Komentáře a diskuze

Články

RDS RadioText Plus se začíná šířit mezi česká rádia

Oldies Radio 103,7 RadioText PlusRozhlasovým stanicím zřejmě nestačí pro zobrazování údajů o aktuálně vysílané muzice obyčejný RDS radiotext a dynamický údaj nahrazující název stanice. Začínají nasazovat RadioText Plus. První v ČR bylo podle dostupných informací již před zhruba šesti měsíci Rádio Sázava (dnes Hey Radio), s dlouhým odstupem teprve nedávno nasadilo RT+ metropolitní radio City. Nebylo tedy první, jak chybně napsal web RadioTV.cz. Funkce je nově dostupná už také u Radia Blaník, Fajn Radia a Oldies Radia. Předpokladem je samozřejmě mít rozhlasový přijímač podporující tuto funkci. Hlavním rozdílem proti běžnému RT resp. dynamickému PS je rozdělení informací o interpretovi a vysílané skladbě do dvou samostatných řádků. Na obrázku je využití funkce RT+ pro zobrazení historie playlistu na mobilu Samsung Galaxy A3.

9
Komentáře

5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Michal

Díky. Stejně nechápu ten přístup, kdy aktualizaci bez náhrady zabijou nějakou užitečnou funkci. U Windows telefonů aktualizací zrušili FM rádio pro jistotu úplně, naštěstí to jde řešit aplikaci třetí strany.

Jarda

u windowsu na žadne „nahradní“ aplikaci ale nefunguje rds 😀 aby pak to „fm“ radio nezmizelo z tech mobilů uplne.

Michal

Tak to je škoda. Možná by se původní aplikace dala vypreparovat z nějaké starší ROM. Nyní jedu na Androidu verze 7.0. Z jaké verze pochází tato verze rádia?

Michal

Co je to na obrázku za aplikaci na tom Samsungu? Mám totožný mobil a rád bych to vyzkoušel.

Jamar

Dneska jsem si na autorádiu všiml, že na Olomoucku RT+ nasadilo Hitradio Orion.