Komentáře a diskuze

Články

Další změna licenčních podmínek na obzoru: Západočeské Radio Egrensis chystá přeměnu na Blaník

Radio Egrensis. Radio Blaník.Chebská stanice s velmi dlouhou tradicí Radio Egrensis (hlavní frekvence 92,5 MHz) vedle změny majitele z rodiny zakladatele Antonína Hofmanna na PhDr. Petra Dvořáka nyní přichází s žádostí o změnu licenčních podmínek. Jejich nové znění místy doslovně kopíruje znění podmínek Radia Blaník. Vše tedy nasvědčuje tomu, že příští rok bude pro západočeský Egrensis, spuštěný v prosinci před 26 lety, rokem posledním.

Pokud dojde k výměně programu Egrensis za Blaník, bude to vedle menší programové nabídky v karlovarském regionu znamenat také další kmitočtové duplicity, kterými je provozovatel Radia Blaník, firma Media Bohemia, již nechvalně proslulý. Blaník totiž, stejně jako Egrensis, provozuje vysílače v Chebu, Sokolově i Karlových Varech.

 

32 komentářů Další změna licenčních podmínek na obzoru: Západočeské Radio Egrensis chystá přeměnu na Blaník

 • Koláčník

  Tak zrovna o rádiu Egrensis jsem si myslel, že vydrží nejdéle a ono bác ho. Ty tlaky musí být extrémní, když i takový rozhlasák jako je pan Hofmann rádio prodává. Jinak by bylo velice škoda, kdyby podobným tlakům podlehl i pan Záboj majitel v diskuzi zmíněného kladenského rádia Relax. Při návštěvě Křivoklátska jsem ho naladil a velmi mě oslovilo. Rozumné rotace písniček … hudební pohled zpátky … hrají songy, které jinde ne … celkově to zkrátka šlape. Zkrátka ne kolovrátek, ale trochu jiné poctivě dělané regionální rádio. Teď Relax poslouchám doma přes internet a jsem nadmíru spokojen. Tak snad ještě nějakou dobu vydrží a nebude z něho nějaké „shit“ rádio.

  • JM

   Ty tlaky jsou opravdu extrémní.

   Spíš je otázkou, jaktože nic nedělá RRTV. Skupují se zde stanice jednou sítí, vznikají dvojité překryvy na mnoha místech, a RRTV se na to dívá. Jak je možné, že provozovatele nedonutí zdvojené kmitočty vrátit? Případně nevyvýjí tlak na zákonodárce, aby se toto řešilo v legislativě, pokud to tam nyní není?

   Podobné překryvy komerčních stanic nejsou normální nikde v zahraničí. A nejsou normální ani u veřejnoprávního rozhlasu. Třeba v Rakousku nějakou dobu držel ORF dvojité frekvence v Linci (vedle silného vysílače za Lincem měl ještě městský vysílač) a regulátor ho donutil k uvolnění toho městského vysílače a dal frekvence k dispozici komerčním lokálkám.

   Jestliže dojde k nákupu Egrensisu Media Bohemia, v KV kraji budou tři jejich okruhy dvojitě. Hitrádio (FM Plus z Klínovce vs. Dragon), Rockrádio (Šumava vs. Gama) a Blaník (místní vysílače Blaníku vs. Egrensis). Stejně tak budou double u již plánovaného převzetí Černé Hory a přechodu Magicu na Rockrádio – Jičín (2x), Trutnov (2x), Mladá Boleslav (2x). O dlouho známých doublech Hitrádia a Fajnrádia v Ústeckém kraji a Liberci/Jablonci (kde je to dokonce triple!) nemá smysl psát.

   Je to neskutečné, co se zde může dít.

 • Jan

  RRTV je banda smejdu. Nic nedelaji. Ja tu budu mit dablovane Rock Radio. Na co? Na co dablovane Fajn. Hnus neuveritelnej.

 • Anonym

  Tak teď poslouchám Egrensis a sobotní odpolední program již není moderovaný. Nevíte někdo zda se jedná o nějaký úsporný program, nebo je to normální stav? Vysílána už patrně není ani hitparáda a mezi moderátory na internetových stránkách rádia chybí Milan Palenčár, který programoval hudbu! Škoda tohoto rádia, protože zahrát „Karla Gotta – Když milenky pláčou“ a „Imany – Don´t Be So Shy“ to se na jiném rádiu prostě nestane a na Blaníku by si Imany ani neškrtla. V tomhle široce nastaveném playlistu je Egrensis jedinečný.

Vložte komentář