Komentáře a diskuze

 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 10:59 k KomentujemeV databázi ČTÚ se objevilo krátkodobé oprávnění Praha - Eden 104,2 pro "PRAHA FORTUNA TRENING TEMP".
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 09:21 k KomentujemeNa obsah vysílání to vliv nemá, ale na vnímání stanice = značky určitě ano, zvlášť když v posledních letech je...
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:59 k KomentujemeAha, díky. Uvidíme co ten Fajn, logo na obsah vysílání vliv mít asi nebude, v tomto případě logo nehraje (roli)....
 • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 08:45 k Komentujeme1999-2018, 2018-dosud Zdroj: mediaguru.cz a pro srovnání staré logo londýnského Capital FM z konce 80. let: Zdroj: wikipedia.org
 • Václav 2. 6. 2023 v 08:39 k KomentujemeMusím se někde podivat, jak blanicti dokazou modifikovat své slunce. Mě přišlo pořád stejné.
 • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:57 k KomentujemeBlaník má současné logo rovných pět let. Druhým nejstarším po Fajnu je logo Rock Radia. Je z roku 2008, tedy...
 • Václav 1. 6. 2023 v 23:50 k KomentujemeA blanik?
 • Oviradio.cz 1. 6. 2023 v 23:49 k KomentujemeNo Good (Start the Dance) je skvělý a nadčasový kousek. Díky němu jsem objevil funkovou skladbu Funky Nassau od The...

Články

Komentáře a diskuze

 • From SPYRO on Komentujeme

  Jaký máte názor na webový radia poslouchate? Někdo? Já zrovna hip hop vibes radio
  Go to comment
  2023/05/07 at 7:26 am
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Ten komentář se jazykově moc nepovedl, anyway proč zrovna HipHopVibes Radio? V čem je lepší než například Radio Spin? Obě vznikla už v roce 2007, Vibes nějakou dobu nefungovalo.

   Go to comment
   2023/05/07 at 8:06 am
   • From SPYRO on Komentujeme

    Tak spin mám rád od mých 13 let 2016 ale hip hopvibes teď když poslouchám dobrej mix songu
    Nebo teďka mám i předvolby v app Hot 97.5 https://www.kvegas.com/
    Ale co se týká českých radiich nic už v z cr neposloucham krom spinu ale italský radia mám rád mám nějaký oblíbené tam kam jezdíme na dovolenou tak jsem si oblíbil.

    Go to comment
    2023/05/07 at 11:51 am
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Radio Metropole má za sebou první rok.

  Go to comment
  2023/05/07 at 8:08 am
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  V Hradci Králové u Futura dodnes visí zapomenutá reklama na Rock Radio 89,1 (od loňského června je tam Fajn):

  Go to comment
  2023/05/10 at 9:20 am
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Čerstvý Radioprojekt je zde:
  https://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2023/05/leafletRP2301_v01.pdf
  https://www.median.eu/cs/wp-content/uploads/2023/05/RP_2301_prezentace.pdf

  Go to comment
  2023/05/10 at 11:24 am
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Radio Zet se v červnu přejmenuje na Radio Prostor.
  Radio Zet

  .
  .
  .
  .

  Radio Prostor
  Zdroj: www.radioprostor.cz

  Go to comment
  2023/05/10 at 9:37 pm
 • From Jiří on Komentujeme

  Včera jsem se na chvíli vrátil k poslechu soukromého FM rozhlasu a byl z toho znechucený.Tolik reklam za hodinu není snad ani v televizním vysílání.Dnes jsem si cestou v autě pustil Český Impuls na AM 981kHz a zde jsou reklamy v přiměřeném množství,přitom je nutno „živit“ 10kW vysílač!
  Příjemně překvapilo,že hráli i Hanu Hegerovou.To,že je frekvenční rozsah omezený mi v autě nijak nevadí,preferují klid od intenzivních reklam a tedy pro mě je soukromé FM vysílání mrtvé..Varianta jen internetové rádio.

  Go to comment
  2023/05/11 at 9:42 am
  • From PVo on Komentujeme

   reklamy v přiměřeném množství,přitom je nutno „živit“ 10kW vysílač!“
   to přece ještě nemusí znamenat že provoz českého Impulsu není částečně dotován z výnosů reklam na Impulsu a Rockzone.

   Go to comment
   2023/05/11 at 10:27 am
   • From Jiří on Komentujeme

    Pozadí financování Českého Impulsu neznám,jen z pozice posluchače vnímám mnohem menší „otravování“ reklamou.
    Svůj vliv bude mít také absence zahraniční muziky (mimo občasné Slovenské tvorby).

    Go to comment
    2023/05/13 at 11:49 am
    • From Jirkas on Komentujeme

     To vis, Agrofert, Babis. Dotuje ze zbylych svych radii Impuls a Rockzone.

     Go to comment
     2023/05/13 at 11:55 am
   • From David Pražák on Komentujeme

    Reklamy v rádiu typu Kaufland a Lidl nesnáším. Jsem na ně alergický, proto už to neposlouchám. Kde nejsou reklamy, tak to je online poslech přes internet. Když si pustíte Kiss, nebo Signál radio online, tak tam nejsou žádné reklamy.

    Go to comment
    2023/05/11 at 10:59 am
  • From Míra on Komentujeme

   A o jakou soukromou FM stanici šlo?
   Já jsem nedávno zkusil běžnou komerční TV stanici typu Nova, Prima v DVB-T2 a pořad s reklamomou se střídaly 10min/10minut.
   Řekl bych, že na FM bývají 2 až 3 bloky do hodiny. Myslím, že v hlavním čase bývají tak v rozmezí 2-4 minut. Spíše mám problém s častým opakováním spotů…

   Go to comment
   2023/05/11 at 10:03 am
   • From Jiří on Komentujeme

    Měl jsem naladěnou místní frekvenci 107,3MHz,to je HITRADIO Černá Hora z vysílače Jičín Tábor.Samozřejmě chápu,že rádio musí z něčeho žít,ale příliš reklam posluchače spíš odežene.Odehráli,tak dvě skladby a šup reklama a tak to mi opravdu vadilo.Za přijatelné beru blok reklam po zprávách,nebo před nimi.Možná jsem se trefil do exponovaného času kdy je reklam víc, poslouchám na FM pravidelně.Tipy na rozsahem reklam rozumnou stanici vítám.
    Signál rádio jsem zaregistroval,formát hudba 80 let je pro mě zajímavý.Bohužel v místě kde bydlím je zrovna ten jejich signál slabý.Internetové rádio poslouchám Flash Rádio ti hrají velmi zajímavé 80tky,co nejsou až tolik známé.

    Go to comment
    2023/05/11 at 2:05 pm
    • From Václav on Komentujeme

     Nevim, proč bych se měl trapit reklamami – já jsem právě v primetime na to vyzrál – poslouchavam Proglas. Nemusel jsem odchazet z FM. Ve všedních dnech (6.30)7 – 9 hod 13 – 17 hod (mimo pátek 15 hod) , nebo pokud je dobrý poledni koncert začínám už ve 12, a to ve srovnání s vltavou bývá přístupnější a zajímavější výběr klasické hudby. Ne delší a klidnou formou mezi písničkami jedou jen pozvánky, kalendarium. Nekdy hrajou i Hegerovou, jinak klidná hudba ne moc náročná pod vedením M Tesaře sledující zajímavé moderní i zahraniční folk. Dojde i na zábavné věci Pavel Čadek nebo Michal Horák – Hej Teto https://youtu.be/cAQgH_gjY7E , které nikdy mainstreamove kolotoče posluchačům neukazou. Opravdu příjemný pocit s vědomím že jinde se dusí reklamami.

     Zároveň jsem nahodou narazil na technickou změnu ohledně Proglasu na FM. Protože se o ni mlčí i na stránkách radia, které ma sekci „plánovaných vyluk o kterych vime“ a nepředpokládám že Gunter na fmscan si vymýšlí a ani tady se o tom nemluvilo, nezachytil jsem. Jde o to že na Domažlicku tak budou překvapeni „pořádnym“ nářezem , kdy Beat hodlá vysilat na 99,0 která byla před necelými 10 lety při spusteni na akci posvěcena proglasem. Šlo o ojedinělý vysílač na západě při hranici s nejdelším sousedem. Nevi se o tom, důvody neznámé, můžu jen hádat, zatim nevypadá ze by se hlásil proglas o slabší 106,5, která tam po beatu zůstane, tak nevim že by tolik ušetřili z 200 w na 100w navic ERP. I když crowfoundigove selfpromo „2, 4, 6, 8 korun stálo těchto pár se kund vysilani… ….proglas ekonomický nevzkveta“ vždyť i o sk Lumenu se ozývá o omezeni vysílání vysílání. Ale na proglasu neargunentuji o vypnutí vysílače, což by motivace darovat finance byla. Pokud nemaji na natočení proma, tak aspoň moderátoři by to říct mohli. Pokud je to ekonomický duvod, tak ale asi vi proc nevypinaji jested po kterém se tady volalo, i když částečně podlozeno nizkou poslechovisti ale v tomto pripade je vzacne praktikovan vzdálený prijem. A dab je nic nestoji? Domazlicti byli prvni kdo na nej přešli a řekli teď uz můžete vypnout FM? No nevím jestli by se posluchači hnali do dabu. Pomohly by ušetřené peníze posluchačů za dab přijímače jako dary rádiu? Nebo se zjistilo že tam posluchači nejsou a nedaruji, tak se vracim k tomu, co tam ten robustní dab? Došlo mi že fm vysílač měl vyznam neboť některé dily poradu aby byly kraje zastoupeny, tak ve folklornim okénku byly i západočeské lidovky a vseobecne pozvánky z kraje, měli i západočeskou zpravodajku, nevim jestli s touto změnou ještě je.

     Go to comment
     2023/05/11 at 10:05 pm
     • From Jiří on Komentujeme

      Bohužel Proglas „není můj šálek kávy“,ale Vltavu nebo „Dabový“ ČR Jazz si sem tam rád poslechnu.Preferuji však rock-pop,disco od sedmdesátých do osmdesátých let a tak hledám stanici co by ty reklamy měla v rozumné míře.
      Znechutit mě dokáže hlavně vše kolem zeleného „skřeta“,ta agresivita je horší než nabídky marketů.Jak zazní jeho pořvávání,tak rádio ihned vypínám..
      Ideální by bylo příspěvkové rádio kdy by se posluchači částečně podíleli na jeho provozu a za to by byli „ušetřeni“ přemíry reklam a mohli spoluvytvářet hudební program.

      Go to comment
      2023/05/12 at 8:00 pm
      • From Václav on Komentujeme

       Chápu, jestli si zkusil, zjistil, že proglas ti nevyhovuje. A co Beat? Oproti letem minulym celkem udelal krok ve snížení otravnosti reklam a vlastních spotů, tedy po čem jsem volal. Taky začali vic chapat že se dá dělat výběr muziky stravitelneji, ne jen pro fanoušky tvrdosti, lze vidět že částečně vynahrazuji zanik Oldies radia a že se nepousti do bojů se sílící konkurencí v podobě Rockradia a Hey, kteří maji své playlisty sumarne tvrdsi. Dobrá poslechovost beatu správnost kroku potvrzuje.

       Nyni jsem zkusil beat a tento vikend je bluesovy, jsou tam delší bloky bez reklam, tedy komerční přestávka jednou za půl hodiny, citim se skoro jak na čro. Zatímco i evropa má v sobotu dlouhý blok jak ve všední den.

       Taky už me napadlo ze by mohli být posluchači pomoci proma motivovani čím vic se vybere, tim míň reklam, ale to už před pár lety, mezitím poklesla konkurenceschopnost ve vztahu k dalším zdrojum audia, lidi radši dají za spotify a pod.

       Taky by me zajimalo jak je vůbec taková reklama účinná, jestli to není nafouknuta bublina. Byl jsem na přednášce o tv reklamě, kde se věnovali jak má reklama vypadat a jeji účinnost, ale na můj dotaz o radiu nevěděli nic. Taky nechapu proč moderátor nemůže přednést raklamu jako zprávy, to bych si v klidu poslechl, než při alzakovi v panice se hnát ke knofliku na prepnuti či ztiseni stanice.

       Asi bych se kvůli nešťastnastnemu náhodnému vyberu mainstreamove stanice (HTR) neuchyloval k častějšímu poslechu huhlavych SV.

       Go to comment
       2023/05/13 at 10:14 am
       • From Jiří on Komentujeme

        Jsem z oblasti kde je pokrytí na FM problematické a tak mimo opravdu silných vysílačů například F1,Impulsu,nebo Českého rozhlasu je příjem v motorovém vozidle z hlediska stereo poslechu bez „prskání“špatný. DAB+ zde stále není na úrovni,že bych jej mohl využít pro mobilní příjem.Internetový přenos má nevýhodu v spotřebě omezeného datového limitu SIM karty a tak příjem na SV pro venkov má svůj význam.Toto na Českém Impulsu,Country rádiu a Rádiu Dechovka vědí tak je vysílání na SV pro ně nadále zajímavé.
        Jsem už starší ročník a tak mi poslech na AM nevadí,když jedu po venkově není ani tolik zarušeno jako ve městě a tedy jediné mínus je nf rozsah do těch cca 5kHz a pochopitelně v bouřkovém období jsou tam slyšet „blesky“.Faktem je,že když by do AM šlo rádio co má formát jako třeba ten Beat,nebo Rock rádio či Signál bylo by to fajn,ovšem už vím,že toto nehrozí.

        Go to comment
        2023/05/13 at 12:13 pm
        • From Václav on Komentujeme

         Většina současných aut má dobrou citlivost ale neříkám, že nejsou místa, kde to nestačí. Těžko říct, co udelali ridici csad na na vsetínsku, luhacovicku mivali zvykem zurnal na DV.

         Go to comment
         2023/05/13 at 12:27 pm
     • From Oviradio.cz on Komentujeme

      O vypnutí „nadbytečných“ Domažlic 99,0 jsme tu v březnu psali. Web Proglasu v tomto směru nebyl aktualizován. https://www.oviradio.cz/postrehy/komentujeme-aneb-misto-pro-vas-prispevek/comment-page-204/#comment-27367

      Go to comment
      2023/05/12 at 10:57 am
     • From Míra on Komentujeme

      A otázku z čeho žije Proglas, jste si položil ?

      Go to comment
      2023/05/12 at 6:12 am
      • From Václav on Komentujeme

       Ano mám to tam i šířeji zmíněno. A to není nic proti ničemu že takto žijí.

       Go to comment
       2023/05/12 at 7:26 am
       • From Míra on Komentujeme

        Aha, ony ty vaše statě bývají dost dlouhé…
        Teď jsem si posvítil na Evropu2 mezi 6. a 7. hodinou. Vyšlo mi cca 15minut reklam a to už je subjektivně dost. Navíc v další hodině bylo navíc ještě 5 minut moderované reklamní scénky…

        Go to comment
        2023/05/12 at 8:07 am
    • From Jiří on Komentujeme

     Oprava ,neposlouchám na FM pravidelně

     Go to comment
     2023/05/11 at 2:06 pm
 • From LU- on Komentujeme

  Ráno po cestě do práce procházím FMko a dnes mě zarazilo na 94,7 – Vamberk, Hitradio ČH. Doprava z PHY a za ní jingl „Hitradio City“. Stává se to často? 😀

  Go to comment
  2023/05/12 at 11:20 am
  • From Václav on Komentujeme

   Taky vloni na konci velikonoc, když se koncil retrovikend, byl na orionu jingl htr city pha. To už jsem ani neříkal, prijde mi že se to dá čekat, když to takhle kombinují a nevi kdy se má zpět pripojit region.

   Go to comment
   2023/05/13 at 2:34 pm
  • From jiříČ on Komentujeme

   Stává. To je tak. když Pražáci se snaží předstírat, že posloucháte regionální rádio. Dělají z lidí blbce

   Go to comment
   2023/05/13 at 12:53 pm
  • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

   Na Hitrádiu Contact jsem nedávno zaslechl jingl Hitrádia North Music. Mají v tom kapku guláš. 😀

   Go to comment
   2023/05/12 at 12:33 pm
   • From millhaus on Komentujeme

    Si myslím,že by u těch Hitrádii,měli sloučit kody aby se nemuselo přeladovat ručně,když člověk přejíždí z regionu,berme v potaz,že vlastně vlastní program mají od 9.00 do asi19:00,přes týden a o víkendu od 13::00

    Go to comment
    2023/05/14 at 10:27 am
    • From PetrPe on Komentujeme

     Asi maji kazde radio svou licenci a hlavne co ti „stastlivci“ majici pokryti treba dvou programu a chteji poslouchat jeden svuj konkretni (treba Zlin a Orion). Nechal bych to tak jak je.

     Go to comment
     2023/05/14 at 12:16 pm
     • From Václav on Komentujeme

      No to kdo ví, dnes jsem zjistil že na hitrádiích je retrovíkend, nikdo tu nic neřekl a podle toho že na Zlínu odehrají jen půlku skladby v regionálních reklamních blocích, tak díky přelaďování na Orion (celá skladba) by na tom posluchači získali. Možná jen na orionu – valašské mutaci. Jinak samozřejmě není to synchronizované, tam by musela být nějaká vylepšená funkce REG, kdy by se přelaďovalo až při poklesnutí intenzity pod nízký práh. Ono taky když teď se vysílalo společně tak moderátorka tam klidně zve na pořady v týdnu na htr City…. Sice se snaží imitovat regionální vysílání ale díky absence možnosti přelaďovat všude žádné extra výsledky, drží je Orion a Č. Hora na Hradecku, jinak je začíná předstihovat Kiss. Ono taky zda htr něco extra nabídnou, než jen tu regionální imitaci…. V nemocnici ve Zlíně v centrálním rozhlase po letech změninili radiožurnál na htr Zlín, že by propagace ve snaze zlepšit výsledky? Tohle tam byl 1. retrovíkend tak uvidíme jak to přežili, samozřejmě nenaladí tolik zaměstnanců (pacientů) jako přes týden.

      Go to comment
      2023/05/14 at 1:09 pm
   • From frkotou on Komentujeme

    To se jednou stalo i na streamu Contactu, v MP3 jel North Music s jejich moderátory a v AAC Contact z Liberce.

    Go to comment
    2023/05/12 at 7:43 pm
   • From Hony on Komentujeme

    Na FM plusu se mi to jeste nestalo

    Go to comment
    2023/05/12 at 1:56 pm
    • From Jakub on Komentujeme

     zato v dobách vysílání Dragonu se znělky FM Plusu tu a tam objevily…

     Go to comment
     2023/05/12 at 10:42 pm
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Vysílač Dvojky 102,2 Kutná Hora – Vysoká je zvláštní tím, že na něm vždy po dvou minutách zmizí PS R-DVOJKA (nikoliv všechna data RDS) a po minutě se opět objevuje. Tato anomálie trvá už dlouho.

  Go to comment
  2023/05/13 at 12:07 am
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   RDS 102,2 je po intervenci už opraven.

   Go to comment
   2023/05/19 at 8:18 am
  • From Hony on Komentujeme

   Podobný problém měl i tehdejší Svitavský vysílač rádia Petrov který z nějakého důvodu
   střídal PETROV__ __TROV__
   Stejný problém má i teď Krokodýl na 96.3 KROKODYL __OKODYL

   Go to comment
   2023/05/13 at 11:10 am