Komentáře a diskuze

 • Václav 2. 2. 2023 v 19:19 k KomentujemeDíky.
 • H. 2. 2. 2023 v 19:08 k KomentujemeTeoreticky to samozřejmě možné je. Když budete mít místo vysílací antény silný osvětlovací reflektor, tak z výšky celkem přesně uvidíte,...
 • Václav 2. 2. 2023 v 18:47 k KomentujemeÚvodem bych měl technický dotaz co napadl známého - je nejak možné teoreticky, nebo i prakticky existuje zařízení které by...
 • Jarda 2. 2. 2023 v 15:06 k Komentujemenávrat toho fajnu jsem očekával, zajímavé, že se nepokusili získat tu druhou pro rock radio.
 • Oviradio.cz 2. 2. 2023 v 09:26 k KomentujemeNa webu RRTV se objevila k LŘ o Brno 96,4 přihláška Fajn radia napřímo od MB.
 • Hony 1. 2. 2023 v 15:01 k KomentujemeTak to už je 2 připravováný vysílač u nás a z nejlepší kóty
 • Marek 1. 2. 2023 v 14:43 k KomentujemeNo vysílají ze stejně budovy společně s Fajnem,City a Blaníkem
 • PVo 1. 2. 2023 v 12:42 k KomentujemeJestli jim tam Seznam přivede ta svá 2 rádia tak se poslechovost celé skupiny zvedne pomalu 3x. To jen pro...

Články

Komentáře a diskuze

 • From Jamar on Změny ve zvuku pražských rádií

  Tak dnes (teda teď už vlastně včera) ve večerních hodinách ztišení na Zlínských privátkách – Kiss Publikum, Rádio Zlín a RockMax. A jo, je to o něco lepší, ale stále žádná sláva, komprese je tam stále, navíc je dost slyšitelné „pumpování“ zvuku, tišší pasáž se pomalu zesílí a pak do toho vstřelí hlasitější pasáž, která se zas postupně ztlumuje. Hlavně u RockMaxu, kde ale večer ještě bylo slyšet, jak zkoušejí různá nastavení, tak třeba to ještě doladí. Jinak tu na Olomoucku (Dolany, Véska), jak psal Ovi, zatím žádná změna. Snad jen brněnský Krokodýl se mi zdál o něco tišší, ale to dneska kvůli šumu a proprskávání čehosi jiného nepoznám.
  Go to comment
  2012/11/26 at 1:33 am
 • From H. on Změny ve zvuku pražských rádií

  Na pomezí Čech a Moravy z velkých vysílačů ztlumeno něco přes polovinu, lokální a regionální stanice jedou stále beze změny. O zlepšení se nedá vůbec hovořit. Mluvené slovo je nějaké zahuhlané, knoflík hlasitosti se musí nastavit asi na dvojnásobek, stejně srozumitelnost není příliš dobrá. Hlasitost je nevyrovnaná, co člověk, co jingl, to jiná hlasitost. U slabších stanic to na pozadí slyšitelně šumí, jak to bude vypadat v autě, to se ani neodvažuji zkusit. Zeslabili i RDS, takže naskakuje pomaleji.
  Je to z jednoho extrému do druhého. Jestli tohle má být konečný stav, tak se obávám, že nad poslechem rádia definitivně zlomí hůl i mnoho z těch, kteří ještě poslouchali. Nechápu, jaký má tohle smysl. Kromě dvou států to není nikde na světě. Za sebe bych preferoval 3 dBr jako mají Rakušáci či Švýcaři. A nevím o tom, že by si tam někdo stěžoval ať už na kvalitu zvuku nebo na šum a rušení.

  Go to comment
  2012/11/26 at 12:33 pm
 • From Oviradio.cz on Změny ve zvuku pražských rádií

  Jedna citace za všechny:
  „ahoj, už několik dní máte nějakej divnej zvuk. Je to nějaký tišší a zastřený, udělejte s tim něco ;)“ (zdroj: Facebook Evropy 2)

  Go to comment
  2012/11/26 at 9:43 pm
 • From Jamar on Změny ve zvuku pražských rádií

  No a to zrovna Publikum mi příjde jako to lepší z těch upravených vysílačů, které tu naladím, třeba oproti RockMaxu, kde je to hnusně zkreslené pořád a navíc se mi zdá, že je teď ještě o něco víc slyšet mizerná mpeg komprese jejich písniček. Na druhou stranu, dneska jsem si to zkoušel porovnávat v autě (RockMax a na pár místech Publikum) a nic moc teda. Na obou zbytečně moc výšek a skoro žádné středy. Můj telefon s FM vysílačem zvládne na autorádiu vyloudit lepší zvuk, když hlasitost je teď skoro stejná… Co mě ale překvapilo je, že tuner v autorádiu si docela poradil se špatným signálem a odšumování docela zafungovalo, žádný extrémní šum při špatném signálu slyšet nebyl.
  Jinak podle nového už na Olomoucku jedou i Beat na 93,8 a Haná Skyrock na všech kmitočtech (i když na 100,0 mi příjde o malinko hlasitější, ale to tak snad bylo vždycky, co si pamatuju).

  Go to comment
  2012/11/26 at 10:36 pm
 • From Jamar on Změny ve zvuku pražských rádií

  Dnes se na Olomoucku přidalo s úpravami dalších několik vysílačů, z Brna Impuls na 87,6, ČRo 1 na 95,1, F1 z 104,5. Dál potom má ztlumeno Orion asi ze všech vysílačů a Evropa 2 na 99,3. Zvukově z toho asi nejlíp vychází ČRo 1, nejhůř Frekvence 1, kde jsem měl to štěstí zrovna na Mike Oldfielda, no a zkreslený humus to byl na obou vysílačích stejný, na 104,3 akorát podstatně tišší. Jinak teda poslouchat Radiožurnál v autě se zaplým AF je teď dost šílenost, jsem myslel že to volume dneska ukroutím…

  Go to comment
  2012/11/27 at 10:30 pm
 • From Oviradio.cz on Hudba na Radiožurnálu po dvou letech: Změnilo se něco?

  Před pár dny mě po ránu při letmém přelaďování potěšil __CR_1__ skladbou Missing (v relativně vzácné originální verzi) od Everything but the Girl. To je podle mě adekvátní song pro veřejnoprávní popové rádio. Bohužel je tento pozitivní dojem silně naředěn nepolevující přítomností odrhovaček v podání Divokýho Billa, Bonnie Tyler, Queen, Alphaville, Meat Loafa a dalších „otestovaných“. Petr není král dobré hudby.

  Go to comment
  2012/11/29 at 11:09 pm
 • From MUZIKUS on Nejhranější písničky v rádiu, hitparáda RADIO TOP 100 v roce 2012

  jedná písnička horší než druhá. Českej pop je neposlouchatelnej hnus.

  Go to comment
  2012/12/05 at 4:08 pm
 • From Oviradio.cz on Změny ve zvuku pražských rádií

  Od včerejška zaznamenávám další úpravy na pražských vysílačích. Zřetelné ztišení proběhlo na stanicích Ethno (včetně nasazení dynamického RDS, které se načítá lépe než dříve), Radio 1, Spin a Kiss 98.

  Go to comment
  2012/12/05 at 10:57 pm