Komentáře a diskuze

 • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 30. 11. 2022 v 08:48 k KomentujemeTřeba zrovna ve středních a západních Čechách je to FM pokrytí dost děravé, tam si nějaké posluchače AM dovedu představit....
 • David Pražák 30. 11. 2022 v 08:19 k KomentujemeCountry radio je celoplošné rádio na FM. odchod ze středních vln se nic zásadního nestane. Posluchači přeladí na FM, kde...
 • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty 29. 11. 2022 v 21:35 k KomentujemeJan Čadek z Media Clubu se před rokem a půl nechal slyšet, že AM vysílání Country rádia má stále desítky...
 • Michal R. 29. 11. 2022 v 21:23 k KomentujemeTo jako vážně ? Řešit stále nějaké zastaralé nefunkční AM vysílání. Vždyť je to už snad přežitek
 • H. 29. 11. 2022 v 19:01 k KomentujemeŘekl bych, že tohle je pro Country Radio pořádná rána. Nezávidím jim tu situaci. Může se stát i to, že...
 • Hony 29. 11. 2022 v 06:02 k KomentujemeJestli to přesunou jinam tak se můžu kompletně rozloučit s AM v Berouně a okolí jelikož to byla jediná stanice...
 • Míra 29. 11. 2022 v 00:03 k KomentujemeCountry Radio 1062 kHz změna koordinátů ? https://www.lupa.cz/aktuality/radiokomunikace-vybuduji-datove-centrum-na-zbraslavi/#opinionsListing
 • Míra 26. 11. 2022 v 21:34 k KomentujemeTak oficiálně se prodlužuje předaukční debata. Jaká bude realita ? To se uvidí.

Články

Komentáře a diskuze

 • From Franz on Komentujeme

  Lehce zábavná anketa ohledně vztahu mezi Fresh rádiem a společností Media Bohemia. Prosím hlasujte, jak to vidíte vy: 1. možnost: MB je velmi znepokojena aktivitou Fresh rádia, především Hitrádiu Orion hrozí odliv posluchačů, pokles podílu na trhu a významné oslabení těžce vydobyté pozice nejposlouchanější stanice Moravskoslezského kraje (dle aktuálního Radioprojektu). Odliv posluchačů z Moravskoslezského kraje hrozí také Fajn rádiu (online poslechem) a Helax onlinu. 2. možnost: MB se škodolibě baví na účet Fresh rádia, které je svým minimálním pokrytím, pro posluchače neznámým názvem a celkově obecně upadajícím zájmem lidí poslouchat rádio, dopředu odsouzeno k fiasku. MB se vysmívá skutečnosti, že když se nebyli schopni uživit coby Helax pod jejich záštitou, tak jak se chtějí uživit coby samostatná jednotka. Navíc v době ekonomického útlumu a energetické krize, kdy jsou ostatní provozovatelé nuceni utahovat opasky. MB navíc využije situaci ve svůj prospěch, jelikož při neúspěšných pokusech o naladění 103.6 FM posluchači zakotví na silné frekvenci Hitrádia Orion 103.9 FM. V online prostředí zase může ze situace díky záměně názvu těžit pražské Fajn Fresh rádio. 3. možnost: Fresh rádio pro MB není vůbec žádné téma, neřeší ho. Zabývají se jen otázkou, jak dostat Rock rádio a Fajn rádio do Moravskoslezského kraje. Vystačí si s blokováním věhlasné značky Helax, aby nedošlo k její využítí u konkurence. 
  Go to comment
  2022/11/13 at 7:24 pm
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   Jasná trojka.

   Go to comment
   2022/11/13 at 9:31 pm
  • From Insider on Komentujeme

   3, to vi snad kazdej.

   Go to comment
   2022/11/13 at 7:49 pm
   • From David Pražák on Komentujeme

    Rock rádio je největší shit, co se týče rock rádií. Pár ubohých vstupů v každé hodině, spousta reklam a pár kulturních tipů v odpojovaných vstupech. Neustále hrají dokola to samé. Pro mě je to nudné rockové rádio. O Shitrádiích se raději nebudu bavit. U nás Vysočinu nikdo neposlouchá a Fajn už vůbec ne. Stanice MB jsou dělané bohužel pro peníze, marketing, reklamu a nic víc. Žádnou lásku k rádiu tam rozhodně nevidím. Jen, aby do vysílání nacpali co nejvíc otravných reklam typu Alegria Firma na zážitky. Díky, rádia ze stáje MB nejsou pro mě zajímavá ničím. To už si fakt raději pustím Dálnici, než stanice ze stáje radio House.

    Go to comment
    2022/11/13 at 9:18 pm
    • From Václav on Komentujeme

     Pořád vsak tam neni system s rotujicimi novinkami a zárověň jednoduché tak proč ne když hlavně na západě čech je úspěšné a s velkým odstupem poráží hitradio.

     Chapu ze je ale divne ze vznikají takove rádia kdy z popoveho rádia odrezes vsechno nerockove, protože nejsou schopni udelat mainstreamove radio aby nebylo pod natlakem rotaci novinek. Obdobně spin.

     Dle davida jsem pochopil ze ostatními rockovymi stanicemi nemá problém, tak mu stačí když nenarazí na rockradio. Dle me je rock stanic dost, ale vsicni spíš základ chrcivy hospodský rock a nikdo neobjevil poslouchatelny indies (rock), jako FM 4 či expres fm snad trochu Orlicko. Beat by mohl byt jeste uspesnejsi kdyby bez chrciveho rocku hral jak rock oldies radio v praze. Už jetomu blíž, využil zániku oldies praha

     Go to comment
     2022/11/13 at 9:58 pm
     • From Insider on Komentujeme

      Definuj rotaci novinek

      Go to comment
      2022/11/13 at 10:11 pm
      • From Václav on Komentujeme

       Jedna se o nove songy které po dobu několika měsíců jsou behem každého dne hrány několikrát, kdysi na Evropě 2 se určitá novika hrála přesně po 3 hodinách. Byvalo to v celou, a pak po reklamních blocích ve 20., 35. a 50. minutě. Kdyz nekdo chtěl tak casty sonh slyšet, rekl jsem mu presny cas, kdy ma naladit.

       Go to comment
       2022/11/13 at 10:21 pm
       • From Insider on Komentujeme

        No a dal?

        Go to comment
        2022/11/13 at 10:52 pm
        • From Václav on Komentujeme

         A proto by to chtělo energické mainstreamove rádio, ktere nebude prerusovane timto systemem casto hranych songu. Aby to neomezovalo v poslechu.

         Go to comment
         2022/11/13 at 11:12 pm
         • From Oviradio.cz on Komentujeme

          Tedy rádio s širokým playlistem a nízkými rotacemi. Jakou vzorovou skladbu by určitě muselo hrát a jakou v žádném případě? Jak starou hudbu by hrálo? Jaké žánry? Pro jakou cílovku?

          Go to comment
          2022/11/13 at 11:34 pm
          • From Míra on Komentujeme

           Dle mého je to spíše o vyvážení, které se zoufale nedaří.
           Už jsem tady napsal, že většina posluchačů potřebuje nalézt v playlistu určité záchytné body.
           1. Občas potřebují slyšet song, který znají.
           2. Musí cítit šanci, že oblíbenou píseň uslyší po nějaké době znovu.
           Píšu to sem vlastně strašně nerad.
           Muziky je tolik, že rotaci teoreticky nepotřebujete, ale nebude to fungovat.
           Musí být prostor nabídnout možnost vzniknutí „hitu“, jinak zplošťujete vznikající dějiny hudby.
           Obrečel jsem to a akceptoval.

           Go to comment
           2022/11/14 at 12:05 am
          • From Václav on Komentujeme

           V podstatě absence rotace by spíše byla pro alternativní rádia. Rotace by mohla být jednou za několik dní, s čím koresponduje AC radio bez songů, které se hrají jako A-rotace a jsou společné s ostatními rádii a jsou jak pěst na oko (utahané) oproti těm s menší rotací(Kiss). Z těch vysokých rotací nechat jen ty co se hodí, a ne že mě každou chvíli bude brzdit utahanější novinka bez zajímavé melodie. A nebo když už tak ať se dají na Kiss rotace těch nových věcí, co má Free radio,i když u něj je zajímavé jak ho jednou za čas zapnu tak jak jsou tam stálice interpretů (Showtek), jen obměnují novinky.

           Vždyť přece v mainstreamu stačí využívat toho co v minulosti vybudovala konkurence vysokými rotacemi pro ty posluchače kterým už rotace novinek leze krkem a že takových posluchačů není málo, po letech to aspoň trochu dokázal Kiss, nevím proč se všichni divili že to nemůže být úspěšné. Prostě frekvence rotací jako Beat , možná country, akorát to osadit songy z kissu. I třeba úspěch Beatu tkví v tom že je tam spousta posluchačů, kteří radši vydrží tvrdy rock než rotace, i když by klidně poslouchali mainstream bez rotací A-ček. Rotace jsou podle mě výmluva na krátký poslech, je to spíš propagace.

           Mluvil jsem o dance popovém Kissu; klidně může být i něco středovějšího jako Hitradio. Čekám, kdy konečně ho to napadne, udělat rovnoměrný playlist za 30 let, pokud ho nepředstihne F1 a měla by možnost uniknout hrobníkovi z lopaty.

           Taky ale bych tam nedával už notorické středové (sterilní) interprety které jsou na R žurnálu už od revoluce s tím souvisí i problém jako Cranberies, kvůli tomu že to některé stanice zprotivili, bohužel musí s tím jako Rockradio šetřit, ale je to individuální, některá štředové začnou být otravnější dřív.

           České popové věci speciálně, fakt opatrně jen něco.

           https://www.radiotv.cz/p_radio/r_program/volume-doprava-%E2%80%93-jak-nam-hraji-nase-ceske-celoplosky/

           Go to comment
           2022/11/14 at 9:35 am
          • From Franz on Komentujeme

           Rotace novinek u vybraných rádií:
           Fajn rádio = 2h
           Evropa 2 = 3h
           Kiss = 5h
           Hitrádio = 10h

           Co se týče Fresh rádia, pravděpodobně bude po vzoru Helaxu ctít 6h rotace.

           Go to comment
           2022/11/14 at 5:20 pm
          • From Michal R. on Komentujeme

           Jen bych vás zdovolenim opravil u Kissu je to stejné jako u Evropy 2 tedy 3 hodiny u Ačkových rotací.

           Go to comment
           2022/11/14 at 10:16 pm
          • From Insider on Komentujeme

           V podstate ano. V kombinaci s lenosti dospele cilovky si cokoliv hledat na siti

           Go to comment
           2022/11/14 at 8:14 am
          • From David Pražák on Komentujeme

           A to je přesně ono. Marketéři si dělají průzkum a na základě toho hrají dokolečka stejné písničky. Proč to nedělají formou písniček na přání ve vysílání, ale dělají to zbabělsky formou telefonických dotazníků a ještě vás s tím otravují, když zrovna nemáte čas. Co se týče rotací, tak se podívejte třeba na rakouské ORF rádio Viene, neboSchwarzwaldradio. Jsou to mainstreamová rádia, kde mají široký playlist a prakticky žádné časté rotace. Stanice se dají poslouchat celé dny a poslech není nudný. Přesně takhle by mělo vypadat mainstreamové rádio. žádné časté rotace a široký hudební playlist.

           Go to comment
           2022/11/14 at 6:50 am
          • From Insider on Komentujeme

           Kazde radio ma rotace

           Go to comment
           2022/11/14 at 8:05 am
          • From Míra on Komentujeme

           Když vynechám Vaška (byť i od něj posluchači občas čekají více), tak je problém, když nejlepší hudba v rámci Kissu se ozývá během Jukeboxů.
           Třeba dnes. RMB-Spring. Sice silně ojetá kompozice, ale se svými 165 BPM nevhodná (nevím, zda více společensky nebo marketingově).
           Discogs zařadil tento song do Hard Trance, což asi tak nějak tuším, že o Happy Hardcore (další opovrhovaný styl) nejde.
           Rádio musí být poslouchatelné v kanceláři, z toho se vychází, a to Das Modul – Surfen nesplňuje….

           Go to comment
           2022/11/14 at 7:32 am
    • From Hony on Komentujeme

     Musím se přiklonit tady k tomu názoru.Od kdy je Cranberries rocková kapela ? Jelikož hudební dramaturgie Rock rádia si myslí opak.U rockových rádií je stejně nejlepší Beat

     Go to comment
     2022/11/13 at 9:49 pm
     • From Oviradio.cz on Komentujeme

      Spoustu rockových songů známe z popových rádií, tak nám potom na rockových stanicích zní nepatřičně. Linger od The Cranberries, což je určitě rocková kapela, jsem prvně slyšel na nerockové Frekvenci 1. Linger a Zombie, teď už silně provařená, mi svého času vyvolávaly mráz po zádech. Linger to dokáže dodnes.

      Go to comment
      2022/11/13 at 11:14 pm
     • From Václav on Komentujeme

      Cramberis jepoprock posluchači jsou s nim na rockradiu spokojeni.

      Go to comment
      2022/11/13 at 10:12 pm
     • From Insider on Komentujeme

      Hele oni to maj tak, ze kde je kytara slyset, tak je to poprock, tedy rock. Musite si vsichni uvedomit, ze borci jsou marketeri. Udelaj si testy a co se lidem libi, to tam daji. To je cele. Neni potreba rozumet hudbe.

      Go to comment
      2022/11/13 at 10:10 pm
  • From Lukáš on Komentujeme

   Rock radio by tady nemělo šanci uspět nebot tady mame už čas rock který velice dobře hraje.

   Go to comment
   2022/11/13 at 7:33 pm
 • From Macek on Komentujeme

  Fresh Radio se nyní objevuje ve sponzorovaných příspěvcích na Instagramu a jak to tak vypadá, legendární Helaxovský brouček dostal nový kabát. https://www.instagram.com/fresh_radio_ostrava

  Go to comment
  2022/11/14 at 9:22 pm
  • From PetrPe on Komentujeme

   Takze parada, dnes na Fresi potvrzena ucast dua Cou-D & Martin Streed a hlavne Ales Bruna s kazdodennim IN DA mixem 😀

   Go to comment
   2022/11/16 at 10:51 pm
  • From PetrPe on Komentujeme

   Jedou bomby 😀 Komu se neleni, tomu se zeleni 😉

   Go to comment
   2022/11/14 at 10:18 pm
   • From Míra on Komentujeme

    To celkově vypadá na velký ranec peněz.

    Go to comment
    2022/11/15 at 6:12 am
    • From Franz on Komentujeme

     Že ten Turda nekoupil rovnou celou MB. 😀

     Go to comment
     2022/11/15 at 11:00 am
     • From PVo on Komentujeme

      MB je k mání / na prodej? 😀

      Go to comment
      2022/11/15 at 3:23 pm
     • From Míra on Komentujeme

      Jestli je to studio reálné, umístěné v obchoďáku, a dají za pár měsíců dohromady celé vysílání dle slibů, tak to něco stálo a ještě stát bude.
      Není ale třeba dělat z kohokoliv miliardáře.
      Ev. koupenost ohlasů jsem fakt neřešil.
      Málem bych zapomněl. Stojí to docela dost času.

      Go to comment
      2022/11/15 at 11:35 am
      • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

       Někdo rád kempuje nebo třeba léta s dronem a je ochotný do toho investovat klidně desítky tisíc+. Proč by někdo nemohl mít jako koníčka rádio, zvlášť když je tam časem jistá určitá návratnost v podobě prodaného reklamního času? Fresh nebude fabrika na peníze, dost možná nebude dlouho ani v plusu, ale jedno je jisté – bude ho dělat parta nadšenců pro radost svojí i posluchačů. A co bude dál, to se uvidí. Víc takových. Nějak se nám z éteru to nadšení vytratilo a vesměs to jsou jen kolovrátky na peníze.

       Go to comment
       2022/11/15 at 11:58 am
      • From Hony on Komentujeme

       Já si myslím že je to chytrý tah vysílat z OC budou na očích.Pokud se jedná o Karolínu tak alespoň nebudou muset řešit trasu na vysílač.Tak to mělo i Rádio Zlín vysílač měli u studia

       Go to comment
       2022/11/15 at 11:56 am
       • From PetrPe on Komentujeme

        V budoucnu se stejne chteji rozsirovat (tipuji urcite F-M, Opava a mozna Karvina). Asi to budou tahat po netu. Ze bych sel dneska na nakup 🤔😀

        Go to comment
        2022/11/15 at 1:32 pm
        • From Franz on Komentujeme

         Z hlediska počtu obyvatel jsou pro dokrývače nejatraktivnější tyto města:
         Havířov: 71 tisíc
         Opava: 56 tisíc
         Frýdek-Místek: 56 tisíc
         Karviná: 52 tisíc
         Třinec: 35 tisíc

         Dále možná okresní města:
         Nový Jičín 23 tisíc
         Bruntál 16 tisíc

         Ale najít volné frekvence už se taky nemusí vůbec podařit.

         Je to nesrovnatelné. 103.6 FM má mít zásah 158 tisíc obyvatel, 93.7 FM má zásah kolem 3 milionů obyvatel, přičemž téměř 2/3 těchto obyvatel je na území Polska.

         JJ na facebooku psal, že v budoucnu možná signál do Polska znovu dostanou.

         Go to comment
         2022/11/15 at 2:47 pm
         • From PetrPe on Komentujeme

          Ono s regionalnim DAB muxem to pujde

          Go to comment
          2022/11/15 at 4:13 pm
          • From Míra on Komentujeme

           U nás je to v DAB s reg. čistě jihočeským muxem dopředu nalevačku.
           V aukci bude jen kanál 9A.
           Nemůžete ho dát na Kleť a pořád budete řešit omezení na sousední státy….

           Go to comment
           2022/11/15 at 4:23 pm
    • From Hony on Komentujeme

     Za 200 sledujících rozhodně rádio které ani nevysílá má 200 sledujících to mi nepřijde jako náhoda

     Go to comment
     2022/11/15 at 9:03 am
     • From PetrPe on Komentujeme

      Letmo jsem si prohledl sledujici a jsou to realni lide. DJs z Ostravy, Helax, Housegen a jini fanousci

      Go to comment
      2022/11/15 at 9:12 am
    • From Jenda on Komentujeme

     Jo, třeba 2 000 Kč na random a hnusnou kampaň na IG, fakt ranec 😀.

     Go to comment
     2022/11/15 at 8:44 am
 • From Míra on Komentujeme

  Převážnou část svého života jsem sázel na elektronickou hudbu. Po více než třiceti letech jsem za to rád. Pro někoho možná temné, ale já bych to fakt rád jednou slyšel v éteru:

  Go to comment
  2022/11/16 at 8:31 pm
  • From Matyas on Komentujeme

   To se ti bohužel nepoštěstí. Tento hudební styl (Dark elektro, Industry…) padl v Čr s ukončením oblíbeného letitého čtvrtečního pořadu „EBM’s Not Dead“ na Radiu 1 od 22-00 h s pány: Dj Homeboy a Zoran Stehlík + jejich nezapomenutelné scénky, co tam dokázali pustit 😀 V dnešní době by to bylo tvrdě cenzurované! Pokud chceš, jsou k naleznutí a k poslechu nahrávky. Pátrání je již na tobě, je to velmi jednoduché.

   Go to comment
   2022/11/17 at 10:15 am
   • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

    Mluvit o cenzuře ve spojení s Radiem 1 mi přijde dost scestné. Jinak Míra má na Netru vlastní pořad, takže dostat něco nevšedního do éteru asi v tomto případě nebude úplně problém. Předpokládám, že ani na Netru nevládne cenzura a výběr tracků je čistě na tvůrcích autorských pořadů.

    Go to comment
    2022/11/17 at 11:05 am
    • From Matyas on Komentujeme

     Chybně jsi porozumněl textu, zřejmě jsem to hůře formuloval, slovo cenzura se vztahovala pouze na některé obsažené scénky v pořadu, které tam dokázaly pustit a v dnešní době by neprošly 🙂 Jinak, co se týče textů od jednotlivých projektů, pokud jim někdo porozumněl, byly také leckdy dost ostré. Zkrátka pořad poplatný své době, s tímto konceptem, by v současnosti nemohl nikdo takto přijít. Pokud by někdo se nalezl, kdo by mohl na Vkv v autorském okénku, alespoň podobnou hudební tvorbu (viz. Eisfabrik, VNV Nation apod.) zahrát a představit, rád si pořad poslechnu.

     Go to comment
     2022/11/17 at 12:26 pm
  • From Míra on Komentujeme

   No a tady je důkaz, že ještě nedávno se dělala svělá hudba:

   Go to comment
   2022/11/16 at 9:11 pm
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Zatímco před 19 lety se podle písně 1970 kapely Chinaski do Kristových let (33) dostávaly takzvané Husákovy děti, dnes této životní mety dosáhla sametová revoluce. Mně bylo v roce 1989 10 let, takže si aspoň trochu pamatuji, co se v rádiích hrávalo za komunistické totality a pak po jejím pádu. Rozdíl to byl zásadní. Člověk má tendenci si dobu minulou idealizovat a srovnávat se složitou současností a mudrovat „Jó, za nás bylo lepší tohleto a támhleto a ti dnešní mladí…“.

  Tehdy stejně jako dnes je pro mě hudba pevnou součástí života, průvodcem a odrazem doby, pomůckou pro přežití. V současnosti čerpám „omlazovací“ energii z kolekce současné popové hudby. Poskládal jsem ji do 3hodinového playlistu a protože contemporary hudba a nová auta patří k sobě, playlist jsem jako ambasador nového modelu Kia Niro EV patřičně pojmenoval:
  #Ambassador_NiroEV

  Go to comment
  2022/11/17 at 9:43 am
  • From Oviradio.cz on Komentujeme

   A tady je stejný playlist pro YouTube. Výborný je třeba SG Lewis – Lifetime (položka č. 45).

   Go to comment
   2022/11/18 at 8:35 pm
  • From Míra on Komentujeme

   Pěkný vyběr. Snad se stane zázrak a třeba E2 začne hrát něco takového.

   Go to comment
   2022/11/17 at 5:46 pm
  • From Václav on Komentujeme

   17.11 v 17.11 hod hodne rádií dodrzuje od 30. Výročí hrani sklady modlitba pro martu, mezi nimi i rock radio, které se omluvio rockerum, dale e2 ,f1, impuls, r zurnal živě od bereniky kohoutove. , na r zurnalu je odpoleni zivy prenos znovu narodni 89 bez hudby. Nezucastnili se kiss, čro zlin, dvojka, nevim blaník, čas, hitradio? Ale ani ne beat, kde bych to čekal ale ten ma hromadu jinych disidentskych skladeb. U MB bych to cekal KdYž na rockradiu rikali ze hraji ostatni.

   Go to comment
   2022/11/17 at 5:23 pm
   • From Oviradio.cz on Komentujeme

    17. listopad je pro mě významný svátek svobody a demokracie, ale považuji za nesmyslné tlačit Modlitbu do rádií, kam formátově vůbec nesedí.

    Go to comment
    2022/11/17 at 6:56 pm
    • From Michal R. on Komentujeme

     Naprosto s vámi souhlasím . Proč dělat v éteru guláš a galymatyáš a hrát v jeden čas v celém CZ éteru jednu skladbu nesmyslné .

     Go to comment
     2022/11/17 at 8:58 pm
    • From frkotou on Komentujeme

     Naopak, nemělo by se zapomínat, vždyť je to jen symbolické a jednou za rok to nevadí.

     Go to comment
     2022/11/17 at 8:11 pm
    • From PetrPe on Komentujeme

     Ja jsem pro, ale radia by mela tuto prilezitost vyuzit. To znamena, ze treba elektro radia by mohla zahrat nejaky hezky Marta-remix

     Go to comment
     2022/11/17 at 8:03 pm
    • From Václav on Komentujeme

     Ano, jen jsem popsal jak vypadal eter 2 hod. Zpět.

     Míra – Jako ze by kubisovou měla hravat e2? Pokud se nebude zitra Mareš flakat, tak rano obvykle znějí i takové věci ad hoc. I když je to pekny výběr e2 je formátove zažita jinak. Možná vetsi uspech by byl navrat na f1.

     Go to comment
     2022/11/17 at 7:09 pm
     • From Míra on Komentujeme

      Ne Kubišovou, ale zabalit fidlátka opatrným songům a poladit podle Iva.

      Go to comment
      2022/11/17 at 9:56 pm
 • From Oviradio.cz on Komentujeme

  Už jsem tu víckrát zmiňoval, abyste do příspěvku nedávali jen link jinam, ale i nějaký vlastní obsah, komentář, doplnění. Pouhý link a nic jiného k tomu mažu. Ne, není to „cenzůra“, jen snaha o udržení alespoň nějaké kvality obsahu Oviradio.cz. Děkuji. Ivo

  Odkaz se týkal streamu radiozlatapraha.net, tedy jakéhosi dalšího pokusu parazitovat na značce Radio Zlatá Praha. V playlistu má Chinaski – Venku je na nule, což je na „prvním tanečním rádiu“ směšné. Je třeba zmínit, že ochrannou známku RZP stále drží Media Bohemia, jinými slovy tento projektíček brzy skončí.

  Go to comment
  2022/11/19 at 9:04 am
  • From Jarda on Komentujeme

   není to poprve co se to někdo snaží oživit, dříve už to bylo taky, pak to přejmenovali na „zlatka“ a taky to pak zmizelo, pak se někdo snažil oživit triangl a taky to zmizelo, zatím nikomu nevyšlo oživení ani jedné této značky.

   Go to comment
   2022/11/19 at 9:12 am
   • From Oviradio.cz on Komentujeme

    Když ze stodoly vytáhnu rezavého Golfa a nalepím na něj znaky Saabu, výsledkem nebude oživení značky Saab.

    Go to comment
    2022/11/19 at 9:23 am
    • From David Pražák on Komentujeme

     Hudební playlist tohoto streamu nemá nic společného se Zlatou Prahou, která hrála taneční hudbu z oblasti dance a trance. Tohle je další samohrajka, která stejně skončí. To nemá žádnou budoucnost. Když se před 10 lety obnovila na internetu Zlatka, tak to bylo pokračování původní Zlatky. Tohle není Zlatá Praha, ale spíš něco mmezi Evropou 2 a Frekvencí 1.

     Go to comment
     2022/11/19 at 1:00 pm
     • From PVo on Komentujeme

      Davide přesně, jinak co píše Jarda a Ovi tak to není tak úplné/přesné – na ten obrázek a sousloví RADIO ZLATÁ PRAHA 97,2 firma MB ochranou známku opravdu má, jinak ale třeba Melliha company s.r.o. (= Michal Krause) = provozovatel rádia Zlatka měl ochrannou známku na RÁDIO ZLATÁ PRAHA WWW.ZLATAPRAHA.CZ, ta frekvence je stejně pasé. Jardo ty zmíněná internetová rádia zanikly z jiných důvodů než je ochranná známka od MB.

      Go to comment
      2022/11/19 at 3:44 pm
      • From David Pražák on Komentujeme

       Zajímalo by mě, kdo to internetové rádio založil. Ten člověk vůbec nemá páru o tom, co hrálo Rádio Zlatá Praha. Jen si vzal jingly z původní Zlaté Prahy. Ty jingly ze Zlaťáků se vůbec do streamu nehodí, protože jsou pokažené současným hudebním playlistem, který tam vládne. Někdo to asi založil ze zoufalství.

       Go to comment
       2022/11/19 at 6:20 pm
       • From Jirkas on Komentujeme

        Naproto souhlasím. Dnešní zoufalství, udělat si svůj mix co radio vůbec nehrálo, ukradnout název a logo..
        Stejný počin jak zoufalci s Trianglem apod.

        Go to comment
        2022/11/19 at 8:02 pm
        • From David Pražák on Komentujeme

         Co vlastně dneska stačí k tomu, aby se dala založit obyčejná samohrajka? Dneska už asi hudbu nemusím mít uloženou v počítači, ale postačí youtube premium, nebo spotify a odesílat playlisty na stream. Nebo je to jinak? Z jejich webových stránek jsem se nic nedozvěděl. Jen, co aktuálně hrálo za skladby. Počítám, že stream skončí do Vánoc, nebo nejpozději po novém roce ho vypnou. Stejně podobně dopadla internetová rádia typu Brooklin, Triangl, nebo Rádio L tuším.

         Go to comment
         2022/11/19 at 11:54 pm
         • From Ľuboš on Komentujeme

          YouTube premium je blbosť, púšťať do rádia verziu z klipov, kde sú rôzne zvuky ktoré sú v klipe by asi v rádiu boli rušivé až neprirodzené. A tiež si myslím že hudobné klipy si môžeš púšťať iba sám pre seba, nie ich šíriť verejne. Pri Spotify som si tým úplne istý, že službu môžeš používať iba pre seba, je to aj v podmienkach služby. Rádio ak chce šíriť hudbu legálne, pravdepodobne ju musí mať kúpenú.

          Go to comment
          2022/11/20 at 7:46 pm
          • From M.K on Komentujeme

           YouTube i v Music YouTube lze playlisty šířit i veřejně.

           Go to comment
           2022/11/21 at 12:00 am
          • From Ľuboš on Komentujeme

           Možno sa nerozumieme. Nemám na mysli vytvoriť playlist s tým že má k nemu prístup široká verejnosť. Mám na mysli to, že si nemyslím, že môžeš prísť na námestie s veľkoplošnou obrazovkou a púšťať na nej hudobné klipy pre všetkých okoloidúcich. Neviem ako to je pri youtube, pri Spotify to viem na milión percent, že službu môžeš používať iba pre svoje použitie, tak majú oni nastavené licencie

           Go to comment
           2022/11/21 at 4:47 am
       • From Míra on Komentujeme

        Tolik energie pro takové lejno. Se všem omlouvám.

        Go to comment
        2022/11/19 at 7:52 pm
 • From frkotou on Komentujeme

  Je to už více než měsíc, co skončilo Rádio Hlas Prahy a všiml jsem si, že vesele vysílají dál, i když je to jen „do zdi“. Web je již nefunkční.

  Go to comment
  2022/11/19 at 11:20 pm
  • From David Pražák on Komentujeme

   Na internetu už nejeli nějakou dobu, asi od jara. To rádio stejně nemělo žádný smysl. Chybělo tam dopravní zpravodajství a vůbec nevysílali živě. Vše bylo předtočené a některé reportáže byly zastaralé.

   Go to comment
   2022/11/20 at 8:13 am
   • From Oviradio.cz on Komentujeme

    Kvalitu a přínos konkrétního rádia stále méně ovlivňuje to, zda vysílá dopravní info. V dnešní době online navigací je to programový prvek zcela postradatelný. To tvrdím jako řidič, který ročně najede desetitisíce kilometrů na nejvytíženějších komunikacích. Představa řidiče/řidičky s uchem nutně nastraženým na Zelenou vlnu/Dopravu 007/Trefik infou je stále více passé.

    Dále není zcela nezbytné vysílat s živou moderací. To mi přijde hodnotné jen v kombinaci s vlastním výběrem hudby, což naprostá většina rádií z pochopitelných důvodů nepovoluje.

    Za mě raději rádio málomluvné, ale hudebně originální, než nemastný mainstreamový playlist s nonstop moderací. Hlas Prahy nebyl přínosný ničím. Snad už se takové pokusy nebudou opakovat. I některé stávající stanice (soukromé i veřejnoprávní) by potřebovaly výraznější profilaci a razantnější změny.

    Go to comment
    2022/11/20 at 9:57 am
    • From Insider on Komentujeme

     Ano, ale kdyz mas 10 20 30 let starou licenci bez moznosti update, musis vysilat dopravu, seznamku, pisnicky na prani nebo hitparadu

     Go to comment
     2022/11/20 at 1:14 pm
     • From jouda on Komentujeme

      Licence se dá změnit. To není nic navždy. A pokud nejde o primárně dopravní rádio, neměl by to být větší problém.

      Go to comment
      2022/11/20 at 7:06 pm
      • From Insider on Komentujeme

       Aha aha pan jen znalec zmen udileni licenci a jejich zmen. Takze osveta?

       Go to comment
       2022/11/21 at 7:42 am
       • From PVo on Komentujeme

        no kromě snížení 50% podílu mluveného slova na Rádiu Z jsem posledních 10 let nezažil že by RRTV nějakou další žádost o změnu licence v posledních 10 letech zamítla…

        Go to comment
        2022/11/21 at 10:22 am
        • From Insider on Komentujeme

         Standardni broadcaster si totiz nez zaplati overi, zdali to ma smysl. Zamitnuti bylo daleko vic a to hlavne kvuli zmekcovani podminek. V ramci pokryti a srovnavacich analyz nemuze byt jedno radio jak druhe ve smyslu procent mluveneho slova, cilove skupiny, zanru resp.zakladni programove specifikace.

         Go to comment
         2022/11/21 at 12:54 pm
         • From PVo on Komentujeme

          Zrovna ta podmínka s vysíláním pro slovenskou menšinu u Danceradia je úplně nesmyslná pro jakoukoliv „srovnávací analýzu“

          Go to comment
          2022/11/21 at 4:15 pm
          • From PVo on Komentujeme

           myslím způsob jak je naplněná včetně času vysílání

           Go to comment
           2022/11/21 at 5:43 pm
         • From Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty on Komentujeme

          Zatímco „změna názvu“ vesele prochází, přestože se reálně jedná o úplnou změnu programu. Prostě Kocourkov.

          Go to comment
          2022/11/21 at 1:09 pm
         • From Honza on Komentujeme

          Tak to jste asi moc nesledoval rozhodnutí RRTV 😀

          Go to comment
          2022/11/21 at 1:08 pm
     • From Oviradio.cz on Komentujeme

      Třeba Dance radio každou půlnoc uvádí tzv. vysílání pro slovenskou menšinu. Spočívá v tom, že půl hodiny běží zvláštní playlist se zvýšeným podílem českých a slovenských producentů, kteří se dost opakují (M. Burian, Neo, Ch. Sadler, E. Sender, J. Luc, Skyline atd.).

      Go to comment
      2022/11/20 at 1:45 pm
 • From Honza K. on Komentujeme

  Netro Life Radio odstranilo ze svého radiotextu statický název „Netro Life 100.8 FM“ který následovala aktuálně hraná skladba, problém byl ale v tom, že celé 2 roky RT zobrazoval cca každou 5 skladbu, (asi špatná synchronizace) nyní už se konečně zobrazuje každá aktuálně hraná.

  Go to comment
  2022/11/20 at 6:11 pm
  • From Míra on Komentujeme

   Dnes ráno jsem ověřoval stav na svém autorádiu. Statický text zmizel, ale zobrazoval se název cca každé druhé skladby.

   Go to comment
   2022/11/21 at 7:24 am
 • From Jarda on Komentujeme

  Brněnskou frekvenci, kterou chtělo dance a free radio, tak se o ni hlasí expres fm, což jsem teda nečekal, očekaval jsem třeba fajn rádio a na tu druhou, že dají rock, nebo obraceně. Zatím je tam ještě jedna „volná“ tak uvidíme co tam bude.

  Go to comment
  2022/11/21 at 5:56 pm