Komentáře a diskuze

Články

Komentáře a diskuze

 • From Jan on Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

  V Jiznich Cechach to tak není. V CB 104,3, Krumlov, Tabor, Pisek atd opravdu a vim to tem vykryvac potrebuji.

  2018/02/17 at 6:33 pm
 • From Jarda on Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

  kdyby spíš šli po media bohemia a jejich stylu vysílání aneb zaberem všecky vysílače a bude tam jeden program, pak na jednom fleku vysila stejne radio snad na všech frekvencích, a je to nejen v liberckem kraji, ale take ustecký přida se karlovarský, a udajne je to i jinde, třeba jižni čechy.

  2018/02/17 at 12:58 pm
 • From Tomas on Rádio Bonton v hledáčku RRTV kvůli porušování nových licenčních podmínek

  Já jen nechápu, proč lidé vymýšlí tak exaktní pravidla, které je pak složité dodržovat. Připadá mi, že do takových restrikcí je tlačí nějaké obchodní tlaky nebo něčí obchodními zájmy. Rozhodující pro posluchače, tedy i oblíbenost a poslechovost stanice, je ve výběru hudby zásadní, aby se vysílané písničky líbily co nejpočetnější skupině posluchačů bez ohledu na CZ SK a Czech conservative. To je přeci relevantním úkolem hudebního dramaturga a ne něčí obchodní zájmy tj. aby se direktivně hrály jakési nové české písničky s primitivními texty (rými jako by vymyšlenými dětmi z mateřské školky), které nepřinášejí žádné hudební ani melodické nápady, mě připadá, že jako by tvořené na zakázku (až někdy jako by z donucení – hele, je další rok, natoč 10 nových písniček, viz Krajčo – Kryštof, tak se mi jeví jeho výsledek) XindlX, David Stypka, Marek Ztracený, M.Hrůza, T.Klus, Jelen, Hodiny, Mirai, Olga Lounová, Iva Fruhlingová, Napprt Lesbiens, Debbi, Lenny, atd.
  Než vymývat mozky posluchačům omýláním nic neříkajícího hudebního odpadu, který nemá dlohodobého trvání, jelikož neobsahuje žádné výrazné umělecké hodnoty, to je pak pro poslechovost stanice daleko přínosnější a pro hudebního dramaturga sázka na jistotu, hledat neohrané písničky, obsahující originální melodický nápad nebo české, které svým textem oslovují posluchače, které nemusí být nejnovější. A z nové písničky vybírat podle stejného kvalitativního klíče a ne hlava nehlava podle něčího nebo jakéhokoli nařízení (shora), to pak evokuje úpadek našich národních kulturních hodnot, úplně stejně, jak negativně ovlivňoval naší kulturu normalizační ÚV KSČ v minulosti naší vlasti. Myslím, že uvedený přístup výběru hudby je pak ocenění hodná práce hudebního dramaturga a ne poklonkování pochybným obchodním zájmům člověka nebo lidí, kteří si z mladých muzikantů dělají svůj bysnys.

  2018/02/17 at 12:27 pm
 • From Tomas on Hudba na Radiožurnálu po dvou letech: Změnilo se něco?

  JK – třeba někdy nastane čas automatických on-time hlasových překladačů a bude možné posluchat Bavorské stanice česky, to by mohlo řešit podstatu Vašich návrhů :-). Stanice Čro podle zákona, tj. znění kodexu Českého rozhlasu, mají povinnost navazovat a ctít české kulturní hodnoty. Jak jsem psal, pokud ČRo na ně nebude navazovat a ctít je a bude vysílat takový kulturní (hudební) paskvil, jako to dělá teď na Radiožurnálu, tak mi nezbývá, než ironicky „poděkovat“ Petrovi Královi a spol. (spíš je za to pozvracet), jak degenerují naše české kulturní hodnoty vymýváním mozků posluchačům, omýláním převážně několika stovek nicneříkajícího hudebního odpadu stále dokola. Ale Ovi, my se nedáme, že. Po Vašem vzoru jsem včera posluchal R-PLUS a byl jsem celkem spokojený, jen nevím, jestli to vydržím dlouho, když já mám rád hezké písničky a mám radost, když je slyším a v tom mi R-PLUS tuhle radost bohužel neudělá.

  2018/02/17 at 11:31 am
 • From Budulínek on Na jakých FM frekvencích bude vysílat Český rozhlas Plus?

  Není to tak dávno, kdy bylo mezi českou veřejností ještě hafo tranzistoráků, které měly AM rozsahy na LW a MW. V průběhu první dekády našeho století se jich lidé začali houfně zbavovat a dnes jsme se dostali do stavu, kdy už není pomalu co vyhazovat. Z rádií na AM se stává vyhynulý druh.
  Před časem jsem našel ve sklepě jednoho z posledních mohykánů této éry, konkrétně se jednalo o 40 let starý, západoněmecký GRUNDIG Melody boy 1OOO po zesnulém dědovi. Chtěl jsem si toho veterána zapnout, zvuk ale nenaskočil, jenom stupnice krátce zasvítila, zhasla a pak se zase rozsvítila. Zkoušel jsem to všemožně oživovat, leč marně. No a tak se milý GRUNDIG s obrovským rachotem poroučel do útrob červeného kontejneru.
  Chci tím jen říct, že takový osud určitě potkal statisíce dalších starých tranďáků. Dnešní FM rádia za pár let dopadnou úplně stejně. Budou jich plné červené kontejnery.

  2018/02/16 at 6:04 pm
  • From Jarda on Na jakých FM frekvencích bude vysílat Český rozhlas Plus?

   někde ješte mam teslu a ješte jeden, oba umi am, ale už jsem je parkrat opravoval aby aspon fungovali 😀 jinak jsem mraky ruznych radií a jiné nefungující elektroniky davno nahazel do popelnice, na co mit nekolik videí když se už kazety nepoužívají a analogove se nevysílá? Pár televizí šlo taky, jen par radií jsem zachoval zbytek letel taky, mám tady digitál, ten už ale umí jen FM a dab+ ale am již nemmá v aute ješte am jde navolit jak MW tak LW ale jsou spojeje v jedne stupnici. Tak to vypadá že stejne brzy bude vše jen fm a dab+ a až někdy vymizí fm jako v norsku, tak bude univerzálně asi jen dab+. Je nauvěřitelné jak vše rychle zastará, kdysi jsem mel spoustu ruznych dílů tak sem si mohl oprvit skoro každou telku, nebo radio ale i třeba video, ale dnes nic z toho vlastne nepotřebuju, už se to nepoužíva, nevyrabi ani tak nevysíla, dneska je to HD a digitál, stačí plochá lehoučká telka a obraz parádní. Tak jsem toho postupne vyhazel mraky do popelnice, když už to nepotřebuju, jediné co vydrží skoro večně jsou anteny, at už je to analog, digitál či digitál verze 2 tak tý anteně je to jedno, stejne je to i u dab+ aspon že to nejsou obrovský těžký kravy jako tenkrat ty televize, dneska ji unese i ženská 😀

   2018/02/16 at 6:32 pm