Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

489 komentářů Komentujeme

 • Ovi

  Česká rádia pro mladé postupně stárnou. Je to znát i na Evropě 2. Nedávno vysílala poprvé živě na Instagramu a jejím hostem byl Richard „Kryštof“ Krajčo. Muzikant, který už nepatří mezi nejmladší a jeho tvorba je spojena stále více se staršími formáty, jako jsou Hitrádio, Blaník a samozřejmě také Impuls Krajčova kamaráda Babiše.

  • Jarda

   zub času se podepiše na všem nic netrva věčně… kdysi byla e2 taneční radio a program vyborný a hlavně bloky typu factory bootleg monopol, dneska je to blaník style plny rapu, spiš si mužou řikat hiphop rapový radio. Tanečni hudbu má už jen radio dance (FM) a Seejay (DAB+).

   • Ovi

    A co je potom Radio Spin nebo Color Music Radio? Taky dávají hodně hip-hopu, rapu, podstatně víc než Evropa 2, která je průměrným popovým rádiem.

    • Jarda

     color music neni taneční radio, ale spiše „etnické“ a to co maji ve sloganu, ale nehovoří o sobě jako o tanečním radiu, a spin, je neco mezi obojema, jelikož ho tady nechytam tak nemužu říct.

  • Václav

   Ovi – trochu nerozumím. Kryštof podle mě patří mezi skupiny, které jsou mezi mladými oblíbeny, umí prodávat nic, díky své propagandě. Na E2 byl brán na rozdíl od Kabátů, nebo Lucky Vondráčkové. Aktuálně teda na E2 neotravují se „Šňůrama“, což je paradox, že novinka většinou rotuje u hot AC formátů a v poslední době (hlavně u českých interpretů) se tak děje u rádií, která původně nebyla AC. Ale skupina Kryštof jako takové je na E2 hrána, takže rozhovor bych nepovažoval za nic divného a i kdyby nebyl k repertoáru rádia, tak takové úlety občas bývají a neznamená to, že by se měnil formát rádia. Cca před 7 lety tam den před Vánoci byl hostem dokonce Karel Gott 🙂 Že se něco děje s hudbou na E2 zpozorním až ve chvíli, kdy tam přes den zní songy ve větší míře typu Bomfunk MC – Freestyler.

   • Ovi

    Ten posun ke starším ročníkům tam je znát, ne náhodou jsou hlavními jmény E2 leta letoucí Mareš, Hezucký, Cejnar, k tomu ještě Kohák a od nedávna i Koko. Velký rozdíl proti Fajn radiu, kde jsou za majkem doslova mladíčci a nutno říct, že vůbec nejsou špatní. Není to jen hudbou.

 • Ovi

  VELMI SMUTNÁ ZPRÁVA: Šéfredaktor Rádia Junior Petr Zettner tragicky zemřel, oznámil to ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Jihlavský rodák byl v čele Rádia Junior teprve od začátku září. Za svůj život prošel rádii Vysočina, Impuls, Region Vysočina, Jihlava a Radiožurnál. V posledních letech působil v ČRo jako analytik.

  • PPK, jidxc

   Škoda ho! :((( Velice šikovný a skromný člověk. Pro mě už navždy ten, který jako opravdový profík převzal otěže a de facto postavil a uvedl v činnost Radio Jihlava…

 • Jan

  Jaky je vas názor na nove licecni podmínky Oldies radia o které zada?

  • Jarda

   jak vypadají, jsou nekde k dispozici k porovnání?

  • Thomas

   Cituji „Provozovatel dále navrhuje upravit hudební orientaci, a to vynechat hudební styl folk a country a nahradit je hudebním stylem rock“. 😀

   Oldies, spise rockove hraji uz peknou radku let.Country a folk nikoliv.

   Cituji „posluchači zmiňované hudební styly (country a folk) již v hudebním programu Oldies rádia nechtějí slyšet. Rozkvět těchto formátů byl největší v druhé polovině 70. a první polovině 80. let minulého století, kdy folk a country tehdy představoval „životní styl“ tehdejších socialistických občanů, kdy bylo „módní“ trávit víkendy na chatách, chalupách či v zahrádkářských koloniích a k tomu poslouchat hudbu, která zpívala převážně o krásách obyčejné přírody, toulkách přírodou a vztazích. Samotná hudba používala klasické nástroje a velmi jednoduché nebo nijaké aranže. „

   • Jarda

    ikdyž ono na to „country, folk…“ tu je country radio, signal radio a nekde i další.

    • Thomas

     Country a folk 10 let Oldies radio nehralo.Slysim ho každý den, 10 let a nikdy tam zadny folk ani country nezaznělo.Proto to zni usmevne.. a tim padem, když to nehrali, porusovali po celou dobu licencni podmínky.

     • Jarda

      tak to rači davaj dokupy aby po nich nikdo nešel, ješte nedavno vytunily podminky černe hory, ted se modlit aby zustala černa hora černou horou, nestojim to o 30x hitradio 😀 a pomalu z jednoho vysilače 😀
      Ale rock radio se spiš mohlo zeměřit víc na ten metal, jinak hrajou všeci to sami.

     • Ovi

      To tam zůstalo z krátké éry Radia Melody (tak se Oldies původně jmenovalo) v letech 2000 až 2002. Melody hrálo country a folk, ale u posluchačů propadlo. Mimochodem, navazující Radio Olympic bylo vyloženě rockovým rádiem, ale díru do světa také neudělalo, proto od roku 2003 s určitými průběžnými změnami (více rocku, méně rocku, přesuny mezi dekádami) běží formát oldies.

 • Ovi

  Západočeské Radio Egrensis, dosud vlastněné Antonínem Hofmannem s rodinou, mění majitele. Má se jím stát ostřílený broadcaster Petr Dvořák, držitel 55procentního podílu v Oldies Radiu a 30 procent v Hitrádiu Vysočina. V obou případech je druhým spolumajitelem firma Media Bohemia. Uvidíme, jak dlouho si chebský Egrensis, jedno z nejstarších soukromých rádií v Česku, udrží programovou nezávislost.
  Radio Egrensis

 • Anonym

  Co říkáte na kvalitu dopravních informací v českých rádiích? Jak regionálních, tak těch celoplošných, klidně se rozepište, zajímali by mě i názory zde diskutujících

  • Ovi

   Přestože denně jezdím autem po vytížených silnicích a dálnicích v Praze a středních Čechách, dopravní zpravodajství v rádiu mě běžně nezajímá. O aktuálním stavu se informuji na Google Mapách nebo se prostě neinformuji a jedu. Po ránu nejčastěji poslouchám Color a ten žádný dopravní servis nevysílá a vůbec mi tam nechybí, právě naopak. Dopravní zpravodajství využívám, jedu-li delší trasu po dálnici. Nedávno jsem takto zkoušel v Česku Rádio Dálnice, ale spíš kvůli testu pokrytí a hudebnímu formátu, než kvůli kvalitě dopravních zpráv. Výjimečně si poslechnu dopravu na Plusu nebo i na Radiožurnálu, ač mi tohle rádio celkově nesedí. Jinak nejvíc poslouchám dopravní servis při cestách v Německu, tam ho vysílají spolkové veřejnoprávní stanice často. Jejich playlist je o trochu jiný než v českých rádiích, a tak je vydržím poslouchat i delší dobu (např. SWR1).

   Vyloženě nesnáším dopravní servis, který obsahuje varování před radary, hlídkami policie, kontrolami, to mi přijde velmi nemravné. Toto je pro mě důležité měřítko kvality.

   • Jarda

    tady někdo nevypina radio v cizině 😀 ale budiž, ja sem hrdej na to že jsem čech.
    Mě dopravní info zajímá, nehodlam hodinu nekde stat jako kokot jenom protože nejaky hovado to tam nekde namrdalo, rači když dostanu „echo“ a mužu to krasně objet, posloucham hlavne radio hey kde je tech dopravních info minimum, na liberecku se da použít radio dalnice, ale nekdy tam hodim na dopravu něco jinyho, prave pro mě je duležite info jestli nekde sou policajti, stejne ty kurvy nesnašim, tak rači když si to zjistim na fb nebo z impulzu, než aby mi ty kurvy zničili celej život, sou schopny ti dat likvidační pokutu i za blbej kilometr navíc, nejvic arogantní sou když ti nic nenajdou, zažil jsem nekolikrat, hlavne v noci v lipe, zastavili me, oblejzali auto a nic nenašlo, všecko svitilo, gumy nový, papiry a technicka v pořadku, tak mi dali dejchnou taky v pořadku, no ty už byli rudy jak naměstí v moskvě že mam uplne všechno v pořadku a nic sem nepřekročil a tak dale,no cely nasrany mě pustili a ješte u svyho auta praskli dveřma jak vratama od chliva, no a takovyhle hovadka si řikaj policajti. Ani pohubě jim dat nemužu ikdyž bych mnohdy rad. Tak i proto mam rad v dopravnim infu kde stojej, no a nemusim bejt trucker aby fizli buzerovali. Sví o tom ví každej řidič, proto se před jizdou kouknu do fb skupiny jestli někde něco (ovšem mam li přistup k internetu a pc), bez netu jedine pak z radia pokud to řeknou.

Vložte komentář