Komentáře a diskuze

Články

ANKETA: Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

Oldies Radio - Rock Radio

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost Oldies Radia o změny v jeho licenčních podmínkách, které by měly znamenat více novější hudby až po současnost, silnější orientaci na rock a cílení na mladší posluchače než dosud. V rámci rozhlasové skupiny Media Bohemia je patrná snaha posilovat hlavní velké multiregionální až celoplošné značky na úkor samostatných regionálních rádií.

 

 

 

[poll id=“20″]

37 komentářů ANKETA: Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

 • Jarda

  pokud by přecejen potom požadali o změnu na rock radio, tak hlavne pražská frekvence, by takvaně spojila pokrytí mezi severními, zapadnimi a jižnimi čechy, navíc praha je likrativní místo, co neni v praze jako by neexistovalo, takže když už mají vysilače všude kolem, tak je dle meho nazoru velice pravdepodobné že se tak stane. Třeba bude par nejakych změn a stane se tak, stejne jako sebrali egrensis a bude z neho blaník. V praze pak budou zapasit 4 rockové stanice.

  • Vojta(1)

   Jardo, Vy tu pražskou frekvenci Oldies radia (103,7) velmi přeceňujete. Možná Vás zmátl fakt, že má celý kilowatt. Nicméně kvalitní pokrytí z Rošického stadionu na f.103,7 nezahrnuje snad ani celou Prahu. Na západ od stadionu E. Rošického se ten Oldies vytrácí z pásma již někde v úrovni Hostivice a v ulicích Kladna už to pak nehraje skoro vůbec.

 • Jan

  Vite něco , kdy bude změna na Oldies?

  • Jarda

   pořad se nic neděje, kdežto egrensis už padl, u černe hory zatim take nic, byl bych rad aby č.h přežila abyla další značkou, jako je fajn 😉

  • Anonym

   Uz jsem tu v minulosti psal, ze zadna zmena na Rock Radio se u Oldies konat nebude. Tuto famu sem prinesl pan Harvánek a nezakládá se na realitě, pravdě.

   • Anonym

    Počkej do konce roku….

   • Ovi

    Promiňte anonyme, stát se může cokoliv, ale za svojí spekulací si stále stojím. Pokud by Oldies pokračovalo v dosavadní podobě, nebyl by jediný důvod měnit licenční podmínky směrem k současné hudbě a posílení rockové profilace. S takovou náplní by značka Oldies nedávala vůbec smysl a Media Bohemia, jak vidíme, solitérní nebo dokonce nové brandy neudržuje ani nebuduje. Možná to potrvá déle, než jsme mysleli (týká se to i Hitrádia Magic), ale trend je zřejmý.

    • Anonym

     Ne, mám blízko ke zdroji, nic déle nepotrvá a z Oldies ani za 5let nebude Rock Radio. Ba ani za 10let. Neuvádějte prosím zavádějící věci.

     • Vojta(1)

      Jaký bude stav za 10 let nemá cenu řešit, ty frekvence přece mají být opuštěny. Tedy pokud jim nebude prodloužena vysílací licence na FM vysílání do roku 2030, i to je možné.

      • JM

       To není možné, to je spíše velmi pravděpodobné. Digitalizace rozhlasu metodou „vypneme FM, přejdeme na DAB“ se zřejmě (naštěstí) nebude provádět ani v Německu, kde je penetrace a pokrytí DABu úplně na jiné úrovni, natož u nás, kde je DAB stále doménou nadšenců a pokrytí je bídné.

       Vedle toho u nás silná lobby mafie ovládající komerční rádia (dnes už skoro všechna) silně tlačí na to, aby žádný DAB u nás nikdy nebyl a situace se zakonzervovala do podoby, která jim vyhovuje. Jaké z těch firem to vyhovuje nejvíc a jaká proti tomu nejvíc brojí asi není třeba psát.

 • LiborV

  Milý Anonyme, je jen otázkou času kdy cílová skupina Oldies radia vymře. Rádio se buď výrazně hudebně omladí (změna licenčních podmínek by tomu mohla nasvědčovat). Nebo přebranduje. A to je pravděpodobnější. A zavedení používané značky je u dané společnosti obvyklé.

  • Anonym

   Milý Libore, pro pomalejsi jako ty jeste jednou. Premena na rock Radio se nechysta.

   • Anonym

    Ty budeš překvapený, až k tomu dojde. Stávající zaměstnanci se to většinou dozvídají z těchto kanálů a hádají se do krve. Pak se omlouvají, až k tomu dojde. Zeptej se někoho z bývalé Gamy nebo R. Egrensis, jak to probíhalo. Žádost na Radu hovoří jasně… Jen se čeká, na stěhování Media Bohemia rádií do jedné budovy……..

  • JM

   A to si zas nemyslím. Mám ve svém okolí i spoustu mladších lidí, než jsem já sám, kteří třeba rock 60. let a oldies klasiku vyhledávají.

   Dneska už se o oldies nebavíme jako o nějaké zastaralé a nemoderní hudbě, kterou poslouchají jen starší ročníky, ale už se do oldies dostává „nestárnoucí“ hudba 60. a 70. let, ať už je to rocknroll nebo začátky rocku jako Beatles, Rolling Stones nebo Doors, případně Pink Floyd, Yes, The Who a spousta dalších. Někdy se za oldies označují už i začátky hardrocku nebo metalu jako Black Sabbath, Deep Purple, Uriah Heep a další. To není nějaká hudba (jen) pro dědečky a babičky, ale poslouchají a vyhledává ji právě i velká část mladých lidí, kterým nevoní současný mainstream plný elektra a dunivých RnB rytmů (že se RnB dostalo úplně mimo svůj původní sound a že dnešní produkce s původním RnB nemá moc společného je na jinou, dlouhou debatu).

   Chci tím říct, že žánrové stanice jako je Oldies Radio mají budoucnost a právě ta formátová odlišnost je to, co jim může pomoct. Pokud by z toho MB udělala další tuctové rockové rádio, ničím si v Praze nepomůže. Snad si to uvědomují.

 • Anonym

  Milý Anonyme, pro Oldies rádio je do budoucna několik cest. Přejmenování na Rock rádio jak jsem již zmínil výše je jen jedna z cest. Z mého pohledu je pravděpodobnější. To proto, že následuje trend budovat celoplošné značky. Centralizovat program a vysílat ho z 1 místa. Dalším trendem, který budeme pozorovat čím dál častěji je provázání obsahu různými mediálními typy. A to jak mezi TV Prima a rádii ze stejné stále je, tak Frekvence 1, nebo Evropy 2 např. s Deníkem Blesk (zajistí nový majitel). Zůstává i možnost zachování Oldies rádia pod současným názvem. Nikoliv však se současným hudebním programem, ale hudbou o nějakou tu dekádu mladší. Jak naznačují licenční podmínky i demografické vlivy.

  Samozřejmě lze vzít v úvahu i názory JM. Je však otázkou zda to množství „mladých zájemců o oldies hudbu“ dokáže takovouto stanici v FM uživit. Nejsem si tím jist.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)