Komentáře a diskuze

 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 13:56 k KomentujemeBude zajímavé sledovat, jak rychle se změní RDS při blížícím se přejmenování Zet na Prostor. Loňská změna PS na "RadioZET"...
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 10:59 k KomentujemeV databázi ČTÚ se objevilo krátkodobé oprávnění Praha - Eden 104,2 pro "PRAHA FORTUNA TRENING TEMP".
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 09:21 k KomentujemeNa obsah vysílání to vliv nemá, ale na vnímání stanice = značky určitě ano, zvlášť když v posledních letech je...
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:59 k KomentujemeAha, díky. Uvidíme co ten Fajn, logo na obsah vysílání vliv mít asi nebude, v tomto případě logo nehraje (roli)....
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 08:45 k Komentujeme1999-2018, 2018-dosud Zdroj: mediaguru.cz a pro srovnání staré logo londýnského Capital FM z konce 80. let: Zdroj: wikipedia.org
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:39 k KomentujemeMusím se někde podivat, jak blanicti dokazou modifikovat své slunce. Mě přišlo pořád stejné.
 • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:57 k KomentujemeBlaník má současné logo rovných pět let. Druhým nejstarším po Fajnu je logo Rock Radia. Je z roku 2008, tedy...
 • Václav 1. 6. 2023 v 23:50 k KomentujemeA blanik?

Články

Komentáře a diskuze

 • From e-Jirka on Kratce

  Jak to vlastně bylo s rádiem Echo? Takový pamětník nejsem, jen se mi vybavuje jejich televizní reklama z tuším netopýrem 🙂 Každopádně nikde na internetu jsem k tomuto neúspěšnému projektu nenašel žádné relevantní informace. Nemohl by někdo trošku zavzpomínat a přiblížit o co vlastně tenkrát šlo?
  Go to comment
  2013/08/24 at 12:01 am
  • From Oviradio.cz on Kratce

   Radio Echo byla celoplošná stanice na středních vlnách, která fungovala od 15. července 1994 do 30. července 1995. Programově se blížila tradičnímu veřejnoprávnímu rozhlasu – mnoho mluveného slova, pořadů, redaktorů, široký hudební záběr. Finančně i organizačně náročný program v kombinaci s nákladným provozem SV vysílačů vedl k rychlému krachu projektu. Za Echem stála řada osobností spjatých s Československým/Českým rozhlasem, v první řadě Karel Navrátil. Na vysílání participovala také společnost Supraphon. Radio Echo vysílalo z prostor spřízněného Radia Bonton na Zeleném pruhu 99. V Praze i na Olomoucku bylo možné toto rádio naladit na 1233 kHz (dnes Dechovka).
   Rádio si osobně pamatuji, mezi novými stanicemi první poloviny devadesátých let znělo dost konzervativně a starosvětsky. Podobně bylo koncipováno konkurenční Radio Alfa, o „privátní veřejnoprávní“ vysílání se víceméně pokoušelo také např. Radio R.I.O., Zlatá Praha, Collegium či Kobra.
   Vámi zmíněný netopýr je zde: http://www.oviradio.cz/wp-content/uploads/echo.gif (Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví, databáze ochranných známek)
   Znělky stanice si můžete poslechnout na: http://www.jirihradec.cz/nepropl/echo.htm

   Go to comment
   2013/08/24 at 10:24 am
 • From H. on Nový anténní systém na VKV vysílači Želivského

  Občas jsem fascinován snahou různých teoretiků, puntičkářů nebo zástupců byrokratického aparátu popsat skutečnost několika či dokonce jediným číslem. Jenže taková snaha slouží snad jen jim samým, ostatní vědí, že je to snaha marná. Nevím, kolik naivity musí člověk mít (a zda je to ještě naivita), aby na základě jednoho čísla usuzoval na kvalitu pokrytí z té které lokality.

  Go to comment
  2013/08/26 at 10:27 pm
 • From H. on Z Radia Valašsko bude Blaník

  Tak to vypadá, když většina schopných lidí dávno od rádia utekla. Není divu. Kdo z nich by vydržel něco budovat v té naší státem podporované žumpě? Kdo z nich má žaludek na neustálé přetvářky a ponižování před RRTV?
  No a co nám dnes zbylo?
  1) obludnosti typu Blaníků a Hitrádií, které místo kvality vsadily na kvantitu, a
  2) naivní provozovatelé a různí neumětelové, které nakonec koupí výše zmíněné obludy.
  Čest několika výjimkám.
  Pěkně jsme to v 90. letech a na přelomu tisíciletí zvorali. Kmitočty dostaly prakticky zadarmo velké skupiny, které na nich vysílají odporný low-cost brak. Konkurence byla ve spolupráci s RRTV zlikvidována. Zákony si napsali sami sobě na míru. Rádio u nás prakticky nic nenabízí. Poslech rádia se začíná rovnat zoufalství. Do deseti let bude poslechovost na zlomku dneška. Digitalizací se zánik rádia ještě uspíší.

  Go to comment
  2013/08/28 at 9:39 am
 • From Vašek on Z Radia Valašsko bude Blaník

  Jsou poslechovosti, co se vyšvihnou hned(čas (rock)) ale též co si dávají na čas (u nás Jih nebo Fajn – ty zpočátku vypadali také bídně) Sice od začátku vysílání Valašska mohlo uplynout už 5 let, ale neúspěch vidím v tom jak se to táhne, zkušební vysílání trvalo rok, kmitočet v kr. městě teprve před půl rokem, proto se mohlo ještě počkat, kdyby měli lepší selfpromo.
  H- svým způsobem ano, ale nevím jestli to platí pro ten hudební maglajs Valašska. U Blaníku aspoň vím co bych naladil. Kdyby se udělal ze CC Apolla(které bylo na předních pozicích (v OL kraji)) hned Blaník, tak mohl být neohrozitelný. Přemýšlím jestli to bylo blbé rozhodnutí Media Bohemia, nebo to bylo nepsané hájení radia Čas. Horší bude, jesli se bude Blaník roztahovat a po dokrývačích zaplácávat pásmo, jak to činí v Čechách.
  Častý jev stanic jako Valašsko, ale zajímavé je jak u podobné obyčejné zatím internetové stanice Kroměříž je nadšení a schopnost přežití a uvažování o FM. Proč to nešlo Valašsku? To zvolilo opačný postup: nejdřív FM vysílání pak posluchačský zájem, jenže to druhé, důležitější se nedostavilo.

  Go to comment
  2013/08/28 at 11:06 am
 • From JM on Nový anténní systém na VKV vysílači Želivského

  Dnes se na pražském Jižním Měste zhoršila kvalita Kissu 98. Jde nyní podobně slabě jako Oldies Radio, dříve byl silnější. V naší STA je nyní s mírným šumem, předtím to bylo znatelně lepší.

  Že by už došlo k přesunu?

  Beat zatím beze změn.

  Go to comment
  2013/08/28 at 9:20 pm
 • From Matyas on Nový anténní systém na VKV vysílači Želivského

  re: Kiss98
  Pravda to bude – nevim,jestli to už zpravili – ale včera zhruba ve stejném čase mě na stejné frekvenci 98.1mhz u mě ve Voticích(52km),v místnosti co mám na Prahu jelo Rakouské OE3(110km)ode mě – jinak v této místnosti nehraje.

  Go to comment
  2013/08/29 at 12:33 pm
 • From Oviradio.cz on Nový anténní systém na VKV vysílači Želivského

  K přesunu Kiss 98 na severovýchodní stožár stadionu Evžena Rošického (stanoviště RTI cz) došlo ve středu 28. 8. v odpoledních hodinách, potvrzeno přímo od RTI cz.

  Go to comment
  2013/08/30 at 10:26 am
 • From JM on Nový anténní systém na VKV vysílači Želivského

  Tak je to jasné.

  Kiss si každopádně pohoršil, a to docela znatelně – viz. příspěvek níže. I v autě je to poznat, jak jsem psal, příjem je teď podobný jako u Oldies 103,7, což je jedna z těch slabších pražských frekvencí.

  Fanoušci dálkového příjmu to ale spíš ocení. Na stejné frekvenci je vysílač rakouského OE3, který byl na mnoha místech pomezí středních a jižních Čech Kissem rušen. Příjem OE3 se tak asi zlepší.

  Go to comment
  2013/08/30 at 5:27 pm