Komentáře a diskuze

 • Honza 22. 3. 2023 v 23:47 k KomentujemeNezlobte se, s vámi debatu končím. Vy si jedete pořád to své dokola. Absolutně nepobíráte principy, které se snažím sdělit...
 • Hori97 22. 3. 2023 v 23:05 k KomentujemeTým Fresh rádia se po úspěšném odladění zvukové techniky přesunul k technice obrazové. Celé studio je vybaveno několika kamerami, které...
 • Jirkas 22. 3. 2023 v 22:32 k Komentujeme"Tato kombinace přestala být vnímána jako trvale udržitelná a žádoucí k tomu, aby dopravní platforma fungovala na vlnách FM." Jasné sdělení,...
 • Jan 22. 3. 2023 v 20:54 k KomentujemeOsobně neznám nikoho z lidí, co to po Radimu Pařizkovi přebrali. Ale je dost možné, že si to vyhodnotili, že...
 • PVo 22. 3. 2023 v 19:58 k KomentujemeMB a Active za dobu svého působení mají na zkřivení radiového trhu hlavní podíl =tedy se projevují jako čiré zlo...
 • PVo 22. 3. 2023 v 19:43 k KomentujemeDokazovat si na hendikepovaném Davidovi že ti zmínění manageři MB jsou lidi na svým místě je myslím docela chucpe, To...
 • Lukáš 22. 3. 2023 v 18:47 k KomentujemeNení vhodná doba je otázka jak výdělečné je toto radio a za druhé Nikola má příjmení cherenčikova Pařizkova. Pařizkovy děti...
 • Honza 22. 3. 2023 v 18:36 k Komentujeme"Ale zkuste přijmout i druhou stranu mince, že prostě milují rádio, snaží se dělat ho nejlíp v podmínkách, které mají,...

Články

Komentáře a diskuze

 • From Buchar on Media Bohemia chystá v Liberci druhé Hitrádio

  Tak to by mě taky zajímalo na kterém zasedání RRTV to bylo. Prozatím se prý zatím „vyjednává“ o tom, jak konkrétně má další vysílání rádia Dobrý den vlastně vypadat. Přeloženo do českých reálií to znamená, že se znásilňuje (možná to ani nebude nutné) RRTV, aby posvětila změnu licenčních podmínek. To co se nyní vysílá na frekvencích rádia Dobrý den totiž rozhodně neodpovídá licenčním podmínkám, na základě kterých byla rádiu udělena licence!
  Go to comment
  2013/02/02 at 9:55 pm
 • From Jirka Beat on Media Bohemia chystá v Liberci druhé Hitrádio

  Dne 12. prosince 2012 byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) doručena žádost provozovatele Rádio Dobrý den, spol. s r.o. o udělení souhlasu se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání programu Rádio „dobrý den“ prostřednictvím pozemních vysílačů (licence udělena rozhodnutím Rady sp. zn. 2006/1019/zab/KAL ze dne 26. 3. 2008) podle ustanovení § 21 odst. 1 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb. spočívající ve změně označení (názvu) programu na Hitrádio FM.

  a co se tyce programu

  Dne 15. ledna 2013 pod čj. 598/2013 byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena žádost provozovatele Rádio Dobrý den, spol. s r. o. o udělení souhlasu se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání programu Rádio „dobrý den“ prostřednictvím pozemních vysílačů (licence udělena rozhodnutím Rady sp. zn. 2006/1019/zab/KAL ze dne 26. března 2008) podle ustanovení § 21 odst. 1 písm. d) zákona č. 231/2001 Sb. spočívající ve změně programového schématu a v úpravě počtu zpravodajských vstupů.

  Oboji jiz kladne schvaleno.Mam to primo od zdroje RRTV,ktery nebudu uvadet.

  Go to comment
  2013/02/02 at 11:00 pm
 • From Buchar on Media Bohemia chystá v Liberci druhé Hitrádio

  Aha, tak ono je to již schváleno i když RRTV ještě nezasedala. To snad nemá ani cenu nějak komentovat. Tuneláři z „Mostecké uhelné“ mají prostě prsty všude. Ale díky za informaci.

  Go to comment
  2013/02/02 at 11:33 pm
 • From Mirek Pycha on Z Radia Ethno se má stát Radio Color

  Víte. Ono je to z Vaši strany příliš mnoho spekulací.

  Nove logo Ethno je hotove jiz asi 2-3 roky. Kolega PŽ odmital výměnu vystrazneho trojúhelníka, proto že se mu libil. Na podzim jsme proto na www docasne dali nove logo. O zmene nazvu uvazuji jiz dele nez … ani nevite jak dloho. Vse musi ake nejprve schvalit Rada.

  To ze jsou zaregistrovane www stranky je cekkem logicke. Mame zaregistrovane i jine www a tez ochr. Znamky. V teto zemi, kdyz se nekdo neco dozvi, hned si zaregistruje domenu. Pak mate problem…

  Co se tyce prezentace na www.radicolor.cz nesudte predem.

  V podstate cekame na oficialni zmenu a pak teprve muzete hodnotit.

  Inu a na zaver. Konfigurzjeme i novy odbavovaci pc.

  Toto vse ve velke strucnosti z Itakskych dolomit z lyzovazky preje MP

  Go to comment
  2013/02/11 at 7:14 pm
 • From Mirek Skriečka on Anketa: Posloucháte Rádio Česko na FM?

  Jsem ročník 1953.
  Od mladého mládí jsem poslouchal (nebo se o to díky komunistickým rušičkám alespoň pokoušel) Svobodnou Evropu.

  Ještě po Listopadu 1989 stále bezvadně vysílala, navíc bez rušení. Pak ji převzalo Radio 6, kde dost převládaly oranžové (tedy převlečené rudé) názory. Někdy se to opravdu nedalo poslouchat.

  Jako velké nadechnutí pro mne bylo objevení Radia Česko. Denně jsem jej poslouchal, pauzu mezi 11:00 a 13:00 hod. jsem nějak přežil. (Většinou Radiožurnál 12:00 – 12:35 hod.)
  Během času jsem zjistil, že Radio 6 šlo asi do sebe a jeho pořad Názory a argumenty začal být zajímavý.

  Nyní, od začátku března, rádio, jako přístroj, opravdu přestává mít smysl, pokud jej nepoužíváme jako zvukovou kulisu, podobně jako na záchodech, výtazích, obchodních centrech a restauracích.

  Po začátku března je tedy geniální vynález Rozhlas povýšen v České republice na generátor zvukového smogu. Dobrý počin při oslavách kulatého výročí vysílání rozhlasu v naší republice.

  Nové vysílání na středních vlnách je určeno pouze pro vlastníky rozhlasového přijímače vybaveného pro příjem středních vln.
  Žádné mp3 přehrávače a ani ty nejchytřejší telefony nemají vybavení na příjem středních vln. Takže mladá a střední generace sbohem, včetně kurzů angličtiny.

  Poslouchání přes Internet je vynikající, pokud je k dispozici WiFi. Jinak je to drahý špás a běžné předplatné u operátorů je poslechu rozhlasu za chvíli vyčerpané. Po jeho vyčerpání a zpomalení rychlosti přenosu nic neposlechnete.

  I tak bych se ale přimlouval, aby se pracovníci Radia Česko a Radia 6 sešli a dali dohromady stanici, která bude vysílat na Internetu, pokud možno valnou část dne.
  Možná by se našlo dost posluchačů, kteří by si připlatili za přenesená data. A možná i tlf. operátoři časem limit zvýší, protože si uvědomí, že bez solidního zpravodajství jejich zákazníků budou brzy jejich firmy zcela demokraticky znárodněny.

  Stanice by se klidně mohla jmenovat Radio Čechy, protože jsme Češi a ne Cesy, jak je občas na zdech a v tmavých podchodech napsáno. 🙂

  Go to comment
  2013/02/14 at 3:17 pm
 • From Mirek Skriečka on Anketa: Posloucháte Rádio Česko na FM?

  Dodatek:

  Než jsem začal psát předešlý příspěvek, měl jsem si přečíst něco o plánech Vaší budoucí stanici na http://www.rozhlas.cz/plus/portal.

  Na Vaše vysílání se moc těším! Pro jistotu si pořídím malý a kvalitní radiopřijímač pro příjem středních vln, abych nebyl zaskočen nedostatkem digitálního signálu.
  🙂 🙂 🙂

  Go to comment
  2013/02/14 at 3:55 pm
 • From Vašek on Kratce

  Brno:
  Také mohu potvrdit, že radio R neutichlo ani po 19. hodině, zřejmě jede 24 hodin. Asi jsem měl smůlu, ale RDS ETHNO se nehnulo, žádné názvy skladeb, nebo dokonce radio Color se nekonaly.
  96,4 a 98,1 stále mlčí, na rozvysílání prvého podle šestiměsíční lhůty nezbývá už ani měsíc. Pokud by k tomu došlo, tak majitel, tedy rádio Rubi by porušilo tradici, neboť Kroměříž, či Zlín zapnout do termínu nestlihlo. Do čekání na brněnský rozjezd musíme započíst i to, že radio Rubi má ambice údajně spustit regionální vysílání pro Jižní Moravu, což se týká i Vyškova a Boskovic. Možná ho předstihne 98,1 (rádio Orchidej), které na to má s rezervou postní dobu.

  Naopak smutné vyhlídky čekají na Čro rádio Česko, které má naposledy celý týden v kuse. Na tuto skutečnost poukazují i dojemné hlášky posluchačů: „Budu poslouchat do dvacátého osmého února“.

  PS: Rád bych hlasoval, že jsem E2 a F1 neposlouchal ani čtvrt hodiny, ale u ranní šou jsem to lehce přetáhl, protože jsem čekal na „zpátky do minulosti“ a na F1 jsem poslouchal hosta v Presklubu.

  Go to comment
  2013/02/17 at 11:44 pm
 • From Miroslav Pýcha on Kratce

  RDS Radio ETHNO v Brně: V Brně se zatím zobrazuje pouze název radia ETHNO. Dynamický text zobrazující názvy skladeb běhá jen v Praze. Uvidíme kdy to zapojíme i v Brně, resp. zda stávající model RDSky toto umožňuje.

  Go to comment
  2013/02/18 at 4:43 pm