Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

1 981 komentářů Komentujeme

 • PV

  Toto je zajímavé od sousedů z Rakouska: Do září příštího roku pokryje nová síť signálem digitálního rádia 85 % populace. Multiplex obsahuje výhradně privátní rádia, veřejnoprávní rozhlas rozvoj DAB+ bojkotuje.
  https://digital.rozhlas.cz/celoplosny-rakousky-dab-multiplex-odstartuje-28-kvetna-docka-se-ho-take-jih-cech-7724818

  • PV

   asi proto že se na jejich trh chtějí natlačit rádia z Německa. U nás je to naopak. Nejvíc DAB ignorují největší „dobytci“ z MB, kteří taky blokují zasíťováním většiny regionálních rádíí do třech sítí taky nejvíc FM frekvencí vícenásobným pokrytím. To (Lagardere)Active jenom nejspíš kvůli E2 zcela proti ekonomice těch malých radii přeformátovala a utlumila Bonton a Dance, což by mimo nucený oligopoly byl absolutní nelogický nesmysl. Ostatní vlastníci (https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/04/mapa-radiovych-stanic-a-jejich-vlastniku ) takové kopance posluchačům neuštědřují, ale pro DAB taky nedělají vůbec nic.

  • Jarda

   ikdyž nevím proč tomu říkají celoplošný mux, když je to regionalizovaný mux na několika kanálech, jen na všech poběží stejný obsah, očekaval jsem že tam budou rozdílne verze pro ruzne regiony. Jinak u nich zase dab+ dojkotuje veřejnoprávní rozhlas. U nich je to obráceně.

 • Ovi

  Český rozhlas Plus má první FM vysílač v Moravskoslezském kraji – Bruntál 105,8 MHz.

  • Jarda

   jen škoda že s tak malým pokrytím, ale získat větší již nelze… Už aby bylo dab+ všude a lidi kupovali přimače.

   • jouda

    Kdo chce ladit terestricky, tak tomu na Bruntálsku hraje ČRo Plus na kus drátu už mnoho let z DVB-T. Což je ostatně téměř po celé ČR. Takže tohle dokrývání pro pár lidí nemá moc smysl. V přepočtu na posluchače jsou toto nejdražší vysílače. Nejvyšší čas na pokrytí DABem v jedné síti.

    • Jarda

     a vy mate v autě televizi? nebo si taháte sebou všude televizi? Jsou lide co si to chtějí naladit v autě či v praci na klasickem radiu. A né každemu by se kuli radiu chtělo pouštět televizi. Mohli by pustit dab z pradědu, ale bohužel v okolí není žádná velká dálnice ani město o velikosti brna a podobně… tak hned nebude. Dokonce ani ještěd nebude hned přestože liberec je velke město a v blizkosti má jablonec, turnov, také se dá počítat s českou lípou či semily, ale hold tady nemáme dálnici, jen rychlostní silnici a silnici první třídy…

     • jouda

      Kdo potřebuje mobilitu do auta, tak tam lze USB klíčenku do běžného telefonu a příslušný SW – nic drahého. To vše existuje a funguje bez větších problémů. Ale to by za to musel daný program stát a to zrovna moc nesplňuje. Nebo stream AAC 32 kbit/s, to je velmi snadné a vzhledem k pokrytí to bude hrát skoro všude.

 • Jiříkovo

  Fajn rádio se stěhuje ze Seifertovy ulice. Že by novou adresou byla Korunní?

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)