Komentáře a diskuze

Články

Ivo Harvánek

Ivo Harvánek

Bezmála třicet let se intenzivně zajímám o rozhlasové vysílání. Prvotním impulsem byl vznik duálního systému po roce 1989 a související nástup prvních soukromých stanic. Po roce 2000 jsou mými důležitými tématy vlastnická a programová centralizace rádií a možnosti existence specializovaných a alternativních formátů v konsolidovaném tržním prostředí.

Zaměřuji se primárně na obsah, především programování hudebních formátů stanic, zabývám se rovněž základními technickými parametry broadcastingu. První praktické zkušenosti s rozhlasovým vysíláním jsem získal na začátku milénia ve studentském projektu Rádio Kolej v Ostravě.

Od roku 2014 se podílím na vysílání Color Music Radia v Praze jako konzultant celkové hudební dramaturgie stanice. Jsem také autor show Ebony.

Názorový web Oviradio.cz provozuji od roku 2006. Z jeho obsahu citují a odkazují na něj i jiná média, např. Lupa, Médiář, Digitální rádio nebo RadioTV.

 

V současnosti nejčastěji poslouchám: Color Music Radio, Český rozhlas Plus, Rádio Samson Digital.

 

Ani trochu se mi nelíbí postupné zmenšování demokracie, svobody a plurality včetně médií v Česku. Je spojeno především s triem Babiš – Zeman – Okamura, dezinformacemi a ruskou propagandou za vydatné podpory nemalé části české veřejnosti.

 

 

Ing. Ivo Harvánek
= web content
= online marketing
= mezinárodní voice-over projekty
= rozhlasová reklama

oviradio.cz@gmail.com

+420 607 722 958

IČO 04604776

LinkedIn   Twitter

32 komentářů Ivo Harvánek

 • Jirkas

  Pořad Ebony je vynikající, stejně jako výběr hudby.Bohužel je to příliš malo.Kez by bylo kvalitní hudby a radii v eteru mnohem vice, stejne tak vice lidi jako Ivo Harvánek.

  • Ovi

   Děkuji za pochvalu. Ebony je malým příspěvkem k tomu, aby český rozhlasový prostor byl rozmanitější a kultivovanější a nepodceňoval náročnější posluchače.

 • JM

  Taktez se pripojuji, v Ebony slycham vynikajici kousky, ktere se obcas objevovaly (a objevuji) i na kdysi piratskem FLASH Radiu, ale i spoustu dalsi, inspirativni produkce. Diky za tyto stripky v jinak nudnem, sedem a unifikovanem ceskem eteru. A take se pripojuji k tomu, aby toho bylo vice. Jen jsem pesimista a bojim se, ze pokud „si to neudelame sami“, tak nebude.

 • Jan Hájek

  Děkuji za pořad EBONY – je to pohlazení.

 • Ota

  jojojo pořad je to skvělý,stejně jako celý-COLOR music rejdyjooo.DIKY DIKY DIKY!

 • It is Funny Czech Radio does not play musician from your country who is played by JAZZFM London and liked by American Soul and R’n’B Legends? and It is here https://soundcloud.com/mundi-liberati/funkin-with-the-angels-mundi-liberati

 • Vojta(1)

  Pane Inženýre, právě jsem si vzpomněl, jak jste si v souvislosti s prezidentskými volbami v pořadu Ebony pokládal otázku, zdali naše země půjde na západ či na východ.
  Zdá se, že je již v této otázce rozhodnuto. Jsem rád, že alespoň Ebony směřuje stále na západ, neboť oslavné songy o maršálu Kimovi, zpívané častušky a řev Alexandrovců, bych ve Vaší show asi jen stěží rozdýchával.

  • Ovi

   Vojto, děkuji. Jedním z faktorů úspěchu Zemana (ale také Babiše či Okamury) je slabá mediální gramotnost řady lidí v Česku. Nepřistupují dostatečně kriticky k tomu, co jim média (včetně sociálních sítí) nabízejí, mají tendenci rozhodovat se podle dezinformací, emocionálně, nikoliv rozumem. Česko patří na Západ a volby ukázaly, že mezi námi není málo těch, kteří si to stále myslí (rozdíl 2,74 procenta hlasů to dokládá). Domnívám se, že odpor proti autoritářským tendencím a proti přiškrcování demokracie a svobody bude stále větší. Teď už zbývá jen doufat, že Zeman bude prezidentský post vykonávat důstojněji než dosud a že to nebude na celých pět let. Na Ebony tento vývoj samozřejmě nemá žádný vliv.

   • MichalZ

    Tak k tomu není co říct. Bohužel mezi mladými lidmi, zejména pak s nižším vzděláním, je vidět, že to co se sdílí prostřednictvím sociálních sítí, považují naprosto samozřejmě za pravdu. Tenhle fenomén absolutně nechápu, bohužel, je tomu tak. Ani se neobtěžují ověřit si informaci a dále pak sdílejí. Takže to co se dříve uvádělo, že voliči Miloše Zemana jsou zejména staší lidé z venkova, tak neplatí. Má poměrně „slušnou“ voličskou základnu i ve velkých městech u mladých. Je to bohužel i vliv právě FB, který uživatelům podle svých algoritmů třídí to, co „chtějí“ vidět. V tom osobně vidím dost velké nebezpečí, neboť to, že se nezobrazují i příspěvky z druhé strany barikády, jim dost omezuje jejich vnímání světa. Takže nejen Miloš polarizuje společnost, on to dělá i velký bratr FB.

 • Tydýt politikus

  Nic ve zlém pánové. Vaše sebejistota, že zrovna Vy víte jaký je ten správný názor a kdo a jaký má algoritmus pohledu na svět čiliž, že zrovna Vy máte ten správný klíč ku pravdě je určitě skutečně sebereflektující, sebekritická a velmi skrovná. O tom je kolikrát vedena ta polemika. Avšak toto je web o rádiu, tak se zkuste věnovat rádiu a ověřujte si fenomenálně různé informace a sdílejte je na webech k tomu určených.

  Hezký večer všem uživatelům různých algoritmů z venkova i z města. A nezapomeňte, že člověk s hořkostí, převlečený do sváteční vroucnosti je schopen překonat i předpoklad stejného názoru. Zde bych možná v tomto kontextu si dovolil poznamenat, pro Ty nejchytřejší z nás: A naopak, přátelé!

  • Ovi

   Oviradio.cz dává prostor všem, co chtějí něco ostatním sdělit v souvislosti s vysíláním rádií. Názory, postřehy, domněnky, úvahy zde prezentované jsou velmi často rozdílné, přesto zde vedle sebe jsou, nikdo je nemaže a hlavně nenapadá za ně ostatní. Za tu kultivovanou pestrost Vám všem děkuji. Na českém internetu nebývá zvykem. Myslím, že politika a média včetně rádií spolu souvisí, protože obojí vypadá tak, jak si to společnost přeje, nebo nechá líbit.

 • Ententík

  OVI, kam zmizel přehled nejnovějších příspěvků od čtenářů?
  Jak mám teď vědět kdo, kdy, kam, kde, co napsal.

 • Michal

  Nejde mi psát příspěvky v mobilní verzi stránky. Po tapnutí do textového pole jen problikne klávesnice a hned zase zmizí. Android 7, Samsung A3 16

 • Karlos Kroužilos

  Připojuji se, mám přesně takový problem…. Mam Xiomi Redmi 4

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)