Komentáře a diskuze

 • Ovi 20. 6. 2018 at 23:00 on KomentujemeRádio Blaník má nové, jednodušší logo a nový web. Slovo Rádio se nově píše s čárkou.
 • Anonym 19. 6. 2018 at 11:42 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDobře, ale to je právě ono. nikde jinde se nehrají, tak každý bude samozřejmě rád, že uslyší třeba Dj Boba,
 • Lukáš 17. 6. 2018 at 22:40 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDěkuji za skvělý tip, rádio určitě vyzkouším. Myslím, že podle toho co píšete, by mělo pasovat přesně na můj s
 • Ondra Mištera 17. 6. 2018 at 18:50 on KomentujemeDěkuji pane Jardo za další nahrávky.
 • Jarda 17. 6. 2018 at 17:24 on Komentujemetady nejake tropo/es turci a italove, ale nic moc kvalita. https://uloz.to/!FI8RDLqEzLf4/tur-a-ita-es-tropo-ra
 • Petr 17. 6. 2018 at 16:47 on KomentujemeRádio Jih bude ve středu hrát 100 největších letních hitů. Jsem zvědav, jestli zahrají jen ty nejobehranější z

Články

Radio R vysílající na Brněnsku country z finančních důvodů skončilo

Radio R 89,2Malá rozhlasová stanice z Mokré-Horákova v okrese Brno-venkov vysílající od konce roku 2009 na frekvenci 89,2 FM originální country/folk formát potvrdila ukončení vysílání k 30. červnu. Jako důvod je uváděn nedostatek financí na další provoz rádia vlastněného fyzickou osobou Františkem Krpenským. Podle webu RadioTV stanice ukončila svůj provoz nečekaně již 28. června. Licence byla přitom platná až do 29. září letošního roku. František Krpenský o prodloužení dosavadní licence včas nepožádal, přesto se očekávalo, že v novém licenčním řízení svoji frekvenci spíše obhájí a bude tak moci pokračovat.

Radio R (R jako mikroregion Roketnice) přes solidní dosah signálu, dobré pokrytí velké části Brna a dálnice D1 a sympatický netuctový hudební formát nedokázalo zaujmout širší publikum a hlavně zájemce o reklamu a sponzoring vysílání. Jeho Facebook nedosáhl ani tří stovek fanoušků, reakce na ukončení vysílání tam zatím téměř nejsou. Podobný osud nejspíše potká i některé z dalších malých nezávislých rádií provozovaných v menších městech nadšenecky bez dostatečného finančního zázemí a obchodního umu. Neslavný konec Radia R by měl být varováním i pro chystané Radio Blatná.

Lze předpokládat, že o kmitočet Újezd u Brna – Stará hora 89,2 MHz/50 W požádá některé ze stávajících rádií pro dokrytí okolí Brna (v případě překoordinace Brna samotného), zcela nový projekt by byl v dnešní době velkým překvapením.

4 komentáře Radio R vysílající na Brněnsku country z finančních důvodů skončilo

 • Ovi

  Známe prvního uchazeče o frekvenci Brno-venkov 89,2 po zaniklém Radiu R. Svůj signál chce ještě více posílit Hitrádio City (dosud 2x Brno-město 99,0 a 100,8).

  • Jarda

   RTRV zamítla žádost provozovatele AZ Rádio na přidělení kmitočtu Mokrá 2, 89,2 MHz, 50 W pro stanici Hitrádio City s tím, že by taková změna „de facto představovala novou licenci“.

   Toto vyšlo z RRTV 😉 dikybohu to nedostali, to by bylo přehitradiováno. uvidíme kdo další se přihlásí. Dance radio, roskradio či fajnradio?

   • Ovi

    RRTV sice odmítla přidělit frekvenci napřímo, ale Hitrádio se jistě zúčastní licenčního řízení.

    • Jarda

     aha, to už nikde nepsali, ale tak co v te lokalite chteji pokryvat 😀 ta oblast je pokryta hned ze dvou brněnskych frekvencí…. to spiš kdyby tam dali misto hitradia třeba fajn nebo rock radio, neco co by melo smysl k pokryti nebo dokrytí.

Vložte komentář