Komentáře a diskuze

Články

Komentáře a diskuze

 • From on Komentujeme

  Kdyby třeba hráli jak dřívější Kiss 98, to by byla pecka

  2018/10/19 at 4:42 pm
 • From JK on Komentujeme

  Nemáte někdo nějaké staré záznamy vysílání Rádia Impuls? Někdy z počátku tisíciletí? Vy, co si to pamatujete, to byl Impuls vždycky tak hudebně omezený kolovrátek, jako nyní, nebo se třeba v minulosti hrálo těch skladeb víc? Vysílání Impulsu musím slýchávat pravidelně už skoro deset let a po hudební stránce opravdu posloucháme celých deset let pořád to samé, některé skladby prakticky denně 🙁

  2018/10/19 at 2:44 pm
  • From Ovi on Komentujeme

   Subjektivně je těch skladeb méně a myslím, že i mluveného slova za ta léta výrazně ubylo. Dříve se Impuls prezentoval jako moderní informační rádio, ale teď je to především hudební kanál „žijící českou muzikou“, které je v poslední době slyšet méně, protože mladší část cílové skupiny už o ni nejeví tak silný zájem. I já si „užívám“ jeho nedobrovolný poslech. Rotace i neoriginalita v hudebním výběru jsou až odporné, ale nemám to Babišově týmu za zlé, jen respektuje přání průměrného posluchače, který jednoduše nemá zájem poslouchat neznámou hudbu. Problém by nastal v případě, kdyby takto hrála úplně všechna rádia v Česku. Svou prací usiluji o to, aby tomu tak nikdy nebylo.

   2018/10/19 at 4:11 pm
   • From JK on Komentujeme

    Je velká škoda, že v Česku chybí pořádné mainstreamové oldies rádio, kde by měli široký hudební výběr, přiměřené rotace a hráli málo domácí hudby, tak jako to je běžné v zahraničí, např. Bayern 1, R.SA Sachsen nebo slovenské Rádio Vlna. Kdyby se k tomu přidaly i kvalitní dopravní informace a zpravodajství, tak by si nebylo na co stěžovat. Vždycky říkám, že třeba Impulsu nebo Frekvenci 1 by takový formát seděl víc. Na druhou stranu je ale otázka, zda-li by to konzervativní „impulsácký“ český národ přijal.

    2018/10/19 at 4:53 pm
    • From JK on Komentujeme

     Tak já poslouchám po ránu vždycky Radiožurnál, doma pak během dne většinou ČRo Reginu DAB Praha, v autě nebo v mobilu na cestách Radiožurnál a během dlouhých bloků mluveného slova (zejména v podvečer – Dvacet minut Rádiožurnálu, publicistika Hlavních zpráv atd.), pokud teda není nějaké téma, které mě zajímá, tak většinou přepínám na Hitrádio, protože autorádio umí jenom FM/AM pásmo. Když mám chuť na starší hudbu, tak většinou ladím Bayern 1, případně R.SA, mám výhodu, že bydlím kousek od německých hranic, takže Bayern 1
     na 90,7 MHz i Bayern 3 na 99,4 MHz tu hraje čistě, takřka v místní kvalitě i s RDS na obyčejnou vestavěnou teleskopickou anténu, lépe než většina českých rádií, dokonce ji zachytím i v DAB, ale při běžných příjmových podmínkách signál vypadává. Při zlepšených podmínkách pak někdy chytnu na 107,7 i saskou R.SA.
     Večer pak poslouchám hudební speciály na Hitrádiu, sice je velká část skladeb z běžného vysílání, ale dají se tam najít i zajímavé kousky. Rád si také poslechnu některé hudební pořady na ČRo Dvojka nebo regionech ČRo, kde je hudba vybírána přímo moderátory (např. Polední hrátky, Starý desky sou hezký, Oldies aneb historie z černých drážek, Country pohoda Na cestách, Noční proud, Oldies klub Ivana Dolejšího), případně i noční české vysílání na Impulsu (ve dne ale hrůza). Z velkých českých rádií je mi hudebně teda nejsympatičtější po Radiožurnálu asi Frekvence 1 a Blaník, ale k tomu zahraničí to má i tak daleko.

     Děkuju za tip na Rádio Čas, párkrát jsem ho v poslední době poslouchal a musím říci, že mě docela oslovilo, zajímavý hudební výběr a docela málo české hudby, škoda jen, že vysílá pouze na Moravě nebo v DVB-T, protože však máme kabelovou televizi a operátor toto rádio do nabídky nezařadil, tak zbývá pouze internet a poslech přes něj zrovna pohodlný není. Na druhou stranu, už si ale začínám zvykat, že pokud nechci poslouchat pořád to samé, tak to budu muset vydržet. Uvidíme, jestli se v budoucnu něco změní s rozšiřováním DAB. Ale zase jsem našel využití pro starý telefon, na něm příležitostně pustím nějaké internetové rádio a připojím ho přes AUX vstup ke klasickému rádiu a poslouchám přes větší repráky. Rádio Rubi určitě zkusím, Dálnici jsem párkrát po tom co začali vysílat i online měl též puštěnou a taky se tam dali najít zajímavé písničky.

     Co se týče poslouchání alternativnějších rádií, musím říct, že už jsem také nějaké zkoušel, bohužel u nás zase hraje pouze Wave v DAB, případně zachytím Color z Varů, ale moc mě tyto stanice neoslovují, já jsem prostě spíš na mainstream. Nicméně stav našeho rozhlasového trhu mě nenechává klidným.

     2018/10/19 at 8:45 pm
    • From Vašek on Komentujeme

     Na kazetu bych měl nahrávky Žurnálu, ale Impulsu už asi ne, ale pamatuji si jeho boom, poslouchal jsem na přelomu milénia a ve větších rotacích tam byla Lucka Bílá – „láska ta je v šupinách..“ a pár dalších tehdejších novinek na tento princip si učili posluchače; dnes takto rotují jiné skladby. Na pár sekund jsem nedávno při prolaďování byl na Impulsu a zaslechl konec songu a hlas a způsob mluvy a ani bych nepoznal že uběhlo 20 let. Možná co jsem tak zaslechl, tak v poslední době se jako by snaží o rovnoměrnější rozložení songů ale pořád ze stejného výběru, čímž se snaží přilákat publikum F1, která se snažila o poprock, ale co se tak dívám, co mají lidi na rádiích, tak F1 nepřibývá na rozdíl od Impulsu. Zároveň Impuls sbírá odpadlé nejkonzervativnější posluchače nejen od F1 ale RŽ.

     Třeba mě vadí míň že kdyby měli pár stálejších skladeb ale určitého žánru, třeba ta F1, že by měla základní pop rock (typu green day i klidně katapult), furt mi to přijde lákavější než Muk a obecné skladby It must be love – Roxete. Pár takových rádií se formuje, ale není to ono.

     Což je teda jiný požadavek než JK ale s ním bych se shodl, že nějaké rádio hrající starší skladby by mělo mít široký výběr a skladby zařazovat rovnoměrně, což se nedaří u Imp. a F1, kvůli tomu, že musí některé interprety povinně prezentovat, ano a to je kontrast s rádiem Vlna, kde jde pěkně vidět ten rozdíl v rovnoměrněrnosti, není to můj žánr, ale měli tím ozvučené termály Bešeňová, a stylem playlistu jsem se přenesl v čase na F1 před 15 – 20 lety. U nás snad bych doporučil pro JK rádio Čas, a kdyby mu nevadil nižší věkový průměr skladeb, tak systémem playlistu bez rotací a nenáročným obalem špatné není rádio Rubi, nebo r. Dálnice taky nevypadá že by musela naplňovat kvóty vybraných umělců.

     No a pak bych se poohlížel po nějaké aleternativě, já pořád tvrdím, že lze nalézt skladby, hudební profil, kde by byly skladby neznámé, rytmické a nenáročné, jenže zatím se nikomu u nás nepodařilo, nejblíž nerad opakuji je FM4 nebo Rádio_FM. Tento typ rádií by mohl spíš sloužit jako osvěta snadněji by se na něj přecházelo z mainstreamu, než třeba na Color, tím samozřejmě nepopírám práci Oviho, ale Color je pro posluchače spíš už vyhraněné tomu žánru a tato skupina není tak velká, jak by mohla být u výše zmíněných alternativních stanic, ale určitě přítomnost Coloru je plusem. Nebude to ale fungovat, že když nebude lidi bavit impuls, že bude mnoho těch, že by začli s Colorem, spíš si najdou hudbu z jiných zdrojů

     2018/10/19 at 6:40 pm
    • From frkotou on Komentujeme

     Již brzy třeba internetové Radio 4U. 😉

     2018/10/19 at 5:07 pm
  • From frkotou on Komentujeme

   Záznamy sice nemám, ale na staré VHS jsem našel reklamu asi z roku 2001. https://www.facebook.com/frkotou/videos/1830753067044100/?t=5

   2018/10/19 at 4:11 pm
 • From Ovi on Komentujeme

  V dnešní době je už docela běžné, že větší obchodní řetězce mají své vlastní instore rádio nebo alespoň hudební kanál. Specifický přístup zvolil prodejce elektroniky Datart. Ve svých prodejnách šíří svůj instore program na VKV frekvenci 87,5 MHz, na kterou jsou naladěny vystavené tunery. Vysílání je stereofonní, bez RDS. Často je to jediný FM vysílač, který lze v prodejnách dobře naladit kvůli velkému útlumu signálu uvnitř obchodních center i lokálnímu rušení nejrůznějšími zdroji.

  2018/10/19 at 8:45 am
  • From frkotou on Komentujeme

   To bude takový ten FM transmitter s malým výkonem, na který není potřeba povolení. Sám jeden takový mám a má fakt parádní dosah i při malém výkonu. Občas někdy si někdy vysílám na volné frekvenci.

   2018/10/19 at 4:09 pm
   • From Vojta(1) on Komentujeme

    Já jsem ten nízkodosahový transmitter dříve vlastnil také, ale zničil jsem si ho. Teď by mě byl asi k ničemu. V Praze už dnes zůstala volná snad jen f. 106,8 MHz a obávám se, že i tu brzy někdo obsadí. Samozřejmě, že bych tím mohl vysílat i na jiných nekoordinovatelných frekvencích, jako např. 88,6 nebo 106,3. V tom ale nevidím žádnou perspektivu.

    2018/10/19 at 5:43 pm
  • From Vojta(1) on Komentujeme

   Děkuji za zajímavou informaci.
   O tom, že Datart provozuje síť vysílačů na kmitočtu 87,5 MHz jsem vůbec nevěděl. Dnes nebo zítra nějaký Datart navštívim a zkusím si to naladit. Docela mě zajímá, jaké mají ty datartovské vysílače výkon a jak daleko od prodejny je lze chytit.

   2018/10/19 at 12:18 pm
   • From Jarda on Komentujeme

    Tak to by mě nenapadlo :O zkusim pak v liberci, jestli tam něco bude hrát 🙂 teda pokud mě někdo nepředběhne 😀

    2018/10/19 at 7:18 pm
 • From on Komentujeme

  a dance radio vysílá na žižkově s o2 telefoniky

  2018/10/18 at 6:34 pm
  • From Ovi on Komentujeme

   Anonyme, už delší dobu to není O2, zkuste pozorněji číst a hledat informace nejen na tomto webu.

   2018/10/18 at 10:47 pm
 • From on Komentujeme

  frekvence 1 vysílá na žižkově hitrádio city taky na žižkově radiožurnál vysílá na žižkově a český rozhlas plus vysílá ze žižkovského vysílače a radio impuls vysílá na žižkově

  2018/10/18 at 6:32 pm
  • From Vojta(1) on Komentujeme

   Je to tak. Na Žižkovské věži jsou soustředěny všechny horizontálně polarizované stanice v Praze se stejným výkonem 5 kW.

   2018/10/18 at 9:05 pm