Oviradio.cz. O rádiu každý den. DAB, FM, AM, online, podcast.
Copyright © 2006-2025 Ing. Ivo Harvánek, Czechia, Europe
oviradio.cz@gmail.com
Šíření obsahu webu bez předchozího souhlasu provozovatele je zakázáno. Provozovatel si vyhrazuje právo nezveřejňovat/odstraňovat komentáře, které narušují kultivovanou a věcnou diskuzi.
Já ho tedy moc neposlouchám, málo československé muziky, ale někomu se asi líbí, když mají 150 tisíc posluchačů týdně. Nové výsledky RadioProjektu – Radio HEY si již naladí 150 tis./týdně.
Nejsem TOP fanousek radia HEY, ale pokud obcas naladim, tak ceskoslovenske muziky je az, az 🙂
Idnes: Generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) René Zavoral dostane za letošní první pololetí odměnu v plné výši 576 tisíc korun.
To je ještě levné, ředitel ČT si přišel asi na třikrát tolik, což vychází tak , když dá jeden poplatek přesně 20 tis koncesionářů (okresní město) https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/soucek-z-ct-odejde-na-konci-cervna-televize-mu-kvuli-konkurencni-dolozce-zaplati_2505131639_dci , idnes umí psát o vyšších cifrách – za stejné období by sázející češi dokázali uživit milion ředitelů ČRo https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cesi-hazard-sazky-kurzove-sazeni-financni-sprava.A250827_092032_ekonomika_aoc
Ta zpráva zmiňuje, že řešili také úbytek posluchačů Vltavy z vysílání a že si to lidi začali víc pouštět zpětné v online a chtějí dostat posluchače Vltavy zpět k normálnímu poslechu, což je trochu blbost, protože ten důvod, proč si to lidi pouští zpětné z online je jasný…
Ano, v poslední době vídávám reklamu v ČT na Vltavu, což maximálně tak udrží pojem o stanici, tak jak bylo řečeno v článku o Proglasu. Už tak má Vltava snad největší rozdíl mezi DR a WR. Dnes už podle mě není doba kdy si někdo slibuje jak upraví schéma a tím přiláká posluchače. Zvláště u takové náročné stanice složené z mnoha pořadů je lichá představa že určitý posluchač může kdykoliv naladit, v lepším případě poslouchá od rána do večera tak jak se někde dělali upoutávky z takovýchto vzkazů posluchačů, poslední jsem snad slyšel na Kissu
Pak je nemalá skupina posluchačů která poslouchá vybraný pořad a dnes poslouchá v podcastech protože nemusí hlídat čas, vlastně většinou ani neví že se to on air vysílá a vůbec kdy. Posluchače by snad jedině donutilo kdyby Čro zrušil audio archiv ale dnes už by si lidi vystačili s jinými podcasty mimo Čro.
Těžko můžeme chtít atraktivitu po alternativní stanici, jejíž vznik vzešel z doby více než před 50 lety pro soubor žánrů na které nebylo místo na jediném mainstreamovem kanále, Praze. I přes průměrnou poslechovost Vltavy 2 tis. na každý kraj byla první stanicí z které vznikly 2 odnože D Dur a Jazz a tak by tyto žánry nemusela Vltava vysílat, literatura by se přesunula na Pohodu, příp. Dvojku. Ohledně lidí co o umění povídají tak si myslím že je toho na Vltavě víc než by muselo, takže často na sílu, takže podle tématu to dát na Ddur, Jazz nebo experimentátory na Wave
Nebo aspoň Vltavu už nechat jen v Dabu, kdo dnes lpí na hifi věži z devadesátých let na Vltavu? Na tohle doplácí koncesionáři. I kdo má staré auto tak posluchači Vltavy by měli být progresivní a zřídit si převodník.
Myslím si že jít cestou zpátky, tak jak referoval Jakub dxer že někdo navrhoval na besedě Čro, t.j. zrušit dur a jazz aby se posluchači věnovali jen Vltavě už nepůjde, toto je ukázka minimální diferenciace ale individuální konzum je už dál.
@Vaclav: Cca před 20 lety jsem téměř denně poslouchal na Vltavě mezi 19-20h pořád Čajovna, byl jsem cilovka, čas mi vyhovoval. Pak ale přišla nějaká reorganizace programu, posunuli to někdy na odpoledne, kdy to bylo součástí odpoledního bloku, v tom čase jsem byl buď ještě na cestě z práce nebo jsem vyzvedával psa na procházku a přestal jsem to poslouchat. Těch změn tam tehdy bylo samozřejmě vice a management se sice mohl poplacat, jak jsou dobří, že to hezky přeskládali, ale věřím, že v té cilovce, na kterou tímto pořadem mířili, přišli o dost posluchačů.
Na ČRo jsem pravidelně poslouchal pořad Formule pop. Myslím, že to bylo někdy na konci osmdesátých let. V devadesátkách pak na Budějcích Runway a tím to haslo.
Formule pop to byla léta devadesátá. To jsem byl pubertální dítě ZŠ povinné a Radiožurnál (či Československo) měl pro mě spoustu fajn pořadů. Třeba Discoklub Bravo ve čtvrtek večer, ona zmiňovaná Formule pop, Noční proud a tuším v sobotu dopoledne americká hitparáda Bilbord chart či tak nějak. To byly časy… 🙂
Začátek vysílání Formule pop nejspíše v září 1989 na VkV II na rádiu EM.
Formule Pop běžela od 2. října 1989 na Hvězdě v pondělí od 18:07 do 20:00. VKV II v té době jen na vysílačích Praha – ÚTB 98,4, Cheb – Zelená hora 97,6, Brno – Barvičova 90,4 a ValMez – Radhošť 103,9.
To není pravda, v roce 1989 bylo vysílání E+M na VKV II (tzv.CCIR) dostupné z celé řady vysílačů, byť malými výkony (namátkou Černá hora 101,9, Praděd 100,9, Ještěd 103,9 a mnoho dalších)
Psal jsem o Hvězdě, nikoliv o dalších stanicích na VKV II (Interprogram + EM, Praha + krajové vysílání, Vltava, Melodie).
Ano od 2.10.’89 došlo k výrazným úpravám programu na Hvězdě, mimo zmíněné Formule Pop začal vysílat i Noční proud od 23:00 do 2:00. Odpoledne jsem kvůli tomu spal a večer při poslechu psával domácí úkoly a učil se..
Vltavu teď vede Jaroslava Haladová – ta kdysi společně s Ivou Jonášovou (Jonivou), která poté léta šéfovala nově vzniklému Wavu, připravovala právě pořad Čajovna a před tím ještě Radium na ČRo 6.
@Jakub: Ano, obě dělaly Čajovnu v té době. Od paní Haladové jsem měl i nějaký mail, ale teď když jsem ho hledal, tak jsem našel jen mail z Čajovny z roku 2009, který podepsal „nějaký“ Jara Rudiš 🙂
Ano tak jak říkáš jsem to dělal i já. Zajímavé že tento žánr moderní alternativy je okrajová záležitost Vltavy a přesto rezonuje. V době nepřítomnosti žánrových stanic pro mě ojedinělá záležitost, záviděl jsem kdo byl v přechodném dosahu Wave na FM , někde v diskuzi se probíralo jak v 19 hod byl program pro mladé na více stanicích
Tady jde vidět jak se doba změnila, na Čajovnu jsme si našli v té době čas, taky co zbývalo, a ukazuje to i to že byla dobře dělaná, pak nějak začla být víc upovídanéjsi a přestěhovala se na odpoledne a teď si vzpomínám že to bylo kvůli tomu že v 19 hod jelo neco sdíleného z toho Wave ale nevzpomenu na název pořadu. Jde vidět že stejně nejvíc vzpomínáme na netypický pořad Vltavy, tak otázka zda Vltava na FM dělala a dělá tu správnou službu, neříkám že se semtam najde člověk co řešil jazz a jeho posun, jazz dopoledne taky nebýval špatný, klasický. Někdo v komentářích řešil přesun čajovny který byl +- zároveň s odchodem Vltavy z některých vysílačů před 10 lety, no kdo by to dneska řešil.
Dnes je snaziva náhrada pořadem Sedmé nebe , na který je i ta upoutávka na ČT a neskrývá její nepraktické žánrové rozkročení „od alternativy po klasiku“. Přesto že doufam v úterý má pravidelně p Cais poslouchstelnou alternativu , v pondělí v době Čajovny býval s world music Dorůška, tak jsem si již nezvykl , zkusím na to myslet, zda se podaří, ale kdo to dnes po zhlédnutí reklamy zapne? Pamatuji si akorát na zajímavý díl z loňského května že nějaká paní asi v Ukrajinštině přezpívala Kryla, bylo to zajímavé.
Míra – neměl Formule pop i Hrdinka v 90 letech? Co asi mohlo být Runway? Na konzervativním Čro Olomouc by se měl do teď vymykat pořad Rockle. Je to půlhodina někde po šesté jednou za pracovní týden, pod mou rozlišovací schopnost, stejně tak jako na Vltavě bývala po páté ukrytá poslouchatelna alternativa. Ještě větší pamětníci by vzpomněli na pořad 2 x stereo, to si myslím že bylo použitelné pro posluchače Československého rozhlasu.
Na ČRo Plzeň se také vysílal pořad Bez filtru, kde se hrála alternativní hudba pro mladé – dokonce se pravidelně ze studia vysílaly živé koncerty s publikem – třeba indie elektro skupiny Khoiba a podobně.
Bohužel v roce 2007 musela i tahle „vlaštovka“ ustoupit centrálně vysílané regionální noci 🙁
Možná je to jen shoda náhod, možná nikoli, ale když se tu zmiňuje Martin Hrdinka a ČRo Plzeň, nemohu nevzpomenout na exkurzi v ČRo Plzeň cca v roce 2006, kde se mj. debatovalo nad působením pana Hrdinky v rozhlase, z naší strany zazněla značná nespokojenost, a ze strany ČRo Plzeň jen souhlasné přitakání. Pana Hrdinku jsem při určité příležitosti měl tu čest poznat, on měl dost dlouhé drápy, ego v nebesích, no za mě je tato osoba tmavou skvrnou na historii ČRo a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby právě z jeho kruhů vzešly některé snahy potlačit jiné pořady.
Musím říct, že Hrdinkův a Skalkův Noční proud při noční poslouchám nejraději. Ale jaký je člověk, o tom samozřejmě nevím nic
UZ je na netu https://www.oldiesradio.cz/
Je Online mělo by být někdy v září na DAB +
Nahrávám záznam uvidím co znělky
WorldRadio (v éteru od dubna) dlouhodobě intenzivně promovalo prosincový koncert britské jazz-funkové skupiny Shakatak v Lucerně. Zdá se, že nedostatečně, protože koncert byl pro nezájem o vstupenky zrušen.
Dnes výluka Kojalu, tak můžete zkoušet dálkový příjem…
Na 102.0 MHz mám Radio Krokodýl a na 106.45 MHz mám Proglas, přitom Hády aktuálně schované za Stránskou skálou ..
Dnes RTIcz provedlo změnu pojmenování regionální verze pro Ústecký kraj:
RTI cz SZC se nově identifikuje jako RTI cz UL (zkrácená verze RTI UL), Ensemble ID 0x2023.
Obsazení muxu se nezměnilo, tedy stále plná nabídka jako ve zbytku ČR + ČRo Sever a ČRo K.Vary.
Z moravského blaníku odešel moderátor Honza Foltýn do hitradia Orion. V sobotu oznámil konec i tam. Proč?? je to škoda.Že by nějaká změna ve vysílání v dalších dnech?Víkendy z Prahy ze studia hitradia City?Kde mu bude konec?Ze stránek zmizel taky jirka Prokeš.
Hitrádia opět tento víkend nasadí Retrovíkend, tentokrát chtějí promovat nové Hitrádio Devadesátka v DABu.
Díky za info.