Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

408 komentářů Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

 • Lohen

  Jen některé songy se točí až moc často,slyším je snad každý den, namátkou Five-Keep on novin, Alice Dj – The Lonely One a Tatu – nas nedogonat ( nebo jak se to píše 😀) Přitom každý z nich má spoustu jiných dobrých songů. To zaměření na devadesátky + trocha novějších, celkově dance a pop mě moc vyhovuje. Výhodu oproti konkurenci bych viděl hlavně v různorodosti. Jak se začnou točit songy pořád dokola tak je konec. A proložit to občas něčím, co se už hodně dlouho nehraje… (Club Factory atd.,Blondes atd. ) . Jinak nechci mazat med kolem huby, ale sobotní večer je famózní. Ten chlapec mi hraje přímo z duše.

  • JM

   Je super, že už se v sobotu nereprízuje MD a jeho pořad. Dřív to jelo na všech Kissech jak v pátek, tak v repríze v sobotu (tzn. dva neposlouchatelné večery za sebou). Jen na Kiss JC měli tehdy výjimku a měli tam pořad Horečka sobotní noci, který byl fajn.

   Nyní je to pecka – jak DJ Basslicker, tak DJ PMC mají šťávu.

 • Jan

  Pridal bych na regionalite. Opravdu ta regionalita a zvlast v pul ta kultura je spatana. Bud to zruste a nebo pridejte. Nemuseli ste zadat o zpravodajstvi kazdou půlhodinu. Jinak muzika o dost lepsi , ale co si budem povídat Kissjc byl Kissjc tohle je uboha napodobenina , která zatím stále nejni ono jako byl Kissjc.

  • Philmen

   Pravda, pravdoucí….KISS JČ byl pouze jeden a tento KISS je úplně něco jiného. Ano, mohu přijmout i tu verzi, že tento KISS je „věkově posunut“, ale pořád ho považuji za nějaký hybrid. Něco přes týden jsem se pokusil poslouchat KISS a nějaký drobný posun tam je, ale stále si říkám…..to opravdu chtějí několik měsíců či snad dokonce let mít playlist z pár desítek 90tkových „hitů“, které obohatí „prošlými“ novinkami, kde takový „hit“ točí vždy po 5hodinách xy týdnů??? KISS JČ bylo pro mě rádio, které mimo dobrých moderátorů hrálo (nemyslím poslední 1/2rok) hudbu, která na jiných rádiích vůbec nebyla, anebo na KISS JČ byly nasazeny novinky hned jak se objevily na Spotify…v tomto byli mnohem pružnější než E2 anebo Fajn, kde se určité songy objevily jako novinka až po x-týdnech.
   Jinak jak tu někdo psal, že má v Pardubicích slyší hrát KISS po obchodech apod., tak za Mladou Boleslav a Kolínsko mohu říct, že tam kde kdysi hrála Delta nebo JČ, tak dnes hraje Fajn, Černá Hora nebo k mému překvapení Relax. Kdyby Relax nehrál tolik českých sr****, tak by byl pro mě i více poslouchatelný. Navíc mi přijde, že se v programu také snaží více vyvážit aktuální hity se staršími a vůbec to neruší nějak extra celkový dojem. Něříkám, že KISS už nebudu poslouchat, ale spíše asi zůstanu jen u soboty večer a někdy ve všední den ráno….třeba se dočkáme toho, že DAB/DAB+ nebude taková Popelka a usnadní přístup k větší rozmanitosti.

   • Jan

    Je to dost velka slátanina a o nicem ja vzdi mel na Kiss rad ze sem se dozvedel o Taborsku a Jihu Cech tady vůbec nic a muzika zvlas o sobote a nedeli mi nesedi. Ono hrat porad dokola jedno a to same je na nic. Sou dve reseni. Bud tedy Kiss udelat z celoplosnyma informacema jako je ma Fajn a nebo se vice věnovat regionalite. Je to o nicem. Jak pro Budejicaky tak pro Taboraky a pro všechny.

 • Jan

  Ono cekat na nakej porad tyden , který je dobrej to je dost laciny.

Vložte komentář