Další dočasná FM frekvence v Praze v databázi ČTÚ: 88,6 MHz tentokrát v Libni s programem „O2 UNIVERSUM – ZVUKOVÝ DOPROVOD“.
MARTIN
14. 8. 2022 22:53
pamatujete si na 95,3 rádio vox škoda že zaniklo na 87,8 už nevim co tam bylo místo blaníku na 95,7 bylo rádio hey ale jiný rádio hey než je tohle největší škoda je radia deejay to bylo nejlepší rádio to si pamatuju dobře když sem byl v chorvatsku v roce 2019 tak sem poslouchal rádio deejay a spoměl sem si když sem byl malej to rádio deejay mi šlo s itálie v chorvatsku
co se českého Deejaye na 99,7 týká, tak pokud si dobře vzpomínám, tak tam měli dobré jen jingly (tzn. stejné jako na italském Deejayi) a autorské večerní pořady, včetně těch od DJs z Itálie. Běžné hudební vysílání se vice méně nelišilo až na pár vyjimek od Evropy 2. prostě bohužel opak puvodního předchůdce Bontonu z 90ek-millenia.
a to jsem čekal, že to rozjedou s tehdejším progresivním italo dance (Mollela, MTJ apod.)
plus když trochu odbočím, tak pak přišel v roce 2005, tentokrát na 97,2 FM CHR Fajn, který taky začal hrát jako E2, zkrátka skoro všichni tehdy chtěli hrát se vším vsudy jako E2. byla to doba, kdy v podstatě postupně mizela z eteru pestrost (nepocitam třeba tehdejší Expres).
Praha 87,8 nejprve 12/1991-06/1995 Radio R.I.O. (vysílač NTM Letná, pak Petřín), pak 07/1996-10/1998 Radio Rokko (Petřín), od 09/1999 Rádio Blaník (Malešice).
87,8 začínala z tohoto stožáru: https://mapy.cz/s/lobuhajoda
Včera jsem před domem manipuloval s kameny, napadla mě přitom nedvědovská píseň Na kameni kámen, v níž se zpívá „ámen“ a na základě toho se mi najednou vybavila skladba, na kterou jsem dávno zapomněl a která propadla: Pavel Vítek – Je s tebou ámen. Vydáno v roce 1995 a podporováno Frekvencí 1, na níž tehdy Pavel dělal moderátora (dnes je na Regionu, právě teď tam má svůj pořad): https://youtu.be/lBoObwS0ibo
Taková základní otázka: denní dosah rádia v Německu je o dost vyšší než v ČR,
I v Rakousku je denní dosah asi 67,5% obyvatel (když poslouchá denně 6 mil a celkem je Rakušáků 8,9mil)
a v Polsku 71%. Kdepak asi dělají soudruzi s 54,4% denního zásahu v Česku chybu?
Dlouholetým mediálním partnerem LGBT+ festivalu Prague Pride je Radio Wave. Radio Spin mezi partnery sice není, ale u této příležitosti vysílá hudební víkend s queer music. Někdo se může ošívat, ale faktem je, že i konzervativní stanice typu Beat, Country nebo regionálek ČRo hrají queer umělce a v jejich týmech nejsou všichni stejné orientace.
Nejhlasitěji proti tomu protestují obvykle ti, co potlačují sami sebe. Oviradio.cz bylo, je a bude LGBT+ friendly médiem, aby bylo jasno. 🙂
Jestli někdo selektuje hudbu podle toho, zda je od bělochů, černochů, LGBT nebo nevímkoho, tak je to hlupák. Hudba se dělí na dobrou a špatnou. Stejně tak je stupidní vyřazovat někoho z playlistu proto, že nebyl v osobním životě ideálním člověkem, velká část legendárních umělců měla nějaké úchylky nebo problematické chování (narážím třeba na Michaela Jacksona).
Spoustu gay umělců hraje ostatně i Blaník nebo Signál, protože osmdesátkový pop jich byl plný 🙂
No nevím. Je spousta lidí, kteří sami sebe rozhodně nepotlačují, jen prostě nepotřebují exhibovat v pražských ulicích. Veřejnoprávní médium – když už si na něco takového hrajeme – by akce tohoto typu podporovat nemělo. Soukromníci ať si dělají co chtějí.
Nezávislost v tomto pojetí chápu tak, že ČRo by neměl podporovat žádné menšiny, tedy ani například zrakově postižené nebo Českou filharmonii hrající menšinovou hudbu. A Jirku Chuma raději odsunout někam za půlnoc.
Wave má k veřejnoprávnosti tak daleko jako média Andreje Babiše k objektivnosti.
Tu stanici si před lety doslova privatizovala úzká názorová skupina krajní levice a salónních komunistů, stačí se podívat, kolik spolupracovníků rádia Wave publikuje na ultralevicovém serveru A2larm nebo podobných a jaké jsou jejich politické a společenské názory.
Jediné, co nechápu je to, že s tím vedení ČRo nic nedělá. Kdyby si takhle nějaký okruh ČRo privatizovali například lidé z názorového spektra kolem Václava Klause, tak by byl oheň na střeše. Přitom je to analogicky to samé, jako se stalo na Wave.
A to jsem tu stanici v počátcích poslouchal docela rád.
Naštěstí je tu slovenské veřejnoprávní Radio_FM.
O tom, že lidé z R. Wave jsou „nepříjemní“, se mezi ostatními zaměstnanci ČRo mluvilo už před více než 5 lety. Raději se jim vyhýbali. Myslím, že vedení ČRo má prostě strach tam udělat pořádek. Ten rachot, který by dozajista nastal, by vedení nejspíš neustálo.
To je dost pravděpodobné. Ale je prostě strašné, jak si malá skupina hlasitých lidí aktivních na Twitteru a s mediálními kontakty dokáže vybudovat podobnou moc. Dokážu si naprosto živě představit, kdyby tam mezi ty „tolarantní a pokrokové“ lidi přišel někdo z jiné názorové bubliny a začal to tam rovnat, co by se začalo dít. Rázem by tu byla druhá „televizní krize“, demonstrace na záchranu „svobodného“ Radia Wave a podobně.
Vedení ČRo si zadalo velkou studii co chce slyšet cílová skupina Rádia Wave za mluvené slovo. Z této analýzy vycházelo i zadání pro výběrové řízení na nového šéfka/šéfku Rádia Wave. Hledalo se podle toho kdo krestivněji naplní výsledky průzkumu. Výběr proběhl v dubnu tohoto roku. Inzeráty na tento konkurz byly nečekaně hodně rozšířené ve vysílání i jiných stanic ČRo, na mediálních serverech, na portálech kde se nabízí práce v kultuře, na mediálních sítích.Jedním ze zadání bylo ještě více tvořit obsah vysílatelných formou podcastů, experimenty a nové v zahraničí osvědčené formáty pro mladší publikum. Většina obsahu na Rádiu Wave není politická a vychází ze šetření mezi mladými lidmi (studenty VŠ ve velkých městech) a ti bývají obecně v tématech progresivnější než bývá průměr společnosti. Změny v programu očekávám spíše dílčí a postupné, jelikož konkurz jehož zadání bylo konzultováno i s dánským rozhlasem (ČRo se tam často inspiruje) vyhrála Bára Šichanová (člověk dosud zodpovědný za vývoj nových formátů). Mě témata na Rádiu Wave baví i ve 40.
Pak to ale není veřejnoprávní stanice, ale stanice ušitá na míru určité sociální bublině. A to ještě velmi úzké.
Podívejte se na slovenské FMko. To naprosto plní formát progresivní stanice pro mladé lidi, velmi podporuje mladé alternativní umělce, podporuje festivaly, umožňuje začínajícím skupinám prorazit a podobně. K tomu tam jsou jako doplněk i kulturní a jiné pořady, cílené spíše na mladší a náročnější posluchače. Ale přesto to vše jde bez jasného politickěho zabarvení. Poslouchám ho často.
Fakt Vám nepřijde trochu v nepořádku to, že všichni redaktoři Wave jsou z jedné politické a sociální skupiny? A že většina z nich spolupracuje nebo publikuje na politicky velmi vyhraněných webech (a všechny jsou ultralevicové nebo levicové)?
Bude tedy ČRo provozovat také stanice pro mladé nacionalisty, mladé konzervativce, mladé liberály a středové voliče a podobně? To asi není jeho účel, nebo ano?
Veřejnoprávní rozhlas má být objektivní a v rámci možností vyvážený. To plní Plus, to plní Radiožurnál, to plní Vltava, ale Wave to neplní ani náhodou. Proč máme úzké názorové skupině (a ještě skupině naprosto marginální s pohledu voličských preferencí – viz. poslední volby) provozovat z poplatků „jejich“ rádio?
Při podrobné analýze zjistíte, že o nic tak vysloveně názorově úzkého nejde. Témata jsou velmi široce vybíraná. A nejsou odlišná od vysílání jiných stanic pro mladé na západ od nás. Nerozumím tomu, proč se u nás například ochrana přírody, seberozvoj, nebo duševní zdraví považují za politická témata, která by ve vysílání Rádia Wave být neměla. Pokud si poslechnete třeba holandskou veřejnoprávní stanici pro mladé, finskou, portugalskou nebo i berlínský Fritz tak uslyšíte ještě více progresivní program na míru dané cílové skupině. I Wave prezentuje mnoho současné hudby (české), i literatury. Domnívám se, že je dnes spousta témat nešťastně polarizována. A opravdu nepovažuji za šťastné, že i audio dokument o tom, jak mladá žena zachraňuje stromy před uschnutím je označeno stěžovatelem jako politické téma. Prý tam chybí vyjádření těch podle, kterých není ochrana stromů třeba, protože názor té ženy, že tím pomáhá planetě před přehřátím je politické téma (taková stížnost na Rádio Wave byla). Dokument není zpravodajství , které musí být vyvážené. Neděláme politická témata téměř ze všeho. Již jsem slyšel názor od jednoho konzervativního politika, že i rozhovor kde herečka řekne, že je vegetariánka je politické (ne veřejnoprávní téma). Já taky nenahlašuji na řadu, že když někdo mluví o tom, že přijel do studia autem, že je to politická propagace automobilismu. Nepřeháníme to jako společnost s tou politizací náhodou?
TÉMA
Rádio Wave
Michal
12. 8. 2022 18:14
Zdravím, kluci rádioví, dáte nějaký tip na dobrou 80s / 90s stanici, kde se nehrají moc takové ty ojeté kousky? Stáhl jsem si aplikaci Daily Tunes (rádia z celého světa). Je tam toho mraky, různě to zkouším. Díky!
Nedocházelo na pražských (nemyslím celostátních) stanicích k výpadku vysílání kvůli povodni před dvaceti lety? Nejsem z Prahy a v té době jsem byl mimo Česko, tak jestli si na to někdo vzpomíná.
TÉMA
poruchy pražských rozhlasových stanic před dvaceti lety kvůli povodni
Ano, v Karlíně povodeň zasáhla regionální studia ČRo Region a Regina, která se musela téměř na rok přemístit na Vinohradskou 12. V Libni sídlilo v budově Divadla pod Palmovkou Country Radio, i tam se dostala voda a provizorně se vysílalo přímo z žižkovské věže, odkud byla tehdy šířena 89,5.
zajímavé, to jsem si ani nezapamatoval.
No nicméně jde o podružnou událost před 20 lety zcela nesystémového charakteru (=nemělo na systémové fungování v oboru nižádný vliv) tak mi to zas tak nevadí..
ještě sem si vzpoměl na rádio limonádový joe na 90,3 a na rádio triangl 97,9
Další dočasná FM frekvence v Praze v databázi ČTÚ: 88,6 MHz tentokrát v Libni s programem „O2 UNIVERSUM – ZVUKOVÝ DOPROVOD“.
pamatujete si na 95,3 rádio vox škoda že zaniklo na 87,8 už nevim co tam bylo místo blaníku na 95,7 bylo rádio hey ale jiný rádio hey než je tohle největší škoda je radia deejay to bylo nejlepší rádio to si pamatuju dobře když sem byl v chorvatsku v roce 2019 tak sem poslouchal rádio deejay a spoměl sem si když sem byl malej to rádio deejay mi šlo s itálie v chorvatsku
takže v itálii ještě maj rádio deejay
tenkrát tady v Praze bylo rádio deejay 99,7
co se českého Deejaye na 99,7 týká, tak pokud si dobře vzpomínám, tak tam měli dobré jen jingly (tzn. stejné jako na italském Deejayi) a autorské večerní pořady, včetně těch od DJs z Itálie. Běžné hudební vysílání se vice méně nelišilo až na pár vyjimek od Evropy 2. prostě bohužel opak puvodního předchůdce Bontonu z 90ek-millenia.
a to jsem čekal, že to rozjedou s tehdejším progresivním italo dance (Mollela, MTJ apod.)
plus když trochu odbočím, tak pak přišel v roce 2005, tentokrát na 97,2 FM CHR Fajn, který taky začal hrát jako E2, zkrátka skoro všichni tehdy chtěli hrát se vším vsudy jako E2. byla to doba, kdy v podstatě postupně mizela z eteru pestrost (nepocitam třeba tehdejší Expres).
výstižné- mám úplně ten stejný dojem
Když si dnes pustím stream italské Deejay Tv, tak to s taneční muzikou má společného asi jako Impuls vs Zlatá Praha…
87,8 bylo Rokko myslím
Ano, 87,8 bylo Rádio Rokko. Jeho slogan bylo „Prožij to znova“.
Praha 87,8 nejprve 12/1991-06/1995 Radio R.I.O. (vysílač NTM Letná, pak Petřín), pak 07/1996-10/1998 Radio Rokko (Petřín), od 09/1999 Rádio Blaník (Malešice).
87,8 začínala z tohoto stožáru: https://mapy.cz/s/lobuhajoda
a co hrálo rádio rio a rádio roko
a rádio rokko vysílalo taky z malešic
jo rokko z petřína už to vidim
Včera jsem před domem manipuloval s kameny, napadla mě přitom nedvědovská píseň Na kameni kámen, v níž se zpívá „ámen“ a na základě toho se mi najednou vybavila skladba, na kterou jsem dávno zapomněl a která propadla: Pavel Vítek – Je s tebou ámen. Vydáno v roce 1995 a podporováno Frekvencí 1, na níž tehdy Pavel dělal moderátora (dnes je na Regionu, právě teď tam má svůj pořad):
https://youtu.be/lBoObwS0ibo
Radioprojekt?
Taková základní otázka: denní dosah rádia v Německu je o dost vyšší než v ČR,
I v Rakousku je denní dosah asi 67,5% obyvatel (když poslouchá denně 6 mil a celkem je Rakušáků 8,9mil)
a v Polsku 71%.
Kdepak asi dělají soudruzi s 54,4% denního zásahu v Česku chybu?
oprava odkazu pro Něměcko
ma 2022 Audio I: Reichweiten und Nutzung bestätigen die anhaltend hohe Relevanz der Gattung Radio/Audio in Deutschland | VAUNET
Dlouholetým mediálním partnerem LGBT+ festivalu Prague Pride je Radio Wave. Radio Spin mezi partnery sice není, ale u této příležitosti vysílá hudební víkend s queer music. Někdo se může ošívat, ale faktem je, že i konzervativní stanice typu Beat, Country nebo regionálek ČRo hrají queer umělce a v jejich týmech nejsou všichni stejné orientace.
Nejhlasitěji proti tomu protestují obvykle ti, co potlačují sami sebe. Oviradio.cz bylo, je a bude LGBT+ friendly médiem, aby bylo jasno. 🙂
Jestli někdo selektuje hudbu podle toho, zda je od bělochů, černochů, LGBT nebo nevímkoho, tak je to hlupák. Hudba se dělí na dobrou a špatnou. Stejně tak je stupidní vyřazovat někoho z playlistu proto, že nebyl v osobním životě ideálním člověkem, velká část legendárních umělců měla nějaké úchylky nebo problematické chování (narážím třeba na Michaela Jacksona).
Spoustu gay umělců hraje ostatně i Blaník nebo Signál, protože osmdesátkový pop jich byl plný 🙂
Přesně tak, kdybychom se v tom začali pitvat, tak bychom došli k tomu, že nelze hrát vůbec nikoho.
No nevím. Je spousta lidí, kteří sami sebe rozhodně nepotlačují, jen prostě nepotřebují exhibovat v pražských ulicích. Veřejnoprávní médium – když už si na něco takového hrajeme – by akce tohoto typu podporovat nemělo. Soukromníci ať si dělají co chtějí.
Souhlasím, přál bych si aby byl někdy Čro stejně tak i ČT veřejnoprávní NEZÁVISLÉ médium, bohužel tomu tak není a asi dlouho nebude.
Nezávislost v tomto pojetí chápu tak, že ČRo by neměl podporovat žádné menšiny, tedy ani například zrakově postižené nebo Českou filharmonii hrající menšinovou hudbu. A Jirku Chuma raději odsunout někam za půlnoc.
Wave má k veřejnoprávnosti tak daleko jako média Andreje Babiše k objektivnosti.
Tu stanici si před lety doslova privatizovala úzká názorová skupina krajní levice a salónních komunistů, stačí se podívat, kolik spolupracovníků rádia Wave publikuje na ultralevicovém serveru A2larm nebo podobných a jaké jsou jejich politické a společenské názory.
Jediné, co nechápu je to, že s tím vedení ČRo nic nedělá. Kdyby si takhle nějaký okruh ČRo privatizovali například lidé z názorového spektra kolem Václava Klause, tak by byl oheň na střeše. Přitom je to analogicky to samé, jako se stalo na Wave.
A to jsem tu stanici v počátcích poslouchal docela rád.
Naštěstí je tu slovenské veřejnoprávní Radio_FM.
O tom, že lidé z R. Wave jsou „nepříjemní“, se mezi ostatními zaměstnanci ČRo mluvilo už před více než 5 lety. Raději se jim vyhýbali. Myslím, že vedení ČRo má prostě strach tam udělat pořádek. Ten rachot, který by dozajista nastal, by vedení nejspíš neustálo.
To je dost pravděpodobné. Ale je prostě strašné, jak si malá skupina hlasitých lidí aktivních na Twitteru a s mediálními kontakty dokáže vybudovat podobnou moc. Dokážu si naprosto živě představit, kdyby tam mezi ty „tolarantní a pokrokové“ lidi přišel někdo z jiné názorové bubliny a začal to tam rovnat, co by se začalo dít. Rázem by tu byla druhá „televizní krize“, demonstrace na záchranu „svobodného“ Radia Wave a podobně.
Vedení ČRo si zadalo velkou studii co chce slyšet cílová skupina Rádia Wave za mluvené slovo. Z této analýzy vycházelo i zadání pro výběrové řízení na nového šéfka/šéfku Rádia Wave. Hledalo se podle toho kdo krestivněji naplní výsledky průzkumu. Výběr proběhl v dubnu tohoto roku. Inzeráty na tento konkurz byly nečekaně hodně rozšířené ve vysílání i jiných stanic ČRo, na mediálních serverech, na portálech kde se nabízí práce v kultuře, na mediálních sítích.Jedním ze zadání bylo ještě více tvořit obsah vysílatelných formou podcastů, experimenty a nové v zahraničí osvědčené formáty pro mladší publikum. Většina obsahu na Rádiu Wave není politická a vychází ze šetření mezi mladými lidmi (studenty VŠ ve velkých městech) a ti bývají obecně v tématech progresivnější než bývá průměr společnosti. Změny v programu očekávám spíše dílčí a postupné, jelikož konkurz jehož zadání bylo konzultováno i s dánským rozhlasem (ČRo se tam často inspiruje) vyhrála Bára Šichanová (člověk dosud zodpovědný za vývoj nových formátů). Mě témata na Rádiu Wave baví i ve 40.
Pak to ale není veřejnoprávní stanice, ale stanice ušitá na míru určité sociální bublině. A to ještě velmi úzké.
Podívejte se na slovenské FMko. To naprosto plní formát progresivní stanice pro mladé lidi, velmi podporuje mladé alternativní umělce, podporuje festivaly, umožňuje začínajícím skupinám prorazit a podobně. K tomu tam jsou jako doplněk i kulturní a jiné pořady, cílené spíše na mladší a náročnější posluchače. Ale přesto to vše jde bez jasného politickěho zabarvení. Poslouchám ho často.
Fakt Vám nepřijde trochu v nepořádku to, že všichni redaktoři Wave jsou z jedné politické a sociální skupiny? A že většina z nich spolupracuje nebo publikuje na politicky velmi vyhraněných webech (a všechny jsou ultralevicové nebo levicové)?
Bude tedy ČRo provozovat také stanice pro mladé nacionalisty, mladé konzervativce, mladé liberály a středové voliče a podobně? To asi není jeho účel, nebo ano?
Veřejnoprávní rozhlas má být objektivní a v rámci možností vyvážený. To plní Plus, to plní Radiožurnál, to plní Vltava, ale Wave to neplní ani náhodou. Proč máme úzké názorové skupině (a ještě skupině naprosto marginální s pohledu voličských preferencí – viz. poslední volby) provozovat z poplatků „jejich“ rádio?
Při podrobné analýze zjistíte, že o nic tak vysloveně názorově úzkého nejde. Témata jsou velmi široce vybíraná. A nejsou odlišná od vysílání jiných stanic pro mladé na západ od nás. Nerozumím tomu, proč se u nás například ochrana přírody, seberozvoj, nebo duševní zdraví považují za politická témata, která by ve vysílání Rádia Wave být neměla. Pokud si poslechnete třeba holandskou veřejnoprávní stanici pro mladé, finskou, portugalskou nebo i berlínský Fritz tak uslyšíte ještě více progresivní program na míru dané cílové skupině. I Wave prezentuje mnoho současné hudby (české), i literatury. Domnívám se, že je dnes spousta témat nešťastně polarizována. A opravdu nepovažuji za šťastné, že i audio dokument o tom, jak mladá žena zachraňuje stromy před uschnutím je označeno stěžovatelem jako politické téma. Prý tam chybí vyjádření těch podle, kterých není ochrana stromů třeba, protože názor té ženy, že tím pomáhá planetě před přehřátím je politické téma (taková stížnost na Rádio Wave byla). Dokument není zpravodajství , které musí být vyvážené. Neděláme politická témata téměř ze všeho. Již jsem slyšel názor od jednoho konzervativního politika, že i rozhovor kde herečka řekne, že je vegetariánka je politické (ne veřejnoprávní téma). Já taky nenahlašuji na řadu, že když někdo mluví o tom, že přijel do studia autem, že je to politická propagace automobilismu. Nepřeháníme to jako společnost s tou politizací náhodou?
Zdravím, kluci rádioví, dáte nějaký tip na dobrou 80s / 90s stanici, kde se nehrají moc takové ty ojeté kousky? Stáhl jsem si aplikaci Daily Tunes (rádia z celého světa). Je tam toho mraky, různě to zkouším. Díky!
https://beatzone.cz/radio/ic-8030/eW9vcm9jay5tcDM
Z Česka Radio4U
http://www.radio4u.cz
Nedocházelo na pražských (nemyslím celostátních) stanicích k výpadku vysílání kvůli povodni před dvaceti lety? Nejsem z Prahy a v té době jsem byl mimo Česko, tak jestli si na to někdo vzpomíná.
Proč by mělo? nevím o žádném tehdy provozovaném rozhlasovém studiu v Karlíně
Ano, v Karlíně povodeň zasáhla regionální studia ČRo Region a Regina, která se musela téměř na rok přemístit na Vinohradskou 12. V Libni sídlilo v budově Divadla pod Palmovkou Country Radio, i tam se dostala voda a provizorně se vysílalo přímo z žižkovské věže, odkud byla tehdy šířena 89,5.
zajímavé, to jsem si ani nezapamatoval.
No nicméně jde o podružnou událost před 20 lety zcela nesystémového charakteru (=nemělo na systémové fungování v oboru nižádný vliv) tak mi to zas tak nevadí..
https://www.countryradio.cz/fotogalerie/povoden-110.html
https://www.radiotv.cz/p_radio/r_obecne/povodne-ohrozily-vysilani-nekolika-radii/