Komentáře a diskuze

 • Jarda 18. 12. 2018 at 04:20 on Komentujemetaky jsem o tom slyšel, ale nejak přišti rok ma platit nějaky nový zakon a eleko, možna i rti, chtějí
 • Anonym 17. 12. 2018 at 21:48 on Anketa: Jaká pražská rádia jste poslouchali počátkem 90. let?teda na 5 rádií
 • Martin 17. 12. 2018 at 21:48 on KomentujemeMimochodem, víte někdo kdy dojde k ukončení vysílání v L-bandu? Od lidí v ČRo mi bylo řečeno, že příští rok
 • Anonym 17. 12. 2018 at 21:47 on Anketa: Jaká pražská rádia jste poslouchali počátkem 90. let?já si pamatuju jenom jenom na čtyři rádia rokko zlatá praha radio vox jo a na limonádový joe si pamatuju
 • Martin 17. 12. 2018 at 21:44 on KomentujemeTo jo, Teleko má obrovskou prodlevu, na jaře jsem napočítal 15 sekund, ale teď je to víc jak půl minuta.
 • Jarda 17. 12. 2018 at 20:24 on Komentujemeje to i u radia hey, ale jen tam kde se přepina na frekvenci se zdrojem z internetu. Ale "nesynchronizace"

Články

Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

Rádio Bonton se v rámci letošního přeformátování zavázalo hrát alespoň 40 procent hudby vydané od roku 2002 a minimálně 50 procent písní z české a slovenské produkce. Dle prostého poslechu a teď také analýzy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ovšem tyto ambiciózní parametry nedodržuje. Bonton měl hrát poměrně mnoho novější CZ a SK hudby, realita odpovídá formátu Czech conservative určenému střední a starší generaci. Nabízí se dva možné scénáře. Bonton si prosadí úpravu licenčních podmínek, tak aby seděly na skutečně vysílaný program tzv. českých melodií a dárků, nebo svůj playlist razantně omladí, což ale není v dohledné době reálné. Staré publikum už stanice stačila setřást, ale nové je zatím malé a nestabilní a další programové otřesy by Bonton mohly přijít draho.

39 komentářů Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

 • Ovi

  Větší množství současné české a slovenské hudby Bontonu zajistí nově vysílaná hitparáda čítající hned 40 písní.
  Pro ty, které zajímá spíše starý a nejstarší Bonton, je tu zajímavý odkaz k 21. výročí zahájení vysílání:
  http://vitjaromir.wordpress.com/2012/10/05/prvni-tri-roky-vysilani-radia-bonton/

  • Thomas

   Už půl roku radiu Bonton na frekvenci 100.4 MHz – Strakonice – Městský les nejde RDS. Kontrola evidentně nulová.

   • Jarda

    asi nemají čas nebo nevím, no ono ani o bontonu neni skoro vubec slyšet, taky nedelaji v eteru bordel mají par kmitočtů a jentak si vysílají, hlavne že vysilají, třeba by stačilo jim to napsat, nejspiš to moc lidí neposlouchá.

 • Já jen nechápu, proč lidé vymýšlí tak exaktní pravidla, které je pak složité dodržovat. Připadá mi, že do takových restrikcí je tlačí nějaké obchodní tlaky nebo něčí obchodními zájmy. Rozhodující pro posluchače, tedy i oblíbenost a poslechovost stanice, je ve výběru hudby zásadní, aby se vysílané písničky líbily co nejpočetnější skupině posluchačů bez ohledu na CZ SK a Czech conservative. To je přeci relevantním úkolem hudebního dramaturga a ne něčí obchodní zájmy tj. aby se direktivně hrály jakési nové české písničky s primitivními texty (rými jako by vymyšlenými dětmi z mateřské školky), které nepřinášejí žádné hudební ani melodické nápady, mě připadá, že jako by tvořené na zakázku (až někdy jako by z donucení – hele, je další rok, natoč 10 nových písniček, viz Krajčo – Kryštof, tak se mi jeví jeho výsledek) XindlX, David Stypka, Marek Ztracený, M.Hrůza, T.Klus, Jelen, Hodiny, Mirai, Olga Lounová, Iva Fruhlingová, Napprt Lesbiens, Debbi, Lenny, atd.
  Než vymývat mozky posluchačům omýláním nic neříkajícího hudebního odpadu, který nemá dlohodobého trvání, jelikož neobsahuje žádné výrazné umělecké hodnoty, to je pak pro poslechovost stanice daleko přínosnější a pro hudebního dramaturga sázka na jistotu, hledat neohrané písničky, obsahující originální melodický nápad nebo české, které svým textem oslovují posluchače, které nemusí být nejnovější. A z nové písničky vybírat podle stejného kvalitativního klíče a ne hlava nehlava podle něčího nebo jakéhokoli nařízení (shora), to pak evokuje úpadek našich národních kulturních hodnot, úplně stejně, jak negativně ovlivňoval naší kulturu normalizační ÚV KSČ v minulosti naší vlasti. Myslím, že uvedený přístup výběru hudby je pak ocenění hodná práce hudebního dramaturga a ne poklonkování pochybným obchodním zájmům člověka nebo lidí, kteří si z mladých muzikantů dělají svůj bysnys.

 • Jarda

  kdyby spíš šli po media bohemia a jejich stylu vysílání aneb zaberem všecky vysílače a bude tam jeden program, pak na jednom fleku vysila stejne radio snad na všech frekvencích, a je to nejen v liberckem kraji, ale take ustecký přida se karlovarský, a udajne je to i jinde, třeba jižni čechy.

 • Jan

  V Jiznich Cechach to tak není. V CB 104,3, Krumlov, Tabor, Pisek atd opravdu a vim to tem vykryvac potrebuji.

  • Jarda

   netyka se to jen hitradia, nekde třeba ten dokryvač potřebují, ale ne 5 vysilačů v liberci, 2 frekvence z jednoho místa a jednoho stožáru v turnově 😀 nebo fajn v pisku, 2x v jednom a tom samem místě? Media bohemia má místa kdy jedna z jejich stanic má v jednom miste neli na jednom fleku vic vysilačů, rock radio karlovy vary, stejny připad jako hitradio v turnove, či fajn v písku, takhle bych pokračoval dál, n oa ted mí egrensis být blaníkem, co to udělá? Tohle už je vlastizrada, kmitočtové spektrum je národní bohatství a tohle je veřejné plýtvání státním bohatstvím. Bojužel to absolutně nikoho nezajímá, Media bohemia má několik rozhlasových sítí, proč si jejich manažeři nesednou, nekouknou na plány pokrytí jejich sítí a neudelají nejakyy refarming? Třeba ten jejich fajn by se tak dostal do liberce a tak dale, přebytečné kmitočty by odevzdali rrtv, furt lepší jak 5x 1 stanice v jednom městě…

   • Michal

    Jardo, v Liberci mají 3 vysílače, ty další dva jsou pro Jablonec. Ale jinak souhlasím, tato situace je skandální. Stěžoval bych si ale především u RRTV, která toto schválila a dopustila.

    • Jarda

     to je pravda, proč mit v lbc 3x a vjbc 2x a v turnove 2x to samé, pak se k tomu přida ješte črná hora a bude zase o jedno více…. divím se že to nikdo neřeší.

    • Vojta(1)

     U toho Hitradia na severu Čech je nejhorší ta nerovnoměrnost pokrytí. Třikrát je v Liberci a vedle ve Frýdlantu není vůbec. Jardo, dá se to Hitradio ve Frýdlantu „nějak“ přijímat z Liberce? Nedávno jsem tudy jel a nehrálo mi to tam.

    • Michal

     Mně hrával kousek za Frýdlantem Crystal na 90,4 MHz z Varnsdorfu.

    • MichalZ

     Tak ve Frýdlantu Hitradio hraje, ale Hitradio RTL 🙂 Letos jsem ho tam poslouchal.

    • Michal

     Hitradio RTL hraje snad až někam k Praze. V Liberci ho chytnu na nasliněnej prst.

    • Vojta(1)

     V Praze, v místech s nadmořskou výškou nad 300m. a otevřeným výhledem na sever, to RTL Sachsen hraje nejlépe na 105,2 MHz z Drážďan. Každý, kdo má úzké filtry to může dobře chytit i na 105,4 nebo 105,6 MHz. Měla by na to stačit obyčejná, horizontálně sklopená teleskopická anténa, avšak za předpokladu vynikající citlivosti použitého přijímače.

    • Jarda

     pokud vím tak skopčáky tady nikdo neřešil, to už by se tu mohlo objevit nějake i polske radio, nebo německý lausitz. Ti skopčaci ale hlavně polští šmejdi hrajou snad po celým lbc kraji i bez anteny, místy skutečne jo, a nejvic cizáků pravě na frydlantsku, kde jezdim s vypnutym radiem, neni tam co bych ladil. Nic k poslechu, snad vyjmečne ten čro liberec, ale jinak lepši to za mníškem nebo kde se ztratí signál vypnout.

    • Jarda

     ve frydlantu nehraje vůbec nic, po celem výběžku snad jen čro liberec, jinak možna tak radiožurnál, dvojka, proglas, contact, vltava, ani ta evropa 2 se tam nechytala, jezdil jsem tam docela často tak to vím, podobne to je v sousedním vyběžku, jinak místy se dá na frydlantsku chytit hitradio ale ne z liberce ale tušim z varnsdorfu, občas ta evropa 2 obojí pokud nezajedeš do města, pak ješte asi neco, ale jako opravdu pokud bys chtel neco co ti bude hrat všude bez rušení, prskaní, šumu atd, tak snad jedine čro liberec, tam je to opravdu problemový hlavne že v liberci/jablonci chytneš všechno, ale tim to končí, stejné je to i u nas na českolipsku, přimo v lípě chytneš snad všecko, ale mimo už je to problemový, jinak na frydlantsku, tam všude hrajou polaci a němci. snad to vyřeší pak až dab+ do frydlatu by dali vysilač, jel by v sfn a jelikož dab je multiplex, tak by to bylo sna dvůbec poprvý co by tam krasně hrali komerční rádia, no snad se toho někdy také dožijem.

 • Jan

  I když souhlasim ze Media Bohemia mají největší sracky eteru. Dnes rano sem poslouchal Fajn. Omlouvam se , ale to neslo.

 • Jan

  Fajn 2 vysilace v Pisku? Tak to ne . Myslel si Tabor ne? To mas pravdu.

 • Mirek

  Již třetí den nehraje radio Bonton na frekvenci 100 Mhz pro okresní město Strakonice z vysílače na Kuřidle. V čem je příčina? Tolik oblíbená a poslouchaná stanice si zaslouží to dát opět do pořádku! Opakuje se stav jako před několika dny.

 • Mirek

  Opravuji vysílací frekvenci 100 Mhz pro Strakonice.

 • Mirek

  Opravuji vysílací frekvenci 100,40 Mhz pro Strakonice.

 • dj basslicker

  bude to znit zajimave , ale ve strakonicich hraje bonton temer v kazde restauraci jako podkladovka, tak treba ted preladi na kiss kdyz nejede:-) uvital bych kdyby prepli bonton na danceradio,chtelo by to aspon jedno radio,ktere se nebojii zahrat trochu ostrejsi dance styly,ikdyz na danceradiu uz se hardstyle po preformatovani nehraje,treba chris sadler a jeho vysilani by stalo poslat i nekam dale nez jen do Prahy a myslim,ze by cisla byla rozhodne lepsi nez v pripade bontonu

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)