Komentáře a diskuze

Články

Český rozhlas Zlín startuje

Český rozhlas Zlín. Foto: Herom67 - Google.comČeský rozhlas po roce spouští další samostatné regionální vysílání. Od zítřka 2. listopadu 2017 bude možné nejen ve Zlínském kraji naladit místo odpojovaného programu Českého rozhlasu Brno (fungujícího ve Zlíně od roku 2004) novou značku Český rozhlas Zlín. Slavnostní zahájení je naplánováno již na dnešek. Nepůjde o celodenní vysílání z Baťova města, část programu bude nadále přebírána z Brna. Na Českém rozhlase Zlín se v ranním vysílání objeví Petr Uhřík, dlouholetý moderátor Radia Zlín. Trochu tedy hrozí, že se zprvu občas přeřekne, protože názvy obou rádií jsou velmi podobné.

Hlavní frekvence stanice bude 97,5 MHz z vysílače Zlín – Tlustá hora o výkonu 5,5 kW. ČRo Zlín bude v regionu soupeřit o přízeň posluchačů střední a starší generace zejména s rádii Impuls, Čas a Blaník.

9 komentářů Český rozhlas Zlín startuje

 • Jarda

  v budoucnu třeba půjde o celodení vysílaní, ikdyž spolupraci mají všecky regionálky, nekdy hraje stejny pragram pomalu na polovině z nich 😉 takže defakto mají všechny celodení program.

 • R.

  Oficiálně má ČRo Zlín startovat dnes v 11 hodin, ale vysílání je již nějakou dobu odděleno: RDS PS „R-ZLIN“ a zvuk na hlavní zlínské frekvenci 97,5 o cca. 5 sekund předbíhá brněnské 106,5 a 93,6 (ty jedou synchronně), i když se pořád vysílá na zlínsku z Brna.

  • Jarda

   na webu už od rana vysiilají, a asi od 10h se ozval zlín předtim tam bylo brno, jak to jede na ostatních frekvencích? měli by mít všecky zlínské PI a PS a pak se oddelit definitivně, možna to srovnají v 11h restartuje se to a pojede zlín samostatně. Zkuste to monitorovat jak se to vyvrbí. 😉 Pro zlin je to jine než pro lbc či karlovy vary, pro zlin delali všechno nové, lbc měl par uprav, totež čeka karlovy vary, studio, webove stranky vše již mají, ale zatim se jede z plzně, přišti rok to „jen“ přepnou a každy kraj bude mít své nezavisle veřejnoprávní studio.

 • R.

  Ano, už před 11. hod. bylo slyšet nové znělky ze Zlína. Bylo to trochu zvláštní, když následně moderátorka ohlásila „Posloucháte ČRo Brno“. Co se týče RDS, jinou než zlínskou frekvenci 97,5 nemám možnost sledovat. Signály dalších vysílačů ze zlínského kraje jsou u mě příliš slabé.

 • Ovi

  Playlist Českého rozhlasu Zlín je podle očekávání shodný s ČRo Brno. Ten je ve srovnání s jednotným playlistem ostatních regionálních studií konzervativnější, „starší“. Mezi regionální stanice formálně patří i digitální Regina DAB Praha se zcela odlišným hitovým formátem Hot AC.

  • Jarda

   Když začínal liberec tak taky vysilali kopii čro sever 😉 ted už ne, zlín začína stejně, pak budou mit svoje zlínské. jinak zdílení je běžné, třeba humoriada běží na všech stejně 😉 tak snad se zlínským vysilaní zalíbí a nebude jen o zlíně, u nas už taky tam je to takove rozšířené, taky navazal ispoluprace a tak po lbc kraji 😉 a pořad se trochu zlepšují 😉 od toho ty regionalky jsou 🙂

 • H.

  Jsme země o velikosti, kterou ve světě běžně zabírá jeden kraj, s počtem obyvatel jednoho velkoměsta. Přesto tu státní rozhlas provozuje snad 25 stanic a ani to ještě nestačí. Já opravdu nevím, jestli toto má být nějaký vtip, jestli jsme tak bohatí, nebo jak si to vykládat.

Vložte komentář