Komentáře a diskuze

Články

ANKETA: Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

Oldies Radio - Rock Radio

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost Oldies Radia o změny v jeho licenčních podmínkách, které by měly znamenat více novější hudby až po současnost, silnější orientaci na rock a cílení na mladší posluchače než dosud. V rámci rozhlasové skupiny Media Bohemia je patrná snaha posilovat hlavní velké multiregionální až celoplošné značky na úkor samostatných regionálních rádií.

 

 

 

Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

Nahrávání ... Nahrávání ...

19 komentářů ANKETA: Myslíte si, že se Oldies Radio v blízké budoucnosti přemění na Rock Radio?

 • Matyas

  Praha je již nemastným rockem přesycena, chce to jiný formát, který ovšem z chorých mozků nemůže vzejít.

 • JM

  Media Bohemia je hrobař českého éteru (spolu s Lagardere).

  Nic dobrého od nich nikdy nevzešlo.

 • David Pražák

  Kdyby raději vrátili trance radio, jako bylo staré dobré Dance radio, nebo Zlatou Prahu. Rocku je všude až moc.

 • Jarda

  v praze je vyběr všeho možnýho, což ale jinde být nemusí, ale oldies zustat mohlo, jinak jer to vše „pop“ od vyše zminenych společností….

 • Jan

  Chci jen upozornit , ze se to netyka jen Prahy , ale i Tabora. Jinak urcite si myslim , ze to bude Rock. Jen bych si pral aby bylo vysilano z Prahy a ne z CB. . Do leta ho mate jak v Praze tak i v Tabore.

 • Jan

  Ještě dodatek . Muj názor je , ze rocku uz je moc. U nas je Hey, Rock, Beat.

  • Ovi

   V Praze je přerockováno. Pokud se mají všichni v dlouhodobém horizontu udržet, o čemž spíše pochybuji, musí se víc vyprofilovat a specializovat. Pořadí dle Radioprojektu (týdenní čísla): Beat 72, RockZone 44, Hey 1, Rock R. 1 plus Oldies 33. Pro srovnání, v okrese Tábor Rock R. i Beat shodně 4, Oldies cca 1, ostatní 0.

   • JM

    Od nového roku už probíhá profilace Hey rádia, stanice se trochu omlazuje a v playlistu se objevuje třeba současný indie rock (skupiny typu Horrors, Wombats, MGMT a další, i české a slovenské), případně i britpop 90. let (Blur, Pulp a další) – tyhle žánry dosud v Praze hrál pouze Expres, ve zbytku republiky pak nikdo. Zejména v Brně by to mohlo mít úspěch (indie rock je úspěšný hlavně u mladší a městské populace).

    Vedle toho Hey hraje i mnoho věcí ze 70. a 80. let z poprocku, new wave a dalších žánrů, které v českém éteru nikdo nehraje.

    Pro ty, co mají rádi hudbu 70.-80. let a nechtějí slyšet stále třicet věcí dokola, je tak Hey nyní velmi zajímavou stanicí. Stejně jako sesterský Color, kde se hraje ze stejného období zase hudba funky, diska a příbuzných žánrů, která v českém éteru také dlouhodobě chyběla a jinde ji nenajdete.

 • Jan

  Kdy tak odhadujete pratele zmenu?

 • Vojta(1)

  Dražší pronájem v Praze…

  • Jarda

   třeba tam media bohemia nema pronajem, ale vlastni budovu a když už to vlastní tak proč nemit všechny radia a redakce proste kompletni sidlo v ty praze. To by pak už smysl davalo, proč platit za budovu/pronajem v čb nebo kdekoli jinde 😀 jen to odbavovani centralne nekdy nedela dobrotu 😀

 • Thomas

  Tohle je jen spekulace a výmysl Oviho, žádné přeformátování na Rock Radio se u Oldies nekoná a ani neplánuje.

  • Ovi

   Thomasi (Jirkasi?), co tedy podle Vás Oldies změnou licenčních podmínek sleduje? Když budou hrát i současnou rockovou hudbu, bude to ještě Oldies? Podle mého názoru ta stanice v dosavadní podobě skončí, jinak by se s nějakými úpravami licence nezdržovali.

   • Thomas

    Uprava licencncih podminek probehla proto, ze v nich bylo mnoho nesrovanalosti jako country a dalsi, ktere uz Oldies peknou radku let nehraje.Licencni podminky se silne rozjizdely uz se soucasnym schematem.

 • Jan

  Nemaji svoji budovu. Ve druhem patre je Blanik a tusim ve tretim Oldies a City. Mistonsti mají pronajate od Prazske policie. Jsou tam dve volne mistnosti tak az spojeji Hitradia tak proc tam nemit Rock .

Vložte komentář