Ivo Harvánek

Ivo Harvánek

Bezmála třicet let se intenzivně zajímám o rozhlasové vysílání. Prvotním impulsem byl vznik duálního systému po roce 1989 a související nástup prvních soukromých stanic. Po roce 2000 jsou mými důležitými tématy vlastnická a programová centralizace rádií a možnosti existence specializovaných a alternativních formátů v konsolidovaném tržním prostředí.

Zaměřuji se primárně na obsah, především programování hudebních formátů stanic, zabývám se rovněž základními technickými parametry broadcastingu. První praktické zkušenosti s rozhlasovým vysíláním jsem získal na začátku milénia ve studentském projektu Rádio Kolej v Ostravě.

Od ledna 2014 do února 2019 jsem se podílel na vysílání Color Music Radia v Praze jako konzultant celkové hudební dramaturgie stanice a autor show Ebony.

Názorový web Oviradio.cz provozuji od roku 2006. Z jeho obsahu citují a odkazují na něj i jiná média, např. DigiZone, Médiář, Digitální rádio nebo RadioTV.

 

V současnosti nejčastěji poslouchám: Color Music Radio, Dance radio, Český rozhlas Plus.

 

Ani trochu se mi nelíbí postupné zmenšování demokracie, svobody a plurality včetně médií v Česku. Je spojeno především s triem Babiš – Zeman – Okamura, dezinformacemi a ruskou propagandou za vydatné podpory nemalé části české veřejnosti.

 

 

Ing. Ivo Harvánek
= web content
= online marketing
= mezinárodní voice-over projekty
= rozhlasová reklama

oviradio.cz@gmail.com

+420 607 722 958

IČO 04604776

LinkedIn   Twitter

32
Komentáře

19 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Karlos Kroužilos

Připojuji se, mám přesně takový problem…. Mam Xiomi Redmi 4

Michal

Nejde mi psát příspěvky v mobilní verzi stránky. Po tapnutí do textového pole jen problikne klávesnice a hned zase zmizí. Android 7, Samsung A3 16

JK

Mně to taky nejde, asi nějaká chyba na webu

Thomas

Jj, nejde to ani na Androidu, ani na mobilnich Windows.

Ententík

OVI, kam zmizel přehled nejnovějších příspěvků od čtenářů?
Jak mám teď vědět kdo, kdy, kam, kde, co napsal.

Thomas

Je tu porad..

Ententík

Mě zmizel!

Tydýt politikus

Nic ve zlém pánové. Vaše sebejistota, že zrovna Vy víte jaký je ten správný názor a kdo a jaký má algoritmus pohledu na svět čiliž, že zrovna Vy máte ten správný klíč ku pravdě je určitě skutečně sebereflektující, sebekritická a velmi skrovná. O tom je kolikrát vedena ta polemika. Avšak toto je web o rádiu, tak se zkuste věnovat rádiu a ověřujte si fenomenálně různé informace a sdílejte je na webech k tomu určených.

Hezký večer všem uživatelům různých algoritmů z venkova i z města. A nezapomeňte, že člověk s hořkostí, převlečený do sváteční vroucnosti je schopen překonat i předpoklad stejného názoru. Zde bych možná v tomto kontextu si dovolil poznamenat, pro Ty nejchytřejší z nás: A naopak, přátelé!

Vojta(1)

Pane Inženýre, právě jsem si vzpomněl, jak jste si v souvislosti s prezidentskými volbami v pořadu Ebony pokládal otázku, zdali naše země půjde na západ či na východ.
Zdá se, že je již v této otázce rozhodnuto. Jsem rád, že alespoň Ebony směřuje stále na západ, neboť oslavné songy o maršálu Kimovi, zpívané častušky a řev Alexandrovců, bych ve Vaší show asi jen stěží rozdýchával.

It is Funny Czech Radio does not play musician from your country who is played by JAZZFM London and liked by American Soul and R’n’B Legends? and It is here https://soundcloud.com/mundi-liberati/funkin-with-the-angels-mundi-liberati

Ota

jojojo pořad je to skvělý,stejně jako celý-COLOR music rejdyjooo.DIKY DIKY DIKY!

Jan Hájek

Děkuji za pořad EBONY – je to pohlazení.

JM

Taktez se pripojuji, v Ebony slycham vynikajici kousky, ktere se obcas objevovaly (a objevuji) i na kdysi piratskem FLASH Radiu, ale i spoustu dalsi, inspirativni produkce. Diky za tyto stripky v jinak nudnem, sedem a unifikovanem ceskem eteru. A take se pripojuji k tomu, aby toho bylo vice. Jen jsem pesimista a bojim se, ze pokud „si to neudelame sami“, tak nebude.

Jirkas

Pořad Ebony je vynikající, stejně jako výběr hudby.Bohužel je to příliš malo.Kez by bylo kvalitní hudby a radii v eteru mnohem vice, stejne tak vice lidi jako Ivo Harvánek.