Komentáře a diskuze

 • JM 16. 12. 2018 at 22:53 on Rádio Česká Kanada před startemOn je hlavně problém v té frekvenci. 103,6 FM je hned vedle 1 kW frekvence 103,7 FM z Českých Budějovic,
 • Ovi 16. 12. 2018 at 21:34 on KomentujemeNesynchronizovaný zvuk na pokrytím navazujících vysílačích je něco, co dokáže rychle odradit od poslechu. Ne v
 • Michal 16. 12. 2018 at 18:09 on KomentujemeAha, tak o různém programu na jednotlivých vysílačích jsem nevěděl. Co se týče nesynchronizace, trvá to už del
 • Martin 16. 12. 2018 at 17:43 on KomentujemeMichale, Javorník už delší dobu Výšinu nebaluje, jde tam samostatná linka. Ball tam je pouze jako záloha. Naví
 • Michal 16. 12. 2018 at 12:07 on KomentujemeJeště dodám, že problém je nejspíš na 97,1 MHz. Javornická 95,5 a pražská 89,5 se shodují.
 • Michal 16. 12. 2018 at 11:56 on KomentujemeCountry rádio v Liberci nemá synchronizovaný zvuk na 97,1 a 95,5 MHz. Je tam zhruba půlvteřinový posun. Dost m

Články

Další změna licenčních podmínek na obzoru: Západočeské Radio Egrensis chystá přeměnu na Blaník

Radio Egrensis končí. Radio Blaník.Chebská stanice s velmi dlouhou tradicí Radio Egrensis (hlavní frekvence 92,5 MHz) vedle změny majitele z rodiny zakladatele Antonína Hofmanna na PhDr. Petra Dvořáka nyní přichází s žádostí o změnu licenčních podmínek. Jejich nové znění místy doslovně kopíruje znění podmínek Radia Blaník. Vše tedy nasvědčuje tomu, že příští rok bude pro západočeský Egrensis, spuštěný v prosinci před 26 lety, rokem posledním.

Pokud dojde k výměně programu Egrensis za Blaník, bude to vedle menší programové nabídky v karlovarském regionu znamenat také další kmitočtové duplicity, kterými je provozovatel Radia Blaník, firma Media Bohemia, již nechvalně proslulý. Blaník totiž, stejně jako Egrensis, provozuje vysílače v Chebu, Sokolově i Karlových Varech.

 

155 komentářů Další změna licenčních podmínek na obzoru: Západočeské Radio Egrensis chystá přeměnu na Blaník

 • Koláčník

  Tak zrovna o rádiu Egrensis jsem si myslel, že vydrží nejdéle a ono bác ho. Ty tlaky musí být extrémní, když i takový rozhlasák jako je pan Hofmann rádio prodává. Jinak by bylo velice škoda, kdyby podobným tlakům podlehl i pan Záboj majitel v diskuzi zmíněného kladenského rádia Relax. Při návštěvě Křivoklátska jsem ho naladil a velmi mě oslovilo. Rozumné rotace písniček … hudební pohled zpátky … hrají songy, které jinde ne … celkově to zkrátka šlape. Zkrátka ne kolovrátek, ale trochu jiné poctivě dělané regionální rádio. Teď Relax poslouchám doma přes internet a jsem nadmíru spokojen. Tak snad ještě nějakou dobu vydrží a nebude z něho nějaké „shit“ rádio.

  • JM

   Ty tlaky jsou opravdu extrémní.

   Spíš je otázkou, jaktože nic nedělá RRTV. Skupují se zde stanice jednou sítí, vznikají dvojité překryvy na mnoha místech, a RRTV se na to dívá. Jak je možné, že provozovatele nedonutí zdvojené kmitočty vrátit? Případně nevyvýjí tlak na zákonodárce, aby se toto řešilo v legislativě, pokud to tam nyní není?

   Podobné překryvy komerčních stanic nejsou normální nikde v zahraničí. A nejsou normální ani u veřejnoprávního rozhlasu. Třeba v Rakousku nějakou dobu držel ORF dvojité frekvence v Linci (vedle silného vysílače za Lincem měl ještě městský vysílač) a regulátor ho donutil k uvolnění toho městského vysílače a dal frekvence k dispozici komerčním lokálkám.

   Jestliže dojde k nákupu Egrensisu Media Bohemia, v KV kraji budou tři jejich okruhy dvojitě. Hitrádio (FM Plus z Klínovce vs. Dragon), Rockrádio (Šumava vs. Gama) a Blaník (místní vysílače Blaníku vs. Egrensis). Stejně tak budou double u již plánovaného převzetí Černé Hory a přechodu Magicu na Rockrádio – Jičín (2x), Trutnov (2x), Mladá Boleslav (2x). O dlouho známých doublech Hitrádia a Fajnrádia v Ústeckém kraji a Liberci/Jablonci (kde je to dokonce triple!) nemá smysl psát.

   Je to neskutečné, co se zde může dít.

 • Jan

  RRTV je banda smejdu. Nic nedelaji. Ja tu budu mit dablovane Rock Radio. Na co? Na co dablovane Fajn. Hnus neuveritelnej.

 • Anonym

  Tak teď poslouchám Egrensis a sobotní odpolední program již není moderovaný. Nevíte někdo zda se jedná o nějaký úsporný program, nebo je to normální stav? Vysílána už patrně není ani hitparáda a mezi moderátory na internetových stránkách rádia chybí Milan Palenčár, který programoval hudbu! Škoda tohoto rádia, protože zahrát „Karla Gotta – Když milenky pláčou“ a „Imany – Don´t Be So Shy“ to se na jiném rádiu prostě nestane a na Blaníku by si Imany ani neškrtla. V tomhle široce nastaveném playlistu je Egrensis jedinečný.

 • KAMIL

  MYSLÍM SI ŽE JAKÝKOLIV VOLNĚ DOSTUPNÝ RÁDIO V ČR JE DOST VELKÁ PRUDA 🙁 … STÁLE TY SAMÝ OPLZLÝ PÍSNIČKY A POŘÁD DOKOLA … POKUD UŽ SE NAJDE NĚJAKÁ “ NOVINKA“ KTERÁ BY STÁLE ZATO JE NEMILOSSRDNĚ VYMAZÁNA Z PLAYLISTU … JE TO TÍM ŽE STEJNĚ JAKO NÁM STÁLE CHYBÝ VKUS POLITICKÝ TAK BOHUŽEL I VKUS HUDEBNÍ … JEDINÉ RADIO 1 DOSTUPNÉ BOHUŽEL JEN V OKOLÍ PRAHY A NA NETU MÁ OPRAVDU PESTROU A KVALITNÍ NABÍDKU HUDBY NE POPLATNOU „DĚTSKÉ ROKODISKOTÉCE“ Z ROKU 1985 KTERÁ JE NEUSTÁLE SLYŠET ZE VŠECH STANIC S FM FREKVENCEMI V ČECHÁCH 🙁

 • Michal

  Tak už je to tady, viz RRTV.

 • Karlos Kroužilos

  Už z první žádosti v prosinci se to dalo čekat. Další majitel regionálního rádia to vzdal…. Místo aby vrátil licenci a na jeho frekvencích by to mohl zkusit jiný provozovatel, nechal se zlákat „pár stříbrných“ a zvolil tuto cestu. Jsem zvědav, kdy dojde do finální fáze stav Černé hory a její přeměnu na Hitrádio, Oldies Rádio na Rock rádio a Helax na Fajn. Pak zřejmě dojde k sjednocení Hitrádií do jedného rádia, po vzoru Blaníku a Fajnu jak to proběhlo v roce 2017….

  • JM

   Tak není to chyba majitele. Ten chce jen zúročit své podnikání a na prodeji vydělat, je to pochopitelné. Nepochopitelné je, že RRTV posvětí změnu licenčních podmínek tak, že tam začne vysílat duplicitní program, který už je v daném městě/oblasti dostupný na jiných frekvencích.
   Dojde tedy k omezení programové nabídky a zároveň zablokování kmitočtů.

   Tohle se děje opravdu jen u nás, nikde jinde by to nebylo možné.

   V KV kraji to bude extrém, v Chebu, Sokolově i KV bude dvakrát Hitrádio, Rockrádio i Blaník. To už je pomalu na nějaký soud nebo nevím :/

   • Jarda

    chtel jsem taky napsat, podivejte se na pokrytí egrenzis a blaník, to už mluví samo za sebe co to udela, k čemu jim to je? Ani pořadek tam neudelají, když už to mají tak nejakou optimalizaci pokrytí sítí.

    • Anonym

     Společnost Media Bohemia by vůbec mohla na svých nadbytečných kmitočtech zřídit zcela novou stanici, která by se svým zaměřením a playlistem odlišovala od ostatních, jež dosud vlastní.

   • H.

    Počínání RRTV je v přímém rozporu se zákonem, který říká, že RRTV má dbát na pluralitu nabídky. Jenže kde není žalobce, není soudce. Oni moc dobře vědí, že případná žaloba a soud by se táhly celé roky, málokdo té problematice rozumí, a přínos z toho nebude žádný, protože to by o ty frekvence musel mít někdo konkrétní zájem. A nikdo takový tu není, resp. nikdo nepůjde do tak drahého sporu, na jehož konci bude možná jen nějaká morální satisfakce, ale kmitočty by stejně šly do licenčního řízení, ve kterém je šance subjektu, který si dovolil žalovat RRTV, prakticky nulová. Takže všichni můžeme v přímém přenosu sledovat zločin, ale udělat s tím nic moc nejde. Já osobně jsem to vyřešil tak, že nad rádii v ČR jsem prostě zlomil hůl.

 • Aleš

  Radio Egrensis skončilo z jediného důvodu,který vám nejspíš doopravdy nikdo ze za tuto studiaci odpovědných lidí neřekne. Jako bývalý moderátor moc dobře vím,jak se k nám vedení chovalo a jak nízké byly honoráře za celodenní práci.

  • Jiří

   V rádiu Egrensis vždy byla minimální fluktuace a jako bývalý moderátor nesouhlasím s článkem od Aleše. Vedení se k lidem vždy chovalo slušně a korektně a platové podmínky byly nadstandardní. V rádiu se vždy dbalo na dobré vztahy a ti kteří neuspěli buď nesplňovali profesní nebo jiné nároky.

   • Aleš

    Záleží v jaké době jste v Egrensisu působil,ale pracoval jsem tam od roku 2013 do konce roku 2016. Jakmile jsem dostal nabídky na moderaci akcí, hned jsem byl na koberečku za neloajálnost a podraz, přitom smlouva nic takového nezakazovala . Nadstandartní platové podmínky možná byly ještě před mým příchodem,to netuším. Každopádně kdybych podle Vašich slov neuspěl,nebyl bych díky nabídkám,které jsem dostal a přijal,tam kde jsem. Odešel jsem sám před rokem a čtvrt a dobře jsem udělal, protože snášet ponižování před kolegy, po emailu,protože osobně by mi nikdo takové svinstvo neřekl ze strachu,že nemá pravdu, do očí už se opravdu dál nedalo ustát.

 • Koláčník

  Ano, patrně to budou i finanční důvody proč rádio Egrensis končí. Za koncem nejen rádia Egrensis, ale i velké většiny regionálních a lokálních rádií mohou nenažraní mediální magnáti s pochybnou pověstí (Media Bohemia), kteří vlastní i agentury pro prodej reklamního času a nechávají tak nezávislá rádia finančně vykrvácet a pak je koupí. Tohle bude patrně i případ Egrensisu. No a v neposlední řadě je rádio Egrensis ve svém regionu velice kvalitním konkurentem právě rádiím ze stáje Media Bohemia a to právě především rádiu Blaník, ale částečně i Hitrádiu Dragon a Rock rádiu. Proto je potřeba ho zničit. Zejména 5 kW vysílač na Dyleni se Media Bohemia bude velice hodit a to i přes skutečnost, že spolu s ostatními vysílači zůstává prostřednictvím RKS Dyleň s.r.o. ve vlastnictví rodiny pana Hofmanna. Když se k penězům z pronájmu vysílačů připočítají ještě peníze z prodeje rádia, tak na tom rozhodně nebude nikdo špatně a obě strany obchodu budou spokojené. Je také zajímavé, že rádio Blaník skupováním regionálních rádií stále rozšiřuje pokrytí, ale poslechovost je setrvalá, nebo má klesající tendenci. Tudíž i přes rozšiření pokrytí příliš nových posluchačů nepřitahuje. Celý stav regionálního rozhlasového vysílání je u nás v troskách a mohou za to mediální magnáti, děravé zákony uspůsobené jen pro někoho a absolutní nečinost RRTV, korupce …. . Je mi z toho smutno.

  • JM

   Tohle bych podepsal, vidím to stejně. Hlavně nechápu, jak mohou být zákony tak děravé a RRTV naprosto nečinná. Přičemž na výtky nebo kritiku reaguje vyjádřeními „vždyť je vše dle zákona“.

   Ano, je to dle zákona, ale napsaného na ruku zmíněným magnátům.

   Je naprosto absurdní, že skončí rádio, které má licenci, a tu licenci i veškeré (i duplicitní) kmitočty si prostě někdo koupí. Logicky pak není šance, aby se o kmitočty ucházel někdo, kdo by měl zájem provozovat nové rádio, které by nabídku na trhu zlepšilo.

   Tyto velké firmy tak pouze betonují éter tím, že provozují několikanásobné překryvy jen proto, aby se nikdo další do rybníčku nemohl dostat. Je to nechutné.

   • Vojta(1)

    Překryvy, které v této lokalitě vzniknou budou extrémní. Připomíná mi to „věhlasný“ turnovský vysílač Hitrádia FM, který šíří stejný program z jednoho místa na dvou kmitočtech. Něco podobného nenajdete snad ani v Itálii.

    • Jarda

     to hitradio je taky kapitola pro sebe, hold blaník na karlovarsku bude totež jako hitrádio na severu čech. Není divu že oboje spadá pod jednu znamou firmu, tež rock radio. Ani že by si manažeři vypracovali pokrytí svách stanic a tam kde třeba není dejmetomu fajn či rock radio, tak tam ho mohli hodit když tam mají duplikáty, nějakou reorganizaci aby to k něčemu bylo a ne na všech frekvencích mit jednu a tu samou stanici.

 • Luboš

  Tak a je to tady. Dnes poslední den vysílání Egrensisu. Poslouchal jsem ho od roku 1993 a lepší rádio, co se týče hudební skladby, se v regionu, pokud vůbec, nenajde. Pravda, po tu dobu se tam vyměnili snad všichni moderátoři,, kromě Davida Petříka a pak Jitky Brožkové. Konec jsem fakt čekal. Snad minulý rok jsem poslouchal rozhovor s p. Hofmannem, který byl spokojený a tvrdil, že jsou již připraveni na přechod pod digitál, že je nemůže nic překvapit.
  Co poslouchat nyní? Snad přes net Relax, Krokodýl? Protože ostatní rádia se dlouhodobě opravdu poslouchat nedají.

  • Jarda

   tam u vas na karlovarsku toho je malo no, možna pak jedině kiss, to by mohlo bejt podobný, jinak fakt nevím, u nas na severu čech mi stačí hey 😀 ale to je jinej hudební žanr. nevim co tam mate za radia 😀 hlavne spiš co do auta, prace atd.

 • I když mě tohle západočeské rádio tak nějak minulo kromě pár krátkých chvilek, co jsem ho pro zajímavost poslouchal přes net, tak je smutné, když po tolika letech vysílání to takhle odpískají a hlavně prodají opět a zase podvodné Bohemii, která je toliko nenažraná. Tak mě napadá, kdy to u nás odpíská RCL a stojednačtyřku z Ještědu získá, hmm, že by třeba Rock rádio, nebo v extrémním případě SHitrádio? No raději nebudu předjímat.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)