemůžou vysilat 24 hod, či třeba CNN News?
Dnes se objevilo „RadioZET“ na vysílači Jihlava – Strážník 96,7.
Hlásím Brno na tamní 101,3 FM rovněž RDS ve tvaru „RadioZET“.
RDS rebranding Zet se poněkud táhne, 12 vysílačů není zas tak velká nálož. Pardubice 99,1 právě teď postaru, co Plzeň, Vary, Liberec, Olomouc?
Připomínám, že v DAB je krátký i dlouhý label již ponovu RadioZET.
Liberec 99,2 zatím stále „Radio Z“. Osobně z tohoto rebrandingu moc radost nemám, vzhledem k tomu, že polské RadioZET pokrývá významnou část našeho území. V moderních infotainmentech to bude dělat zmatky, určitě to šlo vymyslet i jinak, lépe.
Je to taková zvláštní shoda, nejsem si jistý, zda někdo s tímto přesahem při přejmenování vůbec uvažoval. Spíš to bylo posouzeno jen z pohledu Prahy a toho, aby se v seznamu stanic Zet nepropadlo na konec, což by s obyčejným „ZET“ zase hrozilo. V minulosti mělo Zet od polské příbuzné obšlehnuté logo, teď pro změnu PS. Stejného majitele (naposledy Křetínského) už nemají.
Nevim Ovi, ale nerekl bych obslehle. Chce to nadhled. Vsechna tato radia spadala pod Legardere, ktere bylo odprodane a nasledne rozdelene. Logicky skupiny vytvareji podobne loga pro vice trhu. Vsak i Frekvence 1 mela podobne loho jak polske ZET a taky to neni, ze ho obslehla… Jinak polske ZET bylo jednu dobu ceske…
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/czech-media-invest-cmi-eurozet-polsko-radio-zet-sfs-ventures_1902201910_haf
A kdyz jsme u toho, tak je zabavne, ze vlastne ceska Evropa2 prezila svuj francouzsky vzor Europe2 🙂
Francouzské Virgin Radio se má přejmenovat zpět na Europe 2 od nového roku 2023.
Tak to jsem nevedel, zajimave 🙂
A tady je logo staronové Europe 2 (v letech 2008 až 2022 Virgin Radio). Mimochodem tato stanice vstoupila na český trh v době, kdy v domovské Francii fungovala pouhé tři roky:

Ano je to zajímavé že naše E2 má odslouženo nejdýl. Nové logo je takové instalatérské, dvojka je jako vlnovka; nemá absolutní spojitost se starým, bylo staré francouzské též v modrých barvách? Kulaté ale bylo s výraznou 2. A co nyní vysílá? AC?
Se shodným výrazem Evropa je ještě síť v Rusku Evropa Plus (s hvězdou) s vysílačem až i ve Vladivostoku.
Evropa Plus – na fm scan
jinak Europa Plus
„Obšlehnuté“ jsem myslel v nadsázce, nikoliv ve zlém. Bylo to využití know-how v rámci Lagardère, žádná černota, samozřejmě. Podobně vzniklo logo Spinu v době, kdy patřilo irskému investorovi.
Tak snad už žádné pseudo PS, na ol 105,6 je RadioZET.
Křetinský měl a vzdal se dřív polského ZET které notně muselo být úspěšnější?
Na streamu na netu je take zatim „stary“ nazev Radio Z.
Právě jsem v dosahu Olomouce a na 105,6 stále RADIO Z.
Dnes ráno jsem na vyšších místech Zlína chytl 105,6 a už RadioZET, škoda, že jsem to zapomněl zkusit už před týdnem na D1 u Kojetína
Děkuji za hlášení.
Před týdnem jsem 2x o víkendu u Kojetína znova na 105,6 načetl RADIO Z. Uvažoval jsem i možnost, že tenkrát ve Zlíně i při zkoušení několikrát za sebou že by přijímač sice PS načetl ale tu co měl v paměti (ZET)a neaktualizoval ji i po delší době než obvykle, protože mi nepřišlo, že by rádio udělalo krok zpět. Avšak ve Zlíně na tehdejším místě jsem to hned znova po víkendu vyzkoušel a na 105,6 RADIO Z bezprostředně po předchozím ZET. Budu dál zkoušet.
Efekt „pseudo PS“ se mi stává u autorádia v Hyundai i30cw. Uložím nějakou stanici (možná stačí jen naladit a zhruba minutu poslouchat), vypnu AF, naladím ji na slabší frekvenci, na které se na pozadí načte jen PI kód, nikoliv viditelný údaj PS. Vypnu rádio, zapnu a mám tam na základě PI nataženo PS z paměti, nikoliv reálná data PS z aktuálního kmitočtu. A to i v případě nulového signálu např. v podzemních garážích.
V případě Radia Zet jsem výše uvedené pozoroval při příjmu 99,2 Liberec na dálnici D11, kde se PI místy načte, ale PS nikoliv. Pak bylo možné vidět na displeji 99,2 RadioZET, přestože to tam v době pozorování reálně ještě nebylo.
Poslušně hlásím, že v Liberci už máme taky RadioZET. A jako bonus se tu dnes po půlroční odmlce rozvysílala Dálnice na 103,3.
Děkuji pěkně.
Ja jen doplnim, ze ano. Je uplne stejne jak polske ZET. Overeno v Ove 🙂
Teď je otázka, když se sejdou české RadioZET a polské RadioZET, které z nich se v seznamu dostupných stanic (mívají to dnešní autorádia) objeví jako první. Pokud tuner řadí podle PI kódu, měl by být český 210E před polským 3205.
Přesah polského Zet je na naše území poměrně velký, takže se to bude týkat nejen Ostravska, ale i východních a severních Čech.
Asi je to uplne jedno, ale muzu vyzkouset. Jinak za me, ja treba ladim skokove ze stanice na nejblizsi dalsi. To hlavne jak projizdim zahranicim. Jinak mam v rychle volbe ulozene sve preferovane. Sken celeho spektra jsem delal snad jen jak jsem koupil auto. Otestuji ve Skode a v Hyundaii.
V ČB je také PS RadioZET.