Komentáře a diskuze

Články

Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

Plánované sjednocení sítě rádií Kiss se rychle blíží. Po změně programu část posluchačů ze setrvačnosti či zvědavosti zřejmě zůstane naladěna, radikálnější příznivci dosavadního hudebního mixu rádio vypnou, nebo se budou poohlížet jinam.

Vůbec nejposlouchanější je brněnský Kiss Hády. V jihomoravském regionu by jeho proměna mohla přihrát posluchače především lokálnímu Free Radiu a dále posílit vedoucí postavení Evropy 2 přímo v Brně. Ze zrušení samostatného studia Kiss by mohlo profitovat i Radio Rubi, byť jen okrajově, protože na jižní Moravě je o něj dlouhodobě malý zájem.

Z dvojky v síti Kiss, ostravského rádia Kiss Morava, část posluchačů s největší pravděpodobností přeladí na místní Helax, další část na Evropu 2, která má na severní Moravě a ve Slezsku také velmi slušnou oblibu.

Stanici Kiss Jižní Čechy původem z Českých Budějovic by se mohli posluchači rozutíkat především k celoplošnému rádiu Evropa 2 a lehce by mohlo v regionu posílit zatím relativně velmi slabé Fajn radio. Naprosto stejný vývoj můžeme očekávat i v sousedním Plzeňském kraji, kde končí Kiss Proton.

Zlínský kraj přijde o Kiss Publikum, posluchači si tam budou patrně hledat náhradu v podobě Evropy 2, Fajn radia, možná i Radia Zlín a Radia Rubi. Nejmenší z Kissů, mladoboleslavský Kiss Delta, uvolní prostor, který může zaplnit kdo jiný než opět Evropa 2 a Fajn.

Fúze Kissů by tedy mohla nejvíce nahrávat programům Evropa 2 a Fajn radio, samozřejmě dokud se také nerozhodnou pro posun formátu směrem ke staršímu publiku.

69 komentářů Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

 • David Pražák

  Mezi F1 a Kiss rádiem je určitě nějaký rozdíl. Třeba Frekvence 1 nehraje nic z eurodance. Nikdy jsem na F1 neslyšel nic od Twenty4-7, či 2 unlimited.

 • Jan

  Ja jsem psal nekdy? Tedy nekterych pisnicek a netvrdim ze hudebne je Kiss nejhorsi , ale me se skratka moc nelibi zlatej Kissjc to bylo o necem, ale tohle je nekdy docela hruza.

 • Václav

  David – tak nějak to vidím, taky nevím proč by eurodance nesměl být v éteru, když roky akorát ty zdechlé formáty. No a s tím souvisí co jsem ještě chtěl dodat za drobnosti, že např radio Zlín nepolevuje v miléniích a 90, takže má z kissu respekt ale je to narušeno CZ nebo nějakou nevhodnou novinkou, možná kiss otevře ostatním oči, což zas není výhoda, protože by to vedlo zase ke stejnému, ale furt to bude rozmanitější než jedny definované novinky pro půl éteru. Nebo Krokodýl ten hlásá: „to nejlepší“ a taky se drží rovnoměrnosti a podobně jak Zlín nemá to takový spád jako Kiss. Podobně jako když vzniklo Hitradio Magic Brno, tak Krokodýl na to: „hit za hitem“; nebo tak něco; jak jde krásně vidět, že neumí najít vlastní cestu.

 • David Pražák

  Krokodýl je sice dobrý, ale štve mně, že před 10 lety hrál taneční muziku, jak Italo dance, tak i nějaký trance. Dnes už hraje spíš ten popík a bohužel takové interprety, jako je Chinasky, Kryštof, No name, Xindl X, Kabáty. Vždy, když na Krokodýlu běží hity na přání, tak nic jiného tam neslyším, než že lidi chtějí Kabáty, Chinasky, No Name, Xindl X a další podobné české interprety. To je důvod, proč si nový Kiss vychvaluji. Nehrají tam ohranou českou tvorbu a dávají prostor Eurodance z 90. let.

  • Václav

   Krokodýl se zmůže sotva na eurodance, italo nebo trance leda tak spíš před 15 lety kdy tak trochu vládl popu a tedy ho hrálo více rádií. 10 let dozadu znám krokodýlí historii a je to o takovém středním tempu ale novém (milénium), což jsem tehdy viděl že by byla dobrá neurážející, ale přesto ne tolik ohraná náplň radiožurnálu, oproti tomu jak hrál v minulosti, ale teď se to aspoň vylepšilo. No chtějí české na Krokadýlu? – Když má takové publikum, no tak ať, někde to může být proč ne aspoň je kazdé jiné, já mám KISS.

 • Jan

  David Prazak- Myslite ohranej Eurodance z proflaklejma flakama? Tak to ano to si muzou nechat.

  • Václav

   Jakoby na jiných popových rádiích tomu bylo jinak, s nijakou melodií, tempem a nebo půl roku s titulem „to nejnovější“. Nebýt změny tak tam doteď jede smyčka „novinek“, tohle jsem zaslechl v zimě v nemalých rotacích na Kissu – Jonas Blue – Perfect Strangers ft. JP Cooper https://www.youtube.com/watch?v=Ey_hgKCCYU4 a při proladění před pár dny na Fajnu a nebýt změny, tento „nejnovější“ Jonas Blue je na Kiss doteď :). Ano dobře je to nový styl, taky může být něčím zajímavý, ale tlačit jen pár kousků, podvědomě mám na to alergii. Ve srovnání, jak dokáží zaujmout rádia jako FM4, možná Expres Praha. No ale kdo už je naučený na rotace novinek a 90s fuj, tak tu má právě nemálo Fajnů, já vím že s jinými moderátory ale na podobný styl hudby mít tolik rádií jen s jinými moderátory je s prominutím rozežranost a nedat tak prostor jinému období stylu odlišnému od ostatních, které na FM nenajdeme. Ano na Kiss JC chaoticky zařazovali i jiné skladby ale bohužel ta kostra rotujících společných novinek s ostatními rádii spolehlivě odradí… Já vím že se opakuju ale pořád jsem nenašel „zlo“ té změny, že by ve výsledku (přičtu li negativa) byla k horšímu a nezdá se mi, že by původní, dle mě méně vyhraněný posluchač těžko hledal v éteru náhradu. Dle slov nespokojených zastánců starých kissů, co se tady objevují, tak hlavně jde o absenci regionálních zpráv na úkor toho, co se tam hraje, ve srovnání jak na tom lpí posluchač nového Kissu. Regionalitu v nejpodobnějším stylu zastávají např. Hitrádia ale i jiná. Prostě ty nuance tam nebyly takové ve srovnání s novým Kissem, proto přínos do éteru.

 • David Pražák

  Xindloviny, Kabáty, Mandrage a další cz songy hrají skoro na každém rádiu bohužel. I přesto se najde pár zajímavých českých stanic, jako je třeba Hey.

 • Jan

  Dnes musim poprvé pochválit Kiss. Muzika super i trochu tanecni a i včera ty 90 byli dobre. Zpravodajstvi dle mich predstav i kultura. Budte jako ted a ste super radio.

Vložte komentář