Komentáře a diskuze

 • JM 16. 12. 2018 at 22:53 on Rádio Česká Kanada před startemOn je hlavně problém v té frekvenci. 103,6 FM je hned vedle 1 kW frekvence 103,7 FM z Českých Budějovic,
 • Ovi 16. 12. 2018 at 21:34 on KomentujemeNesynchronizovaný zvuk na pokrytím navazujících vysílačích je něco, co dokáže rychle odradit od poslechu. Ne v
 • Michal 16. 12. 2018 at 18:09 on KomentujemeAha, tak o různém programu na jednotlivých vysílačích jsem nevěděl. Co se týče nesynchronizace, trvá to už del
 • Martin 16. 12. 2018 at 17:43 on KomentujemeMichale, Javorník už delší dobu Výšinu nebaluje, jde tam samostatná linka. Ball tam je pouze jako záloha. Naví
 • Michal 16. 12. 2018 at 12:07 on KomentujemeJeště dodám, že problém je nejspíš na 97,1 MHz. Javornická 95,5 a pražská 89,5 se shodují.
 • Michal 16. 12. 2018 at 11:56 on KomentujemeCountry rádio v Liberci nemá synchronizovaný zvuk na 97,1 a 95,5 MHz. Je tam zhruba půlvteřinový posun. Dost m

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

557 komentářů Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

 • Lukáš

  Všiml jsem si, že tak měsíc zpátky hrajou ve všední dny v noci mezi 2-4 hodinou pouze české písničky. To se mi na toto rádio opravdu nehodí. Do toho tam ještě pouští nějaké zábavné scénky z televize. V tento čas je pro mě Kiss absolutně neposlouchatelný. Raději bych přivítal blok tanečních devadesátek, které se neodváží přes den pustit. Kvůli tanečním devadesátkám Kiss poslouchám a o nich by mělo celé toto rádio být.

  • JM

   Ten blok s českým humorem na Kissu fakt nechápu, ale asi tím dohánějí podíl mluveného slova ve vysílání nebo nějakou jinou licenční podmínku. V noci je to fakt neposlouchatelné.

 • Jan

  Hrajou moc pekne. Konecne ty sracky z 90 uz jsou na ustupu. Jen tak dal a ještě vic moderněji. Jen me tam neuveritelne stve ta ceska muzika.

 • Jan

  Ta me stve i u Hit.

 • Benny

  Já musím říct, že dopolední vysílání na Kissu s Michalem Kavalčníkem je hodně zábavné a podařené, je to fakt dobrý moderátor, oproti jiným má jeho vysílací blok šťávu, nejsou to jen suché vstupy. Myslím, že ty pracovní dopoledne se Kissu povedly a i ta hudba už se nějak víc dá, za mě tedy určitě zlepšení.

 • Lukáš

  Tak jsem si všiml, že od nového roku zrušili pořad Na férovku a místo toho jede Jukebox už od 18. hod. Pro mě to je parádní změna k lepšímu a doufám, že už to tak zůstane napořád, protože mě nebavilo poslouchat ty rozhovory a žvanění. Rádio poslouchám kvůli muzice a vždycky jsem se modlil ať už konečně dokecají a pustí nějakou písničku. A místo toho Jukebox je úplně perfektní, tam je podle mě nejlepší a nejzajímavější výběr skladeb. A co na to vy?

  • Anonym

   Kiss to za poslední měsíce dopiloval a novoroční změny skrze Na férovku i návrat Basslickera do pravidelného vysílání (sobota a neděle 11 až 15) to skvěle uzavírají.

 • Michal

  Osobně jsem kiss zkoušel poslouchat a humus jde vidět že jim ubývají posluchači tož se snaží pomalu měnit kiss k tomu co hrály regionálky a myslí si žwe když udělalí změny že si přitáhnou nové a staré posluchače kiss radii JENŽE SE PLETOU!!! protože i kdyby program udělali sebe lepší zlepšily regionální zprávy a podobně tak pořád to nebude ono protože tam nebudou ti moderátoři kteří v daném regionu tvořily rodinu a bavily posluchače a k tomu pouštěli skvělou muziku a dokonce s nimi komunikovali přes fb atd……

  • Jan

   Presne tak. Je to radio o nicem. Muzika se meni k regionalkam , ale porad malo regionality a ta jejich kultura od Kisspatrolek lidi to je ubohe. U nas na Jihu jen Budejice, Krumlov . Panove to je dost ubohe ta vase regionalita.

  • Lukáš

   Tak tohle je určitě věc názoru a vkusu. Jak už jsem psal výše, tak třeba mně osobně jde především o muziku a moderátoři mně jsou celkem jedno. Kdyby to rádio bylo úplně bez moderátorů a hrála jen hudba, tak by mi to nevadilo. Naopak bych to spíš uvítal. Co se týče hudby, tak je to také věc názoru a vkusu. Chápu že mladým lidem se nemusí starší hity líbit, ale my co jsme na devadesátkách vyrůstali, tak nám tento formát hudby neskutečně chyběl. A já mám naopak kolem sebe lidi, co na nový Kiss houfově přeladili a nemůžou si ho vynachválit. A to jsou lidi, kteří by si starý Kiss v životě nenaladili a poslouchali dříve Černou horu nebo Hitrádio. A mimochodem facebook z nás většina nemá, ani nepodporuje, takže nějaká komunikace přes facebook nám je úplně jedno.

   • H.

    Lukáši, přesně tak. Některým lidem princip změny prostě nevysvětlíte a pojedou si to své a budou tvrdit nesmysly o klesající poslechovosti apod., ačkoli listopadová čísla žádný propad nezaznamenala a ani ty předchozí, které už mohli reflektovat postupně přesun Kissu ke staršímu formátu. Kiss je prostě jiné rádio, za mě palec hore, přišli s něčím, co tu rozhodně chybělo a přes všechny mouchy se to postupně lepší. A Facebook rozhodně nedělá čísla poslechovosti 😀 To je míchání hrušek s jablky, ale jak jsem napsal v úvodu, tohle nevysvětlíte. A čtenář Jan trpí rozdvojenou osobností asi, jednou hejtuje, podruhé chválí.

    • Jan

     Muziku chvalim a regionalitu nikdy. To trpite vi. Kiss jako celek je humus.

 • Jan

  Mimochodem zadnou zmenu neudelali jen tam strcili Vaska .

 • Michal

  ale klidně at se kiss mění jak chce ale už to nikdy nebude ono už nikdy nikdo neuslyší kiss hady,publikum,jižní čechy,morava,delta,proton vládu jaroše,borka kapitančika,ondru Albrechta,zuzku gregůrkovou,igora doležala a další skvělé moderátory kteří museli odejít 🙁

 • Jan

  Presne je to neregionalni humus, který hraje celkem solidne. KissJC Byl jedinej a bude.

 • Homer

  Než Kiss je lepší i Hitrádio. Ty odrhovačky z devadesátek, který už neposlouchá ani Tereza čágobelo Pergnerová, to se nedá.

  • JK

   Já jsem si nový Kiss párkrát ze zvědavosti pustil, ale moc mě nezaujal, starý Kiss 98 se mi líbil víc, to jsem tehdy poslouchal ten a příležitostně i Evropu 2, abych si poslechl novou hudbu, ale dnes po přeformátovani Kissu jsem začal poslouchat kvůli starším písničkám Blaník a kvůli současné hudbě pak Hitradio, příležitostně i Fajn rádio, kvůli novinkám, protože na Hitrádio se novinky dostanou až celkem po dlouhé době. Jinak sice Fajn a Hitrádio ty písničky taky opakuje pořád dokola, ale v porovnání s Evropou 2 to pořád není tak hrozný. Nicméně bych byl pro sjednocení Hitrádií do celoplošné sítě se zachováním regionálních odpojovaných relací (regionální zprávy, počasí, kultura apod.) jako je tomu u Blaníku, ale rozhodně bych narozdíl od Kissu nijak výrazně neměnil hudební formát.

   • JK

    a u těch Hitrádií bych zachoval spíše pražský program, který je podle mě pestřejší a z ostatních regionů bych vytáhl jenom to nejlepší.

    • Jarda

     a hlavne potunil ty frekvence, aby to nedopadlo viz liberec, jablonec, turnov.

    • JK

     To by taky nebyl špatný nápad. A na uvolněné frekvence nasázet něco, co v regionu ještě není

    • Jarda

     třeba color na sever čech, ten tu ješte není, nebo i fajn či dance. Zbytek tu je.

    • Vojta(1)

     Vy myslíte tím severem Čech oblast v okolí Liberce? Ptám se proto, že v jiných, západnějších částech severních Čech, se to Fajn rádio dá naladit na 95,2 FM.

    • Jarda

     jj myslim liberec/jablonec, na českolipsku místy hraje. stejne tak nekdy i color.

  • Lukáš

   To je tedy velmi odvážné tvrzení a názor. Na Kissu hrají velice zajímavé a pestré hity, o kterých se Hitrádiu ani nezdá. Oceňuji především taneční devadesátkové hity, které se nedají jinde slyšet. Na Hitrádiu hrají naopak ty nejnudnější a nejohranější hity. Ale proti gustu žádný dišputát…

   • JK

    Tak o sjednocení jsem mluvil hlavně kvůli tomu, že hudba je ve všech regionech stejná a program také nic moc, takže si myslím, že kdyby se ty rádia sjednotila a přebírala pražský program, který je podle mě mnohem pestřejší a i některé novinky třeba nasazují dřív apod., s odpojovanými regionálními bloky, tak by se ta kvalita jistě o něco zvedla. Navíc by se tím ušetřily nemalé finanční prostředky za provoz jednotlivých regionálních studií, a ty ušetřené peníze by se pak mohli vložit do programu. Jistě je lepší udělat jednu pořádnou stanici, než mít 9 regionálních „kolovrátků“, na kterých je všude naprosto to samé. Kdyby třeba vysílali různé reportáže, podobně jako to mají regionální stanice ČRo, tak bych s tímto krokem nesouhlasil, ale takhle… Navíc by se zlepšil poslech v autě, když by se rádio přepínalo automaticky i mezi jednotlivými regiony a ne jako teď, že když člověk jede na delší cestu (např. Praha – Ostrava) a musí během jízdy několikrát ručně přepínat (City 93.7, Vysočina, City Brno, Orion). Nebo jiný příklad, Klášterec nad Ohří, město na severozápadě Čech, okres Chomutov, téměř na hranici s Karlovarským krajem, většina rádií tu má špatný signál, v některých částech města hraje líp severočeské Hitrádio FM, v jiných částech zase plzeňské Hitrádio FM Plus, kvůli tomu šumu v některých částech města jsem nucen v autě neustále přepínat, podle toho, co na místě, kde zrovna stojím, hraje líp. Jediný co se tu tak dá poslouchat v autě je Impuls, ale ani ten nehraje úplně čistě, program Impulsu není špatný, nicméně hudebně mi tato stanice nevyhovuje. A pokud jde o hudbu na Hitrádiích, tak neříkám, že je naprosto dokonalá, to rozhodně ne, ale pořád je to mnohem lepší než Evropa 2, kde dokola vysílají 500 písniček, některé každé 3 hodiny po dobu několikrát týdně, to je dost otravný. To Hitrádio má těch písniček alespoň v playlistu „celkem“ hodně, nevím přesný číslo, ale určitě to bude přes tisíc. Já jsem zastáncem stanic, který vysílají hodně písniček a moc je neopakují, proto raději Hitrádio než Evropa 2, ikdyž programově je Evropa lepší. Nejlépe z těch velkých celoplošných/nadregionálních stanic má podle mě hudbu vypilovanou Blaník, veliké množství písniček (přes 2000), minimální rotace, spousta starších, ale najdou se i novější skladby, které se jinde (Impuls, Frekvence 1…) nehrají, od jednoho interpreta nehrají třeba jen jednu dvě skladby, mají jich v playlistu několik. Tady by se mohli ostatní stanice přiučit, jak pracovat s hudbou. A co se týče výběru stanice podle hudby, volím podle toho, kde je nejméně písniček, které mi vyloženě vadí, to je třeba to Hitrádio, tam je hudba, která se mi líbí nebo mi aspoň nevadí, skladeb, které mi vadí je tam minimum, kdežto třeba u Evropy 2 je to tak třetina.

    • Homer

     Tak s tím se dá souhlasit. Samozřejmě neznám moc ostatní Hitrádia, já komentoval City. To mi přijde jako ideální. Nedávno jsem poslouchal Hitradio RTL v Sasku, krom pár něměckých sondů tam hráli to samé jako u nás na Hitrádiu. Jestli je to špatně nebo dobře, ať si posoudí každý sám.

    • JK

     Ostatní Hitrádia jsou na tom hůře, pražské Hitrádio hraje i skladby, které regiony nehrají, ostatní Hitrádia také nevysílají žádné speciální pořady (kromě Devadesátky a Milénia připravený stejně v Praze) jako jsou třeba dvě hodiny bez reklam, hodina hitů z jednoho roku, sobotní vecerni taneční hity, noční zóna lásky, nic z toho na ostatních Hitrádiích není. Kromě toho se zde objevují i některé novinky mnohem dříve než jinde. Asi pozůstatek z doby, kdy to ještě bylo samostatné Rádio City.

    • Lukáš

     Pánové já Vám teda nevím co posloucháte. Schválně jsem si projel playlist Hitrádia City a je to nuda, bída a utrpení. Přesně jak jsem psal, ty nejohranější písničky den co den pořád dokola. Mohli byste mi prosím Vás vypsat aspoň pár podle Vás zajímavých skladeb, které tam hrají? To se nedá s Kissem vůbec srovnávat, ten je úplně na jiným, daleko vyšším levelu. Kiss má o hodně, ale opravdu o hodně rozsáhlejší výběr skladeb a interpretů. Doporučil bych Vám, abyste si ho aspoň na den poslechli a rozdíl Vám bude hnedka jasný.

    • JM

     Souhlas. Pokud někdy ladím nějaké „mainstreamové“ rádio (mimo R1, Color, Expres, Hey, Beat apod.), je to pouze Kiss. Nic dalšího se v ČR nedá poslouchat :/

     Hitrádia mají děsný playlist. Ty nejohranější a nejnudnější zahraniční věci ve spojení s odpudivým českým popem a poprockem typu Mandrage, Mirai apod.
     Děs běs.

    • JK

     http://www.sdilenifotek.cz/files/obrazky/velke/b/b9c0395e9bc1d3317bf013cda7361757.jpg http://www.sdilenifotek.cz/files/obrazky/velke/a/aac630dc3f215216edde9bfc61427f54.jpg http://www.sdilenifotek.cz/files/obrazky/velke/3/312f6aac64cf0cb1bc73f7d0d1db14a4.jpg zde jsou skladby, za dnešní den, které Hitrádio City 93.7 hrálo a ostatní Hitrádia je nehrají, myslím si, že tam je docela dost zajímavých kousků, obzvláště v nočních hodinách, tohle kdyby hrála i jiná Hitrádia…

    • Lukáš

     Děkuji. Oceňuji, že jste si s tím dal takovou práci. Z tohoto modelu je vidět, že máme každý jiný vkus. Tyto vypsané písničky já považuji právě za nezajímavé a ohrané. Já oceňuji na Kissu interprety jako Masterboy, Culture Beat, U96, 666, Captain Jack, Scooter, Fun Factory, Sylver, Kosmonova, E-Type, ATB, E-Rotic, Sash!, Whigfield, East 17, Corona, DJ Quicksilver, Passion Fruit, Paul Van Dyk, 2 Unlimited a další a další, hrají jich opravdu neskutečně hodně. A oceňuji i to, že od každého interpreta mají aspoň 5-10 songů a hrají pokaždé jiný. Netočí pořád jeden a ten samý dokola. A tohle prostě na žádném Hitrádiu nikdy nezahrajou.

    • JK

     Tak některé interprety z těch co píšete, taky poslouchám. Jinak dnes jsem asi dvě hodiny Kiss poslouchal, je vidět, že od té doby, co jsem ho poslouchal naposled, se playlist dost změnil, přibyli taneční věci a řekl bych, že je tam i více novější hudby. Ovšem asi zůstanu u své stávající kombinace Blaník + Hitrádio FM, příležitostně Fajn a Radiožurnál

    • JK

     Také jsem dnes začal tvořit přehled toho, kolikrát za měsíc Hitrádio FM a Fajn rádia zahraje kterou písničku. Sice mám zatím jenom za poslední týden, zjistil jsem, že zejména v noci, se hraje spousta zajímavých písniček, které se normálně během dne nehrají a také že se tu objevuje hodně písniček, ale spousta z nich byla hraná jenom jednou, proto jsem si jich v normálním vysílání nějak nevšiml. Pokud tu bude zájem, může zde na konci měsíce ty statistiky zveřejnit.

    • JK

     Jinak já zde netvrdím, že Kiss hraje špatně, jistě je tam řada pěknych a zajímavých songů, ale prostě nyní mě oslovuje Hitrádio víc, jak po stránce zpravodajství i hudební, ikdyž dokonalý to není. Já zde ale popisoval, jak velký rozdíl je mezi pražským Hitrádiem a jinými Hitrádii a rozhodně jsem Hitrádio nesrovnával s Kissem

    • Petr

     Pro mě je jediným poslouchatelným mainstreamem v české kotlině Expres. Ukázkově míchají mainstream se Soft Alternative formátem, nehrají dokola pár tracků, neustále obnovují archiv… Ani po x letech mě Expres nepřestává bavit 🙂

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)