Tady je místo pro váš příspěvek >>>

367 komentářů Tady je místo pro váš příspěvek >>>

 • JK

  Jsem zvedavej, jestli se u Českého rozhlasu někdy dočkám stanice zaměřené na mladé lidi vysílající hitový formát, podobně jako třeba německá MDR Jump nebo Bayern 3 či rakouské Hitrádio OE3. Když ČRo dokáže dělat kvalitní stanice pro starší posluchače, proč to nejde i u mladých lidí? Podle mě by stačilo udělat z pražský Reginy DAB Praha udělat celoplošnou stanici se zaměřením na celou republiku a bylo by to. A pro začátek by stačilo i ta distribuce digitální cestou, ale do budoucna by to asi chtělo rozšíření na FM, kvalita DAB v Česku zatím není na nejlepší úrovni.

  • JM

   OE3 nebo Bayern3 jsou zejmena v posledni dobe kolovratky podobne nasim Hitradiim apod. Drive to byly dobre hudebni stanice, dnes bych si z nich ale priklad moc nebral.

   Navic vyvoj tam byl trochu jiny, tyto stanice byly staveny v dobe, kdy zadne privaty nebyly, a az pozdeji se musely „vyrovnat“ s jejich konkurenci, presto pretrvaly a pretrvala i velmi silna pozice verejnopravniho rozhlasu v techto zemich.

   Verejnopravni rozhlas u nas ale nema nahrazovat hitove stanice, ma byt alternativou a prinaset i to, co komercni stanice nemohou nebo spise nechteji delat. Vynikajici verejnopravni projekty v zahranici jsou napriklad slovenske Radio_FM nebo rakouske FM4, tam ma smysl se inspirovat. CRo Wave, i v dobe kdy vysilal na FM, nesahal bohuzel temto stanicim ani po kotniky.

 • Václav

  Nevím jestli by to bylo úplně žádoucí, hitových stanic tu jsou mraky, leda že by na takové stanici se člověk ukryl před komercí, ale tak tomu není u OE3. Nějaké náznaky jsou v podobě Radiožurnálu, ale radši bych byl za to co v éteru nemáme a to je FM4. Nevím, kde se ztratila diskuze o hudbě na RŽ tak před týdnem, kde se to vidělo dost černě, já to vidím, že se to od dob Brodského (2010) celkem posunulo když to ještě srovnám s tím kde zůstaly konzervativní celoplošky.

 • Philmen

  Mě Regina DAB Praha celkem upoutala, nečekal jsem, že tam bude takový „hitový“ playlist. Vysílání je velmi podobné s rádiem RMF v Polsku, tj. zprávy + informace + aktuální hity s rozsahem do 80/90.let. Zároveň je tam i aktuální doprava z Prahy, což je celkem užitečné. Někdo může namítat, že je tady na aktuální hity Fajn, E2 a možná trochu Hitrádio, ale mně se tam líbí právě i ten prvek zpráv a informací. Radiožurnál má určitě omlazenější playlist, ale stále je to hodně střední proud. U Reginy DAB Praha mě i překvapilo, že některé písničky hraje ještě dříve než jsou nasazeny na Fajnu a E2 🙂

  • JK

   Souhlasím, na Regina DAB Praha se mi líbí oproti třeba Evropě 2 kvalitnější a pravidelné zpravodajství a také, nevím, jestli to teda není jenom můj subjektivní pocit, ale také širší playlist a zařazování i skladeb z 80. a 90. let. A taky téměř žádná reklama a slušné vyjadřování moderátorů tak jak se na Český rozhlas sluší. Taková stanice (už podle sloganu hity, doprava, informace) by si určitě zasloužila celorepublikové pokrytí, škoda, že vysílá jenom v Praze a pro Prahu

Vložte komentář