Komentáře a diskuze

 • Václav 2. 2. 2023 v 19:19 k KomentujemeDíky.
 • H. 2. 2. 2023 v 19:08 k KomentujemeTeoreticky to samozřejmě možné je. Když budete mít místo vysílací antény silný osvětlovací reflektor, tak z výšky celkem přesně uvidíte,...
 • Václav 2. 2. 2023 v 18:47 k KomentujemeÚvodem bych měl technický dotaz co napadl známého - je nejak možné teoreticky, nebo i prakticky existuje zařízení které by...
 • Jarda 2. 2. 2023 v 15:06 k Komentujemenávrat toho fajnu jsem očekával, zajímavé, že se nepokusili získat tu druhou pro rock radio.
 • Oviradio.cz 2. 2. 2023 v 09:26 k KomentujemeNa webu RRTV se objevila k LŘ o Brno 96,4 přihláška Fajn radia napřímo od MB.
 • Hony 1. 2. 2023 v 15:01 k KomentujemeTak to už je 2 připravováný vysílač u nás a z nejlepší kóty
 • Marek 1. 2. 2023 v 14:43 k KomentujemeNo vysílají ze stejně budovy společně s Fajnem,City a Blaníkem
 • PVo 1. 2. 2023 v 12:42 k KomentujemeJestli jim tam Seznam přivede ta svá 2 rádia tak se poslechovost celé skupiny zvedne pomalu 3x. To jen pro...

Články

Komentáře a diskuze

 • From frkotou on Komentujeme

  Helax se mění na Fajn Helax. https://mediagurucdneu.azureedge.net/media/23528/fajn-helax.png
  Go to comment
  2023/01/16 at 11:39 am
  • From Franz on Komentujeme

   Každopádně MB potvrdila pokračování v organizaci Helax eventů, předpokládám pod záštitou DJ Lowy a pouze v rámci Moravskoslezského kraje. Bude zajímavé sledovat, zda bude na Fresh rádiu vyhlášen bojkot těchto akcí. Trochu to dává vzpomenout na eventové konkurenční boje mezi Helaxem a Kiss Moravou v době cca před 15 lety.

   Go to comment
   2023/01/16 at 7:09 pm
   • From Macek on Komentujeme

    Jel jsem pro svého opilého kamaráda o letních prázdninách na Helax akci do Frýdlantu nad Ostravicí. Ukecal mě, ať jdu taky ještě dovnitř. Bylo cca 1:55 (akce končila ve dvě), lidi se bavili, Lowa za pultem a ke konci písničky se najednou bez jakéhokoliv rozloučení začal ozývat jen brum. Čekal jsem, že je to takové to burcování davu, na které jsem byl zvyklý ze svých teenagerských let a ještě dá ,,přídavek“, ale vzápětí si sundal sluchátka a za chvíli naběhli zvukaři a začali rozpojovat pulty. Přišlo mi to strašně…jak to říct…že si vlastně těch lidí ani neváží? Nebo že jsou pro ně Helax akce už jen přítěž?

    Go to comment
    2023/01/17 at 6:59 am
    • From Michal R. on Komentujeme

     No ono to je těžké . DJ Lowa je totiž sprostý zaprodaný podrazák který jistě může určitě i za to že se Helax musel změnit na Blaník na 93,7 FM . Podle mě určitě v Praze podepsal nějaký dokument který za to vše mohl . Dává mi to stále větší smysl . Ještěže není na Fresh Radiu nyní . Nezaslouží si to .

     Go to comment
     2023/01/17 at 4:32 pm
     • From Michal Merenda, exPD Orionu on Komentujeme

      To, co jste napsal, je odporná prasárna někoho, kdo ví totální hovno. Omlouvám se za vulgarismy, ale tady to jinak nejde. Lukáš udělal v posledním roce Helaxu obrovsky kus práce. Sháněl klienty, peníze, snažil se najít cestu, jak Helax udržet. Pracoval jako málokdo. Toto si absolutně nezaslouží.

      Go to comment
      2023/01/19 at 5:03 pm
      • From Lukáš on Komentujeme

       Psalo se že helax radio pohřbil tehdejší ministr Zaorálek když nechtěl pomoct hudebnímu průmyslu.

       Go to comment
       2023/01/19 at 6:36 pm
       • From PVo on Komentujeme

        Zaorálek a nejen on /viz jak hlasoval v případě prodloužení transformačních licenci na furt) může za zpackanou digitalizaci.
        Pomoc hudebnímu průmyslu by nějakému konkrétnímu rádiu nepomohla, ani mě nenapadá způsob jakou formou by měla být….
        Za zánik Helaxu může rozhodnutí majitelů. Výmluva Covid byl jen důvod pro veřejnost a pochybuju že by si Helax s poslechovostí na úrovni Radia 1 negeneroval patřičný příjmy.
        Pro Merendu: taková rozhodnutí majitelů považuji za daleko větší prasárnu než uvedená nadávka z neznalosti poměrů ač nic protizákonného to samozřejmě nebylo

        Go to comment
        2023/01/19 at 9:20 pm
        • From Michal Merenda, exPD Orionu on Komentujeme

         Je právo majitele, dělat si se svým majetkem, co chce, kor, když mu nevydelava. Vy byste ho par miliony ročně dotovali z vlastní kapsy z lásky k věci, oni se rozhodli jinak. Je prasarnou sproste urážet kluka, který lital po cele Ostravě a okolí víc než rok 25 hodin denně, aby ukázal, ze se to radio uživit da. Jen doufám, ze si tady ty duchaplne názory neprecte. Neznalost poměru omlouvá sproste urážky? Je to ubohé. A Lukas je frajer.

         Go to comment
         2023/01/20 at 5:33 am
         • From Franz on Komentujeme

          Pane Merendo, píšete, že DJ Lowa se více než rok snažil společnosti MB ukázat, že se Helax uživit dá. Znamená to, že mu byl naznačen konec již v létě roku 2019, ve chvíli, kdy došlo k oznámení, že rádia společnosti Active radio (E2, F1 atd.) ukončují spolupráci s Radiohousem a přecházejí pod Media Club?

          Go to comment
          2023/01/20 at 12:54 pm
         • From PVo on Komentujeme

          Říkal jsem že to nic protizákonné nebylo, ale „odporná prasárna“ ano a o nějakém dotování několika miliony ročně silně pochybuju. Takovýmu kydu by Vám věřil jen podobný týpek, kterýmu jste tady vynadal do tupců.

          Argumentujete neveřejnými informacemi, nicméně jsou samostatná rádia s podobnou poslechovostí (tedy nemají synergický efekt MB) a žijí.Neříkejte že vedení MB (ve kterém se účastníte) je tak neschopné. Asi tam holt furt pracujete těch 25 hodin denně 🙂 . Spíš je zřejmé že majitelé chtěli z toho rádia resp. frekvence vytřískat více než jim dosud generovala.

          Kolika miliony jste dotovali projekt Hitrádia Ukrajina na který jste nabrali mj. dotace na provoz (o řád nižší částky) s poslechovostí nulanula prd?

          Go to comment
          2023/01/20 at 10:18 am
          • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

           Základ je neprodávat nic firmě Media Bohemia, která kupuje rádia jen za účelem získání lukrativních frekvencí, na kterých potom provozuje ty svoje produkty. Takže tyhle nářky směřujte maximálně na toho kdo jim to prodal. Dál už bylo jasné jak to dopadne, stalo se to už x-krát. Těžko si myslet, že u Helaxu by k tomu nedošlo.

           Go to comment
           2023/01/20 at 12:36 pm
          • From PVo on Komentujeme

           já nenaříkám – Helax jsem neposlouchal ale nemám rád když ze mě dělá někdo vola

           Go to comment
           2023/01/20 at 12:55 pm
          • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

           To byla spíš reakce na celé tohle vlákno. Odpověď jsi „schytal“ zrovna ty čistě kvůli posloupnosti příspěvků. 😉

           Go to comment
           2023/01/20 at 1:50 pm
          • From Michal Merenda, exPD Orionu on Komentujeme

           Ok, mějte se hezky 🙂

           Go to comment
           2023/01/20 at 11:25 am
         • From Míra on Komentujeme

          Trh funguje tak, že i v případě slušného regionálního pokrytí a poslechovosti byl Helax okamžitě první na ráně…
          Jistě, mít business plán, ale umění je najít nějaký regionálně funkční. Pokud ho nenajdete, musíte se protlačit do zpropadeného radioprojektu, mít čísla a být vzán pod křídla „Rádiohauzu nebo Médiaklubu“.

          Go to comment
          2023/01/20 at 7:02 am
      • From Míra on Komentujeme

       Z mého pohledu je nejsmutnější, že v případě krize (např. covidové) je lokální FM rádio první na ráně.
       Rozdíl v provozování internetového a FM rádia je obrovský. Pokud bude chtít provozovat funkční a přínosné FM rádio, bude to něco stát. Nejideálnější by bylo mít tiskárnu na peníze.
       Odhaduji, že situace nebyla jednoduchá ani u zavedeného pražského Expresu.
       Klienti jsou samozřejmě vyzobaní od dvojice MC&RH a malí broadcasteři jen paběrkují. Nějaký prostor existuje (účinnost projektu závisí na vedení – managementu) ale není to zrovna hitparáda.

       Go to comment
       2023/01/19 at 5:38 pm
       • From Michal Merenda, exPD Orionu on Komentujeme

        Chce to úplně jiný business plán. Doufám, ze Fresh ho má, držím klukům a holkám palce.

        Go to comment
        2023/01/19 at 5:41 pm
        • From H. on Komentujeme

         Dovolím si takovou spekulaci – není Fresh tak trochu dáreček od Media Bohemia lidem z bývalého Helaxu, jakási kompenzace za vyhazov a jakési držhubné? Protože nevěřím tomu, že Fresh je kompletně vlastní iniciativa.

         Go to comment
         2023/01/19 at 10:52 pm
         • From Franz on Komentujeme

          Co tady v diskuzi ještě nebylo zmíněno, je jméno předchozího majitele Helaxu, který jej v roce 2009 prodal společnosti Media Bohemia.

          Byl jim v letech 2002 až 2009 Tomáš Krčmář, který doteď vlastní hotel Brioni na Stodolní ulici v Ostravě, v jehož prostorách Helax ve zmíněném období vysílal.

          Kdo slyšel záznam posledního dne Helaxu na frekvenci 93.7 z roku 2020 ví, že moderátoři ve vysílání dokonce zprostředkovali telefonický živý vstup se zmíněným bývalým majitelem.

          Go to comment
          2023/01/19 at 11:23 pm
     • From Lukáš Janeczka on Komentujeme

      To ví přece všichni, že Ing. Lukáš Ščurek zvaný Lowa je obyčejný zaprodanec. O záchranu FM vysílání Helaxu mu prokazatelně nikdy nešlo. MB mu ještě dávno před COVIDem (= záminka Ščurka pro konec Helaxu) nabídla teplé a lépe placené místečko ředitele Orionu, Do Prahy jezdíval jen kvůli sám sobě, nikoliv bojovat za zachování FM vysílání Helaxu.Smůla, že mu tolik lidí z Helaxu naletělo. Každopádně karma je zdarma. Dávám mu rok, maximálně dva.

      Go to comment
      2023/01/17 at 5:37 pm
      • From Franz on Komentujeme

       Lukáš Janeczka = DJ Kmín? Je pravda, že Kmín byl vyhozen z Helaxu v lednu 2018 právě tehdejším ředitelem DJ Lowou? Nebo za koncem Kmína na Helaxu bylo něco jiného?

       Go to comment
       2023/01/17 at 6:04 pm
       • From Oviradio.cz on Komentujeme

        Tady si zase někdo vymýšlí a předstírá identitu. DJ Kmin je Lukáš Janečka.

        Go to comment
        2023/01/17 at 6:45 pm
     • From PetrPe on Komentujeme

      Az tak bych to nevidel, spise jde o vysoce loajalniho korporatniho zamestnance

      Go to comment
      2023/01/17 at 5:07 pm
   • From PetrPe on Komentujeme

    Bude to jen ciste parazitovani na dobrem jmene. Jsem opravdu zvedavy, kdo jim tam jako hostujici DJs bude hrat. Spise budou vyuzivat FB skupinu k reklamnim ucelum a sem tam nejakou akci zastiti jmenem Helax, aby to pritahlo nejake lidi

    Go to comment
    2023/01/16 at 7:23 pm
  • From PetrPe on Komentujeme

   Kazdopadne timto rebrandingem ocekavam o to vice padajici poslechovost tohoto streamu.

   Go to comment
   2023/01/16 at 5:19 pm
  • From PVo on Komentujeme

   Ze stránek Mediaguru: “ Profilovat se bude jako „jediné opravdu taneční rádio v ČR”, uvedla rádiová skupina.“ To kopírují slogan z Danceradia od CZC s playlistem dance2trance

   Chvíli poslouchám a extra nic moc to není – furt samý uhnípaný/utahaný house: třeba VENBEE & DAN FABLE – Low Down pak YOUNOTUS & LOUIS III – Samba, pak ESSEL – Sweet Lies, pak R.I.O. & KYANU – Good Vibe a pak další dvě podobné

   Podobných srágor na jedno brdo je na E2 atp.fakt dost – prostě hrají ve stylu Červinkových schopností daných jeho vkusem s inklinací pro takové věci – z toho si určitě na zadek nesednu, ze začátku mi to přišlo relativně fajn ale po těchto 6 věcech tohle OPRAVDU nemusím a ještě než se dostatečně naštvu tak ladím jinam.
   Stejně to je jen na netu takže mi to chybět nebude.

   Go to comment
   2023/01/16 at 3:42 pm
   • From PVo on Komentujeme

    Btw před chvíli jsem si pustil Fanradio, ani jej nemám uložený v paměti rádia tak na 106,6 co si pamatuju když jsem poslouchal ještě Zlatou Prahu a přišlo mi chvíli míň ukňourané než včera ten Helax – tedy jen ze začátku byly 2x rychlejší dvě skladby za sebou, celkově vysílání dost bída (vstup na filmy Jima Carreyho pak dosti dlouhý reklamní blok, pak selfpromo na netovy Fresh (že mu to teda pomáhá ) pak nějaké CZ made kňourání…
    Proč píšu? protože nějak nechápu smysl „rebrandingu“ u Helaxu. Z tohodle paskvilu ten kult -jak vyjadřují plány do budoucna- fakt natuty nebude.

    Go to comment
    2023/01/17 at 1:46 pm
    • From Franz on Komentujeme

     Helax je známou značkou pouze v Moravskoslezském kraji. Po založení Fresh rádia lze očekávat částečný odliv posluchačů z tohoto regionu k nové značce.

     Proto je Helax rebrandován pod křídla Fajn rádia, které je zavedenou značkou téměř po celé republice. Prostě snaha o nové posluchače v celorepublikovém měřítku, ať je pro koho prodávat reklama, když v moravskoslezském kraji se dá očekávat pokles.

     Go to comment
     2023/01/17 at 2:47 pm
     • From PVo on Komentujeme

      …no jestli se jim to tak povede jako s Fajn Freshem, nemyslím si že jsem zachytil jediný selfpromo ve vysílání za celý den nebo či dokonce týden… a má momentálně 21 online. No pravda že před rokem mělo tak obvykle 13-16 takže stoupá – je to teda úspěch… 😀
      Podle mě na ambici na kult chybí jakýkoliv předpoklad. Uvidíme do roka, ale troufám si tvrdit že se nemýlím.

      PetrPe: FajnHelax je ukňouraný fakt jako Žbirka to je dosti trefné… 😀
      Kdy jsem mluvil o hardtechnu ? kdyžtak Ti pošlu nějaký linky na pořádný dance2trance rádia..

      Go to comment
      2023/01/17 at 3:47 pm
      • From PetrPe on Komentujeme

       Ja uz mam Helax z voleb davno vymazany a nahrazeny Freshem 🙂 Tim Hard Technem jsem myslel urcitou nadsazku 😀
       Budu rad, kdyz mi zasles tipy na inspirativni radia. Rad si pridam do voleb misto HouseGen a SeeJey 🙁

       Go to comment
       2023/01/17 at 4:57 pm
       • From PetrPe on Komentujeme

        Jeste pro zajimavost doplnim, krome standardnich CR radio stanic jsem vyrustal pres satelit na nemeckem Sunshine Live a jeho tchno nocnich specialech. Konkretne Tilman Uhrmachr a jini 😀 Pote byly nocni specialy utnuty a byl tam misto toho nejaky telefonicky kviz… Dale hodne zajimave bylo francouzske radio tusim Contact FM.

        Go to comment
        2023/01/17 at 5:04 pm
        • From PVo on Komentujeme

         Jojo sunshine-live a francouzské Funradio -le son dancefloor jsem poslouchal přes satelit taky.
         Contact byl na mě moc techno. Teď chytnu jen to SL protože na Astru 19,2° mi anténa satu jen šilhá a asi se s tím trochu hnulo takže chytnu jen něco a ještě jsem se neodhodlal to štelovat
         poslední dobou=už dost let přes net poslouchám francouzská a ruská rádia
         dance-radio.fr – manager3.streamradio.fr:1320/stream
         petrohradský Rekord, nejvíc kanál Dancecore – слушать онлайн на Radio Record
         a retro Eurodance 90 (onlineradiobox.com)

         Go to comment
         2023/01/17 at 5:22 pm
         • From PetrPe on Komentujeme

          Satelit jsem poslouchal v dobe vytaceneho internetoveho spojeni. Nyni s nonstop internetem a integraci streamu do hifi je to jina nabidka 🙂 Celkem me bavi rozdil mezi FR a D elektrem. Frantici jsou vice melodicti a takovi jakoby hracickari. Zato Nemci to vice rubou 😀 Diky za tipy, poslechnu si

          Go to comment
          2023/01/17 at 5:58 pm
    • From PetrPe on Komentujeme

     Co sleduji tuto diskuzi, tak jsem mel vzato, ze uknourana hudba je Miro Zbirka. Uz se v tom ztracim. Asi to tu je sam posluchac hard techna, kdyz je vse v eteru uknourane 😀
     Jinak Helax meli nechat davno spat. Je to jen parazitace a przneni dobreho jmena. Poslechovost streamu bude stejne padat uz jen podle toho loga a nazvu. Tot jen muj nazor.

     Go to comment
     2023/01/17 at 2:27 pm
     • From Lohen1 on Komentujeme

      Ono trendem posledních let je silné zpomalení taneční hudby. Navíc se zkracuje stopáž na nějaké 2:30 minuty průměr, jak v 60s letech. Takže kdo vyrůstal na 90s a 00s dance jako já, tak to prostě působí uknouraně. Za pár let zase bude vše nějak jinak, ví bůh 😁

      Go to comment
      2023/01/17 at 3:40 pm
      • From M.K on Komentujeme

       Na EDM scéně jsou další energetické taneční styly Techno/Big Room, Future Rave a nezní špatně.

       Go to comment
       2023/01/18 at 11:30 am
       • From Míra on Komentujeme

        První ukázka v podstatě trance-techno, podle mne by to dnes bylo hratelné bez problémů. Pohledem čtyřicátníka má ten song melodii pouze vokální, postrádám však melodii nástrojovou.
        Dvojka v podstatě ničím zásadním originál nevylepšuje, nicméně nevadí (naroubováno do cca hands upu s techno beatem).
        Trojka, trance, zabalená do současných kňouravých vokálů, obsahuje nástrojovou melodickou linku – to je fajn.
        Čtyřka. Mainstream-techno – tohle bych v éteru fakt rád slyšel.
        Pětka – melodický hard-trance. Pěkné, ale hodila by se jiná verze to prostřední pasáž je docela nekonečná.
        Plus za mužský vokál.

        Go to comment
        2023/01/18 at 6:14 pm
       • From PVo on Komentujeme

        nezní špatně.. jen jaksi nezní v českých rádíích, a když někdo přinese „opravdové taneční rádio s ambicí být kultem“ tak to je paskvil jako Fajnhelax 🙁

        Go to comment
        2023/01/18 at 3:07 pm
        • From M.K on Komentujeme

         Ty novější styly jsem zaslechl třeba na Side Street Radio. Proč se tyto taneční styly nehrají v našich tanečních rádiích? Na tuto otázku by mohl odpovědět přímo někdo z rádií.

         Go to comment
         2023/01/18 at 4:08 pm
      • From Míra on Komentujeme

       BTW. Jakje to dlouho, co skončil handsup a hardstyle ?

       Go to comment
       2023/01/17 at 5:08 pm
       • From Lohen1 on Komentujeme

        Tak ten se do módy naopak vrací. Trance taky nikdy neskončil, jen se u nás moc nehraje.

        Go to comment
        2023/01/18 at 8:27 am
        • From PvS on Komentujeme

         Slovenské rádio Frontinus, každý Piatok od 21 do 23 a niekedy do polnoci má rádio show Club Party. Dominuje tam Trance (aj Vocal), niekedy EDM, ale aj Hardstyle, teda hlavne ku koncu, občas sa objaví menej komerčný Pop, elektronika a pod. Je to moderované, moderátor mixuje sám a niekedy nejaké sety od iných Djs .. .. V celku príjemné spestrenie nášho éteru

         Go to comment
         2023/01/18 at 6:05 pm
         • From PetrPe on Komentujeme

          @PvS: Po za Beskydy na Kysuce jezdim casto, ale Frontinus byl pro me celkem utajovane radio. Narazil jsem na nej nahodou pri ladeni a az potom jsem si zjistoval jeho historii a co vlastne vysila. No klobouk dolu! Jinak kdyz uz, tak k SK radiim jeden muj postreh. Sice muzou sem tam na ne slovaci nadavat, ale jejich radia jsou vice energictejsi, nez ty nase zatuchle Blaniky atd. I ta Europa2 se mi posloucha lepe, nez Evropa2. Sice je pravda, ze z meho pohledu ma Europa2 cely rok stejny playlist kdykoliv projizdim, ale i tak v poho 😉

          PS: Proste ty fajne uknourane hity, ktere za volantem potesi 😉

          Go to comment
          2023/01/18 at 7:02 pm
   • From Michal R. on Komentujeme

    Zkrátka je dobře že se vrátil Helax akorát přejmenovaný na Fresh Radio jedině toto rádio je opravdu taneční rádio v ČR . Možná ještě samozřejmě celoplošné Radio Kiss to je taky hodně taneční a je vlastně takovou českou verzí německého radia Sunshine Live

    Go to comment
    2023/01/16 at 4:31 pm
    • From Lohen1 on Komentujeme

     Tak tady si dovolím nesouhlasit. Kiss má do Sunshine live na míle daleko. A to jak do jeho současné podoby tak do minulých verzí. A nezachrání to ani velmi dobré speciály. K SL mělo asi nejblíže původní Dance rádio.

     Go to comment
     2023/01/17 at 3:35 pm
     • From Michal R. on Komentujeme

      Jak tohle můžete napsat . No jde vidět že se v tom vyznáte jak koza ve voze . Naopak Kiss Radio jde jasně ve šlépějích německého Sunshine Live . Radši mlčte když tomu nerozumíte . I ty speciály jsou na způsob Sunshine Live . A co se týče Dance Radia nikdy jsem ho neposlouchal protože nehraje dance ale pop .

      Go to comment
      2023/01/17 at 4:25 pm
      • From Lohen1 on Komentujeme

       No vysvětlil jste mi to pěkně. 😉. Poslouchám Sunshine cca od roku 1995, tehdy přes satelit, nyní přes internet. Váš názor Vám samozřejmě neberu, jen tu podobnost s Kissem prostě nevidím.A to mám oboje rádia docela rád. Kiss, i přesto, že je hodně taneční, je pořád spíše mainstreamový. To SL v takové míře nikdy nebyl.I kdyz poslední rok či dva se té komerci dost přiblížil. Takže asi i Kissu.

       Go to comment
       2023/01/18 at 8:21 am
      • From PVo on Komentujeme

       Kiss rádio hraje všechno včetně rocku atp. který Sunshine-live nikdy nehrál ( minimálně mezi lety 2005-2015 kdy jsem jej poslouchal pravidelně) ted Sunshine-live hraje dost techno, tehdy byl dost trance Ale SL nehrál nic jiného než poměrně svižnou EDM. Kiss hraje i kdejaký netaneční brak.
       Pro Danceradio přirovnání platilo dokud jej provozovala firma CZC a ne teď.

       Go to comment
       2023/01/17 at 5:05 pm
       • From Michal R. on Komentujeme

        Pozor tak to jste asi nezaregistroval změnu formátu Radia Kiss za poslední cca 2-3 roky kdy se Kiss Radio přeformátovalo postupně plně na taneční radio . Ano občas a vyjímečně zazní i nějaký ten poprockový song ale z 99% je Kiss Radio tvořeno tanečními songy od 90. let do současnosti s výrazným a rychlým nasazováním nových tanečních hitů i tipů na zejména taneční hity .

        Go to comment
        2023/01/17 at 5:25 pm
        • From PVo on Komentujeme

         Pustil jsem si Sunshine-live (přes satelit- kontrola zda ještě funguje jak mám sat přijímač napojený na hifi a soudě podle poslední půlhodiny to už fakt dnes není nic moc, ani to techno zaměření to není jako jsem slyšel asi před rokem když jsem měnil u hifi ten přijímač (nekupoval jsem, měl jsem dva, ale nová TV jej má v sobě) dnes z toho asi takové průměrné a dosti popové rádio pokud se dá soudit podle tak nějak průměrného času jako je teď.
         (rádia hodnotím podle průměrného času a ne podle speciálního pořadu jednou za týden).
         Takže spíše se přiblížil dnešní Sunshine-live Kissu než naopak..
         No nevadí nemusí mě to mrzet – satelitní příjem je stejně omezující jako net na který jsem přešel tak s poslechem audia tak před 7-8 lety už kompletně)

         Go to comment
         2023/01/17 at 7:20 pm
         • From PetrPe on Komentujeme

          Zmena Sunshine Live je dana asi tim, ze maji ted vice streamu. Ted jsem si dal pro zajimavost stream Hard a je to jak za stary nocnich casu 💪😎

          Go to comment
          2023/01/17 at 8:06 pm
          • From PVo on Komentujeme

           Jo streamů mají hafo….Vlastně v Praze na DAB+net přijímači mám mezi oblíbenými net radii uložený jejich stream Trance. Dokonce i takové styly co snad nikdy ani na hlavním kanále nehráli, nicméně problém je že je to jen na netu.
           V Dabu ,což je v Německu už pomalu normál a ne jako u nás furt atypický druh příjmu, je jen verze o který mluvím.

           I když teď už tak půlhodinu co jsem to pustil znova tak to zní jako ten starý dobrý Sunshine-live s tím modrým batoletem se sluchátky ve znaku. A je to moderovaný -co koukám na program tak jde o pravidelný pořad Zpátky v 90kách.

           Go to comment
           2023/01/17 at 9:18 pm
          • From Soundwaver on Komentujeme

           tak každopádně na Dr Deutschland multiplexu asi nejlepší radio pro milovniky elektroniky (i diky večerním speciálům).

           ale i na jejich fcb se objevují stezky nad Eltonem Johnem, Ed Sheeranen apod.(byť v remixech) v běžném playlistu [tedy interpretový příklon k popu] a hlavně rotacemi pouze stejných songů během dne(to především). dokonce tam někdo píše ze to je stejné jako zapnout na ‚repeat‘ jedno CD čko min. na měsíc apod.
           ale zase za mě živý mixovaný pořady odpoledne, včetně toho 90kovyho speciálu např v úterý, mají výbornou úroveň. myslím, že Basslicker tu jednou už psal také reakci jako dlouholetý posluchač na S-L, že to tam clubově drží nad vodou hlavně parta původních djs.

           Go to comment
           2023/01/18 at 9:38 am
          • From Jerry on Komentujeme

           Sunshine Live začal vysílat i celoplošné ve Švýcarsku v dab. Škoda, že není zařazen třeba do muxu Color Dab , přišel by mi přínosnější než třeba Schlager rádio a třeba by i Sunshine byl ochoten platit, ikdyz nejsme německy hovořící komunita, tak vím, že je zde hodně nadšenců tohoto rádia a to se já jejich vedení též počítá. Ale zase chápu , že Schlager třeba nějaké kačky posílá

           Go to comment
           2023/01/18 at 10:44 am
          • From Jirkas on Komentujeme

           Ja posloucham primo z DAB+ Sunshine live, porad ten stejny jako je leta na FM a uz to bohuzel neni ono, byvavalo to fajn. Dnes uz je to nekde jinde..

           Go to comment
           2023/01/17 at 9:17 pm
        • From PVo on Komentujeme

         no to těžko – taneční je tak maximálně ze 60% víc ne, zbytek je pop, rock, ukńouraný house a britpop nebo jak hrůzy s lomeným beatem jmenují…
         Spíš hrají na střídačku něco z dance2trance s hnojem takže spíš je to 50%. a to včetně jukeboxů. To je pro mou spokojenost málo.
         Vy asi třeba (namátkou vybírám z playlistu na jejich webu): THE WANTED – GLAD YOU CAME považujete za taneční věc, já tedy rozhodně ne.
         Dnes po tom co jsem asi 20 minut poslouchal Fajn jsem přepnul na Kiss (ten v paměti mezi asi 5-6 rádii uložený mám) a blíží se to víc tomu Fajnu než rádiím co poslouchám přes net (a k tomu ten cirkus).. no vydržel jsem to asi stejnou dobu jako ten Fajn..

         Go to comment
         2023/01/17 at 6:39 pm
     • From PVo on Komentujeme

      přesně!

      Go to comment
      2023/01/17 at 4:00 pm
    • From PVo on Komentujeme

     O opravdovém tanečním rádiu mám opravdu jiné představy než je Fresh (a nebo Kiss).

     Nějak se nám ty OPRAVDU taneční rádia přemnožila ale bohužel leda akorát slovem. Rádio Dechovka by se taky dala považovat za OPRAVDU taneční rádio asi více než rádio s ukňouraným lounge housem.

     Go to comment
     2023/01/16 at 5:08 pm
     • From Michal R. on Komentujeme

      Další takový proč vše kritizovat . Jako pochopím pokuď vám nesedí taneční žánr a máte radši rock tak to pak chápu že se vám to nelíbí a proto tu jsou rádiové stanice různých žánrů .

      Go to comment
      2023/01/16 at 5:22 pm
      • From PVo on Komentujeme

       Mám rád dance2trance a takové rádio tu (dlouho) chybí.
       Vadí mí prohlašování něčeho za OPRAVDU taneční rádio když to taneční je sotva částečně.
       Léta jsem už na nějaké „diskotéce“ nebyl ale pochybuju že by se tam hrál jen ten utahaný house.

       Go to comment
       2023/01/16 at 5:36 pm
    • From M.K on Komentujeme

     Na Freshi mě vadí, že tam dávají do playlistu pop a urban music. Čekal jsem, že bude rádio více zaměřeno na EDM scénu.

     Go to comment
     2023/01/16 at 5:06 pm
     • From Michal R. on Komentujeme

      Ale tak kritizovat umí každý že a nebo pokuď to dovedete tak spustě vlastní radiovou stanici a pak budeme zase kritizovat tu vaši stanici . Nikdy se nezavděčíte všem a sám se divím jak můžete kritizovat Fresh Radio což je vlastně Helax akorát pod jiným názvem . Takže vlastně kritizujete i bývalý Helax .

      Go to comment
      2023/01/16 at 5:19 pm
      • From M.K on Komentujeme

       stačí toto? https://music.youtube.com/channel/UCza92DS55_BN1TJkbnWKumg

       Go to comment
       2023/01/16 at 6:37 pm
      • From PVo on Komentujeme

       Nezlob se ale argumentuješ obecně dosti špatně, že pro tebe může být Helax idol ale nelze předpokládat že stejný názor musí být sdílen všemi a že kdo to nesdílí že je nepřítel.
       Za nepřítele považuj leda lidi co ti nutí něco co není jednoznačně pravda. A faux pas jsi se dopustil jak jsi psal „akorát přejmenovaný na Fresh Radio jedině toto rádio je opravdu taneční rádio v ČR“ -to totiž pravda není.

       Go to comment
       2023/01/16 at 5:47 pm
  • From Michal R. on Komentujeme

   Ti už si s tím Helaxem můžou dělat co chcou . Náhrada za Helax se už plně rozjiždí , takže tohle je zcela bezpředmětné . Více mě zaráží jak lžou s tím jejich nepravdivým a lživým sloganem „jediné opravdu taneční rádio v ČR” . Určitě není jediné taneční radio v ČR . Je to smutné jak tihle zloději a lháři takhle můžou lhát .

   Go to comment
   2023/01/16 at 3:09 pm
   • From Franz on Komentujeme

    Já to vidím jinak. Podle mě je dobře, že Fresh rádio musí o posluchače zabojovat s konkurencí. Ať ukážou, na co mají. Nedostanou nic zadarmo. Takové konkurenční prostředí trhu jedině prospěje.

    Když si vzpomenu na poslední roky před covidem, tak v MS kraji byl naprosto dominantní Helax 937 a za ním dlouho nic.

    Takový Kiss se za ty roky vypracoval v konkurenceschopné rádio s velkou fanouškovskou základnou, jenž má v kraji potenciál udržet posluchače i po startu Fresh rádia v Ostravě.

    V nedávné době vzniklo také ZUN rádio, které má v kraji slušné pokrytí, symbolicky z Lysé hory.

    Jsem rád, že pokračuje i Helax, Libor Č. dělá s respektem k formátům svých stanic dobrou práci. Vzniklá rivalita mezi Fajn Helaxem a Fresh rádiem mě baví. Chystané Helax eventy mohou vzniklou situaci ještě více rozdmýchat. 

    Jen ať se Fresh rádio musí snažit, posunout to nakonec může všechny, třeba i stagnující Evropu 2.

    Go to comment
    2023/01/18 at 9:02 am
    • From Jarda on Komentujeme

     ostravské fresh má napytel pokrytí a ještě jej ruší okolní vysílače, takže to moc lidí ladit nebude. Nedávám tomu dlouhou šanci.

     Go to comment
     2023/01/18 at 9:13 am
     • From Insider on Komentujeme

      Par mesicu/let si budou hrat, v RP budou mit cisla za 2 3 roky na urovni 10 tis.strop, na online je to ted kolik? Nadseni prejde, radio toho typu je dnes pro zabavu ne pro byznys.

      Go to comment
      2023/01/18 at 9:34 am
  • From Philmen on Komentujeme

   Zřejmě odpověď na Fresh 🙂 Ale je legarční, že stream jim z jejich stránek nefunguje. Měli spíš nejdříve změnit stránky, odkazy apod. a pak jít s tím ven, takhle to vypadá, že pravá neví co dělá levá.

   Go to comment
   2023/01/16 at 2:32 pm
   • From PetrPe on Komentujeme

    Ma predikce vysla. Aby vysla do puntiku, musi jeste vypnout Fajn Fresh…

    Go to comment
    2023/01/16 at 3:00 pm
 • From MichalP on Komentujeme

  RRTV – aktuální vyhlášená licenční řízení:
  K 5.1.2023 vypršela lhůta pro podání žádostí na obě aktuálně vyhlášená řízení.
  Dle očekávání se na soubor technických parametrů Příbram-město 97,3 MHz/50 W a Sušice 106,2 MHz/50 W přihlásil koordinátor Josef Týc s projektem Rádio Otava.
  Na druhý soubor Brno-město 96,4 MHz/200 W (zřejmě) nebyla překvapivě podána žádná žádost, kdy se čekalo, že to bude Media Bohemia s projektem Fajn Radia, případně Rock Rádia.
  Bude zajímavé sledovat, co se okolo Brna bude dál dít.

  Go to comment
  2023/01/16 at 4:48 pm
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Na webu RRTV se objevila k LŘ o Brno 96,4 přihláška Fajn radia napřímo od MB.

   Go to comment
   2023/02/02 at 9:26 am
   • From Václav on Komentujeme

    Úvodem bych měl technický dotaz co napadl známého – je nejak možné teoreticky, nebo i prakticky existuje zařízení které by bylo schopno zobrazit plošné pokrytí signalu určité frekvence, např radar, či něco jako termokamera? To by vyřešilo výpočty a kreslení map.

    Dale k tématu postřeh:
    Chytat čistě Fajn radio je pro některé problém i cca 500 m od vysílače. Přesvědčil jsem se o tom před chvílí v okénku občerstvení velikosti samostatného rodinného domu u spodní zastávky nám Práce ve Zlíně. Byl to občasný šum nedostatkem signálu, ne rušení; rovněž jako pred časem v oc Čepkov v Datartu, kde to bylo pochopitelnější 88,6 z komína stejně jako Fajn. A to neni jen 50w.

    Go to comment
    2023/02/02 at 6:47 pm
    • From H. on Komentujeme

     Teoreticky to samozřejmě možné je. Když budete mít místo vysílací antény silný osvětlovací reflektor, tak z výšky celkem přesně uvidíte, kam dosvítí. Světlo je elektromagnetické záření podobně jako signál FM. Akorát nikdo nevyvinul potřebný detektor, který by namísto stovek nanometrů fungoval na třímetrových vlnách a zároveň nebyl „oslněn“ přímým signálem od vysílače. V pásmech od desítek GHz už takové zařízení lze realizovat, ale tam to zase nemá moc smysl.

     Go to comment
     2023/02/02 at 7:08 pm
   • From Jarda on Komentujeme

    návrat toho fajnu jsem očekával, zajímavé, že se nepokusili získat tu druhou pro rock radio.

    Go to comment
    2023/02/02 at 3:06 pm
 • From Jarda on Komentujeme

  evropa 2 koordinuje zase další kmitočet, tentokrát lovosice 105,4 se 100W, to už je v poslední době několikátý kmitočet.

  Go to comment
  2023/01/16 at 6:41 pm
  • From J K on Komentujeme

   Ještě by se hodilo něco v oblasti Chomutov – Kadaň – Klášterec n. O., kde je signál hodně mizerný, resp. pro indoor poslech prakticky spíš nulový. Propojilo by se alespoň pokrytí ze silnějších vysílačů 88.0 Teplice-Komáří Hůrka, 93.8 Karlovy Vary-Hory a 101.3 Plzeň-Radeč

   Go to comment
   2023/01/16 at 9:42 pm
   • From Petr on Komentujeme

    Nesouhlasím, Evropa 2 tam jde docela dobře……Tady je spíš potřeba pokrýt Čro Plus.

    Go to comment
    2023/01/16 at 10:12 pm
    • From David Pražák on Komentujeme

     Ať je Evropa 2 s Marešem a Hezuckým raději zalezlá a nevystrkuje růžky s rozšířením pokrytí svého signálu. Naštěstí je třebíčská frekvence 106,2 slabá, že nedosáhne k nám do Brtnice. Pravda, hraje tu jihlavská frekvence 105,1, ale naštěstí v Brtnici nemá tak silný signál, jako třeba Kiss s kmitočtem 107,7 z Holého vrchu.

     Go to comment
     2023/01/16 at 10:34 pm
  • From PVo on Komentujeme

   231/2001 Sb. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání | Historie (zakonyprolidi.cz)
   zákon o vysílání se mění docela často – bohužel starší změny nejsou volně přístupné,
   (to je doplněk k příspěvku který asi kvůli odkazu ještě není schválen)
   update:Tak 80% hranice pro rozhlasové sítě nejspíš platí od 24/7/2021 ( zákon 196/2009 Sb. Zákon, kterým se mění zákon č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o z… (zakonyprolidi.cz)
   jde opravdu o jednu ze dvou uvedených změn z roku 2021 i když letopočet 2009 mě znejišťuje, nespíš nějak odložená platnost zahájení účinnosti…

   Go to comment
   2023/01/16 at 8:02 pm
   • From jouda on Komentujeme

    Od 1.7.2009 platí 80 % pro definici regionálního rozhlasového vysílání, tj. od 1 do 80 % i pro max. pokrytí programové sítě (§ 57). Do té doby to bylo 70 %.

    Go to comment
    2023/01/16 at 8:47 pm
  • From PVo on Komentujeme

   Důsledek toho že programové rozhlasové sítě mohou mít pokrytí 80% obyvatel a ne 70% jak bylo dříve platné , platné minimálně ke konci roku 2008 (a že to dříve bylo 70% je jasné třeba z této okopírované zprávy.
   A Evropa 2 měla k roku 2019 podle měření ČTÚ nějak mezi 69-70%

   Relativně souvisle dění sleduji, ale o změně na 80% jsem nezachytil na mediálních serverech nikdy ani zprávičku

   *****************************
   Strategie.cz (Strategie.cz)
   Marketing a média  |  19.12.2008 11:03:03

   Rada požádá o výpočet pokrytí rozhlasu

   Rada pro rozhlasové a televizní vysílání požádá Český telekomunikační úřad o kontrolní výpočet pokrytí rozhlasových stanic.

   Rada nedávno oznámila, že začne pro výpočet pokrytí používat novou metodiku, podle které přitom dvě sítě soukromých regionálních rádií patřících pod Media Bohemia a Lagardere překračují zákonem stanovenou horní hranici 70 procent pokrytí obyvatel. Rada obě sítě vyzvala, aby věc daly do pořádku. Firmy s tím nesouhlasí a považují postup rady za nesprávný. Nynější krok ale Lagardere hodnotí „mírně pozitivně“

   „Po provedení kontrolního výpočtu ČTÚ bude o výsledku informovat všechny provozovatele dotčené usnesením rady týkajícím se výpočtu pokrytí z 19. zasedání,“ uvedla dnes rada v tiskové zprávě. V závislosti na výsledku kontrolního výpočtu rada případně stanoví nové datum, od kterého bude novou metodiku uplatňovat ve svém správním rozhodování. „Výzvu (Media Bohemia a Lagardere) jsme pozastavili do doby, než budou známy výsledky měření ČTÚ,“ řekl Žák.

   Podle zákona platí, že pokud jedna fyzická nebo právnická osoba vlastní více licencí k regionálním a lokálním rozhlasovým stanicím, nesmí součet pokrytí těchto spřízněných stanic překročit hranici 70 procent obyvatel ČR.

   .

   Go to comment
   2023/01/16 at 7:46 pm
 • From Macek on Komentujeme

  Heyradio na 90.7 F-M a 99.5 Ostrava má výpadek, běží pouze nosná, RDS a právě hrající skladba se ovšem zobrazuje.

  Go to comment
  2023/01/17 at 6:37 am
 • From ondra on Komentujeme

  Ahoj. Vysílá ještě HouseGen rádio?

  Go to comment
  2023/01/17 at 8:00 pm
  • From PetrPe on Komentujeme

   Silvestrem asi definitivne ne. Meli posledni show 30.12 a nyni uz i stranka radia je off. Porady presly na Fresh 103.6, tak to dava smysl

   Go to comment
   2023/01/17 at 8:10 pm
 • From Jiří on Komentujeme

  Po 30 letech provozu na AM končí Absolute Rádio na všech středovlných frekvencích k 23.1.2023
  Toto rádio je možné i v ČR zachytit večer,nebo ráno například na frekvenci 1215kHz.
  Příjem je zde bohužel silně v únicích,tak stejně moc použitelný není.Muziku hrají dobrou,tak jsem občas poslouchal v autě.
  Jako důvod vypnutí je uveden malý počet posluchačů na AM a i ochrana životního prostředí pro které je provoz neefektivních vysílačů zátěží.Vysílání bude nadále k dispozici on-line a v DAB.

  Go to comment
  2023/01/18 at 8:29 pm
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Absolute (do roku 2008 Virgin Radio) začínalo ve Velké Británii na známé frekvenci 1215 v roce 1993. Až o něco později vstoupilo na FM, kde už mezitím skončilo. Pop-rockové a britpopové Absolute na AM končí v pátek 20. ledna, jeho hlavním distribučním kanálem je už dlouhé roky DAB se spoustou sesterských stanic včetně neotřelého formátu s moderní country Absolute Radio Country.

   Značka Virgin byla oprášena v roce 2016 v DAB.

   Před pár dny jsem 1215 poslouchal brzy ráno ještě za tmy v autě. Signál na Kolínsku a u Prahy nebyl dvakrát stabilní, ale hudbu šlo ještě docela dobře rozeznat. Ještě že dnes máme i v autě k dispozici internet a můžeme v dobré kvalitě poslouchat mraky rádií přesně podle našeho gusta a nálady včetně Absolute (neplést s německými stanicemi Absolut).

   Viz také starší článek https://www.oviradio.cz/postrehy/jak-jsem-poslouchal-britske-absolute-radio-v-praze/

   https://media.info/i/lv/absolute-radio/1407365758/192.png

   Go to comment
   2023/01/19 at 12:24 am
   • From Jiří on Komentujeme

    Není náhodou po netu Absolute Rádio omezeno pouze na území Velké Británie?Stáhl jsem si aplikaci Britská on-line rádia a píše mi to chybu.Jiné rádio z aplikace jde.

    Go to comment
    2023/01/20 at 4:44 pm
    • From Oviradio.cz on Komentujeme

     Je tam omezení podle IP adresy. Ale ve webovém přehrávači (na mobilu v režimu Stránky pro počítač) stačí zadat britské „PSČ“ (například W1F9DJ) a hraje to. https://planetradio.co.uk/absolute-radio/player/

     Go to comment
     2023/01/20 at 4:55 pm
     • From Oviradio.cz on Komentujeme

      Absolute Radio nakonec vypnulo AM až včera odpoledne, od pátku běžela místo standardního vysílání závěrečná smyčka.

      Go to comment
      2023/01/27 at 1:20 pm
      • From Jiří on Komentujeme

       To bylo vůči posluchačům slušné jednání,tak aby i ten občasný měl info o konci vysílání na AM a kam „přeladit“. Nyní se však zviditelnilo,že internet neposkytuje tak svobodné vysílání jako bylo to terestrické!Absolute Rádio je tak omezeno na území Velké Británie.Jak jste psal „obejít“ se to dá,ale není to „čestné“. Terestrické bylo omezeno jen fyzikálně-technologicky dle výkonu a pásmu na kterém se vysílalo.

       Go to comment
       2023/01/27 at 3:31 pm
     • From Jiří on Komentujeme

      Díky za tip.

      Go to comment
      2023/01/20 at 5:53 pm
 • From Mildx on Komentujeme

  KDY skončí zítra apsoluze na Am 1215?

  Go to comment
  2023/01/19 at 9:59 am
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Nebude mi vadit, pokud budoucí český prezident nebude majitelem rádií.

  Go to comment
  2023/01/20 at 8:19 am
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Těší mě, že budoucí český prezident nebude majitelem rádií.

   Go to comment
   2023/01/28 at 2:57 pm
   • From Jarda on Komentujeme

    to mě zase je jedno jestli vlastní nějaká rádia nebo ne, hlavně že je nevlastní cizinci. Jsem rád že to vyhrál agent pávek než agent bureš, aspoň na tom budeme mnohem lépe a klidně ať si nějaké to rádio nebo naši společnost koupí, raději když to bude v čechách, než aby to vlastnil nějakej tajtrdlik z ciziny. Myslím že celá strana ano by mohla brzy skončit.

    Go to comment
    2023/01/28 at 3:53 pm
    • From Oviradio.cz on Komentujeme

     Tuzemská rádia měla v minulosti vlastníky z různých západních zemí, jejich kapitál a hlavně know-how byly rozhodně přínosem. Díky Francouzům vznikly první nestátní projekty – dnešní Radio 1 a Evropa 2, investovali tady Irové, Lucemburčané, Američané, Italové, Němci. Je škoda, že jedinými zahraničními investory jsou dnes Slováci Tkáč a Korbačka v rádiích Active.

     Go to comment
     2023/01/28 at 5:37 pm
  • From Václav on Komentujeme

   A vždyť on není vlastník, když vstopil do politiky? Ale určitě bude mit zajem o to co vlastnil aby to a s tím země fungovala, než člověk z vnější organizace. Ten i bez rádií dokáže strhávat, oblbovat davy a vytvářet outsidery z těch, kteří s ním nesympatituji, v čemž spočívá často zmiňovaná polarizace.

   Go to comment
   2023/01/20 at 11:21 am
   • From Oviradio.cz on Komentujeme

    Ten komentář se netýkal konkrétně Babiše. Je majitelem rádií od roku 2014 dodnes, pro ověření stačí nahlédnout do Evidence skutečných majitelů a zadat „Londa“: https://esm.justice.cz/ias/issm/rejstrik

    Go to comment
    2023/01/20 at 12:58 pm
  • From Marek on Komentujeme

   A proč by to dělal?

   Go to comment
   2023/01/20 at 9:28 am