Komentáře a diskuze

 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 13:56 k KomentujemeBude zajímavé sledovat, jak rychle se změní RDS při blížícím se přejmenování Zet na Prostor. Loňská změna PS na "RadioZET"...
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 10:59 k KomentujemeV databázi ČTÚ se objevilo krátkodobé oprávnění Praha - Eden 104,2 pro "PRAHA FORTUNA TRENING TEMP".
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 09:21 k KomentujemeNa obsah vysílání to vliv nemá, ale na vnímání stanice = značky určitě ano, zvlášť když v posledních letech je...
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:59 k KomentujemeAha, díky. Uvidíme co ten Fajn, logo na obsah vysílání vliv mít asi nebude, v tomto případě logo nehraje (roli)....
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 08:45 k Komentujeme1999-2018, 2018-dosud Zdroj: mediaguru.cz a pro srovnání staré logo londýnského Capital FM z konce 80. let: Zdroj: wikipedia.org
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:39 k KomentujemeMusím se někde podivat, jak blanicti dokazou modifikovat své slunce. Mě přišlo pořád stejné.
 • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:57 k KomentujemeBlaník má současné logo rovných pět let. Druhým nejstarším po Fajnu je logo Rock Radia. Je z roku 2008, tedy...
 • Václav 1. 6. 2023 v 23:50 k KomentujemeA blanik?

Články

Komentáře a diskuze

 • From Vašek on Kratce

  teda, to, že si hrajou na chudáčky
  Go to comment
  2013/10/09 at 8:11 pm
 • From Wimshurst on Střední vlny ve středních Čechách znovu ožijí?

  Posluchaci nevymiraji, i mladi si poslechnou dechovku, ale obvykle to neni obvykle…
  Podle mne jednou skonci typicke broadcastove vysilani z duvodu zcela jineho, nez zajem posluchacu.
  Internet a treba i nastavajici doba LTE umozni mit kazdemu v kapse streamovany rozhlas a jeste lepe nestreamovany pristup, treba ku vlastnimu HDD doma z muzikou a podobne.
  Timto padem se uplne jednou zmeni charakter vysilani, nejenom na AM, ale i mladsi generace se bude snazit vyhnout buseni reklamy a debilizaci mainstreamu v TV a R dik novym technologiim.
  A tak to ma byt, jinak bychom krom tech elektronek a SV nemeli dlouho nic noveho..

  Go to comment
  2013/10/19 at 12:10 am
 • From H. on Jak pražská rádia informují o hudbě prostřednictvím RDS

  Dynamické PS se pomalu přestává používat zejména proto, že v poslední době narůstá počet přijímačů schopných zobrazit Radiotext. Provozovatelé také konečně po letech pochopili, že užívání funkce PS způsobem, který není v normě definován, vede k mnohým problémům z důvodu různého způsobu implementace funkce PS v různých přijímačích, a tím i k nepředvídatelnému zobrazení. RDS norma je bohužel zastaralá a neodpovídá dnešním požadavkům. Dalším problémem je zobrazování znaků národní abecedy. Způsob, který je daný normou, je v praxi nepoužitelný, přitom tato chyba byla tvůrcům normy dopředu známa. Přímo v normě je uvedeno, že znaky rozšířené sady na jednodušších přijímačích (zejm. 14segmentové LCD) nejdou zobrazit. A takových přijímačů je tolik, že rozšířenou znakovou sadu by vysílal jen blázen.

  Go to comment
  2013/10/25 at 12:22 pm
 • From Vlasta on Přehled AM vysílačů v Praze a okolí 2023

  Ahoj. Radio Dechovka 1233 kHz je stále vysíláno s pouhými 200 W. z řečkovické Lachemy. Signál není na trvalý poslech dostatečně silný ani tady na jihozápad od Brna.

  Relativně nejlépe je slyšet s pomocí dobré rámové antény, dráty berou hlavně rušení, na ferit je slyšet hlavně šum.

  Go to comment
  2013/11/07 at 10:19 am
 • From JM on Kratce

  Zatim se tu neobjevila docela zasadni zprava, a to ze se na Radiu Sazava a Color Radiu do eteru vratila radionovela Dona Mimona – a to nejen v reprize, ale objevily se nove dily.

  Zatim jsem mel moznost nahodne slyset nekolik dilu na Radiu Sazava. Zda jsou tam nejake fixni casy kdy se to vysila netusim…

  Go to comment
  2013/11/11 at 2:08 pm
  • From Oviradio.cz on Kratce

   Ano, Doňa Mimoňa samostatnou zprávu nemá, ale již nějakou dobu je zapsaná ve schématu na http://www.oviradio.cz/color-music-radio/. Vypadá to, že letošní nasazení je úspěšnější než to v dubnu 2011, kdy byla radionovela z tehdejšího Ethna posluchači razantně vypískána.

   Go to comment
   2013/11/12 at 10:35 am
 • From Martin Smidlib on Anketa: Posloucháte alespoň 1x týdně české BBC / Studio ZET?

  Copak o to, rád bych tuto stanici poslouchal, ale kdykoliv tuto stanici naladím (rozumějte v době, kdy vysílá Lagardere to svoje Studio ZET, brzy možná Rádio Zet), tak to dlouho nevydržím, protože ten jejich amatérismus s jakým to dělají doslova trhá moje uši. Každou chvíli mají výpadky, chyby ve vysílání jako např. do běžícího rozhovoru najednou začne hrát písnička a rozhovor přeruší uprostřed věty, nebo je už tlačí čas a zničeho nic i uprostřed rozhovoru přepnou na Londýn. Dělají z nás pitomce, protože si myslí, že nepoznáme, že odpolední blok je vlastně opakovačka dopoledního. Víkendové vysílání radši nebudu komentovat. Vždyť oni nedokáží ani správně sestříhat playlist, tak aby vše na sebe navazovalo! Kde je konec Rádiu Česko, nebo ještě lépe staré dobré české redakci BBC. Dalo se to možná omluvit v prvních pár dnech, protože začali skoro ze dne na den, ale po více jako 9 měsících už ne. Hlavně, že si hrajou na super hvězdy. Takže proto tuhle stanici neposlouchám.
  Běž do pr…. Lagardere!!!
  Pokud jde o BBC WS v ostatní čas, tak občas ano, poslouchám.

  Go to comment
  2013/11/11 at 4:57 pm
 • From Michal on Z Radia Valašsko bude Blaník

  Víceméně souhlasím s předchozími diskutujícími. Jinak rádio Valašsko končí 30.11.2013. Stále si však kladu otázku, proč u nás malá lokální rádia nemají šanci se uchytit? Kde udělali provozovatelé vsetínského rádia Valašsko, ale třeba i libereckého rádia Dobrý den chybu? Je to jen tím, že se hrál ten zmiňovaný hudební maglajz, který se zrovna mně tolik líbí. Vždyť obě výše zmíněná rádia hrála aktuální hity dříve, než ostatní kolovrátková rádia, hrála se v poměrně velké míře zajímavá tvorba místních regionálních kapel a v případě rádia Valašsko i poměrně dost kapel ze sousedního Slovenska. Obě rádia měla velmi slušné regionální zpravodajství i kulturní typy a opravdu žila s daným regionem. Proč si k nim posluchači nenašli cestu a raději poslouchají bezduché kolovrátky?

  Go to comment
  2013/11/15 at 5:48 pm
 • From Kvído on Jak pražská rádia informují o hudbě prostřednictvím RDS

  Bohužel rádio Kiss 98 už asi 2 měsíce názvy skladeb nevysílá. Na mailový dotaz „Proč?“ nikdo nereaguje…

  Go to comment
  2013/11/17 at 8:28 am
  • From Oviradio.cz on Jak pražská rádia informují o hudbě prostřednictvím RDS

   Podle mého pozorování Kiss 98 nevysílá informace o hudbě již minimálně od března letošního roku, souvisí to se stížností od ČTÚ na používání dynamického PS. Proto všechny stanice skupiny Radio United od proměnlivých údajů v PS ustoupily, Kiss 98 je bohužel nenechal ani v radiotextu. Místo toho tam má sebevědomý claim „Kiss 98 – nejlepsi hudebni mix“.

   Go to comment
   2013/11/18 at 9:11 am