Komentáře a diskuze

 • Lukáš 21. 5. 2018 at 01:31 on KomentujemeNáhodou, já považuji Diskopříběh za nejlepší pořad na Kissu. V něm lze slyšet ty největší hudební lahůdky. Z p
 • Jarda 20. 5. 2018 at 20:13 on Komentujemeproto se aac+ použiva v dab+ jen škoda že nejsme nekde na urovni nemecka nebo podobných zemích... v našem přep
 • Michal 20. 5. 2018 at 16:54 on KomentujemeTak jistě, není 32kbps jako 32kbps. Aac+ je oproti mp3 úplně jinde.
 • Jarda 20. 5. 2018 at 15:40 on Komentujemeněktere tam maji pouze mp3 128 nebo mp3 32/64 a to se poslouchat neda :D
 • Michal 20. 5. 2018 at 15:22 on KomentujemeMnoho českých stanic má na play.cz i 32 kbps aac+ stream. Pokud znáš jeho URL, stačí si ho ručně uložit
 • Michal 20. 5. 2018 at 15:18 on KomentujemeUrčitě je větší pokrytí LTE+3G než pokrytí DAB+. Když si spočítám kolik by mě stálo DAB+ rádio a kolik stanic

Články

Komentujeme

935 komentářů Komentujeme

 • JK

  Na Hitrádiích tuto sobotu a neděli Retrovíkend, hrají jenom devadesátky

  • Vaclav

   Díky za zprávu. Nevýhodou jsou české.

  • H.

   Popravdě nevím, proč z toho být odvázaný. Každý z nás, kdo tu dobu nějak aktivně prožil, má toho desítky CDček s mp3. SHitrádia opět poněkud s křížkem po funuse. Retro vlna vzpomínající na devadesátky tu skutečně byla, ale asi 10 let zpátky. Ale to je tak nějak v této branži normální. Když to řeknu v bulvárním stylu, tak představitelé těchto stanic prostě nemají koule. A je otázka, zda své práci vůbec rozumí a zda to po nich vlastně někdo žádá.

   • Václav

    90s chápu že se ohrajou, ale drží mě na nich představa že např. na Fajnu šikanujou s 5 nemelodickými hity. Rád si přečtu i jiný názor, ale vedle toho, že když zapnu giganta Impuls, tak zní stejně jako když jsem ho v 1999 vypnul. Ono je ale rozdíl jestli se hraje furt R.E.M. nebo aspoň N Sync, či Fatboy Slim. Nevím proč ten prvý všudypřítomný případ nevzbuzeuje tolik negativity, jak hity co byly progresivnější a v éteru léta téměř nedostupné.

 • Lukáš

  Fanoušky bývalé Zlaté Prahy by mohlo zajímat, že tento pátek bude na rádiu Kiss v pořadu Diskopříběh hostem legendární moderátor Luboš Novák. Začátek pořadu je v 19 hod., host většinou dorazí ve 20 hod. Pořad je dlouhý, takže se tam vždycky stihne probrat hodně věcí, vybrat nějaká muzika a vzpomíná se na 90. léta, takže by to mohlo být velice zajímavé a mohla by přijít řeč i na rádio Zlatá Praha.

  • JM

   Bohužel, ta dvojice moderátorů daného pořadu (kolotočář + normalizační likvidátor vkusu) znemožňuje poslech, i když hudebně by se to občas dalo.

   Luboš Novák by krásně sedl na současný Kiss, klidně s nějakým večerním speciálem.

   • Ovi

    Míša David tam už delší dobu neúřaduje, bohudík.

   • Lukáš

    Náhodou, já považuji Diskopříběh za nejlepší pořad na Kissu. V něm lze slyšet ty největší hudební lahůdky. Z posledního dílu mě třeba zaujalo U.S.U.R.A. – Open Your Mind, Sash! – Move Mania, Eiffel 65 – The Edge, Sequential One – My Love Is Hot, Piet Blank & Jaspa Jones – After Love, Tank – Can You Feel The Bass, Zhi-Vago – Celebrate (The Love), Spike – Never Gonna Give You Up, Scooter – The Age Of Love, DJ Dado – X-Files, DJ Quicksilver – Bellissima atd. Jindy mě třeba překvapil Music Instructor – Super Sonic, Dance 2 Trance – Power Of American Natives, DJ Visage – Der Totale Beat a další nevšední pecky. Mám rád i moderátora Martina Hájka a jeho humor a považuji ho za jednoho z nejlepších na Kissu.

 • Hori97

  Na iVysílání České televize se poslední dobou objevují staré dokumenty z 90. let včetně tohoto o velkém rozvoji soukromých rozhlasových stanic po listopadu 89. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/126248-privatizace-eteru

  • Ovi

   Velmi děkuji za tip. Pro mě hodnotná podívaná, jako Nepražák jsem rané devadesátky v hlavním městě nezažil, ale dlouhodobě se o tuto neopakovatelnou éru zajímám. Pokud jsem dobře vnímal, tak v dokumentu jsou studia rádií Bonton – Zelený pruh 99, Vox – Palác kultury 5. května 65, Evropa 2 – Celetná 17, R.I.O. – Národní technické muzeum Kostelní 42, Collegium – pravděpodobně Novodvorská 994, Radio 1 – Petrské náměstí 3/Lodecká 2 plus Faktor – Jírovcova 53, České Budějovice.

   Je tam vidět obrovský kontrast moderního vybavení a celkového designu prostor Radia Vox proti sedmdesátkově vybavenému Čs. rozhlasu s všudypřítomnými popelníky.

   Pro anténáře: v čase 1:09 je záběr na cirkulární anténní systém Bontonu na Zeleném pruhu 99. V mírně pozměněné podobě funguje dodnes. Další anténa (horizontál) je v čase 1:22, jde o vysílač Radia R.I.O. na Národním technickém muzeu. R.I.O. z něj vysílalo jen asi osm měsíců, pak šlo na Petřín. Stožár dodnes existuje, samozřejmě bez VKV antény, využívá ho mimo různých spojů i mobilní operátor O2.

   Další zajímavosti: 4:34 tradiční podkres Kulturního servisu Radia 1, skladba Thunder od Renegade Soundwave, 5:27 dočasně „privatizovaná“ Zelená vlna na Radiu R.I.O., která se pak velmi rychle vrátila do Československého/Českého rozhlasu.

 • Jarda

  rádio hey spustilo poslední jejich vysílač ve vel mez a také narychlo „opravilo“ ten v třebíči, který jim kompletně zničila bouřka, oba vysílače se ještě budou doladovat (rds a tak), ale jsou on air. Zatím to prozradili v diskuzi, že to je on air, zatim ješte není aktualizovaná sekce on air a ani „článek“ že běží už i jejich poslední vysílač.

  • Jakub Melín

   Co se týká vysílačů rádia HEY, VelMez běží v testovacím režimu s nižším výkonem. Je tam také dočasný AS. I tak je dosah slušný a vysílač velmi dobře navazuje na Jihlavskou 98,5 FM.

   V Třebíči opravdu úřadovaly blesky a to zásadně (vypálilo to elektroniku i v dispečinku teplárny), zatím jsme tedy bez RDS, ale vysílač a procesor jsou tam už nové.

   Vše se doladí v blízké době.

   Díky za poslech 🙂

   • Jarda

    to pak bude navazovat vel mez i na brno až pojede s plným výkonem. Už se nemužu dočkat až pojedu do brna a bude mi to po celou dobu hrat 🙂 A ta vylepšení č. lípy budou take?

    • Jakub Melín

     Spíše nebude. Pár km za VelMezem to „sežere“ Vídeň 97,9 FM. Ta frekvence je směrem na Brno hodně problematická. I přímo u vysílače HEY rádia je Vídeň silná, rušení tam prostě bude. Bohužel už je každá další frekvence v pásmu problematická a kompromisní.

     Lepšímu pokrytí D1 od VelMezu na Brno tak tamní vysílač pomůže jen málo, tam by spíše pomohla úprava na Třebíči, kde by se upravil AS. Při stávajícím stavu nevyužíváme směrem na SV plný zkoordinovaný výkon, anténa je tímto směrem krytá samotným komínem. Ale lézt zas nahoru a přidávat tam druhou anténu se mi opravdu moc nechce 🙂

     Česká Lípa se dočká vylepšení stoprocentně do prázdnin.

     • Jarda

      Brno a Třebíč mají stejnou frekvenci tak by se to spíš rušilo navzájem nebo ne?

      • Vojta(1)

       Ta brněnská frekvence to asi neovlivní, protože je několik desítek km daleko a výkony těch vysílačů nejsou velké. Více se obávám rušení rádiem Kiss z Mezivrat, které může rušit jak Vel. Meziříčí, tak i Třebíč. V Třebíči jsem si loni všiml, že tam Mezivrata (podobně jako Krásné) v nižších částech města u řeky vůbec nehrají, problém ale může nastat západně od města, ve směru na Jihlavu. Tam už je Kiss na 97,7 MHz výrazně silnější.

 • Michal

  Na libereckém vysílači Rock radia je aktuálně nefunkční RDS. Jak to vypadá na ostatních vysílačích?

 • Ovi

  Už to bude téměř rok, co zaniklo Radio R 89,2 z Mokré-Horákova na Brněnsku. Jeho zřejmě největším fanouškem byl Ondra Mištera. Moc si přeje, aby se někdo pokusil o obnovení rádia nebo alespoň napodobení jeho hudebního výběru. Najde-li se nějaký nadšenec, co bude schopen zajistit stream hudby, kterou hrálo Radio R, případně doplněný o mluvené slovo, jistě mu bude nejen Ondra vděčný.

 • Vaclav

  R 89,2 jsem znal znal pri studiích v Brně, škoda, ze teď country radio nemá nekomerční konkurenci. Obdobně mi chybí ze blatník už v noci nehraje country a folk. A opět se potvrzuje ze je blbost mít jen jedno oblíbené rádio. A raději mám rozložené,co ráno odpoledne, atd. Co pro ondru? Zkusit se porozhlédnout po českých streamech, např na play cz folkovy petrov, zapomenutý samson, nebo na ab rádiu radio folk. Nebo novota, jako je youradio, kde by se možná nějaký podobný kanál našel. Zaslechl jsem pojem spotify, placený, mohl by si ondra přát. Pořád si myslím, že je škoda nevyužít pohody na proglasu, ale pozor jen všední den 13-16 ráno 5-9 jde hlavně o hudbu, v případě krátkých vstupů pretrpim raději tiché informace, než ve špičce haldu agresivních reklam.

  • Jarda

   ale jen pokud je internet a za ten se co PLATí! Kolik by mě asi stalo nainstalovat si zařízení pro bezdratový internet pro vozidla, abych mohl poslouchat? To bych dal snad víc než za naftu+pojištění, fm a dab hraje furt a neni na to žadnej zkurvenej fup ani předražený částky, bezdratovej internet at už wifi či telefoní je šíleně předraženej oproti kabelu, aby se to lepe počítalo, tak za kabel davam nejakych 600 a mam 100/100 za wifi bych daval 700 a modlil se abych mě 15/3 nebo 800-900 za datovou sim a ještě na předem určený objem dat. To už by si člověk doma postahoval na flashku a pouštěl to na radiu přes usb. Ale to časem omrzí, oposloucha se to a tak. Navic z radia se člověk dozví nějake zpravy, dopravu, počasí, objeví nove kapely co se mu libi, nebo tak 😉 Asi proto v autě a tak jedině či přednostně jen radio 🙂 pořad ma něco do sebe a pořad nemusim platit šíleně předražene častky za nestabilní bezdratový internet. Bohužel je škoda že dnes skoro neexistuje konkurence a trh nefunguje, je to samý monopol a oligopol. Tak je to pak těžký. Snad nějaka menši a regionalní radia přežijí. Nedivim se že ty oligarchy tak sere dab+ nemohli by pak jednohlasně kralovat. A tak bud to chteji zrušit, nebo obsadit celý mux, jen aby neexistovala konkurence…

   • Michal

    Poslouchám neomezeně kdekoliv po EU jakékoliv streamy do 64kbps (což u aac+ na běžný poslech stačí) za méně než 50 Kč měsíčně. To mi fakt průvan v prkenici neudělá.

    • Anonym

     64kbps v aac+ je stale kvalitativně hnůj.

    • Jarda

     to maš co za mezinarodni tarif? To je nějaka firemní podpultovka ne? A 64, to je jako u dab+ 😀 a ten je zdarma 😉 ja bych se z CZ tarifem nedoplatil, to by mě přišel učet jako brno 😀 nedej bože kdybych zapnul telefon za čarou…. jednou mi to stačil ože sem zapoměl vypnout mobil a zajel sem do polska 😀 stačí že u nas sou samé fupy a je to předraženy a nestabilní, vyjedu někam kde neni lte nebo 3d a už to nehraje… zejmena na frydlatsku s tim byli problemy 🙂 nevěřím tomu proste.

     • Michal

      Normální česká předplacenka. Nevím jestli můžu dělat reklamu. Je to taková ta pichlavá rostlina. 😀

      • Jarda

       ale jak to maš udelané za čárou? :O

       • Michal

        Za čarou stejně jako doma, protože EU.

        • Jarda

         ted te nechapu, to musiš mit nejakou podpultovku nebo co.
         u sveho kyslíkoveho operatora bych se nedoplatil, ono se to da dohledat nekde to mam kolik sou poplatky už jen za to že se ten telefon přihlasí k síti a tak podobně, potom roaming, datovy roaming, to sou pálky jako prase. V čechach to mam neomezeně a 10GB dat. Ale nesmim za čáru 😀

         • Michal

          Tohle už je na debatu mimo zaměření tohoto webu. Opravdu v tom nehledej žádné záludnosti. Je to normální volně dostupná předplacenka, nemusíš být členem řádu templářů ani nic podobného.

          • Jarda

           jsme v čechach a tak tomuhle nevěřím ani slovo 😀 u kyslíku jsem jelikož mají největší pokrytí cele republiky, jen s tim paušalem nesmim mimo republiku, mam omezení jen na „CZ“ tušim se to jmenuje „free xl CZ“ nebo tak nějak. Na kredit bych se nedoplatil vůbec, to bych zapnul mobil a večer by tam byla častka jko prase, no a cokdybych zapnul internet… s paušalem to rano mužu zapnout a vypnout až v noci a mužu si povidat klidne celej den, nebo smskovat, ale na data mam jen 10gb, takže žadny dlouhy videa a už vubec ne v hd 🙂 česko není polsko, kde polští občane maji všechno levnější a hlavne ten internet. Někde o tom vypravěl jeden youtuber ktery to zjištoval 🙂

          • Michal

           Koupím 80 MB balíček za pade, vyčerpám data a do konce měsíční platnosti jedu 64/32kbps. Co je na tom k neuvěření?

          • Jarda

           to bych ten telefon roztřískal, to než by se mi načetlo něco, tak budu z prahy v brně 😀
           to fakt nemají nějaky paušální tarif?

          • Michal

           Tak přece není problém vyhradit si jednu SIM kartu pouze pro poslech rádia. Pokud třeba pravidelně jezdíš autem a válí se ti doma v šuplíku nějaký starý, nepoužívaný telefon s Androidem, můžeš ho mít trvale v autě připojený na USB a AUX a celé si to zautomatizovat, kdy vlezeš do auta = pustí se přehrávání streamu, opustíš auto = přehrávání se vypne. To je právě kouzlo androidu. Umí všechno, co ho naučíš.

          • Jarda

           nikdy jsem neměl android 😀 kuli jeho takřka nulovemu zabezpečení, no a apple je zase zbytečně předraženej, tak jsem měl windows a tam ač to jde taky, tak sem na to moc línej a pořad kupovat simky, no a cokdyž nechci scheisse kvalitu, ale aspon 128/192 kb/s?

          • Michal

           Neříkám, že je to ideální řešení, nicméně funkční je.

          • Michal

           A nevím proč bys měl pořád kupovat SIMky. Stačí ti pořád jen ta jedna, jen na ní musíš mít každý měsíc alespoň 50 Kč kredit. Co se týče kvality aac+, tak z vlastní zkušenosti vím, že i 40 kbps stream (měli to tak u DI.fm) je poslechově srovnatelný minimálně s 128 kbps mp3 a to mi do auta nebo do práce, kde hučí mašiny bohatě stačí.

          • Jarda

           tak u di.fm nemužu vyhledat naše stanice 😀 Zato třeba na tune.in ano, na čro je pak asi nej ten jejich přehravač 🙂 ale tak to je krajni možnost kde není signál, nebo není příjem možný. Třeba kdo chce poslouchat čro plus a nema příjem fm ani dab, tak je to jedina možnost.

          • Michal

           Mnoho českých stanic má na play.cz i 32 kbps aac+ stream. Pokud znáš jeho URL, stačí si ho ručně uložit do nějaké univerzálnější aplikace a máš to všechno pohromadě a ne x různých rádio-aplikací.

          • Jarda

           některe tam maji pouze mp3 128 nebo mp3 32/64 a to se poslouchat neda 😀

          • Michal

           Tak jistě, není 32kbps jako 32kbps. Aac+ je oproti mp3 úplně jinde.

          • Jarda

           proto se aac+ použiva v dab+ jen škoda že nejsme nekde na urovni nemecka nebo podobných zemích… v našem přeplněnem zarušenem eteru se neda radio ani poslouchat, ta kvalita signalu je příšerna, kde jsou ty časy kdy stačilo škodovacký radio, tech stanic a frekvencí bylo pár a krasne to hrálo 🙂

   • Anonym

    Hlavne pokryti rychleho internetu neni vsude 100%, dale vytizenost BTS a kdyby touto formou poslouchal kazdy, tak sit bude tak pomala, ze si neposlechne nikdo nic. Pres internet v aute jako primarni nejen v roce 2018 zatim velka utopie.

    • Michal

     Určitě je větší pokrytí LTE+3G než pokrytí DAB+. Když si spočítám kolik by mě stálo DAB+ rádio a kolik stanic bych měl na výběr, navíc s mizerným pokrytím, vede u mě v tuto chvíli jednoznačně internet. A přetížení BTS bych se fakt nebál, tohle nikdy nebude masová záležitost.

Vložte komentář