Komentáře a diskuze

 • Anonym 19. 6. 2018 at 11:42 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDobře, ale to je právě ono. nikde jinde se nehrají, tak každý bude samozřejmě rád, že uslyší třeba Dj Boba,
 • Lukáš 17. 6. 2018 at 22:40 on Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkouDěkuji za skvělý tip, rádio určitě vyzkouším. Myslím, že podle toho co píšete, by mělo pasovat přesně na můj s
 • Ondra Mištera 17. 6. 2018 at 18:50 on KomentujemeDěkuji pane Jardo za další nahrávky.
 • Jarda 17. 6. 2018 at 17:24 on Komentujemetady nejake tropo/es turci a italove, ale nic moc kvalita. https://uloz.to/!FI8RDLqEzLf4/tur-a-ita-es-tropo-ra
 • Petr 17. 6. 2018 at 16:47 on KomentujemeRádio Jih bude ve středu hrát 100 největších letních hitů. Jsem zvědav, jestli zahrají jen ty nejobehranější z
 • Jarda 17. 6. 2018 at 16:43 on KomentujemeTakovou zajimavostí je jejich stanice "skyrock" která ovšem rock nehraje.

Články

Černá Hora mění licenční podmínky, Hitrádio je za dveřmi

Královéhradecké Radio Černá Hora poprvé od konce devadesátých let mění své licenční podmínky. Důvodem je příprava na začlenění stanice do sítě Hitrádio (v této souvislosti se Hitrádio Magic změní na Rock Radio). V posledních měsících je to další z řady úprav (de facto sjednocení) licenčních podmínek stanic Media Bohemia. Ve všech případech jsou tyto změny zdůvodňovány frázemi o změněných potřebách posluchačů a nutnosti reagovat na současné trendy v rozhlasovém vysílání.

U Černé Hory je specifickou změnou zejména formální zrušení odpojovaného vysílání v Pardubicích a Hradci Králové a také vypuštění celé řady tzv. speciálních programů. V praxi se mnohé z nich již dlouhá léta nevysílají, takže je s podivem, že Černá Hora požádala o jejich vypuštění až nyní. Příkladem může být legendární rozhlasový seriál Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse Rodinka z produkce někdejšího Radia Golem, který Černá Hora koncem devadesátých let nějakou dobu vysílala. Dávno zrušené jsou také například hitparáda Black Top Twenty, Partytime nebo Seznamka, ale až letos rádio žádá o svolení tyto pořady dále nevysílat.

Stanice zatím nepožádala o změnu názvu, jednou z variant může být „Hitrádio Černá Hora“ zachovávající tradiční značku a zároveň potvrzující novou identitu východočeského leadera.

24 komentářů Černá Hora mění licenční podmínky, Hitrádio je za dveřmi

 • Jarda

  to bude zase ve všech městech rockradio 2x mnohdy ze stejne koty? tohle jsem teda nepochopil, rockradio už na vychode vysílá, to spiš kdyby z černe hory bylo fajn radio. To jim to dovolili jo?

 • Vojta

  Černá Hora bývala v českém éteru jednou z mála kvalitních stanic, měla úžasný dosah a mnozí posluchači ji ladili na kmitočtu 105,3 Mhz i v Praze. To, že se její osud takto vyvíjí, je mi moc líto. Poslouchal jsem jejich vysílání moho let a zpráva o přeměně na Hitradio mě vůbec nepotěšila.

  • Jarda

   105,3 hraje, teda zatim hraje i tady na českolipsku a mnohdy dost kvalitně, brzo to ale už hrat nebude protože na 105,4 tady bude rušit čro liberec. Takže černa hora už na českolipsku nebude. a když to bude hitradio, tak to rušení ničemu nebude vadit 😉

 • Tohle už nemá cenu komentovat, je to hnus! Lhaní, přetvařování a podplácení (nejen členů Rady). Já vím, že se stanice vyvíjejí, že vše má svůj začátek a konec, že jde o komerci, u které jde především o to, vymlátit ze všeho co nejvíc peněz, ale ten způsob, jakým to dělají, to lhaní a nečestné jednání hlavně těchto velkých společností.

  A jak všeho, co chtějí vždy dosáhnou díky penězům, slovíčkaření a tím, že neexistuje nikdo, kdo by to reguloval, všichni slyší jenom ta ty prachy. A když je dostanou, povolí všechno!
  Takže proč ne třeba v LBC Hitrádio na ČTYŘECH vysílačích přímo ve městě a dalších ČTYŘECH z okolí. Kupčení a kupčení, kam se jen podíváš, tedy nejen v éteru, že? Proto také ještě dlouho ne digitál, a až přijde, tak rychle multiplexy zaplnit co nejvíce svými odnožemi, ať se sem nedostane nějaká konkurence, ale to nebude problém, stačí mít jen SVÉHO člověka u právních orgánů, že?

  Promiňte, ale musel jsem se alespoň tady vypsat 🙂

  • Jarda

   na liberecku, jablonecku a turnovsku je tech frekcencí mraky ani pořadek si v tom neudelali, a jestli ma byt z černe hory hitradio a hitradia magic rockradio, tak na vychodě čech bude hrat kde všude, to bude zase rockradio na 4 frekvencich na každy vychodočesky kotě? To by museli už konečne udelat ten refarming, na nejaky kmitočty dat hitradio, někam rockradio, a na zbytek rozšířit fajn radio. Třeba do lbc kde jsou oboje radia by ho dat mohli. Aspon by na všech frekvencich nebylo hitradio.

  • JM

   Je to fakt hnus. Nebýct těchto doublů, tak mohou být v Liberci navíc:
   Radio 1
   Color Music Radio
   Spin
   Fajn

   Což jsou hned 4 formáty, co tam doteď nejsou a byly by obohacením éteru (u Fajnu je to diskutabilní, ale i to by éter tam rozšířilo).

   A pak si hned člověk uvědomí, jak děsné je, že u nás se tyhle překryvy ze strany RRTV/ČTÚ neřeší.

 • Philmen

  Připojuji se k ostatním, také nechápu, jak RRTV při změně licenčních podmínek anebo přidělování doplňkových bubláků nebere v potaz toto neefektivní plýtvání kmitočty. To Liberecko a Jablonecko je opravdu ostuda a nechápu, že sama Media Bohemia s tím nic nedělá. Fajn rádio by si zasloužilo být na Mladoboleslavsku i Liberecku. Na Liberecku sice lze chytit polské RMF MAXXX, které je trochu podobné Fajnu, ale jsou to Poláci. A pokud v Media Bohemia nejsou idioti, měli by si zachovat značku Černá Hora.
  Podívám-li se na FMSCAN na de facto všechna Hitrádia, tak snad mimo City 937 a Vysočina je u všech neskutečné plýtvání frekvencemi a u toho Hitrádia FM je to asi opravdu nejtragičtější.

 • Jarda

  jinak v usteckem kraji a karlovarskem kraji, ale semtam i na jižnich čechach, je probleme ješte rock radio, kde mají mnohdy na fleku v 1 měste 2 vysilače na jednom stožaru, viz jejich hitradio v turnově.

 • Lukáš

  Jak již zmiňovali diskutující v předchozích příspěvcích. Naprosto souhlasím, že to v tom Turnově to opravdu podělali. Osobně jsem z Turnova a raději bych tu na jedné z jejich frekvencí uvítal něco jiného, co tu třeba ještě není (např. Fajn). Pokud i z Černé Hory bude Hitrádio, tak to bude opravdu smutný. U nás je tu prakticky nemožný něco poslouchat (v rámci českých stanic). Buď je to jedna a ta samá srajda, nebo se to nedá poslouchat, protože je to z dálky a ruší to místní stanice o 200W (např. Hitrádio) a to mám tunner, který má funkci IF band. Když už si tedy pustím doma rádio, tak většinou poslouchám polské a německá stanice, protože tam je alespoň o co stát.

  • Jarda

   co všechno tak chytneš? chytne to radio hey z jablonce, či dálnici z liberce? Škoda že mezi českyma neni neco co bys vybral, možna bys chytil color z prahy, jinak nema cenu se „snižovat“ už vidím němce jak ladí čechy 😀 ani je nehne 😀 každy jede to svoje.

   • Lukáš

    Co chytnu záleží na tom, na jakou stranu mám anténu. Pokud mam anténu na Polsko a Německo, tak např. Hey na 97.5 chytím úplně s přehledem a čistě. Z německých : MDR JUMP, RADIO PSR, HITRADIO RTL, RADIO LAUSITZ, BB RADIO a částečně MDR Kultur. Co se týče polských, tak tam je to : RADIO ZET, RMF FM, MUZYCZNE RADIO, RADIO WROCLAW, RADIO PLUS, PR 1, PR 2, PR 3. Jinak z českých stanic si určitě vyberu, ale kolem Turnova není moc, co by mě oslovilo. Fajn rádio, které jsem poslouchal na 97.2 FM mi částečně ruší Hitrádio FM na 97.0 FM (vysílací v Turnově) a Kiss, který jsem měl rád, tak změnil formát, který už pro mě není zajímavý. Ještě se dá poslouchat Relax na 92.3, který mi tu hraje v podstatě čistě, ale na poslouchání venku to moc není. O lokálních stanicích ani raději mluvit nebudu (Proglas, Contact atd.. mě opravdu netáhnou) 🙂

    • Jarda

     tam toho hraje dost, jak je videt kde není tolik kopců, třeba chytnete i radio dalnice z liberce na 103,3 jinak i ja u sebe chytnu relax, na českolipsku a signal mam v aute až do liberce. ale posloucham hey, o nich se řika že jsou to řarodejové, ale je to pravda, to masivní pokrytí, někdy tu jabloneckou frekvenci chytnu i tady na českolipsku jinak hraje až za chrastavu do tech zatáček 😀 ale v tech zatačkach už nehraje, jinak tam nikdy nic nehraje 😀 z českych dobrych stanic aniž by tam nebyli nejaky problemy, nejake rušení a tak podobně. Kuriozita je že v tech zatačka to chytne relax 😀 no a samozřejmě němce jak v fm tak v dab. Německe dab chytnu i v česky lipě a třeba mux mdr mi hraje všide, mux dr deutschland už má spousty problemů, nejlip to hraje kus za mimon pak sami problemy a v lipě se spiš nechytne, jinak mux čro tu tež hraje. U nas toho taky normalne moc nechytneš, taky neholduju stanicim typu contact, proglas, impuls a tak, ani ten regionalní liberec nehraje dobrou muziku, jo bejt to jako regina dab…

 • Karlos Kroužilos

  Co říkáte na aktuální poslechovost rádií za III. kvartál? Můj názor je ten, že už je to do nebe volající, jaký je to podvod, který si cucají z prstu a mírně kopírují výsledky z minulých kvartálů. Navíc to dělají lidé, kteří nemají absolutně šajn o rádií a o možnosti přijmu v dané lokalitě. Názorný příklad je v Mostě. Po celém Mostě není dobrý signál z Chomutovského Jedláku, zvlášť se to tluče s Pražským Kissem 98,1. Čili to, že Mostecko má tak vysoká čísla na FAJN (bývala Fajn Agara, nyní pražský Fajn) a tak minimum posluchačů má naopak Fajn North Music (který jediný zůstal) a ten právě v Mostě jde slyšet nejlíp…. Divné je to i s přeměnou Gamy na Rock Rádio (změna proběhla minulý rok v říjnu). Tam je změna minimální, podle mě jen okopírovali údaje z minulých let a přejmenovali Gamu na Rock, přitom vím bezpečně, že s Rock rádiem, lidé spokojeni nejsou a spíše přeladili na Beat. Country rádio od minulého roku zlepšilo po celé republice pokrytí, promo všude probíhá a jim „2 roky stagnují čísla“… Na závěr, neříkejte mi, že tolik lidí poslouchá Impuls a Coloru a Hey opravdu ubývá tolik posluchačů…..

  • Jarda

   souhlasím s vama, jinak hey tam vubec není až na te poslední 😀 a uplně dole. V okresních tabulkách tak co u nas na severu, tak nechapu jak tady muže být skoro nejposlouchanější contact, vždyt to maximalne ma naladený par autobusáků, jinak nikdo snad 😀 radio impuls to tu jako někdo ladí ten monofoní hnus? Pak čro SEVER v liberci a tak? jakože cože? Jednou sever jednou liberec, plete se jim to teda dost, tady ma čro masivní kampan na čro lbc a už davno to je přeladěný. dale tam pak zcela chybí rock radio i hey radio, přitom pokrytí hey je jako krava a vysilají i v česke lípě, jinak rock radio tež, ale v jbc trochu horší příjem, ani jedno tam není, těch záhad je tam daleko víc, to si někdo naklepal na počítači jen tak a a ni pořadně neví kde a co vysílá 😀 nebo praha a tak vysoký podíl zahraničnich stanic? a kde se v praze vzala černa hora, radio vysočina, faktor či čro sever zatimco středovlný český impuls posloucha vic lidí než radio color? je tam toho požehnaně. Ten kdo to delal byl asi pěkne zhulenej 😀

  • JM

   Rádio Dechovka, cílící na důchodce – FB likes 961, internetová poslechovost špičkově 580 lidí (!), RP „jen“ 27 000 lidí
   oproti tomu Signál Rádio, cílící na 50+ – FB likes 1361, internetová poslechovost špičkově jen 80 lidí – a přitom RP 126 000 lidí

   Dále pak
   COLOR Music Radio – FB likes 4562, internetová poslechovost špičkově 260 lidí – RP 18 000 lidí
   HEY Radio – FB likes 1132, internetová poslechovost špičkově 90 lidí – RP 12 000 lidí
   Obě tato rádia klesají (Color za rok o polovinu) nebo stagnují (Hey) v RP, přitom na internetu jim poslechovost roste, na FB velmi rychle přibývají fanoušci…

   Buď někde udělali statistici chybu a nebo je to záměr.

   Dost zvláštní čísla.

  • H.

   Obávám se, že se tu srovnávají jablka s hruškami. Starší generace FB prakticky nepoužívá, přesto existuje a to v obrovském počtu, relevantní není ani jakási špička internetové poslechovosti. Střední generace dnes rádio poslouchá už téměř výhradně v automobilu, takže ani oblast pokrytí nehraje roli, člověk může poslouchat, i když u něj doma to nehraje. Takové jevy by snad na tomto mediálním webu měly být všeobecně známé.
   Na druhou stranu souhlasím s tím, že RP je výcuc, který mnoho neříká. Za posledních 15 let upadl vliv rádia výrazným způsobem, oni si ale pořád (úmyslně) libují v těch číslech týdenní poslechovosti, která tento fenomén samozřejmě neodráží.
   Svět není jen FB, potažmo internet. Nepodceňujte počty těch, kteří na něm nejsou. Dobře jste to viděli i u voleb (a uvidíte znovu v lednu).

   • JM

    A jak tedy vysvětlíte, že ta starší generace, která nepoužívá facebook a minimálně používá i internet, ladí Dechovku a Signál rádio totálně ignoruje?

    Nikdo tu nesrovnává počet lajků Coloru zaměřeného na mladší lidi s rádii zaměřenými na důchodce. Ale to srovnání dvou rádií zaměřených na podobnou cílovku je z pohledu FB/webové poslechovosti dost zajímavé a ta čísla radioprojektu jsou z tohoto pohledu velmi, velmi divná.

 • Anonym

  Diky H. za skvělý komentář. Někdy se až divím, jak může někdo něco podobného, třeba přepočty uživatelů na FB nebo internetovou poslechovost srovnávat s RadioProjektem… Možná by tomuto webu a jeho diskutujícím neškodilo jít, otevřít Google a začít hledat, jak se průzkum dělá, koho se ptají, na co se ptají, jak ty čísla vznikají, po jaké době se odráží, proč se děje to, že některá rádia bez pokrytí mají v regionu třeba 1000 posluchačů či více apod. Lepší je hledat informace, než plácat hlouposti. Bezesporu není Radioprojekt dokonalý, ale svou vypovídající hodnotu rozhodně má.

  • JM

   A Vám by možná neškodilo se zamyslet, kdo Radioprojekt platí a kdo z něj profituje. A kdo tu postupně skupuje/likviduje nezávislá rádia. Radioprojekt je jeden z nástrojů, jak to dělají.

 • Ovi

  A teď zase trochu k tématu Černá Hora: RRTV tomuto rádiu přímo přidělila nebonitní kmitočet Náchod 87,6. Hitrádio tak bude mít v dvacetitisícovém městě zajištěno dobré pokrytí i poté, co stávající náchodská frekvence 92,8 připadne Rock Radiu. Bude zajímavé sledovat, jak Media Bohemia provede samotnou přeměnu Hitrádia Magic na Rock Radio. Jestli to bude střihem, nebo bude nějaké přechodné období pro přesměrování posluchačů Magicu na Hitrádio Černá Hora.

  • Jarda

   a možna se nepřepnou celé sítě 😉 je možné že hitradio „přeháže“ kmitočty a udela v tom guláš tak aby neměli v jednom měste 10x rockradio 😀

Vložte komentář