Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

1 312 komentářů Komentujeme

 • Vojta(1)

  Kdy skončí výpadek zvuku pražské frekvence Coloru 90,7? Nehraje to víc jak hodinu.

  • Michal

   Stream je taky offline.

  • Jakub Melin

   Na vině byla opět jako minulý týden nefunkční optická linka. Ta byla doteď naprosto spolehlivá. Už si tam zařizujeme záložní, abychom byli chráněni proti problému třetí strany…

   • Jarda

    nějake zálohy by to chtělo i u hey, kdyby zase čez vypnul eletriku či zafoukal vítr či tak, tak aby to zase půl dne nebylo bez signálu přs půl republiky.

 • Anonym

  Čro ČB na frekvenci 106,4 z Kleťe, má nějaký problém na trase k vysílači. Vysílají Mono a velmi potichu…..

 • Jarda

  čro si nechal zkoordinovat další kmitočty, všechny jsou po dvojcícch, první je vždy pro čro plus, druhá pro čro dvojka, ale u jedné dvojce je to radiožurnál, když ale kouknu na mapu tak tam musí mít pokrytí z pradědu ne? tak proč další frekvence? Je zajimavé že plus se rozšíří zrovna tam, ale že se nedostane do měst typu ostrava. nebo zlínský kraj, ikdyž dostat něco na moravu není jednoduché.

  • Vojta(1)

   Tak ten nový dokrývač Radiožurnálu v Jeseníku mě také překvapil. Je ale možné, že je tam signál Pradědu zkreslený několikanásobnými odrazy od jednotlivých hor v okolí Jeseníku.

   • Jarda

    u té čro dvojka to chapu, jelikož nevysílá z pradědu a hornatá oblast se blbě pokrývá, ale nenapadlo by mě že nekdy bude další vysílač pro radiožurnál. Škoda že se zatím nedaří pokrýt u čro liberec oblast českolipska co je mimon, stráž, hamr, břevniště, osečná, janův důl atd, tady ta druhá strana. PAk dostat čro plus víc na moravu 🙂 pokud tam neběží politika tak se to dá, jen u nas když sem to nechal tak to nikdo nechtel poslouchat, ale divim se že regina dab u nas nikomu nevadí.

   • JM

    Podle mne tam nakonec bude Plus a Dvojka. Pro další stanice ČRo to nedává smysl.

   • Jarda

    ale v jeseníku již čro dvojka vysílá, jaký by mělo smysl mít z jedné koty 2 frekvence se stejnou stanicí? I ten čro olomouc má vysílač na pradědu s 20kW radiožurnál a vltava také s 20kW z pradědu. Takže možnosti jsou vyčerpány. Proč tedy v jeseníku zkoordinovaly další kmitočet? Dvojka v jeseníku již je, radiožurnál, vltava a olomouc jsou na pradědu s vysokým výkonem.

 • Philmen

  A máme tady čerstvá data o poslechovosti za 1 a 2Q 2018 a některá čísla jsou opět překvapivá. Budu uvádět nyní jen čísla „poslechovost včera“. Jen na okraj, denně posloucháme podle dat 1,45 stanice a týdně 1,95 😉
  Impuls…….. -17 tis. / 1,02 mil.
  Radiožurnál… +28 tis. / 936 tis. (v týdenní poslechovosti je nárůst + 100 tis.!!)
  Evropa 2…… +19 tis. / 905 tis.
  Frekvence 1… -39 tis. / 756 tis.
  Blaník…….. +9 tis. / 584 tis.
  KISS………. +34 tis. / 332 tis.
  ČRo Dvojka…. -8 tis. / 294 tis.
  BEAT………. -6 tis. / 266 tis.
  COUNTRY……. +19 tis. / 229 tis.
  FAJN………. +15 tis. / 136 tis.
  HITRADIO ORION…+6 tis. / 133 tis.
  Radio ČAS……-6 tis. / 121 tis.
  Rock rádio…..-6 tis. / 117 tis.
  ČRo BRNO…….-12 tis. /103 tis.
  HITRÁDIO CITY 93,7 FM……+11 tis. / 99 tis.
  Krokodýl…….+1 tis. / 93 tis.
  Černá Hora…..+4 tis. / 79 tis.

  Celkově si velmi špatně vedla všechna rocková rádia a to v týdenní poslechovosti, kde ty čísla jsou ještě horší než v denní poslechovosti.
  * Velmi úspěšný je Radiožurnál a to jak v denní, tak v týdenní poslechovosti a v Praze uhájil 1.místo.
  * Nedaří se ČRo Brno, od kterého se na denní i týdenní bázi odklánějí posluchači.
  * Po několika velkých poklesech začal trochu růst KISS, ale nevím, zda to není spíše zklamání, čekal bych vyšší růst díky novým vysílačům (nemyslím tím ty, které spustili nedávno). Mimo Prahy a Středočeského kraje KISS jinde neroste, nejvyšší nárůst je právě díky těmto dvěma krajům. Je vidět, že regiony ty změny před více než rokem zřejmě moc nepřijaly.
  * v Jihočeském kraji se podařilo Hitrádiu Faktor předstihnout Impuls a dostalo se na 1.místo
  * v Plzeňském kraji válcoval Radiožurnál, který se vyhoupnul z 5.místa na 1.místo a Evropa 2 se dostala na 2.místo, dosavadní jednička Impuls klesl až na 4.-5.místo o které se dělí s Blaníkem
  * i ve Středních Čechách došlo k výměně, nově je ude 1. Radiožurnál a Impuls klesl až za E2 na 3.místo

 • Honza

  Rádio Blatná spustilo nově vysílání dopravních informací z regionu.

  • JM

   Pozor, akutní dopravní hlášení. Mezi obcemi Horní a Dolní Kotěhůlky se pohybuje kombajn, počítejte se zdržením. A mezi Blatnou a Strakonicemi jede po okreskách Franta Vomáčka, podle hospodského od Kozla toho měl docela dost. Konec hlášení.

 • Jarda

  v radiu říkali ze hori jested my z nemocnice videli jen helikoptery mam naladenou reginu dab a vsechno se pry evakuuje. jak to je z provozem vysíace? bylo to prerusene ci se jelo porad i s ohnem a bez lidi?

  • Vojta(1)

   Vysílání teď funguje, ale ten šedý kouř na obloze jsem dnes zřetelně viděl dokonce i v pražské Hostivaři.

   • Vojta(1)

    Tak ten kouř, který jsem dnes viděl na severní obloze, z Ještědu nebyl. Teď v televizi říkali, že ho způsobily hořící pneumatiky v areálu kladenské Poldi.

   • Jarda

    hořelo i na ještědu, ale jak jsem jel domů tak po půl 3 odpolko, tak jsem měl zapnutý hey až sem dojel za chrastavu, tak sem daval radiožurnál a hrálo to, ale to už bylo tušim davno po ohni 😉 ale behem toho požáru a evakuací a hašení, by mě zajímalo jestli bylo či nebylo vysílání přerušeno a pokud ano jak dlouho. V praci sem měl puštenou reginu dab praha.

   • Jirkas

    Nebylo preruseno vysilani, ani provoz restaurace nebyl omezen apod. Horelo pod Jestedem, kousek lesa.

   • Jarda

    tak ja to slyšel v radiu a z interny jsme viděli lítat helikoptéry a někdo četl na internetu že to tam celé evakuovali. Zajímavé že je to nakonec trochu jinak.

   • Jirkas

    To je vzdycky, ze se takove veci prefukuji.

   • Jarda

    je to videt, aspon že se nic nikomu nestalo 🙂 A jinak všimli jste si že hey v jbc ma lepší zvuk? co se týče vejšek 🙂

   • Jakub Melin

    Místopřísežně prohlašuji, že s nastavením modulačního procesoru Radia Hey za poslední rok nikdo nic nedělal – loni v červenci jsem tam nastavil nový setting a od té doby tam je. V poslední době se neměnilo ani nic dalšího ve vysílacím řetězci pražského studia a centrálního vysílače.

    Tak mi není jasné, jak by Hey v Jablonci mohlo mít jiný zvuk, protože tam jde modulace ballem 🙂

   • Jarda

    a nebo jsou lepší příjmové podmínky k ballování, dřív ty vejšky byli spíše jakoby uříznuté, nebo trochu zdeformované. Jinak pořád to neukazuje pty.

 • Michal

  Brněnské Hitrádio City získalo kmitočet po bývalém rádiu R. Neefektivní a zbytečné plýtvání frekvencemi pokračuje v plném proudu. Co vy na to?

Napište komentář (na mobilu prosím vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)