Komentáře a diskuze

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

430 komentářů Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

 • Lukáš

  Všiml jsem si, že tak měsíc zpátky hrajou ve všední dny v noci mezi 2-4 hodinou pouze české písničky. To se mi na toto rádio opravdu nehodí. Do toho tam ještě pouští nějaké zábavné scénky z televize. V tento čas je pro mě Kiss absolutně neposlouchatelný. Raději bych přivítal blok tanečních devadesátek, které se neodváží přes den pustit. Kvůli tanečním devadesátkám Kiss poslouchám a o nich by mělo celé toto rádio být.

  • JM

   Ten blok s českým humorem na Kissu fakt nechápu, ale asi tím dohánějí podíl mluveného slova ve vysílání nebo nějakou jinou licenční podmínku. V noci je to fakt neposlouchatelné.

 • Jan

  Hrajou moc pekne. Konecne ty sracky z 90 uz jsou na ustupu. Jen tak dal a ještě vic moderněji. Jen me tam neuveritelne stve ta ceska muzika.

 • Jan

  Ta me stve i u Hit.

 • Benny

  Já musím říct, že dopolední vysílání na Kissu s Michalem Kavalčníkem je hodně zábavné a podařené, je to fakt dobrý moderátor, oproti jiným má jeho vysílací blok šťávu, nejsou to jen suché vstupy. Myslím, že ty pracovní dopoledne se Kissu povedly a i ta hudba už se nějak víc dá, za mě tedy určitě zlepšení.

Vložte komentář