Komentáře a diskuze

 • JM 16. 12. 2018 at 22:53 on Rádio Česká Kanada před startemOn je hlavně problém v té frekvenci. 103,6 FM je hned vedle 1 kW frekvence 103,7 FM z Českých Budějovic,
 • Ovi 16. 12. 2018 at 21:34 on KomentujemeNesynchronizovaný zvuk na pokrytím navazujících vysílačích je něco, co dokáže rychle odradit od poslechu. Ne v
 • Michal 16. 12. 2018 at 18:09 on KomentujemeAha, tak o různém programu na jednotlivých vysílačích jsem nevěděl. Co se týče nesynchronizace, trvá to už del
 • Martin 16. 12. 2018 at 17:43 on KomentujemeMichale, Javorník už delší dobu Výšinu nebaluje, jde tam samostatná linka. Ball tam je pouze jako záloha. Naví
 • Michal 16. 12. 2018 at 12:07 on KomentujemeJeště dodám, že problém je nejspíš na 97,1 MHz. Javornická 95,5 a pražská 89,5 se shodují.
 • Michal 16. 12. 2018 at 11:56 on KomentujemeCountry rádio v Liberci nemá synchronizovaný zvuk na 97,1 a 95,5 MHz. Je tam zhruba půlvteřinový posun. Dost m

Články

Poznámka k Radiu Dálnice

Radio DálniceČím dál více nabývám dojmu, že intenzivní spouštění vysílačů Dálnice na jaře a v létě nesouviselo ani tak se snahou celý projekt oživit a nabídnout posluchačům novou programovou alternativu, jako spíše s dubnovou výzvou RRTV ohledně dlouhodobého nevyužívání přidělených kmitočtů. Vypadá to, že Ostravští zahráli divadélko o překotném budování sítě, aby o frekvence náhodou nepřišli a nedali prostor případné konkurenci. Oživením pouhé poloviny z celkového počtu čtyřiceti osmi FM vysílačů dosáhli nějakého základního pokrytí. A pak už opět žádná aktivita, žádná komunikace, provoz takřka v utajení, byť od července s živou moderací velmi juniorních hlasů, která dává vysílání alespoň nějaký smysl.

108 komentářů Poznámka k Radiu Dálnice

 • David Pražák

  Tak jsem jel po dálnici z Jihlavy na Prahu a bohužel v některých úsecích Dálnice nehraje vůbec. Či-li je to zatím nepoužitelné k poslechu po dálnici. Zatím zůstávám u zelené vlny Radiožurnálu.

 • Martin Kadaník

  Rádio Dálnice – právě spuštěn Liberec 103.3 MHz.

  • Jarda

   nějak se to rozšiřuje, ale že tak brzo to spustí v lbc by me nenapadlo, čekal jsem spíše spouštení vysílačů na d1 a podobně. Ješte jich je ale pořad dost vypnutých.

  • PPK

   Lze prosím ověřit konkrétní lokalitu? Kde přesně to je a případně jakou anténu tam mají, vysoko na tyčce… díky

   • Jarda

    tedka nejsem v lbc, ale kdo tam je, tak by mohl vzit fotak a vyfotit to. 🙂

    • Foto vysílače pořídím až o víkendu, ale kdyby chtěl někdo další tak popisuji: Vysílač rádia Dálnice je umístěn v průmyslové zóně jih na BTS-ce v areálu firmy Sigmaplast a.s. u křižovatky ulic Průmyslová a Ampérova. Souřadnice: 50°44’16.305″N, 15°2’6.313″E – mapka: https://mapy.cz/s/28LFD. Anténou je prostý jednoduchý dipólek, který je namontován u nejnižšího „ochozu“ příhradového stožáru a namířen na severovýchod – tedy centrum města. Zdrojem modulace je prozatím vyhrazený internetový stream. Vysílač samotný je umístěn ve skříňce u jihozápadní paty stožáru.
     Při cestě z LBC do Chrastavy to hrálo celkem spolehlivě po celou cestu, nicméně RDS se u Chrastavy již nenačetlo. Budu to dál sledovat, i když obsahově je to katastrofa bez smyslu. K čemu je Liberečákům informace, že se na D2 stala ve směru na Bratislavu nehoda a ještě je ta informace několik hodin stará. A co ta slovenština v poledne? Přiznám se, že až doteď jsem se o Dálnici nijak nezajímal, jen občas, když jsem byl v Praze jsem ze zvědavosti ladil 107,9 a zjišťoval aktuální poruchu stále problémového vysílače na Chodově.
     No uvidíme, co s tím Pařez dál vymyslí, ale rozhodně tento projekt neohrozí dávno posluchačsky rozebraný nejen Liberecký éter.

    • Ovi

     Martine, děkuji za skvělý report.

    • Jarda

     radio dalnice internetový stream nemá 😉 jedou přes satelit, ne vždy je na satelit potřeba klasická parabola. Jinak ta ohromna BTSka patří oazanetu 😀 Chce to nafotit ten „strom“ a hledat 😀 a zkusit projet trasu jak od ty chrastavy až po turnov 😉 a take jablonec nad nisou, jaky to tady ma pokrytí 😀 nehlede na tu kvalitu ze satelitu, je to hrůza, hlavně že mají zakodovanou distribuci 😀 a takřka žadne webove stranky 😀

    • Ovi

     Tím streamem se myslí distribuce na vysílače, která není veřejná. Ne všechny lokality již jedou ze satelitu, např. Praha 107,9. Internet občas vypadne, jak se znovu stalo před pár dny, proto se teď vysílá místo „Déčka“ jen ticho. Zájemce může místy přeladit ze 107,9 na 88,6, kde je zdrojem modulace sat.

     Radim Pařízek se nechal slyšet, že spustí Průhonice (u Prahy), zatím ale příslušná frekvence 104,2 ani není zavedena u ČTÚ a v potenciální lokalitě, kudy denně jezdím, zatím není nikde vidět nová anténa. Nedaleké Jažlovice u Říčan 107,2 v pátek také ještě neběžely.

    • Jarda

     tou netradični parabolou jsem myslel zařízení pro příjem na karavany a podobně, vypada asi takto.
     http://cdn.shopify.com/s/files/1/0561/7653/products/satking-pro-max-auto-sat-2_800x.jpg?v=1498273641
     jsou různé variace a vypadá to jako antenka na internet ale není, jen to ma špatný příjem, proto ty výpadky, neni vhodne do špatneho počasi napřiklad.

 • Karlos Kroužilos

  jsem zvědav kdy spustí Ústí 101,2

  • MichalP

   Tak to jsme dva. Zatím dle databáze ČTÚ nebylo vydáno individuální povolení, i když to je asi jen otázkou dnů či týdnů.
   Spíš bude zajímavé provedení AS a i dosah signálu. Pokud stále platí lokalita Ústí n/L – Předlice, tak to bude dost utopený v krajině.

   • Jarda

    ono by to nemělo mit masivni pokrytí ale hlavne by to mělo „svítit“ na dálnici D8 ale to by museli přidat ješte par vysilačů podel ní.

 • Karlos Kroužilos

  Pokrytí nic moc nebude ani v Ústí. Navíc ve vyšších místech v Ústí se to bude prát s Evropou 2 na 101,3…….

  • Jarda

   pokud to bude „hrát“ na D8 tak to splní svuj učel, jinak asi ne. Jinak E2 vysila z plzně a tak daleko že by se to chytlo? no pak horši radia v tom budou mit guláš. Malo kde ta dalnice hraje jak má.

 • Karlos Kroužilos

  Rock Rádio v Ústí nad Labem 90,2 včera přesunulo v odpoledních hodinách vysílač ( býv. Gama rádia ) ze Stříbrníků do nižší kóty, na Svádov. Vysílá se ze stejné antény jako sesterské Hitrádio na 106,2….. 2. frekvence v Ústí 99,3 zůstala na Stříbrníkách…..

 • Jarda

  http://fmscan.org/net.php?r=f&m=s&itu=CZE&pxf=R%E1dio+D%E1lnice

  Dle německé databáze běží 30 vysílačů rádia dálnice, opravdu všechny běží?

 • David Pražák

  V Říjnu, když jsem jel po dálnici z Jihlavy do Prahy, tak byla díra v pokrytí mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem a před Prahou. Nevíte, jaká je tam teď situace?

  • Ovi

   Před Prahou žádná změna. Včera jsem zkoušel pokrytí D5. Slabší signál 98,5/99,6 je hned na začátku v Praze, díra je kolem 50. km, u Rokycan (místní 105,1 ještě nevysílá) už autorádio přeladí na plzeňskou 87,8, která vydrží daleko, až cca k 120. km. Takže většina D5 je už teď se třemi vysílači pokryta.

 • Jarda

  http://www.smidlib.cz/fotogalerie-vysilacu/liberec-prum-zona-jih-ul-amperova-482-prihr-stozar-u-auto-color.html
  Antenka pěkna, ale probehnu to s lupou protože sou ty snimky trochu moc tmavý 😀 ale nikde nemužu najít jakykoli druh satelitní anteny, at už klasickou parabolu, či „campingovou“ parabolu (vypada jako wifi antenka), pak už sou tam jenom mobilní operatoři. Jinak už jsou na te strance i další vysílače, ale chybí tam česká lípa – vodárna.

 • dj basslicker

  Dnes jsem byl ve Strakonicich a frekvence radia Dalnice na 87.6 fm slape luxusne. Hraje i ve Volyni a na druhou stranu i temer u Vodnan:-)
  Paradox je,ze ve Strakach ani blizkem okoli zadna dalnice nevede ani se nechysta☺ ale jinak to hraje ciste a krasne stereo, dokomce i lepe nez nas kiss na 102 fm, a to je co rici

 • Ovi

  Může, prosím, někdo ověřit Velké Meziříčí 105,0? Začátkem srpna tu bylo hlášení, že vysílá, později už ale nebylo v provozu. Můžete sem samozřejmě napsat vaše poznatky i z jiných lokalit.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)