Komentáře a diskuze

 • JM 16. 12. 2018 at 22:53 on Rádio Česká Kanada před startemOn je hlavně problém v té frekvenci. 103,6 FM je hned vedle 1 kW frekvence 103,7 FM z Českých Budějovic,
 • Ovi 16. 12. 2018 at 21:34 on KomentujemeNesynchronizovaný zvuk na pokrytím navazujících vysílačích je něco, co dokáže rychle odradit od poslechu. Ne v
 • Michal 16. 12. 2018 at 18:09 on KomentujemeAha, tak o různém programu na jednotlivých vysílačích jsem nevěděl. Co se týče nesynchronizace, trvá to už del
 • Martin 16. 12. 2018 at 17:43 on KomentujemeMichale, Javorník už delší dobu Výšinu nebaluje, jde tam samostatná linka. Ball tam je pouze jako záloha. Naví
 • Michal 16. 12. 2018 at 12:07 on KomentujemeJeště dodám, že problém je nejspíš na 97,1 MHz. Javornická 95,5 a pražská 89,5 se shodují.
 • Michal 16. 12. 2018 at 11:56 on KomentujemeCountry rádio v Liberci nemá synchronizovaný zvuk na 97,1 a 95,5 MHz. Je tam zhruba půlvteřinový posun. Dost m

Články

Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2

Rádio Dálnice Průhonice 104,2Včera po sedmnácté hodině byl oživen další FM vysílač rychle expandujícího Rádia Dálnice. Je umístěn na rozhraní Prahy a Průhonic a na kmitočtu 104,2 MHz o výkonu 25 wattů by měl doplnit pokrytí při jihovýchodním okraji metropole. Anténa poněkud překvapivě nemíří na přilehlou dálnici D1, nýbrž na Jesenici a Pražský okruh (dálnice D0). Při jízdě po dálnici D1 z Prahy – Chodova autorádio přeladí z pražské frekvence 107,9 na nový kmitočet hned za exitem 2. Dosud byla v těchto místech a dále od Prahy 107,9 silně rušena stanicí ČRo Liberec. Po spuštění navazující frekvence Jažlovice 107,2, které by mohlo následovat velmi brzy, bude pokrytí dálničního rádia mezi Prahou a Vyškovem již prakticky souvislé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIZACE 30. 12. 2017:

Rádio Dálnice 27. prosince zprovoznilo navazující vysílač v Říčanech – Jažlovicích poblíž exitu 12 dálnice D1 na frekvenci 107,2 MHz/25 W. Anténa je umístěna na stožáru BTS v areálu dohledového centra Vodafone. Detailní fotografie jsou doplněny do fotogalerie vysílačů.

Rádio Dálnice 107,2 Jažlovice

 

99 komentářů Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2

 • David Pražák

  Asi nejlepším přehrávačem na internetové rádia je tapinradio. Dá se z něho nahrávat a jsou tam rádia z celého světa. Dálnice tam zatím v seznamu není. Program lze stáhnout zde: http://www.raimersoft.com/tapinradio.aspx

 • David Pražák

  Všimnul jsem si, že Dálnice obohatila moderovaný program. Už se nemluví pouze o aktuální situaci na dálnicích, ale i o dalších zprávách, jako jsou lékárničky a jejich výbava, atd. Také počasí je každých 30 min. Ještě přidat do vysílání cizí jazyk a program bude plnohodnotný.

  • Ovi

   Cizojazyčné hlášky byly v programu před obnovením živého vysílání před půl rokem. Byly ale tak směšné a nicneříkající, že snad málokomu chybí.

   A na Facebook od Vánoc nesáhli, asi usoudili, že zatím nemá význam denně připravovat obsah pro potenciálních 120 lidí.

 • David Pražák

  Nesáhli, ale reagují na příspěvky. Mám to odzkoušené.

  • Ovi

   Ano, na některé dotazy některých posluchačů reagují. Týká se to i mailu. Například aby mně odpověděli, muset bych mít snad falešný účet. Možná jim vadí, že o Dálnici nepíšu jen oslavně. Na druhou stranu, který jiný mediální web jim věnuje takový prostor, že?

 • Jarda

  http://www.rozhlas.cz/digital/analog/_zprava/radio-dalnice-uz-ma-v-provozu-temer-celou-vkv-sit-rika-radim-parizek–1780770

  Tak jak to tedy je s aktivními frekvencemi? Podle oviradio a fmscan jich teda chybí docela dost. Podle vyjadření majtele stanice pro konkurenční server běží vic jak 40ka a zbyva asi 7 vysílačů. Tak to jsem z toho jelen, každy server uvadí neco jineho. Zase bude chudak oviradio jezdit z radiem po republice a ladit u každyho patniku zda ten či onen vysilač už tam je a vysila, či tam je a jen modulace, nebo tam je a nevysila, nebo tam neni vubec.

  • Ovi

   Dnes na D1 určitě neběžely 107,8 Hvězdonice (ani nejsou v databázi ČTÚ), 96,4 Šternov (antény již instalovány), ani 91,7 Hulice (bez antén). Troufám si tvrdit, že těch nespuštěných bude mnohem více než sedm. Na 96,4 Loket běžela mono záloha bez RDS.

   Vycházím z vlastního pozorování v terénu, zcela výjimečně z poznatků důvěryhodných zdrojů (pan doktor Pařízek k nim nepatří).

 • David Pražák

  Jedinou možností je projet celou dálnici D1, D2, D5 a ladit. Nic jiného nezbývá. Sice se projede benzín, ale nedá se nic dělat. Nebo jezdit různými autobusy a vzít si s sebou rádio.

  • Ovi

   Jezdit po dálnici jen kvůli Dálnici je příliš drahý špás, samozřejmě ty vysílače zkouším, jen pokud mám tam či onam cestu. Testuji je jako typický cílový posluchač, tedy na autorádiu.

   Rád bych zde viděl poznatky i od ostatních posluchačů z různých regionů, například ze západních Čech.

   • Karlos Kroužilos

    101,2 v Ústí nad Labem pořád beze změny, ani nejsou na paneláku antény…..

    • MichalP

     Kde přesně v Ústí n/L předpokládáte instalaci AS? Tedy jestli to není tajné.
     Bude zajímavé, jakým směrem bude AS nasměrován a zda se signál dostane až do Neštědic.

    • Karlos Kroužilos

     Dle ČTU je to jediný panelák, vedle Palivového kombinátu ul. Hrbovická 102…. 13°58’13″E 50°40’01″N Pan Harvánek má ode mě fotky, místa činu…… Signál bude mizerný, jen takový malý oddělený ostrůvek. Ve vyšších částech Ústí bude rušen Evropou 2 na 101,3…

    • MichalP

     Děkuji. S tím rušením souhlasím. Potvrzuji, že na Severní terase či Bukově hraje E2 na 101,3 čistě ve stereu s RDS.
     Jinak lokalita nic moc. AS bude utopený v údolí a kdo ví, zda vůbec bude Dálnice zachytitelná v rozumné kvalitě na úseku D8 od konce tunelu Radejčín (km 60) až k dalšímu tunelu Libouchec (km 83).

 • David Pražák

  Já můžu maximálně nasednout na autobus a vydat se na Prahu, nebo na Brno. Plzeň je už na mě daleko, to samé Ostrava.

 • Anonym

  Na dalnici D5 je spusten jen Kraluv dvur, Zebrak, Plzen. Ocekavame Karez 97.1, Myto 92, Rokycany 105.1, Nyrany 100.5 a 100 W Primda na 91.9FM.

 • Zdravím, když teď vynecháme technickou stránku věci, zajímalo by mě, co říkáte na mluvenou moderaci na Dálnici? Jak se Vám jeví? A co říkáte na slovenskou moderátorku, která vysílá přes poledne? Všeobecně není moderace obzvláště v privátních stanicích žádné terno, ale pokud to má být pořádné dopravní rádio, které přináší (nebo by mělo přinášet) rychlé a přehledné dopravní hlášení řidičům, kteří se musí primárně soustředit na provoz, mají tedy ještě co zlepšovat! Schválně teď pár dní testuji poslech Dálnice a u dopravních hlášení se tedy nějak nemůžu v tom rychlém chrlení slov a nádechů zorientovat. A to jejich a eště na silnici …, a eště na dálnici …, a eště bacha na nehodu :-). A když je to navíc (jen) ve slovenštině, tak to je vůbec velmi přínosné. Jistě, spekulovat o tom, jestli je tohle rádio samo o sobě přínosné, obzvláště, když poslechovost se blíží nule je na místě.

  • Ovi

   Už jsem se tu zmínil, že kvalita moderátorů na Dálnici není valná. Hodně z nich přišlo z Kiss Morava, kde měli přece jen jinou, lehčí a neformálnější polohu. Pro tento typ vysílání jsou nezkušení, mají problém přečíst souvisle větu, nedokážou improvizovat, spojovat plynule informace, navazovat. Dost často nedokážu vnímat obsah jejich sdělení vinou logopedických nedostatků, moravskoslezského přízvuku, neobratných výrazů, zkomolených názvů měst atd. Souhlasím s tím, že na takové informační stanici by měla být úroveň mluveného slova vyšší než na rádiích zaměřených na kulisovou hudbu.

   Nedávno začali moderátoři vstupovat do vysílání i jindy než po čtvrthodině, jsou tak na ně kladeny ještě vyšší nároky. Setkal jsem se s tím, že mluví uprostřed písně, což je velmi podivné. Moderace byla obnovena už před půl rokem, ale pořádného moderátora/moderátorku aby člověk pohledal. Je znát i rozdíl Dálnice vs. Čas, jehož zprávaři připravují obsah i pro Dálnici. Jedinou světlou výjimkou je Jakub Karch. Rádiu Dálnice by velmi slušel nějaký seniornější hlas typu Milana Glisty (dříve Orion, dnes ČRo) nebo Aleše Šklubala (Čas), který tam vysílal po startu v roce 2010.

 • David Pražák

  Já bych uvítal dopravní expres i v noci. Poslední info z dálnic je ve 23:45. Dálnice by byla první soukromou stanicí, která by vysílala dopravu i v nočních hodinách, když nepočítám Český rozhlas. A co se týče slovenské moderace, tak na Hitrádiích je moderovaná hitparáda ve slovenském jazyce zpěvákem ze skupiny No Name. No a to moderování na Rádiu Dálnice by mělo být mezi jednotlivými písničkami a ne v průběhu hraného songu.

 • David Pražák

  Ty zprávy by taky chtěly doladit. Každou hodinu slyším furt dokola stejné zprávy téměř celý den, které jsou předtočené několik hodin dopředu. Ovšem o víkendech je všeobecné zpravodajství každou hodinu jiné a aktualizované. Kdyby bylo všeobecné zpravodajství z Rádia Čas přebíráno i ve všedních dnech, tak by to bylo lepší.

  • Ovi

   Playlist Dálnice už obsahuje i zánovní hity, což z mého pohledu není dobře, ztrácí se tím výjimečnost. Zvláštním jevem je hraní dvou skladeb od jednoho interpreta s velmi malým časovým odstupem, řádově i minut. To se v profesionálních rádiích běžně nestává a ani na Dálnici jsem to dříve neregistroval.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)