Komentáře a diskuze

 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 10:59 k KomentujemeV databázi ČTÚ se objevilo krátkodobé oprávnění Praha - Eden 104,2 pro "PRAHA FORTUNA TRENING TEMP".
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 09:21 k KomentujemeNa obsah vysílání to vliv nemá, ale na vnímání stanice = značky určitě ano, zvlášť když v posledních letech je...
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:59 k KomentujemeAha, díky. Uvidíme co ten Fajn, logo na obsah vysílání vliv mít asi nebude, v tomto případě logo nehraje (roli)....
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 08:45 k Komentujeme1999-2018, 2018-dosud Zdroj: mediaguru.cz a pro srovnání staré logo londýnského Capital FM z konce 80. let: Zdroj: wikipedia.org
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:39 k KomentujemeMusím se někde podivat, jak blanicti dokazou modifikovat své slunce. Mě přišlo pořád stejné.
 • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:57 k KomentujemeBlaník má současné logo rovných pět let. Druhým nejstarším po Fajnu je logo Rock Radia. Je z roku 2008, tedy...
 • Václav 1. 6. 2023 v 23:50 k KomentujemeA blanik?
 • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:49 k KomentujemeNo Good (Start the Dance) je skvělý a nadčasový kousek. Díky němu jsem objevil funkovou skladbu Funky Nassau od The...

Články

Komentáře a diskuze

 • From Vašek on Co dobrého hrají rádia: Android Asteroid - Where Did We Go Wrong (live)

  Náhodou Žurnál se zhruba od února změnil. Sice je to pop, ale zlepšil se v něm. I když hudební kostlivci se stále objevují, tak to není točení jen R.E.M. a podobných každý den dokola. Na tuto stanici by větší experimenty moc neseděly.
  Go to comment
  2013/06/18 at 10:37 am
 • From Vašek on Kratce

  Sice se zpožděním, ale zdravím Vás pane Pýcho. Ano bylo to v Linkolnu loňskýho léta, to jsem si nemohl vzpomnět 🙂 Waldu docela rád poslouchám, na jeho svátek jsem poslouchal hodinu jeho hudební pásmo na ČR Dvojce. Ethno jsem poslouchal průměrně hodinu denně, sledoval jeho playlisty, ale na podobné tituly jsem nenarazil. Ethno bylo přesně vychytané, že si člověk odpočinul od jiných rádií. Lidi si stěžovali na častého Nohavicu, až to vypadalo, že je spozorem, ale ve skutečnosti jinde moc slyšet nebyl a Ethno chytře v naprosté většině případů vybíralo ne tak popové tituly (ne milionáře, L-zimu,), což byl dobrý příklad představení toho známého méně známým způsobem. I když Ethno byla jedna z nejlepších stanic, už tenkrát jsem se chtěl zeptat. Určitě bylo Vaším zájmem více posluchačů. Proto bych se z toho specializovaného světového žánru zaměřil na ten evropský. (Připodobnění: Když u by u nás vznikalo 1. rockové rádio, tak je logické že se bude zabývat klasickým rockem, než přímo metalem.) Takže pro Ethno – pro středoevropské posluchače bude přitažlivější Chorvatská hudba než africké tance. Uvádím příklad – bavilo mě poslouchat z Národního rádia jejich jakoby přímořské country na mandolínu, výjimečně tam byl zajímavý současný jejich hit. Dál třeba Italské C1 s hudbou latinskou, či v Hercegovině rádio Oscar C. Nebo i Slovinské Brezje. Ale z těch evropských si na Ethnu pamatuju akorát Ukraine Calling nebo Warsav vilage band. Takže posílení evropské scény by mohlo být atraktivní. Já vím že jde o autorské práva a proto nevíte kolik za ně třeba naše hitové rádia platí? Vůbec ta proměna na Color proběhla kuriozně pomalu (neprofesionálně) – dva fungující weby. Možná už to píšu pět minut po dvanácté, protože při prvním příspěvku jsem ještě neslyšel, co se tam děje po ranním Majklovi, že se z toho „tajuplný ostrov v šedém moři každodenní reality“ vytrácí a v postatě překračuje hranici, kdy se dalo hovořit o nejlepším rádiu. I tak bych se Vás chtěl zeptat proč tam není (nebylo) více evropské muziky. Díky za odpověď.

  Go to comment
  2013/06/18 at 11:47 am
 • From Miroslav Pýcha on Kratce

  To Vašek: Hlavní odpověď je čas, čas, čas. V rádiu je nyní cca. 2900 – 3200 titulů, nejsou zatím zcela ideálně „naplánovány“. Určitě např. srbochorvatska i jiná evropská hudba zatím chybí a byla by jistě dobrá – a určitě bude. Snad ten čas dovolí přes léto doplnit playlist.
  Co se týče dvojích www stránek, je k tomu řada důvodů, počítám, že brzy ale bude jen radiocolor.cz. Např. FaceBookové stránky ale již změnit (přejmenovat) nejde – již navždy budou jako ETHNOradio.

  Pokud byste měl zájem pomoci nám s playlistem nejen radou, ale i prakticky, budeme určitě rádi. 🙂

  Zatím takto stručně, omlouvám se, odjíždím dnes mimo ČR.

  Go to comment
  2013/06/19 at 11:35 am
 • From Vašek on Kratce

  To Pýcha: Dík za odpověď, popřemýšlím.

  Go to comment
  2013/06/19 at 3:57 pm
 • From Oviradio.cz on Co dobrého hrají rádia: Android Asteroid - Where Did We Go Wrong (live)

  Včera živě na pražském festivalu United Islands. Jedním slovem paráda. Za šíření dobré hudby je třeba pochválit nejen Radio Wave, ale také Radio 1, na němž jsem tento projekt prvně zaregistroval.

  Go to comment
  2013/06/22 at 8:42 am
 • From Jirkas on Červnové změny v DAB multiplexu Teleko

  Teleko navýšilo ve svém DAB multiplexu datový tok u stanice ČRo Jazz na 120 kbps v normě DAB+.Zároveň došlo k přejmenování na ČRo Jazz HD.

  Go to comment
  2013/07/07 at 5:10 pm
 • From Jirkas on Červnové změny v DAB multiplexu Teleko

  A uz se vysila ve III pasmu i z Černe Hory,kanal 5D,vykon 650W,signal spolehlive doleti az do Prahy a je primo na vynikajici/stabilni urovni,dnes jsem testoval na autoradiu,dale pak doma,kde mam Kathrein AV 12.

  Go to comment
  2013/07/14 at 12:33 pm
 • From Miroslav Pýcha on Příjem VKV ze Strahova na východě Čech aneb Co lze také chytit ve vlaku

  Určitě taková zpráva potěší. Pravda je taková, že nejdůležitějším parametrem pro dobré pokrytí je dobrá kóta a dobrá anténa. Samotný ERP je sice důležitý, ale stavěl bych ho až na 3-4 místo (Jinými slovy je lepší 100W na kopci než 1 kilowat v údolí :-). Kóta Strahov je jednoznačně nejlepší kóta v Praze a naše anténa také není špatná 🙂 a proto to dobře hraje.

  Přeji Vám hezké „letní úlovky“ a zvu Vás i všechny čtenáře Vašich www na mejdan našeho rádia v pátek večer do Černé ovce. (více na www.radiocolor.cz)

  Miroslav Pýcha

  Go to comment
  2013/07/24 at 6:15 pm