Komentáře a diskuze

 • Ovi 20. 6. 2018 at 23:00 on KomentujemeRádio Blaník má nové, jednodušší logo a nový web. Slovo Rádio se nově píše s čárkou.
 • Anonym 19. 6. 2018 at 11:42 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDobře, ale to je právě ono. nikde jinde se nehrají, tak každý bude samozřejmě rád, že uslyší třeba Dj Boba,
 • Lukáš 17. 6. 2018 at 22:40 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDěkuji za skvělý tip, rádio určitě vyzkouším. Myslím, že podle toho co píšete, by mělo pasovat přesně na můj s
 • Ondra Mištera 17. 6. 2018 at 18:50 on KomentujemeDěkuji pane Jardo za další nahrávky.
 • Jarda 17. 6. 2018 at 17:24 on Komentujemetady nejake tropo/es turci a italove, ale nic moc kvalita. https://uloz.to/!FI8RDLqEzLf4/tur-a-ita-es-tropo-ra
 • Petr 17. 6. 2018 at 16:47 on KomentujemeRádio Jih bude ve středu hrát 100 největších letních hitů. Jsem zvědav, jestli zahrají jen ty nejobehranější z

Články

Komentujeme

1 071 komentářů Komentujeme

 • JK

  Jsem zvedavej, jestli se u Českého rozhlasu někdy dočkám stanice zaměřené na mladé lidi vysílající hitový formát, podobně jako třeba německá MDR Jump nebo Bayern 3 či rakouské Hitrádio OE3. Když ČRo dokáže dělat kvalitní stanice pro starší posluchače, proč to nejde i u mladých lidí? Podle mě by stačilo udělat z pražský Reginy DAB Praha udělat celoplošnou stanici se zaměřením na celou republiku a bylo by to. A pro začátek by stačilo i ta distribuce digitální cestou, ale do budoucna by to asi chtělo rozšíření na FM, kvalita DAB v Česku zatím není na nejlepší úrovni.

  • JM

   OE3 nebo Bayern3 jsou zejmena v posledni dobe kolovratky podobne nasim Hitradiim apod. Drive to byly dobre hudebni stanice, dnes bych si z nich ale priklad moc nebral.

   Navic vyvoj tam byl trochu jiny, tyto stanice byly staveny v dobe, kdy zadne privaty nebyly, a az pozdeji se musely „vyrovnat“ s jejich konkurenci, presto pretrvaly a pretrvala i velmi silna pozice verejnopravniho rozhlasu v techto zemich.

   Verejnopravni rozhlas u nas ale nema nahrazovat hitove stanice, ma byt alternativou a prinaset i to, co komercni stanice nemohou nebo spise nechteji delat. Vynikajici verejnopravni projekty v zahranici jsou napriklad slovenske Radio_FM nebo rakouske FM4, tam ma smysl se inspirovat. CRo Wave, i v dobe kdy vysilal na FM, nesahal bohuzel temto stanicim ani po kotniky.

 • Václav

  Nevím jestli by to bylo úplně žádoucí, hitových stanic tu jsou mraky, leda že by na takové stanici se člověk ukryl před komercí, ale tak tomu není u OE3. Nějaké náznaky jsou v podobě Radiožurnálu, ale radši bych byl za to co v éteru nemáme a to je FM4. Nevím, kde se ztratila diskuze o hudbě na RŽ tak před týdnem, kde se to vidělo dost černě, já to vidím, že se to od dob Brodského (2010) celkem posunulo když to ještě srovnám s tím kde zůstaly konzervativní celoplošky.

 • Philmen

  Mě Regina DAB Praha celkem upoutala, nečekal jsem, že tam bude takový „hitový“ playlist. Vysílání je velmi podobné s rádiem RMF v Polsku, tj. zprávy + informace + aktuální hity s rozsahem do 80/90.let. Zároveň je tam i aktuální doprava z Prahy, což je celkem užitečné. Někdo může namítat, že je tady na aktuální hity Fajn, E2 a možná trochu Hitrádio, ale mně se tam líbí právě i ten prvek zpráv a informací. Radiožurnál má určitě omlazenější playlist, ale stále je to hodně střední proud. U Reginy DAB Praha mě i překvapilo, že některé písničky hraje ještě dříve než jsou nasazeny na Fajnu a E2 🙂

  • JK

   Souhlasím, na Regina DAB Praha se mi líbí oproti třeba Evropě 2 kvalitnější a pravidelné zpravodajství a také, nevím, jestli to teda není jenom můj subjektivní pocit, ale také širší playlist a zařazování i skladeb z 80. a 90. let. A taky téměř žádná reklama a slušné vyjadřování moderátorů tak jak se na Český rozhlas sluší. Taková stanice (už podle sloganu hity, doprava, informace) by si určitě zasloužila celorepublikové pokrytí, škoda, že vysílá jenom v Praze a pro Prahu

  • Jarda

   regina dab praha nekopíruje ostatní regionálky, je to hold praha only 😉 ale oproti ostatním regionům lepši program, jo kdyby takhle hrali všecky regionalky, a ne že všecky regiony hrajou no i ty dechovky…

 • Petr

  Rock Radio má nový web. Co na něj říkáte? | http://www.rockovyradio.cz

 • JM

  Na webech Color Music Radia a Radia Hey se objevila anketa, jak se posluchačům líbí vysílání těchto rádií, jaké jsou jejich oblíbené pořady, moderátoři a co by na stanicích změnili. Jestli se pak výsledky nějak projeví ve vysílání, je to sympatická snaha zapojit posluchače do tvorby programu.

  • Jarda

   radio hey posloucham skoro pořad 😉 color tu nema vysilač a neni to muj styl hudby 😀 bohužel v česke lípě se potýkají s rušením bontonem, kolikrat misto hey hraje bonton, většinou to ale zni jako když někdo neustale vypojuje antenu. Je to hrůza, ale asi se tuner ktery přijíma ballovací signal zahlcuje a pořad se jim to nepodařilo odstranit.

   • Jakub Melín

    Dobrý den, bohužel v České Lípě se potýkáme se sabotážemi na vysílači. Už několikrát tam někdo přeřízl/poškodil kabel od ballovací antény a podobně. V areálu vodárny, kde je vysílač, se evidentně často pohybují podivné existence, jsou tam v trávě rozházené lahve od alkoholu, prostříhaný plot…

    Bude se to řešit umístěním antén tak, aby se k nim nikdo nedostal a nemohl je poškodit, ale už nyní je ballovací anténa umístěna tak, že to bez žebříku chce být trochu kaskadér na to se k ní dostat. Jenže podle všeho vedle redbullu dává křídla i tuzemák :/

    • Zdravím Jakube, tohle je možná zajímavý poznatek! Náhodou jsem byl tohle úterý 5.9. v České Lípě udělat fotografie městských vysílačů na svůj web. Když jsem přijel autem k vodárně, byla za plotem nějaká skupinka mladých výrostků (možná studentů z nedaleké školy, bylo to v půl třetí odpoledne) a stála na střeše u antén. Samozřejmě, jak mě uviděli, zdrhli. U brány byla v plotě obří díra, ale oni utekli druhou stranou, takže tam bude asi také. Mezitím jsem vylezl na Špičák a když se vrátil k autu u vodárny, zase vylezly z areálu dvě holky a utekly k sídlišti. Myslím, že je to tam opravdu Václavák prapodivných existencí, chtělo by to tam kameru.
     Jinak ale v tu chvíli hráli obě rádia v pohodě. Tak to jen pro informaci. Zdravím. Martin

     • Jarda

      to je pravda, ze začatku se tam kradlo hodně, ted to jede v pohode, jen často je hey radio rušeno, zejmena bontonem, už nekolikrat mi to přehodilo i rds 😀 To by někdo musel poslouchat českolipský vysílač hey radia celý den, nebo dva, no to rušení je příšerné, mam několik záznamů, u nekterych je ten bonton i slyšet, nevim zda to rušení dela vysilač bontonu nebo ta banda ožralů.

     • Jarda

      @to Martin Kadaník
      oprav si seznam vysílačů, čro lbc v lípě má 100W a beat v jablonci má 50W.

     • Jakub Melín

      -> Jarda: Ono je klidně možné, že ti nezvaní návštěvníci manipulují s ballovací anténou. Bez kamer těžko soudit. Při instalaci žádné rušení od vysílače Bontonu nebylo a aby nastávalo samo od sebe to, co popisujete, by musel Bonton v čase měnit vysílací výkon.

      Je nemožné, aby se tuner chvílemi zahlcoval a chvílemi fungoval v pořádku, tam se prostě musí měnit úrovně přijímaného signálu Bontonu, aby toto nastávalo, a počasí a změna příjmových podmínek na to vliv jistě nemá, když je tento vysílač pár metrů daleko.

      Máme už vymyšlené pro ČL nové řešení ballu a umístění antény, realizovat by se mělo na konci září/začátku října. Zároveň ochráníme kabel tak, aby na něj místní galerka nemohla.

     • Jarda

      taky doufám, nejdřiv jsem myslel že je zavada u mě nebo že za to muže es, ale nebylo tomu tak, dela to jen na frekvenci hey a v drtivé většině to tam prská a chrastí vždy v jinych časovych usecich a jinak dlouho, no a mnohdy z toho vyleze vždy bonton, kdyby to byla es projevi se to napříč celym pasmem, kdyby jine rušení tak to nebude vždy bonton. Radio hey udajně chce dat 2 vysílací antény, aby se posilil výkon, pry je tam ztráta, tak snad to bude brzy.

 • Ondrej Kroupa

  Asi pred tydnem jsem byl na kontrole vysilace v CL a anteny jsou v pohode . Uff

  • Jarda

   To je dobře 😉 Jen něco způsobuje neustálá rušení, nepravidelná, někdy to jde i půl dne v pohodě a někdy tam hraje bonton i s rds, děla to jen u hey radia, monitoroval jsem pasmo přes SDR radio a rušení bylo jen na českolipske frekvenci a vždy bontonem, divné…

  • Jirkas

   Spise problem nekde u tebe.

 • Ovi

  Český rozhlas Vltava od října výrazně změní svůj program, poslední razantnější zásahy proběhly již před 15 lety. Pokud přijde lehčí a modernější formát v duchu stanic MDR Kultur, Deutschlandfunk Kultur nebo Bayern 2, bude to velmi zajímavé.

  • Václav

   A ví se něco konkrétnějšího? A nebude to změna směrem k D-dur? Výběr klasické hudby je stejně zajímavější na Proglase a možná na Classic Praha.

   • Ovi

    Změna směrem k D-dur nedává smysl, spíš to bude právě naopak. Současné artové stanice už dávno nehrají jen vážnou hudbu, ale mají více mluveného slova, hodně jazzu, soulu, world music a alternativní hudby obecně. Kanálem vážné hudby je a bude D-dur.

    • Vaclav

     Ano, tvá verze dává smysl, takže by to vypadalo i jako polská Trojka?,což by vypadalo taky pozitivně, nakonec i sk Devin je teď taky o něco málo „modernější“ než vltava.

  • Jirkas

   Tak to jsem dost na promenu zvedavy..

 • Václav

  V poslední době zjišťuji, že hudební výběr na poměry českého rozhlasu se na můj vkus vyšplhal dosti vysoko, blíží se hranici mé poslouchatelnosti. Zhruba před měsícem v pořadu Káva o čtvrté jako host současný ředitel říkal, že by si stanice čro neměly konkurovat, ale občas něco uteče, jako jsem si vzpomněl na pondělí 11.9., kdy jako by to spělo k tomu samému 🙂

  11.9. playlist výběr:
  Dvojka
  • 16:21 MATT SIMONS – CATCH & RELEASE
  • 16:08 KAREL GOTT – STÁLE MLÁD
  Radiožurnál
  • 16:21 MATT SIMONS – CATCH & RELEASE
  • 16:15 CHRIS REA – On The Beach

  Tím nechci říct, že by byl na čro Matt Simons špatnou volbou, nevadí mi ani na jedné stanici, ale…

 • Jan

  Nechapu proc Kiss opet zvasta jedno a to same v počasí a to dve města dnes CB to se nesmí vynechat ac to tam nikdo neposloucha a Prachatice.To opravdu je nehorazne, ze druhé největší město Tabor za celej den nejni slyset na Kiss. Kde je ta regionalita a proc porad dokola jedno a to same tocit? Opravdu by si měli najit mapku a vedet kde jsou jiné města jako Tabor a ne Boleslav a Praha ta se nesmí vynechat.

 • Ondra

  Vážení čtenáři tohoto webu. Mám velmi zajímavý dotaz. Před několika lety jsem v Rakovníku chytal velmi zajímavé vysílání. Vysílání pocházelo z Rakovníka z Quelle, kde v baráku něco stavěla nějaká stavební firma. Každý den tam bylo slyšet bublání a mě velmi zajímá, co to mohlo bublat a jak ten přístroj vypadal. Nevím, kolik let tam ta firma stavěla, ale toto zajímavé vysílání jsem chytal v roce 2007 a 2008. V Srpnu v roce 2008 ta stavební firma odjela, takže to vysílání už potom skončilo. Zajímavé bylo, že v tom vysílání byly slyšet práce řemeslníků a další zajímavé zvuky. Zajímavé také je, že to bublání zapínali někdy v osm hodin ráno, nebo po osmé hodině raní a nebo také někdy dříve. To bublání vypínali někdy v noci, ale vůbec nevím, v kolik hodin. Když tohle vysílalo, tak jsem byl malý kluk. Tohle vysílání bylo na frekvencích 106,3, 106,4 a někdy také na frekvenci 106,5 FM. Když v noci to bublání bylo vypnuté, tak tam bylo slyšet, jak tam někdo chrápe a pak se probudí a bublání zapne. Také mě velmi zajímá, co znamenaly ty zvuky před tím, než to bublání zapínali. Ty řemeslníci v tom vysílání říkali třeba, to se dává do svěráku atd. Při tom bylo slyšet bublání. Velmi mě zajímá, co to mohlo bublat. Je to pro mě velká záhada, kterou řeším už několik let. Je to pro mě pro nevidomého velmi důležité, protože si vůbec neumím představit, co to tam bublalo za přístroj a jak ten přístroj vypadá a rád bych se to dozvěděl. Volal jsem na obecní úřad v Rakovníku, ale tam mi vůbec neporadili, na koho se obrátit a řekli mi, že neví, kdo by se s tím na úřadě mohl zabývat. Pokud by mi prosím někdo mohl poradit, na koho se v Rakovníku obrátit, byl bych moc rád. Je to pro mě pro nevidomého opravdu moc důležité. Ještě jednou předem moc všem děkuji.

Vložte komentář