Komentáře a diskuze

 • Hony 24. 3. 2023 v 11:09 k KomentujemeV Hyskově a Nižboře je to hned po vysílači Záhrabská nejsilnější stanice. V Berouně ta intenzita mírně klesla a už...
 • PPK, jidxc 24. 3. 2023 v 10:49 k KomentujemeNic nepropadlo proboha. Jde o pouhou administrativní záležitost na RRTV. Licencování části vysílačů podle nových podmínek. Bylo je a bude,...
 • Jarda 24. 3. 2023 v 10:14 k Komentujemedocela mě překvapuje, že country se nepřihlásilo o svoje frekvence, co mu propadli. Zatím se tedy nikde nic neobjevilo.
 • Jarda 24. 3. 2023 v 10:11 k Komentujemea pak že bude pokračování :D jen kecy to byly. Tohoto rádia asi škoda nebude.
 • David Pražák 24. 3. 2023 v 08:41 k KomentujemeTakže projekt Dálnice je definitivně pohřbený.
 • Míra 24. 3. 2023 v 06:01 k KomentujemeDálnice. Vrácení dig.licence je všeříkající....
 • Oviradio.cz 24. 3. 2023 v 00:22 k KomentujemeRRTV news: Fajn radio může znovu zapnout Brno 96,4, které je off téměř 9 měsíců. Rádio Dálnice vrací k 31....
 • Ondřej 23. 3. 2023 v 22:08 k KomentujemeAhoj lidi, sice se tu teď skoro vše točí okolo rádia Dálnice, ale přeci jen...Máte někdo zkušenosti s příjmem rádia...

Články

Komentáře a diskuze

 • From Jakub (dx.wz.cz) on Komentujeme

  České radiokomunikace NEBUDOU bourat vysílač Liblice – ČRa INTENZIVNě jednají o jeho dalším využití- zdroj: zprávy ČRo Plus – 2.3.2023 v 7 ráno (čas v audioarchivu: od 7:05:34 )
  Go to comment
  2023/03/02 at 10:47 am
  • From Jirkas on Komentujeme

   Tak dobra zprava. Nakonec se Liblice bourat budou, nebo aspon je o to opet nove pozadano.

   Go to comment
   2023/03/15 at 8:36 pm
   • From Jakub Melin on Komentujeme

    Bourat Liblice (stejně jako bourat Topolnou) je chyba. Je to krizová infrastruktura a SV/DV jsou nenahraditelná pásma co se pokrytí a vlastností týče.

    Je velká chyba, že se v Evropě neprosadilo DRM a dnes prodávané přijímače nejsou DRM/DAB/FM, ale jen DAB/FM. Při využití DRM mohl mít dnes ČRo Plus takřka plně celoplošné pokrytí realizované dvěma vysílači (Liblice+Dobrochov) a ČRo nemusel místo toho spouštět desítky nesmyslných FM dokrývačů (které jsou nesmyslné i tak, protože ty lokality pokrývá DAB+).

    Pro zpravodajské stanice nebo stanice mluveného slova jsou SV/DV ideální, a to dokonce i při AM modulaci, kterou dodnes naladí takřka všechna rádia co mají lidé doma. Nevýhodou je spotřeba těch vysílačů, to samozřejmě. Po AM zvuku se mi nestýská, ale opuštění těch pásem celkově je chyba. Stejně jako by byla chyba vypnout FM pásmo a nechat jen DAB+.

    Go to comment
    2023/03/16 at 12:05 am
    • From Jarda on Komentujeme

     a proč by někdo měl doma držet 100letá rádias, protože mají „am rozsahy“? Za několik let, až se mezi lidmi obmění přijímače, jako jinde ve světě, tak budou mít jen fm/dab. Pokud by se něco stalo teď, tak asi jo, pokud by se něco stalo za 30 let, tak na to nebudou rádia, krom autorádií, tam se ještě některé am rozsahy dávají i do dab+ modelů. Pokud pro stožáry není náhradní využití, (fm/dab+, mobilní bts / internetové mikrovlnné spoje..) tak proč by měli blokovat pozemek, který může být využit k jiným účelům. Jinak původně byli v liblicích ty vysílače 4, první starší dvojce byla nahrazena současnou dvojcí, která stojí o kus dál od té původní lokality, pro město tedy nebude první odstřšel a uvolnění pozemků.

     Go to comment
     2023/03/16 at 9:43 am
     • From Jiří on Komentujeme

      Souhlasím,ano za pár let se počet přijímačů s možností i AM příjmu značně sníží.Avšak nyní jsou stále v prodeji(včera v letáku nejmenovaného elektro řetězce kapesní analogový přijímač Panasonic AM/FM za 499Kč).Zrovna tak v běžných elektro prodejnách vždy minimálně jeden je.Na AM stále naladíte ve dne tři soukromé stanice a večer několik desítek zahraničních.Tak bych s tím odstřelem ještě počkal.Mimochodem vlastníci pozemků nejsou až tak omezováni,je tam zemědělská činnost,traktory patky stožárů prostě objedou Stejně tak jako v polích VN a VVN stožáry,kterých je všude plno.
      Jde jen o to vyřešit další využití-proč to třeba nenabídnout Country rádiu jako náhradu za Zbraslav Jíloviště se stejnými podmínkami(jen by bylo třeba dlouho dopředu posluchače informovat o nutnosti přeladit na 639kHz, jelikož jsou stožáry navrženy na tento kmitočet).Samozřejmě údržba by musela být částečně dotovaná,ale rozhodně lepší než je nyní shodit když jsou zatím v dobrém stavu!!Nejsou rozhodně rezavé jako tomu bylo u Topolné.
      Osud Topolné byl po rozdělení republiky již dávno dopředu jasný a držela se pouze kvůli špatnému pokrytí FM Radiožurnálu na Moravě.
      Posluchači na AM jsou a dokud tomu bude proč jim to brát.Já si v autě sem tam AM naladím i napíšu report do studia- právě proto abych podpořil vysílatele.Ať už je to Country rádio,nebo Český Impuls či občas i Dechovka (mají tam večer Country hodinku)

      Go to comment
      2023/03/16 at 1:57 pm
  • From Jirkas on Komentujeme

   Tak skvělé novinky, ČRa opět podali žádost o povolení odstřelu RVS Liblice, zastupuje je firma EXCON a.s.

   Go to comment
   2023/03/15 at 7:55 pm
   • From Jiří on Komentujeme

    Nevím co je na tom skvělého i když jde o pomalu zanikající druh rozhlasového vysílání,tak se na AM v Liblicích začalo vysílat již v třicátých letech minulého století a to místo by si zasloužilo úctu.
    V té době se jednalo nejvýkonnější vysílač v Evropě!Jásat nad likvidací mi připadá nepatřičné i když tyto stožáry již nejsou původní,tak za impozantní je rozhodně vnímám.Zde stát mohl pomoci prohlášením za technickou památku,Vykoupit od Čra a přispět na nezbytnou údržbu,když už není zájem o další vysílání byť značně sníženým výkonem.Zůstalo by to ve „studené rezervě“ pro případ nouze.
    Petice místních dokazují,že jim stožáry nevadí a naopak si přejí jejich záchranu.

    Go to comment
    2023/03/15 at 10:21 pm
    • From H. on Komentujeme

     Předpokládám, že to proběhne podobně jako s Topolnou. Jednoho dne se najednou v médiích dočteme, že už je to dole. Bez jakékoli předchozí publicity. Možná jen čekají na příhodné počasí.
     Nelíbí se mi to, ale nevidím způsob, jak to odvrátit, při dnešním nastavení společnosti. I to prohlášení za památku vidím jako velice sporné. Většině lidí dnes nějaký stožár nic neříká, vždyť jich je všude dost. Ekonomické zájmy soukromé společnosti, přes vysílaná média provázané s vládou, hrají hlavní roli.

     Go to comment
     2023/03/16 at 9:09 am
    • From PetrPe on Komentujeme

     Myslim si, ze stat by mel investovt do opravdu dulezitejsich veci, nez do zrezleho stozaru…

     Go to comment
     2023/03/16 at 8:56 am
   • From Oviradio.cz on Komentujeme

    Když kopírovat odjinud, tak i s chybami.

    Go to comment
    2023/03/15 at 8:19 pm
  • From Šeryf on Komentujeme

   Úrodné Polabí by si zasloužilo svůj DABový vysílač ;). S velkorysejším AS na vrcholu jedné z věží by stačil +/- 1 kW vysílač/e v kontejneru u paty stožáru. https://i.iinfo.cz/images/533/dab-fikce-cesky-rozhlas-1-large.png

   Go to comment
   2023/03/03 at 8:55 am
   • From Jirkas on Komentujeme

    Hodně vlhký a nereálný sen, že by z Liblic šel někdy DAB+.

    Go to comment
    2023/03/03 at 7:47 pm
    • From H. on Komentujeme

     V přepočtu na získané nové posluchače by to byl asi nejdražší DAB vysílač na světě.

     Go to comment
     2023/03/04 at 9:16 am
   • From Jarda on Komentujeme

    na vnitrozemce dát klidně víc kW 😉

    Go to comment
    2023/03/03 at 6:34 pm
  • From Jarda on Komentujeme

   k čemu to bude dobré? Krom vyhazování peněz případ vyhazování eu dotací?
   Kdo si koupí dabový radio, tak už nemá am tuner krom autorádií. Většina starých radií končí v elektroodpadu, takže ikdyzy náhodou za 20 let tam někdo něco pouštěl, tak nebude kdo mít čím poslouchat.

   Go to comment
   2023/03/02 at 12:04 pm
   • From Jiří on Komentujeme

    Kdepak v každé prodejně elektro je v regálu mezi DABkami i ANALOGOVÉ rádio, které má jak FM tak AM rozsah.To problém není.Spíš už mezi lidmi názor,že na středních vlnách nic nevysílá což je jen částečná pravda.Praha, Středočeský kraj,část Východních a Severních Čech je pokrytá Českým Impulsem na 981kHz,dále Rádio Dechovka na 792kHz a Country Rádio na 1062kHz.Chtělo by to nějaké zpestření v podobě rádia s hudbou pro generaci 40+.
    Každopádně dobrá zpráva je,že se Liblické „tyčky“ nebudou bourat.DAB+ z vrcholu proč ne,vítám každou iniciativu co jim zajistí „aby si na sebe vydělaly.AM by bylo samozřejmě tradice,ale chápu,že nás posluchačů AM už tolik není….

    Go to comment
    2023/03/03 at 1:01 pm
    • From Oviradio.cz on Komentujeme

     „Zpestření v podobě rádia s hudbou pro generaci 40+“ na středních vlnách je už mnoho let utopie. Ne náhodou na AM zůstávají už jen formáty pro nejstarší a nejkonzervativnější cílové skupiny. Dechovka má podle výzkumů drtivou většinu posluchačů 70+, Country 60+ a 70+, relativně mladší základnu má Český Impuls (60+ tvoří jen třetinu, ale ovlivněno záměnou s formátově mladším Impulsem a silným internetovým poslechem).

     Když odečtu od posluchačského potenciálu středních vln mezi posluchači 40 až 70 tzv. „přátele AM“, nezůstane prakticky nikdo, koho by mělo smysl zkoušet tímto způsobem oslovovat. Proto na AM už není ani formát pro 40+/50+ Dvojka.

     Go to comment
     2023/03/04 at 9:01 am
     • From Jiří on Komentujeme

      Budu se opakovat,ale ČTÚ by alespoň mohl uvolnit veřejnosti nižší pásmo středních vln (kde není žádný CZ vysílač),aby třeba spolek sběratelů historických AM rádií mohl použít vlastní malý vysílač(cca 4W) a svůj program bližší věkové skupině.Stejně tak pro kroužky mladých techniků pro seznámení s takzvanou „krystalkou“,nebo pro majitele historických automobilů,kde prostě AM rádio je a pokud ho nechtějí „překuchat“ není moc na výběr co naladit(na Moravě vlastně ve dne na středních vlnách už nic).
      Nyní je to velmi přísné,na rozdíl od všeobecného povolení FM modulátorů tuším do 20uW je vysílání na AM byť pidi“ výkonem“ přísně zakázáno.
      Má někdo tip jak toho povolení dosáhnout?

      Go to comment
      2023/03/04 at 1:58 pm
      • From JM. on Komentujeme

       Upřímně taky nechápu, proč se AM kmitočty, které leží ladem, neuvolní pro nějaké komunitní a nadšenecké použití. Těch pro ČR zkoordinovaných kmitočtů je mnoho, dříve byly vysílače ve většině krajských měst.

       Nečekám, že by o to byl nějaký ohromný posluchačský zájem, ani zájem provozovatelů nebude velký, ale proč prostě ne. Pokud by se tomu dala nějaká rozumná pravidla, bylo by to osvěžení éteru.

       Go to comment
       2023/03/04 at 2:02 pm
       • From Jarda on Komentujeme

        a kdo by to poslouvhal? vysílat pánu bohu do prázdna? A kolik lidí bude mít takový radio, nebo ochotno ho provozovat? muselo by to jet na klasckém „MW“ to má ještě několik rádií a pak by lidi museli přepnout z fm a vrátit se do pravěku na am.
        To se nestane. A kdo by to celé financoval.

        Go to comment
        2023/03/04 at 7:36 pm
        • From Jiří on Komentujeme

         Jedná se o nízkovýkonové vysílání mezi 1 až 100W a to rozhodně energeticky nikoho nezruinuje.V Holandsku takto vysílá několik stanic.Nejde o pokrytí státu,ale o komunitní vysílání (například jeden objekt,malá obec a tak podobně) Největší zátěž budou OSA poplatky a za frekvenci.Ovšem to se také odvíjí od reálného pokrytí.Ještě důležité upozornění-AM umí hrát dobře,mám ověřeno vlastním pokusem s mini vysílačem.Adminovi jsem poslal audio ukázku.Ve světě velkých AM výkonů se pro úsporu energie musela dynamika a frekvenční pásmo velmi oříznout.U LPAM to není třeba a hraje sice mono,ale dobře.Když je AM pro vysílatele tak nezajímavé zrušit omezení a za určitých podmínek povolit nadšencům,ať mají čím vysílat třeba pro svá historická rádia.Vemte si jak by to oživilo třeba setkání radioamatérů,různé burzy, letní tábory a objekty s technickými sbírkami.Mládež by se takto mohla seznámit s tvorbou rozhlasového vysílání a sestavit si „na koleně“ svůj přijímač.Tak by zůstalo povědomí o tom,že existují i jiné možnosti šíření než internet nebo DAB+.Technicky je AM nebo FM vysílání a přijímače to nejjednodušší co lze sestavit amatérsky.Tak je užitečné toto nezapomenout ani pro další generace.

         Go to comment
         2023/03/05 at 10:32 am
         • From Mildx on Komentujeme

          Pro mě třeba Am nemůžu slyšet je to pro mě neposlouchatelny i když k těm retro rádiím to patří ale jsem skoro 20+ člověk kterýho am moc nezajímá max zkouším co se dá chytit spís preferují stanice před FM a online kde mám svoje oblíbence

          Go to comment
          2023/03/16 at 10:53 am
          • From Jiří on Komentujeme

           Rozumím,pro mladé je AM něco neskutečně zastaralé s huhňavým zvukem.Já už jsem padesátník a tedy jsem ještě zažil a jen díky AM mohl v totalitním systému mít čerstvé zprávy z Anglie nebo SRN i uprostřed republiky.
           Večer naladil skoro celý svět(Austrálii samozřejmě na krátkých vlnách).
           Nebyl internet a rádio jediný všem dostupný prostředek jak o sobě mohly dát státy vědět na obrovské vzdálenosti.
           Toto dnes ztratilo významu,ale pokud by velká sluneční erupce zničila na oběžné dráze Země satelity je po internetu tak jak jej známe.
           Obnova by trvala dlouho a AM by se znovu hodilo…AM přijímač postaví jakákoliv elektronická firma z jednoduchých tuzemských součástek.DAB+ rádio nikoliv, protože u nás výroba mikročipů DAB+ není- jsou zcela závislé na dovozu.

           Go to comment
           2023/03/16 at 2:17 pm
          • From Jarda on Komentujeme

           tak fm by jako nouze smysl mělo, zvuk dokáže být kvalitní a každé dab rádio bude mít fm tuner i v budoucnu. Takže u fm bych nějakou alokaci kmitočtů pro nouzové využité pochopil.

           Go to comment
           2023/03/16 at 1:19 pm
          • From Petr on Komentujeme

           Z FM nepokryješ jedním vysílačem ČR při nouzovém vysílání…. Zatímco na Dlouhé vlně, nebo SV ano. Přikláním se k variantě zachovat vysílací střediska SV nebo DV

           Go to comment
           2023/03/16 at 1:46 pm
          • From Jarda on Komentujeme

           a na čem to budeš ladit? Nová rádia už am nemají, stejně jako na analogové tv nenaladiš dvbt. Když by se stalo něco v minulosti, tak pokud am rádio někdo nebude mít ve sklepě, tak asi jich už moc nebude, kdežto penetrace fm radií bude velká, už jen díky tomu, že fm tuner má každé digitální rádio.
           Už vidím lidi jak při katastrofě běží do auta zjištovat jake rozsahy am má a kde to tam naladí, ale co lidi co auto nemají.

           Go to comment
           2023/03/16 at 2:32 pm
          • From Jiří on Komentujeme

           Faktem je,že žádný DAB+ rádiopřijímač (mimo některá autorádia) není vybaven i AM rozsahem.V okamžiku kdy bude DAB+ pro veřejnost pokrytím i programovou skladbou natolik zajímavé aby DAB+ radiopřijímače ve velkém kupovala,tak ano z domácností časem zmizí kombinovaná AM/FM rádia.To však potrvá ještě pár let.Mimo velká města je nabídka programů na DAB+ málo pestrá a signál se leckdy „ztrácí do ticha“.
           Ve městěch bývají problémy s pokrytím uvnitř budov, ještě potrvá než se stane vážným konkurentem FM.
           Jinak pro příznivce analogu jsou k dispozici nová rádia co AM rozsah mají,opravdu je není problém zakoupit:

           https://www.planeo.cz/katalog/1250066-panasonic-rf-2400deg-k-radio.html

           https://www.planeo.cz/katalog/1284539-sencor-srd-1800-radio.html

           https://www.planeo.cz/katalog/1326839-sony-icf-p27-radio.html

           Go to comment
           2023/03/16 at 6:32 pm
          • From Jirkas on Komentujeme

           Neplati vzdy, muj domaci tuner Yamaha obsahuje jak DAB+, tak i AM.

           Go to comment
           2023/03/16 at 8:53 pm
          • From Jiří on Komentujeme

           Tak to je super,velmi zajímavá kombinace.
           Jaký je to model?
           Doma mám tuner ještě klasický Technics ST-GT550.Velmi dobrý stroj.Signál mu dodává velká sedmiprovková anténa z dob ČSSR.
           Pro DAB+ používám HAMA DIT 2010,ale je to neskutečný „krám“,málo citlivý.Přitom je napojený na tří prvkovou anténu,kterou mám na střeše.
           Jako internetové rádio však vyhoví.
           Pro AM používám world receiver Sony ICF-7600DS.

           Go to comment
           2023/03/17 at 7:21 pm
          • From Jirkas on Komentujeme

           Yamaha T-D500, má spičkovou citlivost. Mám raději dvě 🙂

           Go to comment
           2023/03/17 at 7:34 pm
          • From Jiří on Komentujeme

           Díky za uvedení typu👍.Má perfektní parametry a cena je tomu přiměřená.

           Go to comment
           2023/03/17 at 8:05 pm
          • From Jakub Melin on Komentujeme

           Yamaha je dobrý HiFi tuner, slušný stolní tuner i s možností Spotify apod. je také Technisat DigitRadio 143 (případně 143CD), který umožňuje díky barevnému displeji i zobrazení slideshow, což Yamaha neumí. Ale zvuk přes analogový výstup je dost průměrný, Yamaha je lepší. Já DigitRadio provozuji přes externí D/A převodník a pak je zvuk parádní 🙂

           Go to comment
           2023/03/17 at 9:03 pm
          • From Jirkas on Komentujeme

           Pokud chce clovek i Net Radia, Spotify, Tidal, Qobuz, Deezer a dalsi online sluzby pak volim a mam Yamaha R-N803D, kde to je vsechno pod jednou strechou vcetne FM a DAB+ a která je stavbou klasickeho stereo zesilovace.Pokud chci obrazky a dalsi veci, pak je vidim na tabletu ci telefonu s pomoci MusicCast. Bezny displej na hifi mam radeji ten klasicky. Ma i slusny prevodnik Sabre, takze nepotrebuji zadny dalsi externi.

           Go to comment
           2023/03/17 at 9:30 pm
    • From Jarda on Komentujeme

     spíš ještě zatím tam je, ale jen u nás, v cizině už obvykle ne, u nas je povinne dab jen v autech, pokud bude víc poviné v dalších státech tak se vyrobcům nevyplatí dělat zvlášť analog only pro cz/sk, tak se po čase dočkáme spíše dab/fm only radií, jen u nás to nebude raketově jako jinde.
     Z vysílače nejspíš udělají btsku pro mobily ale spíš internety, případně kota pro dab nebo nějake fm s nízkým vykonem. U některých vysílačů to tak šlo. Nebo zachovat jen jeden ten vysílač.

     Go to comment
     2023/03/03 at 6:33 pm
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Na Dvojce po roce skončila retrospektivní show Sladké mámení Heleny Vondráčkové, které bude letos 76 let. Na její místo v sobotu v 10:00 nastupuje Hudební svět Michala Horáčka, o pět let mladšího úspěšného textaře a sázkaře a neúspěšného prezidentského kandidáta.

  Podobný pořad míval na ČRo Dvojka v letech 2011 až 2015 Karel Gott a mezi roky 2019 a 2021 Miroslav Žbirka.

  Go to comment
  2023/03/04 at 8:18 am
  • From Petr on Komentujeme

   Ten začátek pořadu – kdy hrál komunistické písně mě trochu vyděsil, pak už to šlo…

   Go to comment
   2023/03/05 at 9:28 am
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Rádio Dálnice svůj web odjakživa aktualizovalo jen sporadicky, ale před dvěma měsíci přestalo publikovat na sociálních médiích. Je to jen úsporné opatření, nebo příznak zavření podniku? Vystřídal by ho na jeho frekvencích Čas, Čas Rock, jiná stanice, nebo by síť zůstala nevyužita? Jaký je Váš názor?

  Zanedlouho uplyne 13 let od startu stanice, tehdy pouze na frekvenci Jihlava – Pávov 99,4. Od roku 2014 vysílá také v Praze – Chodově na 107,9.

  Go to comment
  2023/03/04 at 4:02 pm
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Publikaci obsahu na FB nedávno razantně omezilo i Radio Zet. Společně se spřízněným vydavatelstvím Echo Media ho v dohledné době čeká stěhování z Wenzigovy na brownfield po zaniklém smíchovském lihovaru.

   Go to comment
   2023/03/06 at 11:31 pm
   • From Michal R. on Komentujeme

    Ono se bude stěhovat Radio Zet ? To by se potom měla stěhovat i další radia skupiny media Lagardére ne ? Přeci jen už x let sídlí na stejném místě a nová studia by jim jistě prospěla

    Go to comment
    2023/03/08 at 11:20 am
  • From Jakub on Komentujeme

   Já jsem asi rok a půl zpátky jeden večer postřehl, že Čas hrál úplně stejný playlist jako Dálnice – jenom to bylo posunuté o 1,5 skladby 🙂

   Go to comment
   2023/03/05 at 9:55 am
   • From David Pražák on Komentujeme

    Poslouchám Dálnici a dopravní expres je takový, že jsou předtočené dopravní informace od národního informačního centra. Moderátor už říká dopravní informace jen v angličtině. Takže to vypadá, že bude brzy konec tohoto rádia.

    Go to comment
    2023/03/06 at 1:20 pm
    • From Hony on Komentujeme

     Aspoň zanikne ta sit rušiček, Možná Jihlava,Brno a Liberec půjde využít zbytek se zruší

     Go to comment
     2023/03/06 at 3:18 pm
     • From Jirkas on Komentujeme

      Nezanikne, bude tu i nadale a bude se jeste vice zahustovat FM pasmo. Jsi tak naivni..

      Go to comment
      2023/03/06 at 4:42 pm
      • From PPK, jidxc on Komentujeme

       V tomhle si myslím má Hony pravdu. Nějaký Měřín 94.7 či Holubice 96.1 nikoho zajímat nebude. Pro standardního broadcastera úplně nesmyslná lokalita. Zaniknou do podoby mezinárodních notifikací asi jako ty 107,8 po celé D1. Taky třeba nepřesunutelný kmitočet Luže 93.2 MHz. Anebo časem úplně zmizí ze všech databází jako např. frekvence po Orlíku (Milevsko a Orlík). Vysílač musí mít zkrátka ekonomiku, nevysílat pro lišky a veverky 🙂

       Go to comment
       2023/03/06 at 7:59 pm
       • From Jirkas on Komentujeme

        Nemá, zadny konec této site se totiz nechysta. Hony ma velkou fantazii.

        Go to comment
        2023/03/06 at 9:20 pm
        • From Hony on Komentujeme

         Tak hlavně že máš jasnou vizi ty.

         Go to comment
         2023/03/07 at 6:43 pm
         • From Jirkas on Komentujeme

          Nepotřebuji vizi, to je realita. Jen tvé smyšlené fabulace. Zadny konec se nechysta a ty tady blafes sve sny o konci frekvencí..

          Go to comment
          2023/03/07 at 8:17 pm
          • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

           Vzhledem k tomu jak vehementně jsi nás tu v minulosti přesvědčoval o NEkonci Oldies rádia, RCL a já nevím čeho ještě, tak si myslím, že konec rádia Dálnice je na spadnutí. 😀

           Go to comment
           2023/03/07 at 8:56 pm
          • From Jirkas on Komentujeme

           Jasne, o kterem jste hovorili asi tak 5 let pred koncem. 😀 Takze asi tak synci. Si to znovu najdete, kazdy rok jste museli menit vypoved a cekat, kdy ten konec bude, protoze se porad predikce nevyplnovala.
           😀

           Go to comment
           2023/03/07 at 10:04 pm
          • From Petr on Komentujeme

           To není pravda, tady někdo neumí přiznat si chybu, škoda. Prosím admina, šlo by to dohledat? Můj tip je, že to bylo 9 měsíců před zveřejnění konce Oldies rádia. Jirkas tvrdil, že konec není na pořadu dne. Jinak bych se přimlouval, za konec tohoto vlákna z Jílového u Prahy… Je to jen o aroganci….

           Go to comment
           2023/03/07 at 10:57 pm
          • From Michal R. on Komentujeme

           Tak musím se zastat pana Jirkase . Má pravdu proč by vůbec měla končit Dálnice ? Podle mě by dříve skončilo Radio Čas nebo Čas Rock . Je tu přeci už Radio Blaník tak by spíše vypli dříve Radio Čas z důvodu financí .

           Go to comment
           2023/03/08 at 11:14 am
          • From PVo on Komentujeme

           V rámci stejného majitele je rádio Dálnice oproti zbývajícím rádiím Čas a Čas Rock nejméně poslouchané a nejspíš i ztrátové vzhledem k provozu tolika vysílačů s i když zanedbatelným výkonem.

           Go to comment
           2023/03/08 at 12:07 pm
          • From Václav on Komentujeme

           Jak je to s vlastnictvím? Čas – Nikola Pařízková. U dálnice figuruje i Kateřina Pařízková. Jaký mají podíl, nějaká změna byla 30.12. 2022 a Radim byl nejdříve vyškrtnut, obratem zapsán. Kurzy.cz

           Co takhle Čas Rock místo dálnice? Pokrytí by se tím doplnilo mimo jiné v Brně, indicií je přestěhování vysílače někde z Troubska do Brna. A tak by přestihlo Čas rock Rockradio ohledně štadtlu.

           Myslím si , že síť pro řidiče rockery má smysl, samozřejmě jiní broadcasteři si vcelku kvalitně vystačí i s míň vysílači u Dálnice. Holubice 96.1 považuji že smysl má na základě praktických zkušeností že tam končí kvalitní pokrytí slabych brněnských včetně 95,5 a pak byla díra než naskočila 95,8 z Vyškova.
           Jinak není divu , že guláš teď nikdo nechce poslouchat. Myslím si že se mělo začat bez AJ hlášení, než by se natáhli nějací posluchači.

           Go to comment
           2023/03/08 at 3:30 pm
          • From Oviradio.cz on Komentujeme

           Majiteli rádií Čas, Čas Rock a Dálnice jsou Pařízkovy děti Kateřina, Nikola a Radim.

           Go to comment
           2023/03/08 at 4:17 pm
          • From PetrPe on Komentujeme

           Jedna vec je pravda, skrty nakladu ve skupine jiz zacaly. Na konci mesice brezna bude ukoncena satelitni distribuce stanice Rebel TV (asi Skylink) https://casrock.cz/aktuality/televize-rebel-opousti-satelit-a-posiluje-dostupnost-na-iptv/

           Dale dochazi k prodeji vlastnene budovy s byvalym klubem Radia Cas (dnes Chacharova hasicarna) https://www.sreality.cz/detail/prodej/komercni/obchodni-prostor/ostrava-poruba-ludvika-podeste/1574290508.

           Snad nedochazi k uplnemu rozprodeji imperia a deleni majetku mezi dedici. Doufam, ze jen optimalizuji.

           Go to comment
           2023/03/08 at 6:33 pm
          • From Lukáš on Komentujeme

           Nemám takové informace a to je mám přímo od zdroje to že Rebel končí na satelitu Astra ještě nic neznamená když mají vlastní multiplex.

           Go to comment
           2023/03/09 at 4:54 pm
          • From Lukáš on Komentujeme

           Navíc tam píšou že letos přejde Rebel do HD rozlišení což jsou v případě satelitu nemalé finanční prostředky.

           Go to comment
           2023/03/09 at 4:57 pm
          • From PVo on Komentujeme

           pochybuji že to HD rozlišení bude i v terestice, jistě je myšleno jen pro kabelovky a IPTV provozovatele od kterých berou za diváky peníze

           Go to comment
           2023/03/09 at 10:13 pm
      • From David Pražák on Komentujeme

       Tak tam nastoupila nová moderátorka od 15 hod a vše jede, jak má. Je pravda, že Mirek Petříček je nachlazený, tak asi nechce moc mluvit.

       Go to comment
       2023/03/06 at 5:28 pm
       • From Lukáš on Komentujeme

        Kde berete informace o konci rádia dálnice. Žádné takové nemám a to mám známosti přímo v rádiu a znám se i s paní majitelkou.

        Go to comment
        2023/03/07 at 7:47 am
        • From Marek on Komentujeme

         Děsný radio Dálnice
         Nic horšího v éteru být nemůže

         Go to comment
         2023/03/07 at 10:13 am
         • From PVo on Komentujeme

          co posloucháte za rádio?

          Go to comment
          2023/03/07 at 11:04 am
          • From Marek on Komentujeme

           Krom Burešova Impulsu všechno od Beatu přes Country po Dance

           Go to comment
           2023/03/07 at 1:34 pm
          • From PVo on Komentujeme

           hm dost divný/rozházený vkus ale ideál pro ty převažující koncepce v českém éteru
           Havně že jste správně uvědomělý a Impuls vezměte na milost až jej koupí Tykač (protože jede úplně stejně lajnu jako před Babišem)

           Go to comment
           2023/03/08 at 12:11 pm
          • From LiborV on Komentujeme

           To je prima, že máte veliký přehled o stanicích. Moc se tu nemluví/ nepíše o rádiích: Classic Praha, Free rádio, Jihlava, SPIN ani Rádiu Otava. Jaká jsou? Co je pro vás na nich zajímavého? Díky za sdílení

           Go to comment
           2023/03/07 at 2:48 pm
          • From Marek on Komentujeme

           Spin rap,classic taky neni špatnej před spanim.
           Spíš posloucham ty pražsky stanice v autě třeba fajn nebo dance,nekdy radio1.
           Doma beat nebo country

           Go to comment
           2023/03/07 at 4:02 pm
          • From Míra on Komentujeme

           Jestli to má být výčet českých rozhlasových stanic, tak je to i na mne docela divočina. Jinak bych to i chápal.

           Go to comment
           2023/03/07 at 1:49 pm
  • From Petr on Komentujeme

   Z logiky věci a zákulisních drbů plyne, že Radio Dálnice má před sebou posledních pár dní vysílání. Je pravděpodobné, že RRTV následně vyhlásí na celou síť licenční řízení, do které se nikdo nepřihlásí, pokud tedy nechce páchat rituální ekonomickou sebevraždu. Jakýs smysl mají jen kmitočty při krajských městech a tam by pak mohly vzniknout nové projekty. Nebo se do nich přihlásí Čas FM jako pohrobek Dálnice. A ostatek rušiček zanikne a ve spektru bude o trochu líp. (Např. u kmitočtu Praha 107.1 by mohlo zaniknout omezení na zbytečný kmitočet Jesenice 107.2 který v pozici a ostrém směrovém výkonu s ERP 14dBW nedává smysl už vůbec žádný.)

   Go to comment
   2023/03/04 at 5:58 pm
   • From H. on Komentujeme

    R. Dálnice byl od samého počátku projekt, který nebudil zdání, že někdy bude dotažen do konce. Vždy se to vědělo a vždy se vedly spekulace, co to jako má znamenat. Buď s tím měl Pařízek jiný záměr, nebo byl prostě tak manažersky neschopný a zaslepený vidinou něčeho, co by nedokázal zrealizovat ani pánbůh. Pamatuji si, jak už před mnoha a mnoha lety vyšla na nějakém mediálním serveru anketa, kde se lidé z řad odborné veřejnosti mohli vyjádřit, co si o tom rádiu myslí. Všechny ty negativní komentáře pak byly přebity Pařízkem, který se vytasil s jakousi „odbornou studií“, která říkala něco v tom smyslu, že dálniční rádio může nejlépe napomoci plynulému a bezpečnému provozu na dálnici. Bylo to k smíchu, no dnes už je to … prostě minulost.

    Go to comment
    2023/03/05 at 9:47 pm
   • From Míra on Komentujeme

    Rádio Dálnice má v současnosti 46 IO , to jsou nemalé náklady. Dále elektřina, nájmy… Takže si také nemyslím, že by tu síť chtěl někdo nový provozovat v nezměné podobě.

    Go to comment
    2023/03/05 at 9:05 am
   • From Honza K. on Komentujeme

    Největší záhadou Dálnice pro mě je smysl Strakonického vysílače, když v dosahu zatím žádná dálnice není (ten kousíček D4 nepočítám), ale třeba by ho mohla teoreticky využít Otava, či Netro.

    Go to comment
    2023/03/04 at 7:38 pm
    • From Jarda on Komentujeme

     v Liberci taky není žádná dálnice a 1/35 mezi Tur-hranice čr/de není dálnice ale silnice 1. třídy, to samé 1/13, zaleží kam všude dosáhne poslouchatelný signál. Plnohodnotná dálnice to nikdy nebude, ani na to nemá ta silnice potřebné parametry a by byla dálnicí se 130km/h.

     Go to comment
     2023/03/05 at 8:01 am
    • From David Pražák on Komentujeme

     Takže vstup Rádia Dálnice do DAB+ se konat nebude, jak jsem pochopil. No jo no., tomu projektu jsem fandil, ale bohužel finanční situace a odchod pana Radima Pařízka tento projekt potopil.

     Go to comment
     2023/03/04 at 10:28 pm
     • From Oviradio.cz on Komentujeme

      Dálnice začínala v době, kdy měl Čas poslechovost téměř na trojnásobku současných čísel, různé mutace a pobočky a Pařízek se sebevědomě vrhal i do televizního byznysu. Nabyl dojmu, že když uspěl na Moravě a ve Slezsku, bude mu to šlapat po celé republice.

      Projekt Dálnice byl od začátku megalomanský, přifouknutý, přitom v reálu dnes nejde o nic víc než o hudební formát Času proložený servisem posbíraným z různých dopravně informačních zdrojů. Pokud se v terénu objevily vlastní hlídky, tak vždy jen dočasně kvůli posluchačským soutěžím. A k tomu všemu (moc toho není), hlášení v legrační angličtině jako bizarní třešnička.

      Go to comment
      2023/03/05 at 9:30 am
     • From Lukáš on Komentujeme

      Odkud bereš tyto informace že radio dalnice konči.

      Go to comment
      2023/03/04 at 11:05 pm
      • From Jarda on Komentujeme

       tak to by mě taky zajímalo, čekal jsem že půjdou v dabu.

       Go to comment
       2023/03/05 at 8:03 am
  • From David Pražák on Komentujeme

   Dálnici pozoruji už několik let a je divné, že třeba v neděli vysílají dopravní expres jen do 21 hodin večerní. Hlavně, že slibovali, že budou dopravu vysílat i v noci 24/7. Dále se mi nelíbí hudební playlist stanice, který se pohoršil. Objevují se časté rotace skladeb a to mě nudí. Nebaví mě Dálnici poslouchat celé dny. Nemám chuť si jí pustit, ani když jedu po dálnici D1 kvůli častým rotacím hudebních skladeb. Dřív jsem jí poslouchal po cestě po dálnici D1, abych se dozvěděl, jaká je situace, jestli na mé cestě hrozí nějaká překážka. Nic méně situace se změnila. Do telefonu jsem si nainstaloval aplikaci Zelená vlna Radiožurnálu, kde si přehraji poslední hlášení, které bylo v rádiu a vím to hned. Nečekám, až mi to v rádiu řeknou. O aplikaci Rádia Dálnice se raději nebudu bavit. Poslední dopravní hlášení je v éto aplikaci několik hodin staré. Vůbec není hlášení pravidelně aktualizované. Ani mi neskáčou notifikace, když je nějaká dopravní nehoda. Kdežto aplikace Zelená vlna Radiožurnálu informuje oznámením, když je uzavřená nějaká silnice, dálnice. Prostě mobilní aplikace Rádia Dálnice je na 2 věci. Co se týče kmitočtové sítě, tak pokud se budu bavit o analogové FM síti, tak by bylo lepší, kdyby se kmitočty vypnuly a Dálnici bych dočasně přesunul do digitálního multiplexu Českého rozlasu místo Ukrajinského rozhlasu, které tu nikdo stejně neposlouchá. Až by se vyřešilo výběrové řízení na digitální DAB+ sítě pro soukromé provozovatele, pak bych jí tam přesunul. Analogové FM kmitočty stejně nepokrývají všechny dálnice, ani okruh kolem Prahy, tak je to takové nedotažené. Takže, jak říkám. Vypnout celou VKV síť a přesunout Dálnici dočasně do multiplexu Českého rozhlasu místo Ukrajinského rádia, než se vyřeší výběrové řízení na celoplošné digitální DAB+ sítě.

   Go to comment
   2023/03/04 at 4:56 pm
 • From Pavlus on Komentujeme

  Tady v Mladé Boleslavi je dálnice D10 a radio Dálnice tu nevysílá to nepochopím bylo by dobré to sem zavést vysílač

  Go to comment
  2023/03/05 at 1:32 pm
  • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

   Radim Pařízek se před několika lety chvástal, že hodlá pokrýt celou silnici od Liberce až po Prahu. Naštěstí k realizaci nikdy nedošlo, pravděpodobně se jim nepodařilo najít žádné volné kmitočty.

   Go to comment
   2023/03/05 at 6:11 pm
   • From Pavlus on Komentujeme

    Jo taky jsem to slyšel,ale v Mladé Boleslavi tu volná frekvence ještě jedna.Jedině pak Dab+ má tu být do budoucna vysílač tak uvidíme

    Go to comment
    2023/03/05 at 7:48 pm
 • From David Pražák on Komentujeme

  Tak jsem brouzdal na internetu v seznamu rádií a našel jsem rádio, které hraje hudbu z 80. a 90. let. Za mě je Rádio Arabella Wien alternativou bývalého pražského rádia Kiss 98. Poslouchám tu stanici už 2 hodiny a zatím mě baví jí poslouchat. Stanice je k naladění jak na FM, tak i v multiplexu Austria DAB+, kde jsou ještě streamy Arabella Hot a Arabella Relax. Dávám sem odkaz na tuhle stanici.
  https://www.arabella.at/player/radioplayer/?channel=1

  Go to comment
  2023/03/05 at 11:14 pm
  • From LiborV on Komentujeme

   Hudební formát, který popisujete hraje Rádio Arabella Wien teprve krátce. Konkrétně od relaunche, který se uskutečnil 1.3. tohoto roku. Došlo ke kompletní změně hudební knihovny, nasazení nového claimu a zvukové grafiky. Nový je i program (ranní vysílání, rubriky,soutěže…) a výraznou obměnou prošel i moderátorský team. Pozorovat takové změny mě baví, ale u nás se již mnoho let nedějí.

   Go to comment
   2023/03/06 at 12:54 pm
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Arabella Wien vysílá jen ve vídeňském muxu na 11C, na Moravu dosáhne i na 92,9. Původně hrála pouze šlágry a oldies.

   Go to comment
   2023/03/05 at 11:45 pm
   • From PPK, jidxc on Komentujeme

    Na jihu Vysočiny se dá (ve stínu Jihlavy) zachytit i na 107.7 (Traisen) a naopak celkem solidně poslouchat na 99.3 (Zwettl). Jelikož je to asi 40W na minimálně 50 a více km, je vidět, jak je Praděd na jihu Vysočiny slaboučký…

    Go to comment
    2023/03/06 at 8:27 am
 • From Marek on Komentujeme

  Jednou jsem si ho pustil a už více nikdy.
  Zlatej radiožurnál

  Go to comment
  2023/03/07 at 8:20 am
 • From Václav2 on Komentujeme

  V těchto dnech, myslím že od tohoto týdne, změnil Český rozhlas Dvojka hudební strukturu hodiny. Každou hodinu po zprávách otevírá zahraniční song, do minulého týdne to byla písnička česká či slovenská. Pak už se to jako dříve střídá v poměru jedna ku jedné (zahraniční:č/s). Mám i pocit, že zahraničních songů je o trošku víc než dřív. Někde na internetu samotný ČRo ještě před několika měsíci uváděl, že u Dvojky je procento zahraničních songů 45%.

  Go to comment
  2023/03/08 at 2:28 pm
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  RRTV news: Evropa 2 půjde do Klatov na 107,5. Rádio Otava do Příbrami na 97,3 a do Sušice na 106,2. Radio Beat v Rokycanech na teplárenském komínu přeladí z 94,4 na 107,6 a zdvojnásobí výkon. Tím se uvolní prostor pro přeladění plzeňského vysílače Expres FM ze 103,0 na kvalitnější 94,5.

  Go to comment
  2023/03/09 at 1:04 pm
  • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

   To už se zase udělují frekvence přímo, bez nutnosti účastnit se licenčního řízení? Odkdypak? Vždyť Evropa 2 přece nemá celoplošnou licenci, aby stačilo si o kmitočet jen zažádat.

   Go to comment
   2023/03/09 at 1:32 pm
   • From David Pražák on Komentujeme

    Jestli se změnila politika RRTV, tak je to jedině dobře, protože utrácet zbytečné poplatky za licenční řízení nemá žádný smysl, když se o kmitočet přihlásí jen jeden žadatel. Zbytečně se tím vyhazují finanční prostředky jen kvůli tomu, aby provozovatel odprezentoval licenci svého programu. Taky to brzdí přidělení kmitočtu. Aspoň ty kmitočty budou přidělené rychle a nebude se muset na nic zbytečně čekat. Stejně už nové projekty na FM neočekávám. Maximálně rozšíří svoje pokrytí stávající projekty. Očekávám, že kromě Expresu půjde mimo Prahu Classic FM. V Praze už zůstane jen Rockzone a Radio France.

    Go to comment
    2023/03/09 at 1:49 pm
    • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

     Myslím, že zrovna Evropa 2, respektive firma Lagardére v minulosti často takové napřímo přidělené kmitočty ráda napadala u soudu. Pamatuju, že tehdy hodně házeli klacky pod nohy třeba Country rádiu. Kvůli jejich nekalým praktikám tehdy začala RRTV posílat do licenčka všechny, i „nebonitní“ kmitočty. Proto mě udivuje, že zrovna E2 s tím nyní nějak vyj*ebala a dostala tu 107,5 přímo.

     Go to comment
     2023/03/09 at 1:58 pm
     • From PPK, jidxc on Komentujeme

      Řekl bych, že bylo ze strany E2 požádáno o dokrývač v rámci 54dBuV pokrytí vysílače Plzeň Radeč…

      Go to comment
      2023/03/09 at 2:56 pm