Ten komentář se jazykově moc nepovedl, anyway proč zrovna HipHopVibes Radio? V čem je lepší než například Radio Spin? Obě vznikla už v roce 2007, Vibes nějakou dobu nefungovalo.
Tak spin mám rád od mých 13 let 2016 ale hip hopvibes teď když poslouchám dobrej mix songu
Nebo teďka mám i předvolby v app Hot 97.5 https://www.kvegas.com/
Ale co se týká českých radiich nic už v z cr neposloucham krom spinu ale italský radia mám rád mám nějaký oblíbené tam kam jezdíme na dovolenou tak jsem si oblíbil.
TÉMA
Hip hopvibes
Last edited 2 let před by SPYRO
Martin
5. 5. 2023 13:06
Fajn Rádio nasadilo nový zvukový obal i s novým audio logem, slyšel jste ho už někdo? Co na něj říkáte?
Počul som úžasné zvukové obaly rôznych CHR rádií. Nemecké ENERGY od Purejingles, rakúske Kronehit, britský Capital od Reelworldu alebo aj našu slovenskú Europu 2 od SOB. Myslím že Fajn do kategórie úžasný zvukový obal zaradiť nemôžeme. Zvukové logo má nejakú melódiu, názov rádia, čo je vlastne len jedna slabika sa spieva samozrejme inou melódiou. Čo je ale fakt, do ich CHR formátu sa to hodí. A je to lepšie ako bolo doteraz. Škoda však, že to nie je porovnateľné s fakt skvelými zvukovými obalmi…
Zvukový obal je obecně pomalu nejmenší důvod proč by se mělo rádio poslouchat nebo ne? Nebo se snad někdo poslouchá rádio který se mu jinak nelíbí jen proto že se mu líbí znělky?
btw na Fajnu mění te obal co půl roku… pochybuji že přiláká posluchače právě toto.
Ono sa hovorí, že obal predáva. Na rôznych potravinách, na všeličom možnom. A je tu ešte niečo, prieskumy počúvanosti rádií sú viac menej o poznateľnosti značky, ako o naozajstnej reálnej počúvanosti. A s počúvanosťou, teda vlastne s poznateľnosťou značky ide ruka v ruke to, za akých podmienok sa v rádiu môže predávať reklama. No a na toto zvukový obal vplyv môže mať. Ináč, keby to tak bolo že zvukový obal je u rádií to najmenej podstatné, asi by nemali z čoho žiť spoločnosti, ktoré nerobia nič iné, len jingle a iné prvky zvukového obalu. Tieto spoločnosti však majú z čoho žiť a stále majú objednávky… Takže ten zvukový obal asi nejakú tú váhu bude mať…
OK, při koupi nové dosud neznámé věci může obal hrát tuto roli. ale mizerný obsah nikdy žádný obal nezachrání. Podíl nákupů neznámého obsahu daných hezkým obalem je v objemu celkových nákupů mizivý… většinou člověk očekává přesně obsah.
Jako za me zvukovy obal je spise doplnek utvarejici radio. Smerodatna je hudba a moderatori. Ale kdyz uz se to tady resi, mam hodne rad jednoznacne identifikujici radiove melodie. Napriklad Evropa 2 se svym „Tatatadaaa“ nebo Kiss s „Tuududuuu“ nebo tak nejak. Kdyz z dalky slysis radio, ale nerozeznas mluvene slovo, melodii vzdy poznas. Taktez se mi hodne libilo, jak si v 90kach dokazala radia vyhrat s hodinovymi zpravarskymi jingly. Napriklad u me radio Orion a Sprint (rad bych si zase pripomnel). Dnes kazda vterina draha, tak si s tim tak moc nevyhrajou a spise dochazi k zjednodusovani. A jeste kdyz jsme u zvukoveho obalu, kdyz by to nekdo opravdu resil, tak nikdo neposloucha Radio1, ktere jingly snad nemeni vubec. A ten s tou sbijeckou, je fakt k poslechu lahodny 😀
Zdravím, prosil bych o praktickou radu, za chvili bude mít náš příbuzný narozeniny a chceme mu dát mobil. Je zvyklý poslouchat na něm i fm radio. Mohli byste mi doporučit nějaký (aktuální), který by mel i ostatní funkce na úrovni (foťák…) , pokud možno dobré fm radio, nebo aspoň nějaké fm rádio, protože jak se tak díváme, např. Samsung, xaomi – dnes už mobily fm rádio ani nemaji. Či existovala by nějaká aplikace na nainstalování? Ale to mě přijde že fm je podmíněno speciálními prvky hw? Budu rád za rady.
Pokud nevadí rozměrově, tak se podívej na Samsung A52 5G. Je na trhu od března 2021, ale je stále k dostání v základní variantě 128/6. Přišel mi nedavno v černé barvě, rovnou s androidem 13, což je v pořadí třetí a poslední android pro tento mobil. FM radio chodí pěkně, stereo, RDS a RT.
Předpokládá se, že nepodpora DABu je kvůli zájmům mobilních operátorů (prodávat datové balíćky). Možná s tím můžeme spojit i fade out funkce FM příjmu. Uvidíme, co bude s jednosměrným 5G Broadcastem.
Myslím ale, že tyto úvahy jdou mimo akční rádius tohoto webu a nedokážu je ověřit.
tak ono když mobily přestávají mít i sluchátkový konektor a s bezdrátama to asi jentak nepůjde, ona se nechytla ani tlevize v mobilu, ani dab (ano skutečně existovali telefony, co měli televizi nebo i dab), fm rádio už moc výrobců také nedává. Automaticky se počítá s mobilními daty nebo wifi. To pak můžete na telefonu čumět nejen na bednu, ale různá „vod“ atd, poslouchat jakékoliv rádio ale také vlastní hudbu třeba spotify, youtube, podcast, takže díky datům/wifi to není už jen o lineárním vysílání. Jen mě mrzí, že pomalu mizí sluchátkové konektory, nejhorší je ztratit jedno sluchátko. Což se mi stalo, ve vlaku jsem ztratil jedno sluchátku a když jsem řešil náhradu, zda jde nějaké dokoupit a nechat spárovat, tak mi řekli že je to nemožné, že jedině koupit celá kompletní nová sluchátka. Což mě dost mrzí, že na to nejsou náhradní díly. Takže je ted mužu chytit a hodit do elektroodpadu…
Vytrácení 3,5mm jacků z mobilních telefonů: Tipuji, že jde čistě o rétoriku výrobců mobilních telefonů. Vzkazujį nám: „Dokup si převodník z USB-C a nezlob.“
Nepřítomnost DAB a vytrácení FM v MT: Tlak ze strany mobilních operátorů.
Nepřįtomnost DVB-T(2) přįjmu v MT:
Potřeba ziskovějších rozměrnějších směrových antén kvůli použité modulaci znemožňuje smysluplný provoz.
převodník neexistuje, to by si každej mohl vyrobit třeba ze stareho usbC kabelu, na jeden konec napajet zdířku, ale takto to bohužel nefunguje, muselo by se jednato externí otg zařízení které by fungovalo podobně jako externé zvuková karta, takže by to extremně žralo baterku, stejně jako externí dvbt tuner, který umožní chytat klasickou tv na telefonu, ale tato řešení nejsou pro baterku přátelská, krom toho, musí to být telefon s podporou otg, bez otg žádne dongly nepřipojíte, ani blbou céčkovou flashku. Nebo mít externí bluetooth zařízení, kam slucátka zapojíte, asi jako kdyby existovali bt repraky se sluchatkovým konektorem. Takové zařízení by ale vyžadovlo zase i vlastní baterku.
Účel byl jasný, tlak ze strany výrobců donutit lidi kupovat další zařízení, která ale nevydrží věčně, baterna nebude nafurt, sluchatko snadno ztratíte, takže budou častější výměny, nebo dokupy, produkt stojí víc, takže výrobce víc vydělá, toto si myslím, že se splnilo, už skoro nevídám nikoho, kdo by měl drátový sluchátka, každej už automaticky bere bezdrátovky, vidím to všude venku, v buse, ve vlaku aatd, drátový sluchatka vidím raritně, dokonce i taková ta velká přes hlavu, atd, tak vše bezdráty.
rádio je tlak ze strany operátorů ale i trochu ze strany poskytovatelů internetu, kdekdo se snaží jet přes wifi. Televize tam je to podobné jako u rádia + by telefon musel mít nějaký konektor pro možnost externí antény, takže chceš tv, kup si dta nebo wifi a mužeš koukat. Docela mě udivuje, že se vůbec ujaly samotné bezdrátové repráčky, co nemají ani možnost flashky a paměťovky ale ani nemají tuner pro rádio, takže bez telefonu je to člověku k hovnu ikdyž bude mít songy na flešce, musel by si pořídit dražší dražší model, který má víc funkcí. Dokonce existuje i rádio, které se prodává jako bt reprák s tunerem, což se asi prodává líp, říct lidem kup si rádio s bt, nebo kup si reprák s rádiem, tak ikdyž oboje bude totožné, tak první so si dnešní člověk koupí, bude to s tím druhým názvem. A každý pak zkusí ladit rádio, když bude mít v telefonu málo baterky nebo se mu vybije mobil, tak na reprák bude pouštět aspon to.
…..Chipset Realtek 4050….. To mluví za vše, není to převodník, ale externí zařízení, které vyžaduje také podporu funkce otg 😉 ono si to stačí přečíst, přímou převodovou redukci mezi konektory si spájíte i doma na koleni, tohle si ale doma nevyrobíte. Nehledě na to že u všech externích zařízení by měli uvádět, že to spotřebovává baterii. Případně si můžete doma spájet meziredukci, kdy si k tomu ještě připojíte powerbanku.
Nazývejme si to jak chceme. Převod z HDMI na displayport nebo VGA také potřebuje energii. Tam je to natvrdo přiznáno.
Než začalo usb-c tak se všude psalo, že půjde po všech stránkách o obousměrný „konektor“….
Mně se úhyn malého jacku v MT moc nelíbí.
DAB+ v nekterých telefonech uz bylo. (nektere modely LG). Duvod proc se od toho upusilo a upousti od FM v telefonech jsou licencni poplatky, ktere vyrobce telefon za tyto veci musi/musel odvadet.
RRTV news: Nový mladoboleslavský CHR formát Radio Energic má DAB licenci. Evropa 2 posílí pokrytí o Lovosice – silo Brassica 105,4, Náchod – Babí 107,9 a Písek – Alšovo náměstí 103,6.
Jiří
2. 5. 2023 12:54
Blíží se výročí 100 let od zahájení rozhlasového vysílání v tehdejší ČSR.Rádio Dechovka připravuje na 18 května od 10h po dobu 24h speciální vysílání ze Zbraslavi na kmitočtu 1233kHz.Informaci jsem četl na Přátelé AM.Tak pokud zde někoho AM,alespoň okrajově zajímá může zkusit příjem.
TÉMA
AM
Tomáš Hron
2. 5. 2023 11:30
Z oficiálního programového schématu na webu Coloru zmizely informace o kontroverzním, Čínou placeném pořadu Barevný svět. Včera místo něj běžela jen hudba, v programu je uvedeno, že od půl sedmé jsou vysílány “Hudební tipy umělé inteligence Radia COLOR”. Pokud to není jen dočasná změna a půjde o definitivní konec Barevného světa, je to určitě pozitivní zpráva. Jen by asi bylo fér uvést, že ten pestrý výběr funku a soulu nesestavila umělá inteligence, nýbrž Ivo Harvánek.
Stopku Barevnému světu k 30. dubnu beru jako milý dárek k desetinám Coloru. Když svět, tak podle Michaela.
Jakub
2. 5. 2023 10:38
Ahoj všichni. tu a tam se tady objeví od někoho zajímavý bandscan, tak jeden taky přidávám…
Na prvního máje jsem našel jedno „zajmavé“ místo nedaleko Plzně – skalní ostroh pod vrcholem Radyně.
Leckteré vysílače, na které je tu přímá viditelnost hrály slabě, naopak se tu o slovo hlásily vysílače, u kterých bych to ani nečekal.
Jen namátkou: Černá hora 90,5 (195 km), Ještěd 95,9 (159 km) nebo Javořice 95,4 (145 km).
A to prosím s obyčejným telefonem, který už něco pamatuje – žádná „profi“ technika!
Nemám, protože už mě to nebaví. Vzhledem k tomu, že VKV pásmo je přeplněné, tak už se o dálkový příjem nezajímám. Už mě zajímá DAB+ a tím to hasne. Rádio už ladím jen na netu. Na FM už není co zajímavého hledat.
V poslední době jsem se zaměřil na polské FM vysílače, na které jsem trochu pozapomněl, a jejich dostupnost v okolí dálnice D11 (po níž mimochodem jezdí mnoho polských aut). Jde o oblast Polabí s velmi nízkou nadmořskou výškou, asi nejzajímavějším stabilním odchytem je 102,6 Radio Plus z vysílače Polkowice, který je také v nížině, ale za masivem Krkonoš 165 km daleko. https://mapy.cz/s/luvusebezo
i na liberecku je to samej polák, ono také když mají obří výkony, rádi přitápějí a rádi nedodržují vyzařovací diagramy, u fm mají také přebuzenou modulaci, v polsku se nedodržuje 0 dbr. Takže pšonci tady hrajou všude, nejlépe asi stanice jedynka, trojka, zet a rmffm, některé klidně 2x nebo 3x, dají se naladit i další i celkem vzádlené vysílače, nechá se odlovit i eska z vysílače zary 106,6 například.
Graficky přehledně a intuitivně, ale problémem budou vstupní data, protože co jsem namátkou zkusil, tak na našem území výrazně neodpovídalo skutečnosti (naštěstí). Konkrétně 93,2 MHz z polských Jizerek.
Data jsou rozhodně správná, jde o mezinárodně zkoordinované parametry. Jaké konkrétní má daný vysílač, respektive jakou konkrétní anténu má za jakých podmínek umístění na situ dotyčný broadcaster je věc druhá. V příhraničí často sluší říct „naštěstí“, neboť nikdo netouží mít střední sílu signálu ze zahraničí někdy (-e) skoro uprostřed republiky.
No právě, mezinárodně zkooridnované parametry jsou užitečné pro koordinaci s sousedními státy, ale s reálným pokrytím (které nás zajímá) nemají zhola nic společného. Do výpočtu musí vstoupit skutečné parametry anténního systému a to zde zjevně není splněno. Mapy pokrytí se zkoordinovanými parametry jsou dobré akorát pro ČTÚ/RRTV, ale pro běžného posluchače jsou k ničemu.
Samozřejmě rozumím 🙂 Užít reálnou anténu při simulaci samozřejmě jde, ale musel bys brát ještě kombinačně v potaz, že si někde na boku věže či rozhledny a ta má v určitý azimut určitý útlum…a to ti garantuji, že už do kupy nedáš 🙂 A samozřejmě se může s časem měnit, broadcaster si může vyjednat na najímateli lepší podmínky, které budou lépe splňovat zkoordinovaný příděl, nebo naopak, umístí mu tam v blízkosti další panely či trasy…
Dokonalé to nebude nikdy, ale co nejlépe se přiblížit skutečnému diagramu reálné je. Protože třeba v případě té 93,2 jde o rozdíl kolem 40 dB(!) na území ČR a takový výpočet je fakt k ničemu.
tak podle toho pokrytí bych neměl mít takový signál a neměl by být skoro všude, no realita je uplně jinde, skoro po celym lbc kraji je skoro všude nerušený poslech polskych radií.
Jaký máte názor na webový radia poslouchate? Někdo? Já zrovna hip hop vibes radio
Ten komentář se jazykově moc nepovedl, anyway proč zrovna HipHopVibes Radio? V čem je lepší než například Radio Spin? Obě vznikla už v roce 2007, Vibes nějakou dobu nefungovalo.
Tak spin mám rád od mých 13 let 2016 ale hip hopvibes teď když poslouchám dobrej mix songu
Nebo teďka mám i předvolby v app Hot 97.5 https://www.kvegas.com/
Ale co se týká českých radiich nic už v z cr neposloucham krom spinu ale italský radia mám rád mám nějaký oblíbené tam kam jezdíme na dovolenou tak jsem si oblíbil.
Fajn Rádio nasadilo nový zvukový obal i s novým audio logem, slyšel jste ho už někdo? Co na něj říkáte?
Počul som úžasné zvukové obaly rôznych CHR rádií. Nemecké ENERGY od Purejingles, rakúske Kronehit, britský Capital od Reelworldu alebo aj našu slovenskú Europu 2 od SOB. Myslím že Fajn do kategórie úžasný zvukový obal zaradiť nemôžeme. Zvukové logo má nejakú melódiu, názov rádia, čo je vlastne len jedna slabika sa spieva samozrejme inou melódiou. Čo je ale fakt, do ich CHR formátu sa to hodí. A je to lepšie ako bolo doteraz. Škoda však, že to nie je porovnateľné s fakt skvelými zvukovými obalmi…
Zvukový obal je obecně pomalu nejmenší důvod proč by se mělo rádio poslouchat nebo ne? Nebo se snad někdo poslouchá rádio který se mu jinak nelíbí jen proto že se mu líbí znělky?
btw na Fajnu mění te obal co půl roku… pochybuji že přiláká posluchače právě toto.
Ono sa hovorí, že obal predáva. Na rôznych potravinách, na všeličom možnom. A je tu ešte niečo, prieskumy počúvanosti rádií sú viac menej o poznateľnosti značky, ako o naozajstnej reálnej počúvanosti. A s počúvanosťou, teda vlastne s poznateľnosťou značky ide ruka v ruke to, za akých podmienok sa v rádiu môže predávať reklama. No a na toto zvukový obal vplyv môže mať. Ináč, keby to tak bolo že zvukový obal je u rádií to najmenej podstatné, asi by nemali z čoho žiť spoločnosti, ktoré nerobia nič iné, len jingle a iné prvky zvukového obalu. Tieto spoločnosti však majú z čoho žiť a stále majú objednávky… Takže ten zvukový obal asi nejakú tú váhu bude mať…
OK, při koupi nové dosud neznámé věci může obal hrát tuto roli. ale mizerný obsah nikdy žádný obal nezachrání. Podíl nákupů neznámého obsahu daných hezkým obalem je v objemu celkových nákupů mizivý… většinou člověk očekává přesně obsah.
Jako za me zvukovy obal je spise doplnek utvarejici radio. Smerodatna je hudba a moderatori. Ale kdyz uz se to tady resi, mam hodne rad jednoznacne identifikujici radiove melodie. Napriklad Evropa 2 se svym „Tatatadaaa“ nebo Kiss s „Tuududuuu“ nebo tak nejak. Kdyz z dalky slysis radio, ale nerozeznas mluvene slovo, melodii vzdy poznas. Taktez se mi hodne libilo, jak si v 90kach dokazala radia vyhrat s hodinovymi zpravarskymi jingly. Napriklad u me radio Orion a Sprint (rad bych si zase pripomnel). Dnes kazda vterina draha, tak si s tim tak moc nevyhrajou a spise dochazi k zjednodusovani. A jeste kdyz jsme u zvukoveho obalu, kdyz by to nekdo opravdu resil, tak nikdo neposloucha Radio1, ktere jingly snad nemeni vubec. A ten s tou sbijeckou, je fakt k poslechu lahodny 😀
Kiss používá tohle: https://www.youtube.com/watch?v=U9UXxM4Wfqs
Zdravím, prosil bych o praktickou radu, za chvili bude mít náš příbuzný narozeniny a chceme mu dát mobil. Je zvyklý poslouchat na něm i fm radio. Mohli byste mi doporučit nějaký (aktuální), který by mel i ostatní funkce na úrovni (foťák…) , pokud možno dobré fm radio, nebo aspoň nějaké fm rádio, protože jak se tak díváme, např. Samsung, xaomi – dnes už mobily fm rádio ani nemaji. Či existovala by nějaká aplikace na nainstalování? Ale to mě přijde že fm je podmíněno speciálními prvky hw? Budu rád za rady.
Pokud nevadí rozměrově, tak se podívej na Samsung A52 5G. Je na trhu od března 2021, ale je stále k dostání v základní variantě 128/6. Přišel mi nedavno v černé barvě, rovnou s androidem 13, což je v pořadí třetí a poslední android pro tento mobil. FM radio chodí pěkně, stereo, RDS a RT.
Díky, to zni dobře.
Není zač. Jo a má 3,5mm jack na sluchátka. Zkoušel jsem svoje stará sluchátka s běžným 3pin konektorem a makají…
Tzn. Je tam jack na sluchátka? Vsiml jsem si i A54 5G, ale fm radio u nej jsem v popisu nenašel.
Jo A52 5G má jack na sluchátka.
Ok. Jen tak pro zajímavost dab asi žádného výrobce nenadlo integrovat do telefonu? Kvůli pudu sebezáchovy baterky, předpokládám.
Předpokládá se, že nepodpora DABu je kvůli zájmům mobilních operátorů (prodávat datové balíćky). Možná s tím můžeme spojit i fade out funkce FM příjmu. Uvidíme, co bude s jednosměrným 5G Broadcastem.
Myslím ale, že tyto úvahy jdou mimo akční rádius tohoto webu a nedokážu je ověřit.
tak ono když mobily přestávají mít i sluchátkový konektor a s bezdrátama to asi jentak nepůjde, ona se nechytla ani tlevize v mobilu, ani dab (ano skutečně existovali telefony, co měli televizi nebo i dab), fm rádio už moc výrobců také nedává. Automaticky se počítá s mobilními daty nebo wifi. To pak můžete na telefonu čumět nejen na bednu, ale různá „vod“ atd, poslouchat jakékoliv rádio ale také vlastní hudbu třeba spotify, youtube, podcast, takže díky datům/wifi to není už jen o lineárním vysílání. Jen mě mrzí, že pomalu mizí sluchátkové konektory, nejhorší je ztratit jedno sluchátko. Což se mi stalo, ve vlaku jsem ztratil jedno sluchátku a když jsem řešil náhradu, zda jde nějaké dokoupit a nechat spárovat, tak mi řekli že je to nemožné, že jedině koupit celá kompletní nová sluchátka. Což mě dost mrzí, že na to nejsou náhradní díly. Takže je ted mužu chytit a hodit do elektroodpadu…
Moje neověřené názory:
Vytrácení 3,5mm jacků z mobilních telefonů: Tipuji, že jde čistě o rétoriku výrobců mobilních telefonů. Vzkazujį nám: „Dokup si převodník z USB-C a nezlob.“
Nepřítomnost DAB a vytrácení FM v MT: Tlak ze strany mobilních operátorů.
Nepřįtomnost DVB-T(2) přįjmu v MT:
Potřeba ziskovějších rozměrnějších směrových antén kvůli použité modulaci znemožňuje smysluplný provoz.
převodník neexistuje, to by si každej mohl vyrobit třeba ze stareho usbC kabelu, na jeden konec napajet zdířku, ale takto to bohužel nefunguje, muselo by se jednato externí otg zařízení které by fungovalo podobně jako externé zvuková karta, takže by to extremně žralo baterku, stejně jako externí dvbt tuner, který umožní chytat klasickou tv na telefonu, ale tato řešení nejsou pro baterku přátelská, krom toho, musí to být telefon s podporou otg, bez otg žádne dongly nepřipojíte, ani blbou céčkovou flashku. Nebo mít externí bluetooth zařízení, kam slucátka zapojíte, asi jako kdyby existovali bt repraky se sluchatkovým konektorem. Takové zařízení by ale vyžadovlo zase i vlastní baterku.
Účel byl jasný, tlak ze strany výrobců donutit lidi kupovat další zařízení, která ale nevydrží věčně, baterna nebude nafurt, sluchatko snadno ztratíte, takže budou častější výměny, nebo dokupy, produkt stojí víc, takže výrobce víc vydělá, toto si myslím, že se splnilo, už skoro nevídám nikoho, kdo by měl drátový sluchátka, každej už automaticky bere bezdrátovky, vidím to všude venku, v buse, ve vlaku aatd, drátový sluchatka vidím raritně, dokonce i taková ta velká přes hlavu, atd, tak vše bezdráty.
rádio je tlak ze strany operátorů ale i trochu ze strany poskytovatelů internetu, kdekdo se snaží jet přes wifi. Televize tam je to podobné jako u rádia + by telefon musel mít nějaký konektor pro možnost externí antény, takže chceš tv, kup si dta nebo wifi a mužeš koukat. Docela mě udivuje, že se vůbec ujaly samotné bezdrátové repráčky, co nemají ani možnost flashky a paměťovky ale ani nemají tuner pro rádio, takže bez telefonu je to člověku k hovnu ikdyž bude mít songy na flešce, musel by si pořídit dražší dražší model, který má víc funkcí. Dokonce existuje i rádio, které se prodává jako bt reprák s tunerem, což se asi prodává líp, říct lidem kup si rádio s bt, nebo kup si reprák s rádiem, tak ikdyž oboje bude totožné, tak první so si dnešní člověk koupí, bude to s tím druhým názvem. A každý pak zkusí ladit rádio, když bude mít v telefonu málo baterky nebo se mu vybije mobil, tak na reprák bude pouštět aspon to.
Převodníků jsou mraky:
https://m.alza.cz/alzapower-usb-c-m-na-3-5mm-jack-f-0-1m-d5663801.htm?o=1
…..Chipset Realtek 4050…..
To mluví za vše, není to převodník, ale externí zařízení, které vyžaduje také podporu funkce otg 😉 ono si to stačí přečíst, přímou převodovou redukci mezi konektory si spájíte i doma na koleni, tohle si ale doma nevyrobíte. Nehledě na to že u všech externích zařízení by měli uvádět, že to spotřebovává baterii. Případně si můžete doma spájet meziredukci, kdy si k tomu ještě připojíte powerbanku.
Nazývejme si to jak chceme. Převod z HDMI na displayport nebo VGA také potřebuje energii. Tam je to natvrdo přiznáno.
Než začalo usb-c tak se všude psalo, že půjde po všech stránkách o obousměrný „konektor“….
Mně se úhyn malého jacku v MT moc nelíbí.
DAB+ v nekterých telefonech uz bylo. (nektere modely LG). Duvod proc se od toho upusilo a upousti od FM v telefonech jsou licencni poplatky, ktere vyrobce telefon za tyto veci musi/musel odvadet.
Xiaomi aplikaci FM rádio má, určitě jsem si to neinstaloval, když jsem tu aplikaci ještě ani neotevřel..
RRTV news: Nový mladoboleslavský CHR formát Radio Energic má DAB licenci. Evropa 2 posílí pokrytí o Lovosice – silo Brassica 105,4, Náchod – Babí 107,9 a Písek – Alšovo náměstí 103,6.
Blíží se výročí 100 let od zahájení rozhlasového vysílání v tehdejší ČSR.Rádio Dechovka připravuje na 18 května od 10h po dobu 24h speciální vysílání ze Zbraslavi na kmitočtu 1233kHz.Informaci jsem četl na Přátelé AM.Tak pokud zde někoho AM,alespoň okrajově zajímá může zkusit příjem.
Z oficiálního programového schématu na webu Coloru zmizely informace o kontroverzním, Čínou placeném pořadu Barevný svět. Včera místo něj běžela jen hudba, v programu je uvedeno, že od půl sedmé jsou vysílány “Hudební tipy umělé inteligence Radia COLOR”. Pokud to není jen dočasná změna a půjde o definitivní konec Barevného světa, je to určitě pozitivní zpráva. Jen by asi bylo fér uvést, že ten pestrý výběr funku a soulu nesestavila umělá inteligence, nýbrž Ivo Harvánek.
Ten nesmysl uz skoncil? To by bylo fajn. 🙂
Stopku Barevnému světu k 30. dubnu beru jako milý dárek k desetinám Coloru. Když svět, tak podle Michaela.
Ahoj všichni. tu a tam se tady objeví od někoho zajímavý bandscan, tak jeden taky přidávám…
Na prvního máje jsem našel jedno „zajmavé“ místo nedaleko Plzně – skalní ostroh pod vrcholem Radyně.
Leckteré vysílače, na které je tu přímá viditelnost hrály slabě, naopak se tu o slovo hlásily vysílače, u kterých bych to ani nečekal.
Jen namátkou: Černá hora 90,5 (195 km), Ještěd 95,9 (159 km) nebo Javořice 95,4 (145 km).
A to prosím s obyčejným telefonem, který už něco pamatuje – žádná „profi“ technika!
Tady posílám pro představu:
http://iradio.unas.cz/radyne.png
Máte v okolí také nějaké zajímavé místo, kde přijímáte rádia, které vás překvapují?
Nemám, protože už mě to nebaví. Vzhledem k tomu, že VKV pásmo je přeplněné, tak už se o dálkový příjem nezajímám. Už mě zajímá DAB+ a tím to hasne. Rádio už ladím jen na netu. Na FM už není co zajímavého hledat.
V poslední době jsem se zaměřil na polské FM vysílače, na které jsem trochu pozapomněl, a jejich dostupnost v okolí dálnice D11 (po níž mimochodem jezdí mnoho polských aut). Jde o oblast Polabí s velmi nízkou nadmořskou výškou, asi nejzajímavějším stabilním odchytem je 102,6 Radio Plus z vysílače Polkowice, který je také v nížině, ale za masivem Krkonoš 165 km daleko. https://mapy.cz/s/luvusebezo
i na liberecku je to samej polák, ono také když mají obří výkony, rádi přitápějí a rádi nedodržují vyzařovací diagramy, u fm mají také přebuzenou modulaci, v polsku se nedodržuje 0 dbr. Takže pšonci tady hrajou všude, nejlépe asi stanice jedynka, trojka, zet a rmffm, některé klidně 2x nebo 3x, dají se naladit i další i celkem vzádlené vysílače, nechá se odlovit i eska z vysílače zary 106,6 například.
Zajímavý přehled polských vysílačů včetně simulace pokrytí (a přesahu do Česka) je k vidění na webu
https://mapy.radiopolska.pl
Graficky přehledně a intuitivně, ale problémem budou vstupní data, protože co jsem namátkou zkusil, tak na našem území výrazně neodpovídalo skutečnosti (naštěstí). Konkrétně 93,2 MHz z polských Jizerek.
Data jsou rozhodně správná, jde o mezinárodně zkoordinované parametry. Jaké konkrétní má daný vysílač, respektive jakou konkrétní anténu má za jakých podmínek umístění na situ dotyčný broadcaster je věc druhá. V příhraničí často sluší říct „naštěstí“, neboť nikdo netouží mít střední sílu signálu ze zahraničí někdy (-e) skoro uprostřed republiky.
No právě, mezinárodně zkooridnované parametry jsou užitečné pro koordinaci s sousedními státy, ale s reálným pokrytím (které nás zajímá) nemají zhola nic společného. Do výpočtu musí vstoupit skutečné parametry anténního systému a to zde zjevně není splněno. Mapy pokrytí se zkoordinovanými parametry jsou dobré akorát pro ČTÚ/RRTV, ale pro běžného posluchače jsou k ničemu.
Samozřejmě rozumím 🙂 Užít reálnou anténu při simulaci samozřejmě jde, ale musel bys brát ještě kombinačně v potaz, že si někde na boku věže či rozhledny a ta má v určitý azimut určitý útlum…a to ti garantuji, že už do kupy nedáš 🙂 A samozřejmě se může s časem měnit, broadcaster si může vyjednat na najímateli lepší podmínky, které budou lépe splňovat zkoordinovaný příděl, nebo naopak, umístí mu tam v blízkosti další panely či trasy…
Dokonalé to nebude nikdy, ale co nejlépe se přiblížit skutečnému diagramu reálné je. Protože třeba v případě té 93,2 jde o rozdíl kolem 40 dB(!) na území ČR a takový výpočet je fakt k ničemu.
tak podle toho pokrytí bych neměl mít takový signál a neměl by být skoro všude, no realita je uplně jinde, skoro po celym lbc kraji je skoro všude nerušený poslech polskych radií.
Mně vychází na SV okraji Prahy přes 60 dBuV a není tam ani 30.
Web RTVS má poruchu, taky vám na Dabu nehrají tamější rozhlasové stanice?