Komentáře a diskuze

 • H. 24. 4. 2018 at 06:18 on KomentujemeNení to můj výmysl, říkal to někdo od rozhlasu na XTV.cz asi před měsícem nebo dvěma.
 • JM 23. 4. 2018 at 21:00 on KomentujemeDnes jsem chtěl zajít na pivo, ale zjistil jsem, že havlisti z mé putyky udělali veganskou kavárnu. Šel jsem t
 • Jarda 23. 4. 2018 at 16:31 on Komentujemečro dela spousty změn... ješte se muže stat že to někdo začne poslouchat...
 • Lukáš 22. 4. 2018 at 22:59 on KomentujemeAha, děkuji za info. Je vidět, že jsem už dlouho Radiožurnál neposlouchal. Ale možná díky tomu mi teďka přijde
 • H. 22. 4. 2018 at 21:47 on KomentujemeGotta prý na RŽ zakázala havlistka Bára Štěpánová a spol., protože Gott nechodil leštit ty správné kliky a neb
 • Matyas 22. 4. 2018 at 20:20 on KomentujemeJeště eliminovat přebujelé interprety typu Mandrage, T. Klus apod. Obměnit je za vycházející projekty, tvořící

Články

Hey Radio bude v Praze na 101,6

Hey Radio Praha 101,6V Praze bude po letech nový FM vysílač. Licenci na kmitočet 101,6 MHz/100 W v centru Prahy na Výtoni získalo classic rockově/pop-rockově laděné Hey Radio broadcastera Miroslava Pýchy. Program Hey byl v hlavním městě dosud částečně zachytitelný především na benešovské frekvenci 89,3 a jablonecké 97,5.

Poslechovost Hey Radia v Praze se zatím pohybovala maximálně v jednotkách tisíců posluchačů. Konkurence je na pražském trhu značná, Hey bude bojovat o přízeň posluchačů především se zavedenými brandy Radio Beat a RockZone 105,9, v budoucnu možná i s expandujícím Rock Radiem. Proti těmto rádiím je Hey produkován více nadšenecky, experimentálně a méně profesionálně a koncepčně, což je výhoda i nevýhoda zároveň.

Rádio přes relativně velké pokrytí dokáže oslovit jen úzkou skupinu fanoušků, většina potenciálních rockových posluchačů o existenci Hey neví, nebo je svým svérázným stylem vysílání prostě nezaujalo, přestože v playlistu nabízí i řadu známých hitů.

Test vysílání na 101,6 proběhl již loni, dosah byl vzhledem k nízké poloze antény přímo u Vltavy slušný. Trvalé vysílání bude spuštěno v krátké době.

43 komentářů Hey Radio bude v Praze na 101,6

 • David Pražák

  Můj názor je takový, že Hey se mi líbí víc, než-li Beat a Rock rádio. Hey dává víc prostoru regionálním kapelám, kdežto na Beatu toho prostoru tam moc není. Rock radio komentovat nebudu. Stanice je spíš postavená na rockových hitech. Kdybych si měl vybrat ze 4 rockových stanic, tak volím jednoznačně Hey radio. Na Hey není mezi každou písničkou otravný jingl, jako na každém rádiu. Navíc reklamní bloky tam vždy běží jen v celou. Tohle já vnímám pozitivně.

  • Jan

   souhlasim je to tak.

  • JM

   Je to přesně jak píše Ovi – Hey je nadšenecká a „průzkumovou“ hudební dramaturgií neomezovaná stanice. Jsou tam k slyšení věci, které na žádném jiném českém rádiu nehrají, ať už na jedné straně české regionální kapely (to zejména v pořadech s písničkami na přání), tak na druhé straně spousta málo nebo vůbec hraných kousků ze 70. a 80. let (kdo jiný hraje šířeji třeba Briana Ferryho, B52s nebo Ultravox?). Moderátoři jsou přirození a možná se někdy přeřeknou, nezní ale jako mluvící hlavy na Hitrádiích a podobně.

   Posluchači zvyklému na dramaturgicky vyladěné a až uniformně formátované stanice typu RockRadio to může znít jako neprofesionální mišmaš, ale já podobnému typu stanice jako Hey dám stejně jako David přednost. Rádio má být živé a to Hey je.
   Malý počet reklam a minimum selfpromo jinglů je pak taky plusem. Jak zní jejich slogan – „na nic si nehrajem, prostě hrajem“ 🙂

   • Petr

    JM, dovolím si zareagovat na váš komentář. Já sám jsem příznivcem formátovaných stanic. A formátované radio neznamená uniformní – záleží na tom, jaký formát mu vytvoříte 🙂 Poslouchat kvalitně vyformátovaná radia je radost!
    Hey jsem si asi třikrát na chvíli ze zvědavosti zhruba před čtvrtrokem pustil v mobilu. Jelikož nemám v úmyslu pouštět se s vámi do ostrých polemik, které by stejně nikam nevedly, povím vám pouze, že já jsem typ posluchače, kterému tato stanice nevyhovuje právě pro hudbu „každý pes, jiná ves“ a naprosto mizivé selfpromo – za dobu zhruba dvacetiminutového poslechu (4-5 songů) jsem vždy zaslechl pouze 1, slovy jeden jingle nebo selfpromo.
    Narozdíl od vás se mně líbí používání jinglů, sweeperů a dropů po každém songu – v mých očích to danému radiu přidává na atraktavitě a dynamice.
    Moderátory jsem, přiznám se, tehdy neslyšel, takže je posuzovat nemohu. Ohlédnu-li ale od nich, případá mi Hey jako nešťastně sestavený stream, jehož (ne)formát moc nechápu.
    Na Hey oceňuji spoustu jinde nehraných songů. Škoda, že této stanici chybí jasný formát a atraktivní zvukový obal.

    • JM

     Já jsem ten pojem „formátované stanice“ myslel v negativním smyslu, mířeném na ty stanice, které jsou jen komerčním produktem a nikoliv rádii – Hitrádia, Rockrádia a podobně.

     Samozřejmě, že kvalitně a „se srdcem“ dělané formátové rádio je dobré. Příkladem může být Beat, kterému se daří skloubit dobré komerční zacílení a profesionální selfpromo s tím, že to rádio má stále nějakou duši. Podobné je třeba německé R.SA nebo Schwarzwaldradio, také rádia s jasným formátem, ale jejich poslech baví a inspiruje.

     Co se týče jinglů, předělů a podobně, občas platí „čeho je moc, toho je příliš“. Někdy má člověk náladů spíše na poslech hudby než neustálého selfproma stanice a ocení, když skladby jen přirozeně hrají za sebou, nejsou usekávané nebo jinak rušené. Ale je to samozřejmě věc názoru a je fajn, že je v éteru možnost výběru 😉

 • Jan

  Hey je uzasna stanice. Moc pekna a je skoda ,ze takove nejsou jini. Bejvavalo dobre KissJc nez z toho udelali neposlouchatelnou sracku jak ja rikam humus eteru. Moc fandim radiu Hey a moc jim preji Prahu.

 • Jirkas

  Dobře za Hey a kéž by bylo takových vysílatelů v ČR mnohem více..

 • David Pražák

  To je právě to, co se mi na Hey radiu líbí. Hudební playlist se v tomhle od ostatních stanic liší. Nezahrají jen osvědčené rockové kousky, jako třeba přes den na Beatu, ale i songy, které na žádném rádiu nezazní a to jak rockové, tak i popové věci. Nejvíc se mi líbí hudební speciál New wave a Svět podle Michaela. Tyhle pořady nemají konkurenci. Další pecka je ta, že na rádiích Hey a Color music nejsou otravné zprávy, ve kterých stejně nic extra není, než Babiš, Kalousek, Sobotka a jak hrála Sparta. Tyhle zprávy někoho nemusí zajímat a raději si naladí tyto stanice, nebo si pustí mp3.

  • Jakub Melín

   Za pochvalu New Wave díky, potěšila 🙂

   Svět podle Michaela je super, originálnější pořad v českém éteru asi neexistuje. Hlavně páteční recepty stojí za to!

   • Ovi

    Svět podle Michaela (Viktoříka) je naprostý unikát a i přes drobné hitparádové úlety do fádnějšího popu a rocku mu fandím a poslouchám každé ráno už od roku 2012 na Coloru, kam formátově zapadá mnohem líp než na Hey.

 • Jan

  Naprostej souhlas. K cemu jsou zprávy , když stejne je to uplne na nic a k nicemu a ještě rada radii především Kiss je ma stare a k nicemu. Kez by radia byla jako je Hey a bez zprav . Jo to by bylo super.

 • Ondřej

  Ahojky JM 🙂 HEY RADIO DĚLÁME PAČ NÁS TO BAVÍ A NA NIC SI NEHRAJEM PROTO Moderátoři jsou přirození a možná se někdy přeřeknou. JAK JSI PSAL. JSME ZA VÁS RÁDI !!!!!! hey hey hey 🙂

 • JM

  Hey Radio má nově lépe seřízený modulační procesor a novou zvukovou kartu na výstupu, zvuk není už tak komprimovaný a „seřízlý“, zní to subjektivně o dost lépe než dříve – alespoň na 89,3 FM.

  Dle informací z rádia by pražský kmitočet měl být oživen nyní během července, oproti testovacímu vysílání by dosah mohl být lepší, anténa byla tehdy umístěna provizorně, nyní bude o něco výš.

 • MichalZ

  A nevíte někdo, kdy začnou v Praze vysílat? Na stránkách pořád „již brzy“, ale tak už je to víc jak měsíc.
  Doufám, že nečekají na září, až bude po dovolených 🙂

 • Miroslav Pýcha

  Čekají stále na povolení k provozu od ČTÚ. Žádost na ČTÚ byla podána a spr. poplatek uhrazen již 23.6.2017, nicméně zřejmě s ohledem na dovolené stále toto povolení nedorazilo. Doufáme, že snad do konce tohoto týdne. Ale… nebudeme raději předjímat úřední termín.

 • David Pražák

  A jak to vypadá s Třebíčí? Zatím Heyko v Třebíči nehraje.

Vložte komentář