Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
Václav: Možná je to ten případ jak tu přiznal jeden z přispěvatelů že v mých textech se těžko orientuje. Tak ještě… 19:45 28.06.2026
Oviradio.cz: Naskočil mi tento song z roku 1987, je i o Tobě: Michael Kocáb a Výběr – Já rasisty nikdy neměl… 18:02 28.06.2026
Jiří: Souhlasím, vlastně pouze donucené nasazení DAB+ jako součást autopřijímačů zvyšuje nasycenost trhu. Stále lze zakoupit přijímače bez DAB+ tuneru a… 13:49 28.06.2026
Václav: Bitkoin a Blažek je šance že to nepůjde do ztracena, protože nová vláda. Nástup rozjívené palačinkářky Decroix byl výsměch. Stát… 13:48 28.06.2026
Jiří: Pro fanoušky AM je to „srdce rvoucí“.Bylo mi smutno z videa v článku,vybrakovaný sál a venku dokonce utržené napájecí vedení.… 13:41 28.06.2026
Jirkas: On ale narazel na kvalitu zvuku. Je sice hezke, ze je tam vse co na FM, ale vetsina stanic rve… 11:48 28.06.2026
a jak si vede nyní? hlavně v nových oblastech kam se rozšíříl, posloucha to tam vůbec někdo?
Radek
17. 12. 2016 18:02
posloucham CRO Plus na SV 1071kHz
H.
18. 11. 2016 22:29
První možnost, tedy Impuls na 101.9, nedává žádný smysl, protože Impuls by tím ztratil pokrytí rovnající se překryvu 101.9 z Černé hory a 102.0 z Bukovky, a žádný třetí vysílač už tam není. FM není jako AM, ani dokonale shodné signály se v tomto případě nesčítají, ačkoli z laického pohledu by se mohlo zdát, že to bude fungovat.
Druhá možnost už smysl dává, jenže to nelze udělat za situace, kdy je Radiožurnál koncipován jako klon Frekvence 1 a Impulsu za veřejné peníze, jehož „veřejnoprávním“ úkolem je soupeřit s uvedenými komerčními stanicemi o poslechovost.
JM
18. 11. 2016 19:03
Při poslechu Plusu stále víc nechápu přidělení kolizních kmitočtů Ústí 102,0 FM a Černá hora 101,9 FM různým vysílatelům. Tyto kmitočty se na polovině svého pokrytí navzájem ruší, zejména oblast Liberecka, Mladoboleslavska a velká část Polabské nížiny by tak Plus sice teoreticky zachytila, takto je ale příjem třeba v autě problematický.
Prohození kmitočtů na Černé hoře mezi ČRo a Impulsem (kdy by Impuls šel na 101,9 FM – což by bylo ideální, a ČRo by si vzal 92,1 FM) asi nehrozí, ale částečným řešením by bylo i přeladění ČRo 1 – Radiožurnálu z 88,5 FM právě na 101,9 FM. Problematickou oblast Radiožurnál pokrývá silně na 95,9 FM z Ještědu a zarušení 101,9 FM by tak nevadilo.
Plusu by se v tu chvíli výrazně zvedlo užitné pokrytí…
a jak si vede nyní? hlavně v nových oblastech kam se rozšíříl, posloucha to tam vůbec někdo?
posloucham CRO Plus na SV 1071kHz
První možnost, tedy Impuls na 101.9, nedává žádný smysl, protože Impuls by tím ztratil pokrytí rovnající se překryvu 101.9 z Černé hory a 102.0 z Bukovky, a žádný třetí vysílač už tam není. FM není jako AM, ani dokonale shodné signály se v tomto případě nesčítají, ačkoli z laického pohledu by se mohlo zdát, že to bude fungovat.
Druhá možnost už smysl dává, jenže to nelze udělat za situace, kdy je Radiožurnál koncipován jako klon Frekvence 1 a Impulsu za veřejné peníze, jehož „veřejnoprávním“ úkolem je soupeřit s uvedenými komerčními stanicemi o poslechovost.
Při poslechu Plusu stále víc nechápu přidělení kolizních kmitočtů Ústí 102,0 FM a Černá hora 101,9 FM různým vysílatelům. Tyto kmitočty se na polovině svého pokrytí navzájem ruší, zejména oblast Liberecka, Mladoboleslavska a velká část Polabské nížiny by tak Plus sice teoreticky zachytila, takto je ale příjem třeba v autě problematický.
Prohození kmitočtů na Černé hoře mezi ČRo a Impulsem (kdy by Impuls šel na 101,9 FM – což by bylo ideální, a ČRo by si vzal 92,1 FM) asi nehrozí, ale částečným řešením by bylo i přeladění ČRo 1 – Radiožurnálu z 88,5 FM právě na 101,9 FM. Problematickou oblast Radiožurnál pokrývá silně na 95,9 FM z Ještědu a zarušení 101,9 FM by tak nevadilo.
Plusu by se v tu chvíli výrazně zvedlo užitné pokrytí…