Komentáře a diskuze

 • Ovi 20. 6. 2018 at 23:00 on KomentujemeRádio Blaník má nové, jednodušší logo a nový web. Slovo Rádio se nově píše s čárkou.
 • Anonym 19. 6. 2018 at 11:42 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDobře, ale to je právě ono. nikde jinde se nehrají, tak každý bude samozřejmě rád, že uslyší třeba Dj Boba,
 • Lukáš 17. 6. 2018 at 22:40 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDěkuji za skvělý tip, rádio určitě vyzkouším. Myslím, že podle toho co píšete, by mělo pasovat přesně na můj s
 • Ondra Mištera 17. 6. 2018 at 18:50 on KomentujemeDěkuji pane Jardo za další nahrávky.
 • Jarda 17. 6. 2018 at 17:24 on Komentujemetady nejake tropo/es turci a italove, ale nic moc kvalita. https://uloz.to/!FI8RDLqEzLf4/tur-a-ita-es-tropo-ra
 • Petr 17. 6. 2018 at 16:47 on KomentujemeRádio Jih bude ve středu hrát 100 největších letních hitů. Jsem zvědav, jestli zahrají jen ty nejobehranější z

Články

Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

Plánované sjednocení sítě rádií Kiss se rychle blíží. Po změně programu část posluchačů ze setrvačnosti či zvědavosti zřejmě zůstane naladěna, radikálnější příznivci dosavadního hudebního mixu rádio vypnou, nebo se budou poohlížet jinam.

Vůbec nejposlouchanější je brněnský Kiss Hády. V jihomoravském regionu by jeho proměna mohla přihrát posluchače především lokálnímu Free Radiu a dále posílit vedoucí postavení Evropy 2 přímo v Brně. Ze zrušení samostatného studia Kiss by mohlo profitovat i Radio Rubi, byť jen okrajově, protože na jižní Moravě je o něj dlouhodobě malý zájem.

Z dvojky v síti Kiss, ostravského rádia Kiss Morava, část posluchačů s největší pravděpodobností přeladí na místní Helax, další část na Evropu 2, která má na severní Moravě a ve Slezsku také velmi slušnou oblibu.

Stanici Kiss Jižní Čechy původem z Českých Budějovic by se mohli posluchači rozutíkat především k celoplošnému rádiu Evropa 2 a lehce by mohlo v regionu posílit zatím relativně velmi slabé Fajn radio. Naprosto stejný vývoj můžeme očekávat i v sousedním Plzeňském kraji, kde končí Kiss Proton.

Zlínský kraj přijde o Kiss Publikum, posluchači si tam budou patrně hledat náhradu v podobě Evropy 2, Fajn radia, možná i Radia Zlín a Radia Rubi. Nejmenší z Kissů, mladoboleslavský Kiss Delta, uvolní prostor, který může zaplnit kdo jiný než opět Evropa 2 a Fajn.

Fúze Kissů by tedy mohla nejvíce nahrávat programům Evropa 2 a Fajn radio, samozřejmě dokud se také nerozhodnou pro posun formátu směrem ke staršímu publiku.

104 komentářů Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

 • Ovi

  RRTV změny v síti Kiss, jak se dalo čekat, schválila, takže brzy přijde jeden celostátní __KISS__.

 • David

  Nějak mi nesedí Kiss Hády. Buď se v tiskové zprávě překlepli a zapomněli ho tam napsat, nebo mu jim to nepovolili, což je asi blbost.

 • Ovi

  Nový Kiss bude soupeřit především s Hitrádiem, které letos oficiálně vstoupí i do Prahy na 93,7. Je možné, že postupně dále zestárne formát Evropy 2 (v rámci Radiohouse formát CHR zůstane doménou méně významného Fajn radia), takže se cílová skupina E2 znovu začne více překrývat s Kiss, jak tomu bylo začátkem 90. let.

  • MichalZ

   Tak ono je možný, že formát CHR u Radio United postupně převezme Radio Spin. Už nyní tam není jenom R´N´B. Navíc je fakt, že teenageři dneska rádio moc neposlouchají. Takže ta úvaha o Evropě 2 je možná správná. Jak už jsem psal, obliba regionálních Kissů byla dána mimojiné i akcemi mimo rádio. To teď bohužel končí.

   • Ovi

    Není vidět žádný náznak rozšíření Spinu do dalších regionů. Provozovat CHR jen v Praze, v silné konkurenci, by nedávalo smysl. Spin velmi rozumně produkuje program zaměřený na velkoměstského posluchače, u něhož je potenciál pro formát postavený na hip-hopu přece jen větší než kdekoliv jinde v Česku. Jeho výsledky v Praze jsou velmi dobré. Navíc i fanoušci hip-hopu stárnou a slušně vydělávají, takže nevidím důvod se takového publika vzdávat.

    Jen faktická poznámka na závěr: RnB hraje především Color Music Radio, ne Radio Spin.

 • Jan

  Ja bych poslouchal Hitradio, ale strasme me vadi jak tam cpou tu ceskou muziku.

 • pp

  Toto tedy někdo vymysle, peněžně se to asi vyplatí, neplatit tolik OSE, zaměsnance , studia apod., Ale dle mého KISS v Brně nemůže uspět. Fakt nás nezajímá co se děje v Praze, ale co se děje v Brně a okolí a pokud zprávy z brna budete vysílat do Plzně, k čemu to někomu v Plzni je. Pokud jste chtěli udělat celostátní rádio, tak taky musíte překopat kompletně Pražské vysílání, čímž zase ztratíte Pražské posluchače. Případně jste měli vypínat Kiss stanice postupně, třeba nechat Hády na celou Moravu a v Plzni nechat střed čech apod. toto je možná cesta do pekel

 • Jan

  PP- Naprosto souhlasim a presne to je muj názor. Zpradojstavi a vim ze to tu pisi porad dokola o nicem toci se tri verze zprav a to ještě stare . Doprava by mela byt vysilana regionalne a kultura metit prizpevky. Je to hnus co se tyce regionality a popravde me uz to zacina silene stvat. Za 16 let poslechu KissJc jsem tohle nezazil. A ještě min kecat ve vysilani.

 • David Pražák

  V tomhle s vámi nesouhlasím. V Brně běží zprávy z Brna a v Plzni zase plzeňské. I regionální tipy jsou odpojované. Jestli posloucháte Kiss přes internet, tak tam běží zprávy celorepublikové. A nevím, proč by Kiss neměl v Brně uspět. Kiss je velké radio a dle mého názoru má určitě šanci.

  • Karlos Kroužilos

   TY SI NEDAS POKOJ, VID?

  • ZAVOS CZ

   JO MOŽNÁ BĚŽÍ TAK PROČ V E ZLÍNSKÉM KRAJI HLÁSILY ŽE VSTUP NA HOLEŠOVSKOU REGATU JE ZDARMA PŘITOM KAŽDÝ VÍ A VŠUDE JE NAPSANE ŽE LÍSTEK STOJÍ ASI 650 KČ :DDDDDD

   • Jan

    Sou to ubozaci a jejich regionalita je humus .Je to odporny smejd eteru. Hudebne v tydnu malinko to jde a o sobote a nedeli neposlouchatelne. Dneska maji jen dve města Budejice a Pisek . Nemam k nim slov. A lhari.

 • David Pražák

  Říkám vám, jak je to s odpojovaným zpravodajstvím. Počasí je odpojené, dále první zpráva z minutového zpravodajství je odpojená a ještě kulturní pozvánky jsou taky odpojené. Takže v Plzni nemůžete slyšet, jaké bude počasí v Brně, Ostravě, atd.

 • Jan

  Davide to mi vime také. O kvalite se uz zminovat nebudu a pokud vim tak nikdo tady nerekl ze to nebezi prez odpojavaky. Akorát pises to co tady tvrdeji vsici.

 • Jan

  Mezi nama občas si pripadam jak když posloucham F1 v muzice.

Vložte komentář