Komentáře a diskuze

 • Jarda 18. 12. 2018 at 04:20 on Komentujemetaky jsem o tom slyšel, ale nejak přišti rok ma platit nějaky nový zakon a eleko, možna i rti, chtějí
 • Anonym 17. 12. 2018 at 21:48 on Anketa: Jaká pražská rádia jste poslouchali počátkem 90. let?teda na 5 rádií
 • Martin 17. 12. 2018 at 21:48 on KomentujemeMimochodem, víte někdo kdy dojde k ukončení vysílání v L-bandu? Od lidí v ČRo mi bylo řečeno, že příští rok
 • Anonym 17. 12. 2018 at 21:47 on Anketa: Jaká pražská rádia jste poslouchali počátkem 90. let?já si pamatuju jenom jenom na čtyři rádia rokko zlatá praha radio vox jo a na limonádový joe si pamatuju
 • Martin 17. 12. 2018 at 21:44 on KomentujemeTo jo, Teleko má obrovskou prodlevu, na jaře jsem napočítal 15 sekund, ale teď je to víc jak půl minuta.
 • Jarda 17. 12. 2018 at 20:24 on Komentujemeje to i u radia hey, ale jen tam kde se přepina na frekvenci se zdrojem z internetu. Ale "nesynchronizace"

Články

Poslechněte si ukázku vysílání Rádia Dálnice

Rádio DálniceOstravské Rádio Dálnice v letošním roce zdaleka nejvíce zahustilo český éter. Žádná jiná stanice v tak krátké době nespustila takové množství nových FM vysílačů. Většina z nich sice nemá více než 50 wattů povoleného výkonu, ale dobrou lokací antén dosahují v některých případech značného pokrytí daleko za rámec dálničních úseků. Budování VKV sítě přitom ještě zdaleka není u konce. Už nyní je možné Dálnici poslouchat na naprosté většině trasy Ostrava – Plzeň.

Podstatnou změnou vedle rozšíření pokrytí bylo obnovení živě moderovaného vysílání s aktuálními dopravními informacemi na začátku července. Výkon mladých, málo zkušených moderátorů není příliš přesvědčivý, s výjimkou talentovaného Jakuba Karcha. Hudební formát byl zachován, pouze došlo k mírnému doplnění hudební knihovny o novější skladby. Celkově Dálnice hraje převážně starší, klidnější produkci s minimem novinek, liší se tak od konkurence, která míchá prověřené skladby z minulosti s hity aktuálními nebo posledních několika let. Playlist je specifický i přítomností méně známých, neohraných titulů, ačkoliv notoricky známé songy hrané i jinými rádii (v současnosti i minulosti) na první poslech převažují.

Koncem listopadu začala být stanice aktivnější i na Facebooku. Zatím stále není možné Rádio Dálnice poslouchat na internetu, přestože na tom podle vlastních vyjádření již delší dobu „maká“. Proto je tu záznam dvaceti minut vysílání Rádia Dálnice z dnešního rána kolem osmé hodiny:

 

24 komentářů Poslechněte si ukázku vysílání Rádia Dálnice

 • Ondra Mištera

  Dobrý den, pane Harvánku. Děkuji Vám za ukázku vysílání rádia Dálnice. Snad brzy toto rádio bude vysílat na internetu, abych ho mohl poslouchat. Přeji všem krásné, pohodové, klidné a veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí, pořád dobrou náladu, mnoho pracovních i životních úspěchů v Novém roce 2018.

 • Jarda

  když vypadlo radio hey v liberci kuli tomu že čezu spadnul řemen, tak tohle byla dobrá nahrada,jelikož stejne jako hey tam je minimum reklam, jen škoda že tam nehlasi i dopravni info z liberecka, kde mají pokrytí, tež by mohli varovat před policajty 😉 a hned by se jelo klidněji a veseleji 😉

  • Jirkas

   Varovani pred policii na dopravni radio vazne nepatri.

   • Jarda

    pravě že patří 😉 hned po nehodach druhe nejduležitejší, hlavne pro truckery, dneska by každej moch vypravet. Dle meho nazoru velmi duležita informace, hned vim kudy to objet, hlavne v jabloným nebo v lipě, radi buzerují ikdyž jste nic neprovedli 😀 a na to fakt nevy nemam, stači mi ty kokoti na tech silnicích, jezdit to neumí, rychlosti to nezná….

    • MichalP

     Nezlobte se na mě, ale informace o činnosti policejních hlídek na dopravní rádio opravdu nepatří. Ostatně není proč, neb jako řádný občan zajisté dodržujete pravidla silničního provozu (které upravuje zejména zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích) a tedy takového informace k ničemu nepotřebujete.

    • Jarda

     to by ješte vetšina fízlů nesměla bejt jeden zkurvysin vedle druhyho, až te chytne jenom proto aby te buzeroval jak mimino a tak podobne, mě nikdy nic nenašli, ale ty buzerace a rudy xichty jak mi nic nenašli a zaboha nemohli přijit na nic za co by mě voflastrovali, to už sem čekal jestli mi nezdemoluje auto jenom aby mi dal flastr, takovy bych střílel na potkání. Tohle opravdu dela fizli, kamionaci to maj ešte horši, spoustu si jich stežuje nejn na youtube na policejni buzeraci, nejhuř když nic nenajdou, tak se pak nedivte že je to to jediny co mě zajima 😉 atomovku na ně a byl by pokoj 😉 hlavne že ty co skutečne zakon porušujou ty přehlidnou to jezdej s vrakama a nesvitej a fizli to vubec netankuje.

 • David Pražák

  Mělo by se jezdit podle předpisu. Třeba v Rakousku, nebo Německu by si nikdo nedovolil překračovat rychlost. Nejdůležitější jsou nehody a stavební práce.

  • Jarda

   nejde o rychlost, ale o chovaní českych policajtů, zatim mam zkušenost takovou že mi div nezdemolovali auto vztky že na mě nic nemaj.

   • Jirkas

    To kde jsou policiste na dopravni radio nepatri, to prenechme hnojum jako je impuls apod.

    • Jarda

     proto je take impuls nejposlouchanejší 😀

    • Jirkas

     Ano, kvalita má vždy nižší zastoupení.To, že je neco nejposlouchanejsi neznamena, ze je to to nejlepsi.Impuls je jeden z největších odpadů v éteru.Pro lidi bez absolutniího vkusu nejen hudebního, ale i co se projevu týče…

    • Jarda

     nekdy to vypada že na ty lidi vic funguje když v radiu hlasej kde sou policajti, to všichni jedou předpisově, možna kdyby to hlasili pořad, ikdyby tam nebyli tak by ty lidi ty zakony začli dodržovt. 🙂

 • Ovi

  Rádio Dálnice 104,2 Průhonice ode dneška on air.

  • Jirkas

   Jažlovice zatím ne?

  • Vojta(1)

   Děkuji za info. Teď jsem to zkoušel tady dole ve Strašnicích na mobil a nedal jsem to, bohužel. Ona mi tam do toho hrozně leze ta F-1 z Krašova, co je hned vedle na 104,1 MHz. Musel bych na to mít užší filtry. Jinak dnes jsou asi dobré příjmové podmínky, protože jsem si všiml, že z opačné strany (104,3) hraje jak Hitradio Faktor z Kletě, tak i F-1 z bezmála 190 km vzdáleného Pradědu. Ten už jsem v Praze na obyčejný mobil docela dlouho nechytil.

   • Jirkas

    Z Pruhonic ti to ve Strasnicich opravdu hrat nebude..neblazni.

    • Vojta(1)

     Tak jsem to nakonec tady v těch Strašnicích teď večer zvládnul. Ale je pravda, že to byla nepředstavitelná fuška. Vůbec jsem nepředpokládal, že je ten signál z Průhonic tak neskutečně slabý. Byl jsem na kopci v parku na Třebešíně, ze kterého je přímý výhled na začátek D1. Chodil jsem s mobilem sem a tam, až lidé koukali co jsem to za blázna a zkoušel různé polohy sluchátek. Furt nic, ale asi po 15 minutách jsem tu 104,2 v mizerné kvalitě konečně objevil.

    • Jirkas

     Vzdyt je to jen 25W namirenych navic na Jesenici, honeni za nicim.

    • Ententík

     Gratuluju Vojto! Jsi velký DXer.

    • Jirkas

     Velký blázen, to ano.

 • David Pražák

  Zdar Vojto. Tebe už jsem dlouho neviděl. Ještě máš ten starý telefon s dlouhou anténou? Si pamatuji, jak jsi chodil s rádiem po škole a honil příjem jednotlivých stanic. Pokud máš příjmení Šefrna, tak mi je to jasné.

 • David Pražák

  Super, máš nějaký kontakt? Bych ti zavolal a pokecal. Občas jezdím do Prahy. kdybych tam jel, tak bychom si mohli dát někde sraz a pokecat. Co ty na to?

  • Vojta(1)

   Tak jóó. Pošli mi své telefonní číslo na e-mail vojtechsefrna@seznam.cz a já ti někdy v lednu nebo v únoru zavolám. Jinak tu dlouhou FM anténu (půlvlnný dipól) už dávno nemám. Totálně jsem ji roztřískal na jednom D-X lovu v Alpách, když jsem zdrhal před bouřkou. Na svahu jsem uklouzl a hodil hubu. Anténa byla úplně na mraky.
   Tak ti přeji hezké svátky, hodně dárků a také hodně D-X úlovků. Ahoj!

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)